Opinie o WD Elements Portable 1TB

Ostatnio aktualizowane: 05.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Najważniejsze zalety:

To dysk w formacie 2,5 cala, który nie wymaga korzystania z zewnętrznego źródła zasilania, wystarczy podłączyć go do komputera za pomocą kabla USB. Wydawane na temat WD Elements Portable 1TB opinie są pozytywne, a konsumenci chwalą go za kompaktowe wymiary i solidność. Zapisane w pamięci sprzętu pliki są bezpieczne.

 

Najważniejsze wady:

Co prawda nośnik można podłączyć do każdego komputera stacjonarnego i laptopa, jednak problem pojawia się podczas próby przeglądania plików na ekranie telewizora. Większość urządzeń nie rozpoznaje dysku, nie pomaga nawet zmiana kabla USB na inny.

 

Werdykt: 9.4/10

Sprzęt jest lekki i poręczny, waży 210 g, a jego wymiary to: wysokość – 1,5 cm, szerokość – 8,2 cm oraz długość – 11,1 cm. To dysk zewnętrzny typu HDD, którego prędkość obrotowa jest równa 5400 obr./min. Można go podłączyć nie tylko do portu USB 3.0, ale i USB 2.0.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Bardzo duża pojemność

Jak pokazał test WD Elements Portable 1TB, za największy atut dysku wiele osób uznaje jego bardzo dużą pojemność. Wynosi ona 1 TB, co przekłada się na możliwość przechowywania całych albumów muzycznych, filmów DVD, zdjęć czy długich nagrań z wakacji lub rodzinnych imprez. Do pamięci nośnika możemy również przenieść ważne dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne i inne dane. Nie trzeba się martwić, że dysk nie pomieści wszystkich plików i konieczne będzie skasowanie tych, które uznajemy za mniej istotne. Kupując sprzęt marki WD, możemy zapobiec zapełnieniu dysku twardego komputera, co mogłoby negatywnie wpłynąć na efektywność jego pracy. Szacuje się, że na nośniku zmieści się nawet 200 000 zdjęć w formacie JPG, 76 godzin wideo lub 250 000 utworów muzycznych w formacie MP3. To bardzo dobry wynik.

Wytrzymała obudowa

Nośnik ma prostokątną, elegancko wyglądającą obudowę. Została ona wykonana z materiałów wykazujących podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne, w tym zarysowania i pęknięcia. Istotne jest również to, że dysk został dobrze zabezpieczony przed wstrząsami, dlatego nie należy się obawiać o niespodziewaną utratę zapisanych na nim danych. Żeby mieć pewność, że wszystkie pliki są bezpieczne, możemy skorzystać z próbnej wersji programu WD Smartware Pro, która jest dołączona do zestawu. Pozwala to na stworzenie kopii zapasowej danych np. w chmurze. Wszystko to sprawia, że możemy bez przeszkód nosić dysk przy sobie w torbie czy plecaku, aby w dowolnej chwili móc otworzyć przechowywane na nim pliki. Trzeba podkreślić, że mimo solidności cena WD Elements Portable 1TB nie jest uważana za wygórowaną.

 

Kompatybilność z wieloma systemami operacyjnymi

Dysk można podłączyć niemal do każdego komputera, ponieważ jest kompatybilny z wieloma systemami operacyjnymi. Mowa tu nie tylko o oprogramowaniu Windows (wszystkie popularne wersje, w tym 7, 8.1 czy 10), ale i Mac OS. Kupującym bardzo podoba się to, że po podłączeniu nośnika do komputera nie trzeba przeprowadzać czasochłonnej instalacji czy pobierać sterowników. Wyposażono go w technologię Plug&Play, co oznacza, że jest automatycznie wykrywany przez urządzenie i gotowy do użycia.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir