Opinie o TP-Link WiFi Archer C7

Ostatnio aktualizowane: 29.10.20

 

Najważniejsze zalety:

Prezentowany router Wi-Fi ma 3 solidnie wykonane anteny gwarantujące bardzo dobrą jakość połączenia. Nie trzeba się martwić o to, że przeglądając strony internetowe, będą się one zbyt długo ładowały. Urządzenie jest łatwe w konfiguracji, co sugerują opinie TP-Link WiFi Archer C7 wystawiane przez zadowolonych z zakupu użytkowników. 

 

Najważniejsze wady:

Obudowa modelu ma czarny kolor, dlatego też od razu widoczny jest na niej kurz. Chcąc zachować sprzęt w idealnej czystości, trzeba przecierać jego powierzchnię nawet kilka razy w tygodniu.

 

Werdykt: 9.6/10

Router znajdzie zastosowanie zarówno w większym domu, jak i w biurze. Dokładne wymiary produktu to: wysokość – 34 mm, szerokość – 244 mm i głębokość – 162 mm. W zestawie znajdują się dodatkowe akcesoria: zasilacz i kabel RJ-45. Sprzęt jest objęty 36-miesięczną gwarancją producenta. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Bardzo dobra jakość połączenia

Korzystając z tego routera, można być pewnym co do wysokiej jakości połączenia internetowego. Osoby przeprowadzające test TP-Link WiFi Archer C7 zapewniają, że Internet nie zwalnia, a zasięg jest zadowalający w całym domu, nawet po przejściu do pomieszczenia znajdującego się w sporej odległości od modemu. Urządzenie obsługuje bezprzewodowe połączenia w standardzie 802.11ac. Transmisja danych w paśmie 5 GHz osiąga prędkość do 1300 Mb/s, a w tradycyjnym paśmie 2,4 GHz do 450 Mb/s. Jak widać, parametry routera są bardzo dobre, dlatego też spełnia on oczekiwania osób, które często grają online, udostępniają na żywo wideo w jakości HD albo wykorzystują Internet do innych zastosowań i wymaga to odpowiedniej prędkości. Rekomendowany przez nas router nadaje się zarówno do domu, jak i do biura. 

Porty USB, LAN i WAN

Sprzęt ma dwa porty USB 2.0, więc można podpiąć do niego np. drukarkę i w łatwy sposób drukować różnego rodzaju dokumenty. Istnieje też możliwość udostępniania routerowi różnych sprzętów przy wykorzystaniu funkcji serwera FTP. Na obudowie znajduje się port WAN i cztery porty LAN. Jak podaje producent, prędkość połączeń przewodowych okazuje się nawet do 10 razy większa niż w przypadku połączeń Ethernet. Mając na uwadze zastosowane rozwiązania i jakość połączenia internetowego, można stwierdzić, że cena TP-Link WiFi Archer C7 jest atrakcyjna.

 

Konfiguracja

Obawiasz się, że przygotowanie urządzenia do pracy będzie trudne? Osoby, które korzystają z routera Archer C7, przyznają, że jego konfiguracja nie sprawiała żadnych problemów i nie zajęła dużo czasu. Przygotowanie routera do pracy następuje przy wykorzystaniu darmowych internetowych narzędzi konfiguracyjnych, które są przejrzyste. W razie jakichkolwiek niejasności można sięgnąć po instrukcję obsługi i znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytanie.

 

Sieć bezprzewodowa dla gości

Zarówno właściciele biur, jak i osoby prywatne doceniają funkcję sieci dla gości. Opcja ta pozwala na utworzenie dodatkowej sieci bezprzewodowej dla osób, które nas odwiedzają. Będą mogli oni swobodnie korzystać z Internetu, ale nie będą mieć dostępu do zasobów sieci lokalnej. To bezpieczne rozwiązanie. 

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status