Opinie o TP-Link Archer C7

Ostatnio aktualizowane: 24.10.20

 

Najważniejsze zalety:

Router Wi-Fi TP-Link ma kilka anten, co daje pewność, że jakość sygnału będzie dobra. Sprzęt jest dobrze oceniany przez graczy online, a to świadczy o tym, że połączenie jest stabilne. Model jest łatwy w konfiguracji, więc na podstawie dołączonej do zestawu instrukcji można łatwo, i co najważniejsze poprawnie, przeprowadzić cały proces konfiguracji.

 

Najważniejsze wady:

Ze względu na to, że obudowa jest zrobiona z tworzywa wykończonego na wysoki połysk, pozostają na niej ślady palców. Nie wygląda to zbyt dobrze. Osoby, którym zależy na zachowaniu idealnego porządku, muszą często czyścić sprzęt. 

 

Werdykt: 9.6/10

Router Wi-Fi ma pewne wady, jednak nie wpływają one znacząco na komfort jego użytkowania. Dla kupujących największe znaczenie ma to, że połączenie internetowe jest stabilne, nawet jeśli jest podłączonych kilka urządzeń. Sprzęt dobrze sprawdza się nawet w większym mieszkaniu czy domu. Model ma elegancki, prosty design, m.in. dlatego opinie TP-Link Archer C7 są pozytywne.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Sieci bezprzewodowe w dwóch pasmach

Opisywany przez nas router zapewnia dostęp do sieci bezprzewodowej w dwóch pasmach: 2.4 GHz i 5 GHz. Dzięki temu możemy być pewni, że wydajność połączeń jest na bardzo wysokim poziomie. Użytkownicy mogą jednocześnie korzystać z dwóch sieci bezprzewodowych. Do mniej wymagających zadań takich jak przeglądanie stron internetowych, wysyłanie maili wykorzystywane jest pasmo 2.4 GHz, a do bardziej zaawansowanych działań takich jak transmisje strumieniowe filmów w jakości HD używane jest pasmo 5 GHz. Jest ono przydatne także dla graczy online, dla których liczy się każda sekunda, a problemy z połączeniem internetowym mogą przyczynić się do przegranej. W paśmie 2.4 GHz połączenie osiąga prędkość do 450 Mb/s, a w paśmie 5 GHz – nawet do 1300 Mb/s. Wskazane wyniki są bardzo dobre, co przekłada się na zadowolenie z zakupu routera.

Internet dla gości

Model ma funkcję Guest network, więc możliwe jest utworzenie dodatkowej sieci bezprzewodowej, z której w łatwy sposób będą mogli korzystać goście. Dzięki tej opcji osoby, które nas odwiedzają, mają dostęp do Internetu, ale jednocześnie nie mogą korzystać z zasobów sieci lokalnej. Innymi słowy, nie mają dostępu do naszych poufnych danych. 

 

Szybkie połączenie internetowe

Dlaczego konsumenci decydują się na zakup routera Wi-Fi TP-Link Archer C7? Cena urządzenia z pewnością ma znaczenie. Ten sprzęt gwarantujący wydajną pracę nie kosztuje zbyt dużo. Większe znaczenie niż koszty zakupu ma jednak to, że router działa wydajnie, zapewnia stabilne i szybkie połączenie internetowe w standardzie 802.11ac. Jest on do 3 razy szybszy niż łącze N. Łączna prędkość działania, jeśli wziąć pod uwagę połączenie standardowe w paśmie 2.4 GHz i dodatkowe 5 GHz, wynosi do 1750 Mb/s. Dostęp do sieci o takich parametrach daje pewność, że bez względu na wykonywane czynności, jakość połączenia będzie wystarczająca. Router z powodzeniem sprawdzi się w biurze czy w domu. 

 

Port USB

Na obudowie modelu znajduje się port USB 2.0, a to daje możliwość łatwego udostępniania nie tylko różnego rodzaju plików, ale też sprzętów takich jak np. drukarka innym urządzeniom podpiętym do sieci lokalnej. Router ma też funkcję serwera FTP (udostępnianie przez Internet). 

 

Łatwa konfiguracja

Użytkownicy, którzy kupili sprzęt i przeprowadzili test TP-Link Archer C7, zapewniają, że konfiguracja przebiega szybko. Instalacja jest darmowa, a przeznaczone do tego internetowe narzędzie konfiguracyjne zostało dobrze zaprojektowane.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status