Opinie o Seagate Expansion Portable 1TB

Ostatnio aktualizowane: 05.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Najważniejsze zalety:

Według większości kupujących to najlepszy dysk zewnętrzny typu HDD wśród wszystkich dostępnych obecnie na rynku. Wynika to m.in. z bardzo dużej pojemności, równej 1 TB. W pamięci sprzętu można zapisać wiele zdjęć, filmów, albumów muzycznych czy innych ważnych plików. Trzeba wspomnieć także o tym, że akcesorium ma kompaktowe wymiary i jest lekkie.

 

Najważniejsze wady:

Do połączenia dysku z komputerem służy dołączony do kompletu kabel USB. Jednak pojawiają się komentarze, że nie jest on zbyt solidny, przez co transfer plików może zająć dużo czasu. Aby pozbyć się problemu, należy wymienić przewód na inny. Skuteczność tego rozwiązania potwierdził test Seagate Expansion Portable 1TB.

 

Werdykt: 9.8/10

Nieliczne wady nie powinny zniechęcać do zakupu akcesorium, tym bardziej że cena Seagate Expansion Portable 1TB jest stosunkowo niska (biorąc pod uwagę jego pojemność). To model w rozmiarze 2,5 cala, jego obsługa nie jest skomplikowana. Wystarczy podłączyć go do komputera i zainstalować sterowniki, aby zacząć przesyłać pliki.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Szybka instalacja

Sprzęt jest polecany osobom, które nie są na bieżąco z nowinkami technologicznymi. Z pewnością poradzą sobie one z obsługą dysku, nawet jeżeli do tej pory nie miały styczności z podobnymi urządzeniami. Model jest gotowy do użycia zaraz po wyjęciu z opakowania, gdyż nie wymaga korzystania z zewnętrznego źródła zasilania. Wystarczy podłączyć go do komputera lub laptopa za pomocą kabla USB, zostanie automatycznie wykryty przez system (czasami konieczne jest zainstalowanie sterowników, co zajmuje maksymalnie kilka minut). Potem możemy zacząć przenoszenie ważnych plików z dysku twardego na zewnętrzny nośnik, robi się to poprzez przeciągnięcie i upuszczenie ich w odpowiednim folderze. Czytając opinie Seagate Expansion Portable 1TB, można zyskać pewność, że nawet długotrwały transfer danych nie przyczyni się do rozładowania laptopa. Wynika to z tego, że dysk ma wbudowaną funkcję zarządzania energią i zapewnia niski pobór mocy.

Niewielkie wymiary

Całkowite wymiary nośnika są równe: wysokość – 1,5 cm, szerokość – 8 cm oraz głębokość – 11,7 cm. Waży on 170 g. Wynika z tego, że sprzęt jest niewielki, a do tego lekki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nosić go przez cały czas przy sobie w torebce lub plecaku, aby w razie konieczności przejrzeć na dowolnym komputerze pliki, które są zapisane w jego pamięci. Na uwagę zasługuje też elegancki design akcesorium. Dysk ma czarną, prostokątną obudowę ozdobioną kafelkowym wzorem.

 

Użyteczność

Kiedy dysk twardy komputera stacjonarnego lub laptopa się zapełnia, działanie urządzenia staje się wolniejsze, co może przeszkadzać podczas pracy. Za sprawą dysku możemy tego uniknąć, bo w jego pamięci z pewnością zmieszczą się wszystkie istotne dla nas pliki. Ponieważ pojemność nośnika wynosi 1 TB, zmieści się w nim ok.: 1000 godzin wideo w cyfrowym formacie, nawet 960 000 cyfrowych zdjęć, 250 filmów DVD (trwających po 2,5 godziny każdy) lub prawie 50 000 godzin muzyki. Co ciekawe, producent oferuje również dyski mające inną pojemność: 1,5 TB, 2 TB, a nawet 4 TB. Możemy więc wybrać model, który na pewno pomieści wszystkie ważne dane.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir