Opinie o Samsung 860 EVO

Ostatnio aktualizowane: 27.11.20

Najważniejsze zalety:

Konsumenci, którzy publikują opinie Samsung 860 EVO, często podkreślają, że to odpowiedni dysk półprzewodnikowy zarówno do komputerów stacjonarnych, jak i laptopów. Z pewnością zmieści się on w obudowie urządzenia, gdyż jest dostępny w formacie 2,5 cala. Co ważne, nośnik jest energooszczędny, dlatego pozwala wydłużyć czas działania baterii w laptopie po jej naładowaniu.

 

Najważniejsze wady:

Po zamontowaniu dysku konieczne jest ponowne zainstalowanie systemu operacyjnego. Wiele osób przyznaje, że miało z tym problem, gdyż zajmuje to stosunkowo dużo czasu. Część z nich wolała poprosić o pomoc kogoś bardziej doświadczonego.

 

Werdykt: 9.8/10

Dysk SSD marki Samsung jest wyposażony w 64-warstwową kość pamięci V-NAND. Takie rozwiązanie pozwala na zmniejszenie ilości energii elektrycznej, jaką nośnik pobiera podczas używania komputera. Sami możemy zdecydować o pojemności dysku, do wyboru mamy modele: 250 GB, 500 GB, 1 TB, 2 TB, a nawet 4 TB.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Zaawansowane technologie

Trzeba przyznać, że cena Samsung 860 EVO nie jest zbyt wysoka, jednak nośnik został wyposażony w kilka nowoczesnych technologii. Przykładem jest Dynamic Thermal Guide, czyli automatyczna regulacja temperatury, zabezpieczająca dysk i zapisane na nim dane przed uszkodzeniem czy niespodziewaną utratą. Wspomniana technologia umożliwia dynamiczne sterowanie procesem chłodzenia, niezależnie od temperatury wewnątrz obudowy komputera.

Na uwagę zasługuje też technologia TurboWrite, gwarantująca płynność wymiany plików między kilkoma urządzeniami w tym samym czasie. Należy wspomnieć też o zastosowaniu kontrolera MJX, który obsługuje większą ilość danych w krótszym czasie i z większą dokładnością. To znacząco przyspiesza komunikację między nośnikiem a systemem hosta.

Oprogramowanie Samsung Magician

Razem z dyskiem dostajemy dostęp do oprogramowania Samsung Magician, które zostało zaprojektowane po to, aby ułatwić zarządzanie dyskiem. Prosty i intuicyjny interfejs sprawia, że obsługa aplikacji i poznanie wszystkich dostępnych funkcji nie będzie zbyt trudne. Ważne jest to, że oprogramowanie jest na bieżąco aktualizowane, a informacje o dostępności nowej wersji są wyświetlane w formie powiadomień.

Co można sprawdzić z jego pomocą? Aplikacja umożliwia kontrolowanie prędkości odczytywania i zapisywania danych, możemy również zabezpieczyć dane przed dostępem niepożądanych osób. Jak wykazał test Samsung 860 EVO, dysk obsługuje 256-bitowe szyfrowanie AES, a w dodatku jest zgodny ze standardami IEEE 1667 oraz TCG Opal.

 

Zwiększona prędkość odczytu i zapisu danych

Dysk pozwala na szybkie zapisywanie, a także odczytywanie danych. Duża wydajność nośnika sprawia, że korzystanie z komputera stanie się bardziej komfortowe, co na pewno docenią osoby pracujące z wymagającymi programami. Maksymalna prędkość zapisu danych to 520 MB/s, a odczytu nawet 550 MB/s. Dzięki nośnikowi SSD komputer nieco szybciej się włącza, podobnie jak gry oraz różnego rodzaju oprogramowanie, np. do obróbki zdjęć i tworzenia grafik.

 

Trwałość

Nośnik jest objęty 5-letnią gwarancją producenta. Co ciekawe, w jego przypadku wskaźnik MTBF (średniego czasu między awariami) wynosi 1 500 000 godzin. To trwały dysk, który nie jest podatny na wstrząsy, dlatego działa niezawodnie przez długi czas. Jeśli zamontujemy go w laptopie, możemy bez przeszkód zabierać go codziennie do pracy czy wyjazdy służbowe, nie martwiąc się o niespodziewaną utratę istotnych danych.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status