Opinie o Crucial MX500

Ostatnio aktualizowane: 03.12.20

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

Najważniejsze zalety:

Kupujący docenili dysk SSD głównie za trwałość i bezpieczeństwo przechowywanych na nim danych. Ponieważ nie ma on żadnych ruchomych elementów budowy, nie stracimy zapisanych plików na skutek ciągłego narażania laptopa na wstrząsy, np. podczas podróży. Istotne jest też to, że nośnik znacząco przyspiesza pracę komputera i szybciej reaguje on na nasze polecenia.

 

Najważniejsze wady:

Kupując produkt, trzeba dobrze się zastanowić, jaką powinien mieć pojemność. Do wyboru mamy model 500 GB, 1 TB, a nawet 2 TB. Osoby, które zdecydowały się na zakup dysku o mniejszej pojemności, narzekają, że nie mieści on wszystkich istotnych danych 

 

Werdykt: 9.3/10

Zdaniem konsumentów jest to bardzo dobra propozycja dla osób, które chcą zwiększyć wydajność swojego laptopa. Po zamontowaniu nośnika urządzenie szybciej się włącza, to samo dotyczy wszystkich programów (również tych wymagających) i gier. Trzeba też przyznać, że cena Crucial MX500 nie jest wysoka.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Mało kłopotliwy montaż

Zakup nowego dysku do laptopa to nie wszystko, trzeba go też właściwie zamontować. W przypadku modelu Crucial MX500 jest to tak proste, że każdy z nas może sobie z tym poradzić. Co istotne, dotyczy to również osób, które nie mają zbyt dużej wiedzy informatycznej. Wystarczy, że rozkręcimy obudowę laptopa, wyjmiemy stary dysk i w tym samym miejscu umieścimy nowy.

Nie powinno nam to zająć więcej niż ok. kilkanaście minut, poza tym nie trzeba się obawiać, że przypadkowo uszkodzimy pozostałe komponenty laptopa. Potwierdził to specjalnie przeprowadzony test Crucial MX500.

Bezpieczeństwo przechowywanych danych

Nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo przechowywanych na nośniku danych, ale wynika to nie tylko z jego odporności na wstrząsy. Dysk zapewnia 256-bitowe szyfrowanie AES, w efekcie czego niepowołane osoby nie będą mieć dostępu do naszych plików. Co więcej, nawet w przypadku nagłego zaniku zasilania dane, nad którymi pracowaliśmy w określonym momencie, nie zostaną utracone.

 

Technologia S.M.A.R.T.

Dysk jest wyposażony w technologię S.M.A.R.T., czyli system monitorowania i powiadamiania o błędach w jego działaniu. Dzięki niej możemy zostać poinformowani o ryzyku awarii nośnika podczas pracy przy komputerze. Szacuje się, że wspomniana technologia skutecznie ostrzega o problemach z prawidłową pracą dysku w 30, a nawet 40%, co jest bardzo dobrym wynikiem.

 

Efektywna praca komputera

Zakup nośnika może pomóc w pozbyciu się problemu zbyt wolno działającego laptopa (na co nierzadko narzekają posiadacze kilkuletnich urządzeń, także tych ze stosunkowo nowoczesnymi komponentami). Montując dysk SSD, można zauważyć, że sprzęt szybciej reaguje na nasze polecenia, w dodatku nie trzeba długo czekać, aż się włączy. Osoby, które na co dzień pracują z bardziej wymagającymi programami, przykładowo graficznymi, bez wątpienia dostrzegą, że czas ich uruchamiania jest znacznie krótszy.

To samo dotyczy gier, załadowanie wszystkich elementów rozgrywki (takich jak dźwięki, lokalizacje czy postaci) nie trwa za długo. Analizując opinie Crucial MX500, można dojść do wniosku, że laptop z dyskiem SSD mniej się nagrzewa, a czas pracy na baterii nieco się wydłużył.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status