Opinie o Asus RT-AC1200G+

Ostatnio aktualizowane: 05.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Najważniejsze zalety:

Router Wi-Fi działa w standardzie 802.11ac, co umożliwia sprawne przesyłanie strumieniowe. Nie trzeba poświęcać dużo czasu na to, aby udostępnić wideo nawet w bardzo wysokiej jakości. Model zapewnia stabilne łącze w przypadku wymagających gier online. Obudowa urządzenia jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, nie pojawiają się na niej zarysowania.

 

Najważniejsze wady:

Część osób wystawiających opinie Asus RT-AC1200G+ przyznaje, że sprzęt powinien mieć nieco większy zasięg. Zdarza się, że nie ma połączenia internetowego w pomieszczeniu, które znajduje się zbyt daleko od miejsca instalacji urządzenia.

 

Werdykt: 9.4/10

Mimo wspomnianej wyżej wady dla wielu osób prezentowany model to najlepszy router, jaki jest obecnie dostępny na rynku. Dokładne wymiary urządzenia to: wysokość – 3,5 cm, szerokość – 20,7 cm i głębokość – 14,8 cm. Model ma czarny kolor.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Kilka trybów pracy

Urządzenie może działać w kilku trybach pracy, możemy z niego korzystać jako routera lub access point. Jeśli używamy sprzętu do nawiązywania połączenia internetowego, możemy to robić przewodowo lub bezprzewodowo, w zależności od potrzeb. Konfiguracja routera bez względu na wybrany rodzaj połączenia nie powinna nam zająć dużo czas. Przeprowadzony test Asus RT-AC1200G+, a także zapewnienia producenta, wskazują na to, że wybór jednego z dostępnych trybów odbywa się bez żadnych problemów. Wszystko dlatego, że urządzenie ma przyjemny interfejs. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto sięgnąć po instrukcję stanowiącą jeden z elementów zestawu. 

Pamięć masowa

Prezentowany sprzęt można wykorzystać jako osobiste centrum różnego rodzaju plików. W routerze znajduje się port USB 2.0, co oznacza, że można podłączyć do niego zewnętrzne urządzenie pamięci masowej i udostępniać zapisane tam dane. Ten proces przebiega znacznie szybciej niż zwykłe kopiowanie, więc można w krótkim czasie uzyskać dostęp do wielu potrzebnych plików. 

 

Efektywność działania

Jak wynika z przekazanych przez producenta danych, router Wi-Fi marki Asus ma specjalny chipset Broadcom RT-AC1200G+, który zapewnia szybkie połączenie internetowe z prędkością dochodzącą nawet do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz. Jest to wynik o 3 razy lepszy niż w standardzie N. Z uwagi na to, że urządzenie działa efektywnie, osoba korzystająca z Internetu ma pewność stabilności połączenia. To szczególnie ważne w przypadku rozgrywek online, gdzie każda sekunda ma znaczenie.

 

Design i wykonanie

Kupujący zgodnie twierdzą, że cena Asus RT-AC1200G+ jest odpowiednia do jakości wykonania urządzenia. Zostało ono zrobione z dobrych gatunkowo materiałów, więc mamy zapewniony długi czasu użytkowania bez awarii. Sprzęt wygląda estetycznie nawet po dłuższym czasie od zakupu. Na obudowie nie ma brzydkich zarysowań ani innych śladów uszkodzeń mechanicznych. Dodatkową zaletą jest to, że model ma klasyczny design. Ciemna obudowa dobrze komponuje się z resztą urządzeń. 

 

Ochrona rodzicielska

Osoby, które zdecydowały się zakupić ten sprzęt, doceniają to, że ma on specjalną ochronę rodzicielską. Dzięki niej można kontrolować to, jakie treści trafiają do dziecka i w ten sposób chronić je przed internetowymi zagrożeniami. Dla przykładu rodzic może zastrzec dostęp do stron, na których prezentowane są treści przeznaczone dla osób dorosłych.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir