Opinie o Adata Ultimate SU800

Ostatnio aktualizowane: 24.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

Najważniejsze zalety:

Mówi się, że to najlepszy dysk SSD do laptopów, ponieważ nie pobiera zbyt dużo energii, a tym samym nie wpływa na czas pracy baterii laptopa. Jest to możliwe za sprawą zastosowanej technologii 3D NAND. To sprzęt w formacie 2,5 cala, dlatego nie trzeba się martwić, że nie zmieści się w komputerowej obudowie.

 

Najważniejsze wady:

Osoby, które nie mają zbyt dużej wiedzy informatycznej, przyznają, że montaż dysku i późniejsze przeniesienie na niego systemu operacyjnego nie są zbyt łatwymi czynnościami. Producent powinien dołączyć do zestawu program do transferu danych.

 

Werdykt: 9.6/10

Sprzęt waży 48 g, a jego wymiary to: 7 mm x 69,85 mm x 100 mm. Czytając opinie Adata Ultimate SU800, można dojść do wniosku, że to godny uwagi dysk, który może przyspieszyć pracę komputera czy laptopa. Jest on pojemny, a w dodatku zapewnia dużą prędkość odczytywania oraz zapisywania danych.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wydajność

Użytkownicy przyznają, że dysk wyróżnia się przede wszystkim wydajną pracą, a test Adata Ultimate SU800 jest tego potwierdzeniem. Sprzęt wykorzystuje inteligentny algorytm buforowania SLC, co wpływa na przyspieszenie prędkości odczytu i zapisu danych. Może to być kolejno: 560 MB/s i 520 MB/s. Dzięki temu komputer stacjonarny czy laptop zacznie działać sprawniej i szybciej wykonywać nasze polecenia, co docenią m.in. gracze czy osoby używające wymagających programów (np. do tworzenia grafik i obróbki zdjęć).

Należy podkreślić, że za sprawą zaawansowanej pamięci flash 3D NAND dysk jest nie tylko wydajny, ale i dobrze zabezpieczony przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Mimo to cena Adata Ultimate SU800 pozostaje atrakcyjna.

Technologia TRIM

Dysk jest wyposażony w technologię TRIM. W przypadku nośników SSD komórki pamięci łączą się w strony, a te w bloki. Kopiowanie danych jest możliwe tylko w czystych blokach, a przed procesem nagrywania standardowo rozpoczyna się tzw. cykl read-clean-modify, co może przyczynić się do zmniejszenia prędkości pracy dysku. Za sprawą technologii TRIM możliwe jest zapobieganie próbom odczytu danych z bloków niezawierających danych. Dzięki temu prędkość sprzętu zostaje taka sama, nawet po wielokrotnym usuwaniu oraz kopiowaniu plików.

 

Wysoki współczynnik MTBF

Szukając odpowiedniego dysku, powinniśmy zwracać uwagę na takie kwestie jak współczynnik MTBF, czyli średni czas jego bezawaryjnej pracy. Dla modelu Adata Ultimate SU800 jest to 2 000 000 godzin. Na podstawie tej informacji można wywnioskować, jakie jest prawdopodobieństwo zepsucia dysku w ciągu roku użytkowania. Ryzyko niespodziewanej awarii sprzętu jest niewielkie, dlatego można go zamontować w komputerze, na którym każdego dnia pracujemy przez wiele godzin.

 

Zaawansowana technologia LDPC ECC Engine

Sprzęt wykorzystuje zaawansowaną technologię LDPC ECC Engine, czyli kontrolę bitów parzystości o niskiej gęstości. To zapewnia znaczną redukcję błędów w zapisywaniu danych. Tym samym znajdujące się na dysku pliki są lepiej chronione i nie trzeba się obawiać ich przypadkowej utraty. Sprzęt ma pojemność równą 1 TB, możemy na nim zainstalować system operacyjny lub przechowywać istotne dane. Bez wątpienia pomieści on wszystko, co jest dla nas ważne.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status