Ranking 5 najlepszych kularów VR w 2020

Ostatnio aktualizowane: 17.09.20

 

Okulary VR – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli planujesz zakup okularów VR jesteś w odpowiednim miejscu. Na tej stronie umieściliśmy zestawienie najpopularniejszych sprzętów, które bez wątpienia zachwycą Cię funkcjonalnością. W naszym rankingu znajdziesz opisy produktów kompatybilnych zarówno ze smartfonami, jak i komputerami PC czy konsolami PlayStation. Jak wynika z przeprowadzonej analizy opinii konsumentów największą popularnością cieszą się obecnie okulary Samsung Gear VR SM-R323 przeznaczone do smartfonów tego samego producenta (z ekranem minimum 5 cali). Sprzęt można łatwo dopasować do obwodu głowy. Szeroki kąt widzenia, wynoszący 101 stopni, pozwala na dostrzeżenie większej ilości szczegółów. Gogle są lekkie, można w nich oglądać filmy lub grać w gry. Na drugim miejscu znajdziesz Modecom Volcano Blaze – okulary VR wyposażone w system wentylacji. Dzięki temu sprzęt na pewno nie przegrzeje się nawet po wielu godzinach gry lub przeglądania stron internetowych. Produkt współpracuje ze wszystkimi smartfonami o przekątnej ekranu od 4,5 cala do 5,7 cala (mającymi żyroskop). Jeśli oba modele nie spełniają Twoich oczekiwań sprawdź opisy pozostałych sprzętów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie okulary VR kupić?

 

Okulary VR, czyli Virtual Reality, to urządzenie, które może nas przenieść do wirtualnej rzeczywistości, gdzie staniemy się częścią zdarzeń rozgrywanej gry. Zarówno tanie modele, jak i te drogie mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Okulary w pewnym sensie łączą świat realny, z wirtualną rzeczywistością. Urządzenie powoduje, że użytkownik łączy wrażenia ze świata realnego, z tymi pochodzącymi z komputera. Obecna technologia pozwala zobaczyć wygenerowany przez komputer obraz, często też usłyszeć dźwięki, w taki sposób, jakby było się w centrum akcji, a nie zewnętrznym obserwatorem. Ale technika idzie do przodu i być może wkrótce posiadacz okularów VR będzie też mógł poczuć zapachy i dotyk.

Prace nad takimi modelami trwają. Ale dziś skupimy się na tym, jakie okulary VR wybrać spośród obecnie dostępnych modeli na rynku. A jest w czym wybierać. Z grubsza okulary VR to to takie trochę bardziej rozbudowane gogle, wyposażone w sensory, które wspólnie z oprogramowaniem i sprzętem komputerowym dają iluzję przeniesienia do świata wirtualnego. Niektóre modele zamiast szkieł mają dwa ekrany i w każdym wyświetla się obraz dla jednego oka.

Zastosowanie okularów VR

Okulary VR pozwalają na oglądanie filmów, granie w gry, przeglądanie Internetu, a także korzystanie z mediów społecznościowych. Na rynku znajdziemy wiele gier, które są przystosowane do okularów VR, a także bogatą filmotekę przygotowana w tej technologii. Okulary takie również świetnie się sprawdzą do poprawy funkcjonalności smartfonu. Można ich używać wyłącznie do gier i aplikacji, ale wykonywanie prostych czynności na smartfonie z pomocą gogli VR też pozwala na zaznajomienie się z działaniem tej technologii.

 

Gogle VR do smartfona

Najprostszymi okularami VR są gogle do smartfonu. Są to okulary VR w dobrych cenach. Można je już kupić za kilkanaście złotych, bowiem takie okulary współpracują z zainstalowaną na smartfonie aplikacją i dopiero wtedy użytkownik może korzystać ze smartfonowej, wirtualnej rzeczywistości. Oczywiście takie urządzenie nie dorówna zaawansowanym urządzeniom, ale da nam ogólny obraz, co to tak naprawdę jest.

 

Jakie są najlepsze okulary VR

Zaczynamy od wygody noszenia. Nie będą dobre te okulary, które będą Cię uwierać, albo ciążyć. Przed zakupem, więc przymierz gogle i sprawdź, jak leżą, zwróć uwagę, jak się układają otwory na oczy, czy pasują do Twojego rozstawu oczu. Sprawdź też, czy gumka okularów, dobrze je utrzymuje w pozycji do użycia, czy nigdzie nie uwiera i nie obciera.

Jeśli okulary będziesz używać z telefonem, to wiedz, że są one rekomendowane do ekranów pięciocalowych, zatem jeśli masz mniejszy ekran smartfonu to obraz nie będzie widziany prawidłowo. W przypadku, gdy poszukujesz okularów VR do używania ich w grach na konsoli, czy komputerze, to musisz zakupić gogle znacznie bardziej zaawansowane technologicznie, a więc i droższe. Ale żadne okulary przystosowane do smartfonu, nie będą odpowiednie do komputera. Takie okulary posiadają niejednokrotnie wbudowane głośniki i mają zaawansowane ekrany i optykę.

Jeśli chodzi o optykę, to układ optyczny w takich okularach tworzą soczewki i ich jakość wpływa na jakość wyświetlanego obrazu. Ze względu na wysokie koszty soczewek szklanych, w okularach VR stosowane są soczewki z materiału sztucznego PMMA. Soczewki takie oferują całkiem ostrą wizję. Przy czym im większe soczewki tym lepiej, dobrze jest również. jak gogle mają regulację soczewek lub odległości między oczami, a ekranem. Dzięki takim regulacjom możemy nastawić ostrość do własnych wymagań.

Najlepsze okulary VR

Najnowsze i najbardziej zaawansowane technologicznie okulary VR to modele, w których można oglądać obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli podzielony pionowo (960 x 1080 dla każdego oka). Taki sprzęt pracuje na komputerach PC z systemem operacyjnym Windows oraz Linux, a także z urządzeniami Mac. Jednak takie okulary mają spore wymagania w stosunku do komputera, z którym współpracują. Komputer powinien być wyposażony w minimum procesor Intel Core i5, 8 GB pamięci RAM oraz kartę graficzną GTX 970/AMD 290. Najnowsze okulary dla PlayStation są wyposażone w wyświetlacz OLED (Organic Light-Emitting Diode) o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli z kątem widzenia na poziomie aż 100 stopni. Dodatkowo chełm jest wyposażony w akcelerometr i żyroskop, jak również diody, które pomogą śledzić pozycję i postawę użytkownika. Natomiast dla smartfonów warte uwagi są gogle o przekątnej 5,1 cala z 96 stopniowym polem widzenia.

Jeśli myślisz o zakupie okularów VR, ale trudno Ci podjąć decyzję, bo tak naprawdę nie wiesz, co one oferują, proponujemy zaopatrzyć się na początek w tanie gogle współpracujące ze smartfonem. Takie okulary pokażą Ci zaledwie ułamek rozszerzonej rzeczywistości, ale kto nie spróbuje, ten się nie dowie, co to w ogóle jest. Jak zasmakujesz w wirtualnej rzeczywistości, wówczas czeka na Ciebie olbrzymi wybór okularów począwszy od kilkudziesięciu złotych po kilka tysięcy. Aby pomóc Ci dokonać wyboru poniżej przedstawiamy ranking okularów VR. Zapoznaj się z modelami, jakie prezentujemy, być może znajduje się wśród nich ten, który będzie odpowiedni dla Ciebie.

 

 

5 najlepszych kularów VR. Opinie w 2020 roku

 

1. Okulary Samsung Gear VR SM-R323

 

Prezentujemy Samsung Gear VR SM-R323 – gogle VR, za sprawą których można przenieść się do innej rzeczywistości. Można je wykorzystać do przeglądania stron internetowych, grania w gry, a nawet oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości. Pole widzenia wynosi 101 stopni, czyli nieco więcej niż w przypadku innych tego typu urządzeń.

Wymiary okularów są równe: wysokość – 9,9 cm, szerokość – 20,8 cm oraz głębokość – 12,3 cm. Ważą one 345 g, a więc nie są zbyt ciężkie. Od wewnątrz gogle wyścielono miękkim materiałem, nie powinien wywołać podrażnienia skóry. Są one kompatybilne ze smartfonami, których przekątna ekranu wynosi minimum 5 cali.

Co skłoniło konsumentów do zakupu gogli? Jak wynika z analizy opublikowanych opinii, sprzęt wygodnie się nosi i nawet po dłuższym czasie nie odczuwa się dyskomfortu. Ma on długi pasek, można go bez trudu dopasować do obwodu głowy. Wiele osób wspomina też o łatwym sterowaniu, na co pozwala dotykowy panel.

Sprzęt Samsung Gear VR SM-R323 waży 345 g, a jego wymiary to: 9,9 cm x 20,8 cm x 12,3 cm. Jest on kompatybilny ze smartfonami tego samego producenta, m.in. modelem S7, Note5, S6 oraz S6 edge.

Zalety
Nie wywołuje dyskomfortu:

Gogle możemy nosić przez dłuższy czas nie obawiając się przy tym o odczuwanie dyskomfortu.

Dobre dopasowanie do obwodu głowy:

Okulary mają długi pasek, który można bardzo dobrze dopasować do obwodu głowy.

Szeroki kąt widzenia:

Kąt widzenia gogli to 101 stopni, dlatego możemy zobaczyć znacznie więcej, niż nosząc podobny sprzęt innej marki.

Funkcja VR Cinema:

Za sprawą funkcji VR Cinema możemy oglądać filmy 2D i 3D i to w jakości kinowej.

Duży i wygodny touchpad:

Aplikacjami i grami możemy sterować za pomocą dużego panelu dotykowego.

Wady
Nie współpracuje ze wszystkimi smartfonami:

Okulary nie współpracują ze wszystkimi smartfonami marki Samsung. 

 

 

 

 

2. Gogle VR Modecom Volcano Blaze

 

Modecom Volcano Blaze, to model okularów VR przystosowanych do użytku z telefonem. Są one przystosowane do użytku z telefonami z wbudowanym żyroskopem i są kompatybilne ze smartfonami z przekątną ekranu w przedziale 4.5-5.7’’. Dzięki temu, że elementy na ekranie telefonu są wyświetlane dla każdego oka oddzielnie uzyskuje się efekt stereoskopii i niejako oszukuje mózg.

Tą metodą bez kosztownych ekranów 3D możemy się cieszyć wirtualną rzeczywistością. Zestaw Modecom Volcano Blaze zawiera bezprzewodowy kontroler, umożliwiający interakcję użytkownika z wirtualnym światem, oraz dokanałowe słuchawki, dzięki którym będziesz w stanie nie tylko oglądać obrazy, ale też i usłyszeć dźwięki. Każda z soczewek obu oczu daje się oddzielnie regulować, dzięki czemu dobrze je dopasujesz do swojego rozstawu oczu.

W modelu tym producent zastosował technologię samoprzylepnych przyssawek, których struktura zapewnia stabilną i bezpieczną pozycję smartfonu, a dodatkowo mamy tu specjalny system antidrop, który zabezpiecza smartfon przed przypadkowym wypięciem się z urządzenia. Użytkownicy posiadający ten model uważają, że dokonali dobrego zakupu, bo okulary są dobrej jakości, o atrakcyjnym wyglądzie i działają poprawnie.  

Model Modecom Volcano Blaze waży 0,64 kg. Jego dokładne wymiary to: 13,5 cm x 23,2 cm x 19,1 cm. Maksymalny zasięg produktu wynosi ok. 6 m.

Zalety
Łatwy montaż smartfona:

Okulary zostały zaprojektowane tak, aby montaż telefonu nie sprawiał żadnych problemów. Wystarczy otworzyć klapkę i umieścić smartfon w wyznaczonym miejscu, aby przenieść się do wirtualnej rzeczywistości (ta czynność trwa kilkanaście sekund).

System wentylacji:

Istotną zaletą produktu jest to, że wyposażono go w system wentylacji. Odpowiednia cyrkulacja powietrza we wnętrzu urządzenia skutecznie zapobiega jego przegrzaniu.

Kompatybilne z wieloma telefonami:

Okulary są kompatybilne ze wszystkimi smartfonami z żyroskopem, których przekątna ekranu wynosi od 4,5 cala do 5,7 cala.

Gamepad Bluetooth:

Do zestawu dołączono bezprzewodowy kontroler Bluetooth. Umożliwia on lepsze kontrolowanie gry i ruchów swojego bohatera, a także bezprzewodową obsługę wielu funkcji (np. włączenie migawki aparatu czy zmianę poziomu głośności dźwięków aplikacji).

Wady
Zbyt małe pole widzenia:

Większość konsumentów narzeka, że okulary mają zbyt małe pole widzenia, przez co granie lub przeglądanie stron internetowych nie jest tak komfortowe, jak byśmy tego oczekiwali.

 

 

 

 

3. Playstation Gogle VR Sony PlayStation wersja 2

 

Za blisko 2 tys. złotych możemy nabyć okulary Sony PlayStation VR. Model ten jest wyposażony w OLED o wielkości 5,7 cala i rozdzielczości RGB 1920×1080 – 960×RGB×1080 dla każdego oka. Mamy tu również szeroki kąt widzenia obrazu na poziomie 100 stopni. Produkt ten jest dedykowany do PlayStation 4, dlatego po zakupie można podłączyć okulary do urządzenia PS4 i bez jakichkolwiek procesów instalacyjnych zacząć grę.

Gry w goglach PlayStation VR mogę być renderowane z prędkością 120 kl./s, gdy do tego dołożymy wysoką częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 120Hz, uzyskujemy płynne przesuwanie się obrazu. Wymiary gogli wynoszą szerokość 187 mm, wysokość 185 mm i długość 227 mm, natomiast jednostka obliczeniowa ma wymiary 143 mm szerokość, 36 mm wysokość, oraz 143 mm długość. Funkcje jednostki obliczeniowej to przetwarzanie dźwięku 3D, ekran społecznościowy, tryb lustrzany, tryb osobny, tryb kinowy.

Cały zestaw urządzenia składa się z gogli VR × 1, jednostki obliczeniowej × 1, przewodu połączeniowego gogli VR × 1, przewodu HDMI × 1, przewodu USB × 1, słuchawek stereo × 1 (zestaw), przewodu zasilającego × 1 i ładowarki × 1. Klienci twierdzą, że poziom jakości tych okularów jest wart ceny, jaką trzeba za nie zapłacić. Urządzenie dzięki wyświetlaczowi RGB ma wyraźne kolory i dobry HDR.

Produkt Sony PlayStation VR ma wymiary: 27,7 cm x 18,7 cm x 18,5 cm. Okulary ważą ok. 0,6 kg, a ich pole widzenia wynosi 100 stopni.

Zalety
Płynna grafika:

Rozdzielczość obrazu zapewnianego przez powyższy model to 1920 pikseli x 1080 pikseli, a częstotliwość odświeżania – 120 klatek na sekundę. Dzięki temu obrazy i animacje nie zacinają się, więc nic nie przeszkadza nam w grze lub oglądaniu filmów.

Precyzyjne śledzenie ruchów:

Okulary zostały wyposażone w 9 diod LED. Umieszczono je w różnych miejscach obudowy (z przodu, z tyłu i po bokach). Te elementy są kontrolowane przez kamerę PlayStation, w efekcie czego wykonywane przez nas ruchy są precyzyjnie odzwierciedlane w grze.

Zintegrowany mikrofon:

Obecność zintegrowanego mikrofonu sprawia, że możemy bez przeszkód prowadzić rozmowy podczas przebywania w wirtualnym świecie.

Wady
Tylko do konsoli PlayStation 4:

Okulary są kompatybilne tylko z PlayStation 4 i nie możemy ich użytkować ze smartfonem. Według części konsumentów ma to istotny wpływ na zmniejszenie funkcjonalności sprzętu.

 

 

 

 

4. Gogle VR Samsung Galaxy Gear Lite Sm-R322NZWAXEO

 

Samsung Gear VR Lite, to okulary VR wykonane przez firmę Samsung, która dedykowała ten produkt do swoich flagowych telefonów Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S6 i Samsung Galaxy Note 5. Telefon po prostu wsuwa się w specjalny uchwyt z przodu gogli i wszystko jest gotowe do użycia. Jest to produkt najnowszej generacji, a jego wyświetlacz Amoled posiada szeroki kąt widzenia.

Dzięki temu, że urządzenie umie precyzyjnie śledzić ruchy głowy użytkownika, a także dzięki niskiemu opóźnieniu, coraz trudniej jest znaleźć granicę pomiędzy światem wirtualnym i rzeczywistym, bo przenikają się nawzajem. W nowym modelu tych gogli, producent też zastosował lepszy interfejs, większy touchpad, dlatego łatwiej i wygodniej się go używa.

Model ten jest też o 19% lżejszy od swojego poprzednika, co może mieć znaczenie przy długim trzymaniu okularów na głowie. Opinie o okularach VR Samsung Gear VR Lite przekazują, że jest to model solidnie wykonany z płynnym obrazem i dobrą rozdzielczością. Z powodzeniem służy do oglądania filmów, zdjęć, do grania w gry, a także używania różnego rodzaju aplikacji.

Samsung Gear VR Lite to okulary VR o wymiarach: 9,3 cm x 20,2 cm x 11,6 cm. Produkt waży ok. 0,32 kg. Pole widzenia wspomnianego modelu to 96 stopni.

Zalety
Gwarantuje orzeźwienie:

Perfum można używać przez cały rok, zwłaszcza latem. Nie są one ciężkie, dlatego zapewniają przyjemne orzeźwienie w upalne dni.

Dobre na każdą okazję:

Zapach jest na tyle uniwersalny, że można go stosować na każdą okazję. To dobre perfumy na co dzień do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi, randkę z ukochaną, a także ważne spotkanie biznesowe.

Wzbudza zainteresowanie:

Panowie, którzy regularnie sięgają po wodę perfumowaną przekonują, że wzbudza zainteresowanie przedstawicielek płci przeciwnej. Według kobiet kompozycja jest nie tylko zmysłowa, ale też uwodzicielska i wyrafinowana.

Wady
Niedopracowana nuta głowy:

W nucie głowy są aromaty: bergamotki, cytryny oraz czarnego pieprzu. Są mężczyźni, którzy uważają, że nie jest to zbyt dobre połączenie. Zaraz po spryskaniu się perfumami zapach wydaje się mało elegancki.

 

 

 

 

5. Omega Universal Vr Glasses 3D OGVR3D

 

Zdecydowanie tańsze od innych modeli okulary Omega Universal OGVR3D pozwalają na oglądanie filmów w 3D, a także grę w wirtualnej rzeczywistości. Są one przystosowane do smartfonów o przekątnej ekranu od 3,5’’ do 6’’ posiadającymi system Android lub iOS.

Gogle są wyposażone w soczewki asferyczne, które są odpowiedzialne za głębie i naturalność obrazu. Regulacja soczewek pozwala na dopasowanie urządzenia do swojego rozstawu oczu, natomiast ochronna nakładka wykonana ze sztucznej skóry, wypełniona gąbką pozwala na dobre dopasowanie urządzenia do kształtu twarzy, a także pozwala na używanie sprzętu wraz z okularami korekcyjnymi.  

Dodatkowo okulary mają otwory wentylacyjne, dzięki czemu dłużej bez zmęczenia możesz je używać, a także otwory techniczne do podłączenia słuchawek, czy kabla ładującego smartfon. Aby wykorzystać możliwości okularów w pełni, zalecane jest, aby telefon, który wykorzystujemy do współpracy z urządzeniem był wyposażony w żyroskop. Osoby, które zakupiły ten model, chwalą go, jako dobre i tanie okulary VR o wysokiej jakości wykonania oraz szerokiej funkcjonalności.

Omega Universal OGVR3D to dobre okulary VR do 100 zł. Są one kompatybilne ze smartfonami, których przekątna ekranu wynosi od 3,5 cala do 6 cali. Produkt został wyposażony w regulowane soczewki.

Zalety
Obszycie z gąbki:

Prezentowany model wykonano z solidnego tworzywa sztucznego, a od wewnątrz pokryto go gąbką. Takie rozwiązanie sprawia, że produkt nie uciska, ani nie obciera skóry. Co więcej, pozwala to na użytkowanie produktu osobom noszącym okulary korekcyjne.

Soczewki asferyczne:

Ze względu na to, że produkt ma soczewki asferyczne widzimy głęboki i odpowiednio ostry obraz (w razie konieczności możemy go odpowiednio wyregulować).

Wady
Niekompatybilny z systemem Windows:

Sprzęt jest przeznaczony do użytku z telefonami z systemem iOS lub Android. Nie jest to dobry wybór dla posiadaczy smartfonów marki Windows.

Konieczność posiadania urządzenia z żyroskopem:

Aby móc przenieść się do wirtualnej rzeczywistości nasz telefon musi być wyposażony w żyroskop (wiele nowoczesnych urządzeń go nie ma).

 

 

 

 

Jak działają okulary VR?

 

Okulary VR to jeden z najnowocześniejszych sprzętów, który pozwala oglądać obraz w trójwymiarowej rzeczywistości. Urządzenie pozwala poczuć się tak, jakbyśmy właśnie byli środku  sytuacji, która dzieje się jedynie na ekranie. Taki zabieg potrafi pobudzać zmysły, sprawia, że inaczej odbieramy wirtualną rzeczywistość. Czy jednak wiesz, jak takie okulary działają? Jeżeli odpowiedziałeś na to pytanie przecząco, lecz chciałbyś się dowiedzieć, to zapraszamy do zapoznania się z kilkoma ciekawymi informacjami.

 

 

Najważniejszym elementem są soczewki

To właśnie soczewki pozwalają nam na obserwowanie zmieniającego się obrazu. Dzieje się to na zasadzie dzielenia obrazu na dwa. Każde oko widzi trochę przesunięty obraz. Dlatego mamy wrażenie, że nakładają się one na siebie i dlatego widzimy obrazy zbliżone do tych, które możemy nazwać trójwymiarowymi. Soczewki w odpowiedni sposób zakrzywiają obraz. Dlatego właśnie mamy możliwość oglądania obrazu trójwymiarowego.

 

Moc obliczeniowa okularów jest bardzo ważna

Płynność obrazu sprawia, że wydaje się on bardziej naturalny oraz niezbyt odróżniający się od tego, który widzimy bez okularów. Płynny obraz można zyskać poprzez przyspieszenie pojawiających się klatek – parametr podaje się w klatkach na sekundę. Jeżeli chodzi o gry, to możemy podziwiać obraz o mocy obliczeniowej okularów wynoszącej około 30 klatek na sekundę. Jest to wystarczające, aby wydawało się, że gra jest stosunkowo realistyczna. Wiele osób może zastanawiać się, jakie są polecane okulary VR? Jeżeli zależy nam na bardzo naturalnym efekcie, to okulary VR powinny pokazywać nam obraz od 60 klatek do nawet 90 klatek na sekundę. Wielu użytkowników takiego sprzętu zauważyło, że podczas obserwowania obrazu z przesuwającymi się 90 klatkami obrazu na sekundę stosunkowo trudno zauważyć różnicę pomiędzy życiem a wirtualną rzeczywistością. Szczególnie w przypadku, kiedy nosimy okulary dłużej niż 10 minut.

 

Opóźnienie ma znaczenie.

Aby wydawało się nam, że obraz nie odbiega znacznie od tego, który widzimy bez okularów, producenci starają się jak najbardziej zmienić opóźnienie reakcji obrazu. Pierwsze sprzęty reagowały nawet kilka sekund po naszym ruchu, przez co dało się wyczuć znaczącą różnicę. Jeżeli jednak chodzi o dzisiejsze urządzenia, to mamy do czynienia ze sprzętem, którego opóźnienie wynosi nie więcej niż 50 ms. Jest to tak mała różnica pomiędzy naszym ruchem oraz pojawieniem się go w okularach, iż mamy wrażenie, że to, co widzimy dzieje się naprawdę. Jest to możliwe dzięki małym urządzeniom takim jak żyroskop oraz magnetometr.

 

 

Czujniki

Jeżeli chodzi o kontrolowanie ruchów, to są za to odpowiedzialne specjalne czujniki. Zostały skonstruowane w taki sposób, że wykrywają wszystkie odchylenia, które pojawiają się w momencie ruchu. Dlatego nawet bardzo małe kiwnięcie głową sprawia, że obraz się zmienia. Nasze ruchy są kontrolowane w 3 osiach – to prawo i lewo, przód i tył oraz góra i dół. Szybko reagujące czujniki zapewniają nam bardzo realistyczny obraz, którym możemy się zachwycać od razu po założeniu okularów na nos.

 

Co z obudową?

Modele okularów VR dzielą się na takie, które wykorzystują ekran telefonu lub konsoli oraz takie, które mają swój własny ekran. Użytkownicy uważają, że bardziej realistyczna jest ta druga opcja. Modele, do których wkłada się telefon, mogą okazać się stosunkowo ciężkie, co sprawia, że przyjemność z korzystania z okularów może być bardzo ograniczona. Sprzęt powinien być więc bardzo lekki.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Oculus Rift Cv1 Headset Black Wmvr1037100Rlq

 

Zestaw okularów do wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift CV1 jest wyposażony w dwa ekrany OLED o łącznej rozdzielczości 2160×1200 pikseli (1080×1200 na każde oko), pracujące z częstotliwością odświeżania 90 Hz. Do urządzenia zostały dołączone słuchawki audio 3D, dzięki którym użytkownik odsłuchuje dźwięk w technice binauralnej.

W zestawie znajdziemy też kontroler Xbox one, pilot oraz kamerkę do śledzenia ruchu w obszarze 1,5 x 3,35 m, a także czujniki, takie jak akcelerometr, żyroskop i magnetometr. Wyświetlacz zapewnia pole widzenia w zakresie 110°. Aby użyć tych okularów w Twoim komputerze, to minimalne wymagania dla komputera, które musi spełnić to procesor Intel i5-4590 lub wyższy, pamięć RAM 8GB+ i karta graficzna równa z NVIDIA GTX 970 / AMD R9 290 lub wyższa, a system operacyjny, jaki jest wymagany to Windows 7 SP1 lub nowszy.

Kupując ten model, klient otrzyma również gry Lucky’s Tale i Valkyrie. Klienci chwalą ten model, choć przyznają, że cena jego jest wysoka, ale fani gier zdają sobie sprawę, że za nowości techniczne zawsze trzeba więcej zapłacić, a takim produktem są okulary Oculus Rift CV1.

Okulary VR Oculus Rift CV1 to model ważący 0,47 kg. Pole widzenia produktu to 110 stopni.

Zalety
Dźwięk 3D:

To, co wyróżnia model marki Oculus, to zintegrowane słuchawki. Zapewniają one przestrzenny dźwięk 3D pozwalający na czerpanie większej przyjemności z użytkowania sprzętu.

Bogate wyposażenie:

Do zestawu, poza okularami, dołączono wiele praktycznych akcesoriów. Są to m.in.: kabel USB, ściereczka do soczewek, pilot bezprzewodowy, a także 2 baterie AA. Ponieważ w komplecie otrzymujemy również instrukcję obsługi z łatwością podłączymy sprzęt do komputera.

Wygoda noszenia:

Produkt został wykonany z tworzyw sztucznych i wyprofilowany w taki sposób, aby dobrze dopasował się do głowy. Paski są regulowane, dlatego możemy dostosować ich długość do własnych preferencji i tym samym zapobiec zsuwaniu się okularów.

Wady
Wymaga podłączenia przez kabel:

Opisywany model należy podłączyć do komputera poprzez kabel, a to ogranicza swobodę ruchów.

Powoduje zmęczenie oczu:

Długotrwałe użytkowanie sprzętu może przyczynić się do zmęczenia oczu, zaczerwienienia i nasilonego łzawienia (zwłaszcza w przypadku wrażliwych osób).

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status