Najlepszy wzmacniacz zasięgu wifi

Ostatnio aktualizowane: 28.02.20

 

Jaki wzmacniacz zasięgu wifi wybrać?

 

Nic nie psuje oglądania ulubionego serialu, tak jak słaby sygnał sieci Wi-Fi. Może to być spowodowane zbyt grubymi ścianami lub słabym odbiornikiem w komputerze. Jeśli problem tego typu występuje u Ciebie regularnie, to powinieneś zakupić wzmacniacz Wi-Fi. Niestety, niewiele osób wie, jak kupić dobrej jakości sprzęt, dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik oraz ranking, który zawiera trzy najlepsze wzmacniacze zasięgu Wi-Fi.

Aby wybrać dobrej jakości produkt powinniśmy zwrócić uwagę na szybkość transmisji. Jeśli wybierzemy zbyt wolny model, jego praca nie tylko nie będzie wspierać sieci Wi-Fi, może ją nawet spowalniać, gdyż dane nie będą przesyłane dostatecznie szybko. Im szybszy jest przesył, tym mocniejsze i wydajniejsze jest urządzenie. Na rynku znajdziesz produkty mające od 150 MBit/s do nawet 750 MBit/s. Jednak pamiętaj też, że zakup najmocniejszego sprzętu, gdy nie jest on nam potrzebny, też nie jest dobrym rozwiązaniem. Najwyższa prędkość jest nam potrzebna do oglądania seriali, grania w gry internetowe, ściągania bardzo dużych plików lub oglądania transmisji na żywo. Jeśli nie robisz żadnej z tych rzeczy, to 750 MBit/s to zbyt duża dla Ciebie prędkość i 300 MBit/s w pełni Ci wystarczy. Zwracamy na to uwagę, bo wraz ze wzrostem transmisji danych, rośnie też cena.

Ważna jest liczba  anten, jakie posiada model. Podobnie, jak w przypadku transmisji danych, najlepszy wzmacniacz zasięgu wifi w 2020 roku powinien mieć możliwie dużo tych elementów. Niektóre modele posiadają aż 4 anteny, co sprawia, że sygnał jest zdecydowanie wyraźniejszy, co przekłada się na jakość oglądanych filmów.

Kolejnym parametrem, który powinieneś sprawdzić jest pasmo przenoszenia danych. W tym poradniku zalecamy inwestycję w sprzęt dwupasmowy, który działa na paśmie 2,4 GHz i 5 GHz. Tego typu urządzenie dobrze się sprawdzi w domach, w których jeden router dzieli dane na kilka urządzeń. Musimy jednak zwrócić Twoją uwagę na to, by interesujący Cię model nie pracował jedynie w paśmie 5 GHz, bowiem starsze sprzęty mogą go nie obsługiwać.

 

 

Wzmacniacze zasięgu wifi – ranking

 

 

TP-Link TL-WA850RE

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości wzmacniacza zasięgu Wi-Fi, to polecamy Ci zainteresowanie się TP-Link TL-WA850RE. Model ten pozwala na wyeliminowanie martwych stref w zasięgu, które mogą powstawać, gdy w mieszkaniu są zbyt grube ściany, przez które nie przechodzi sygnał.

Prędkość przesyłania danych w urządzeniu wynosi 300 Mb/s, co znacząco zwiększa jakość sygnału. Dodatkowo, maszyna ma opcję Range Expender, który dodatkowo zwiększa zasięg pracy modelu. Na uwagę zasługują niewielkie wymiary sprzętu, dzięki którym, jego ulokowanie w pokoju nie będzie stanowiło problemu. Aparatura może zostać również umieszczona na ścianie, tak by wzmacniacz znajdował się w centralnym miejscu i wszystkie domowe urządzenia odbierały jego sygnał. Prosta obsługa jest zapewniona przez wskaźnik siły sygnału sieci bezprzewodowej, który posiada 5 diod. Poinformują Cię one o sile odbieranego sygnału.

Konsumenci docenili to, że model jest w pełni kompatybilny z routerami, co czyni go uniwersalnym. Zdaniem użytkowników ten wzmacniacz zasięgu wifi w dobrej cenie, to urządzenie godne polecenia.

 

 

 

 

Netgear EX2700

 

Model Netgear EX2700 to wysokiej jakości wzmacniacz zasięgu Wi-Fi, który powinien się znaleźć w dużych domach, gdzie grube ściany powodują zanikanie sygnału i powstawanie martwych stref. Taka sytuacja wpływa negatywnie nie tylko na jakość oglądanego filmu, ale sprawia, że wiele sprzętów wykorzystujących sieć Wi-Fi jest mniej funkcjonalna.

Prezentowany model posiada łączność o prędkości 300 Mb/s, co w pełni wystarczy, aby obejrzeć film, transmisję na żywo, czy też grać w grę w Internecie. Anteny znajdujące się na zewnątrz dodatkowo polepszają jakość przesyłu danych. Urządzenie w pełni współpracuje z każdym routerem, zatem jest dość uniwersalne. Wzmacniacz wyposażony jest również w port Fast Ethernet, który dedykowany jest do takich urządzeń, jak konsole do gier, telewizor lub odtwarzacz Blu -Ray.

Konsumentom bardzo spodobał się dyskretny wygląd sprzętu, który nie będzie się kłócił z wystrojem mieszkania. Pozwala to ustawić wzmacniacz w dowolnym miejscu, a i tak nie będzie się on wyróżniał.

 

 

 

 

D-Link AC750

 

Jeśli poszukujesz dobrego i wydajnego wzmacniacza, to polecamy Ci zainwestowanie w D-Link AC750. Jest to bardzo wydajne urządzenie, które pozwoli wyeliminować martwe strefy w Twoim domu.

Maszyna posiada technologię LTE, która zdecydowanie zwiększa prędkość pobierania oraz wysyłania danych. Zapewnia to nam lepszy transfer danych niż 3G. Równocześnie, wzmacniacz gwarantuje bardzo niewielkie opóźnienie dźwięku i obrazu, z czego ucieszą się użytkownicy Skype. Specjalne diody ulokowane na obudowie poinformują nas o sile sygnału Wi-Fi. Zaś dwie zewnętrzne anteny zagwarantują lepszą jakość sygnału. Na dużą uwagę zasługuje jednak dyskretny wygląd produktu i jego niewielkie wymiary: wysokość – 9,2 cm, szerokość – 5,8 cm i głębokość – 3,42 cm.

Osoby, które zakupiły wzmacniacz są z niego bardzo zadowolone, bowiem pozwala na lepsze przesyłanie danych między komputerami. Równocześnie, urządzenie gwarantuje nam znacznie szybszy transfer danych, co przekłada się na jakość oglądanych przez nas filmów.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status