Najlepszy wzmacniacz zasięgu wifi

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaki wzmacniacz zasięgu wifi wybrać?

 

Nic nie psuje oglądania ulubionego serialu, tak jak słaby sygnał sieci Wi-Fi. Może to być spowodowane zbyt grubymi ścianami lub słabym odbiornikiem w komputerze. Jeśli problem tego typu występuje u Ciebie regularnie, to powinieneś zakupić wzmacniacz Wi-Fi. Niestety, niewiele osób wie, jak kupić dobrej jakości sprzęt, dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik oraz ranking, który zawiera trzy najlepsze wzmacniacze zasięgu Wi-Fi.

Aby wybrać dobrej jakości produkt powinniśmy zwrócić uwagę na szybkość transmisji. Jeśli wybierzemy zbyt wolny model, jego praca nie tylko nie będzie wspierać sieci Wi-Fi, może ją nawet spowalniać, gdyż dane nie będą przesyłane dostatecznie szybko. Im szybszy jest przesył, tym mocniejsze i wydajniejsze jest urządzenie. Na rynku znajdziesz produkty mające od 150 MBit/s do nawet 750 MBit/s. Jednak pamiętaj też, że zakup najmocniejszego sprzętu, gdy nie jest on nam potrzebny, też nie jest dobrym rozwiązaniem. Najwyższa prędkość jest nam potrzebna do oglądania seriali, grania w gry internetowe, ściągania bardzo dużych plików lub oglądania transmisji na żywo. Jeśli nie robisz żadnej z tych rzeczy, to 750 MBit/s to zbyt duża dla Ciebie prędkość i 300 MBit/s w pełni Ci wystarczy. Zwracamy na to uwagę, bo wraz ze wzrostem transmisji danych, rośnie też cena.

Ważna jest liczba  anten, jakie posiada model. Podobnie, jak w przypadku transmisji danych, najlepszy wzmacniacz zasięgu wifi w 2021 roku powinien mieć możliwie dużo tych elementów. Niektóre modele posiadają aż 4 anteny, co sprawia, że sygnał jest zdecydowanie wyraźniejszy, co przekłada się na jakość oglądanych filmów.

Kolejnym parametrem, który powinieneś sprawdzić jest pasmo przenoszenia danych. W tym poradniku zalecamy inwestycję w sprzęt dwupasmowy, który działa na paśmie 2,4 GHz i 5 GHz. Tego typu urządzenie dobrze się sprawdzi w domach, w których jeden router dzieli dane na kilka urządzeń. Musimy jednak zwrócić Twoją uwagę na to, by interesujący Cię model nie pracował jedynie w paśmie 5 GHz, bowiem starsze sprzęty mogą go nie obsługiwać.

 

 

Wzmacniacze zasięgu wifi – ranking

 

 

TP-Link TL-WA850RE

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości wzmacniacza zasięgu Wi-Fi, to polecamy Ci zainteresowanie się TP-Link TL-WA850RE. Model ten pozwala na wyeliminowanie martwych stref w zasięgu, które mogą powstawać, gdy w mieszkaniu są zbyt grube ściany, przez które nie przechodzi sygnał.

Prędkość przesyłania danych w urządzeniu wynosi 300 Mb/s, co znacząco zwiększa jakość sygnału. Dodatkowo, maszyna ma opcję Range Expender, który dodatkowo zwiększa zasięg pracy modelu. Na uwagę zasługują niewielkie wymiary sprzętu, dzięki którym, jego ulokowanie w pokoju nie będzie stanowiło problemu. Aparatura może zostać również umieszczona na ścianie, tak by wzmacniacz znajdował się w centralnym miejscu i wszystkie domowe urządzenia odbierały jego sygnał. Prosta obsługa jest zapewniona przez wskaźnik siły sygnału sieci bezprzewodowej, który posiada 5 diod. Poinformują Cię one o sile odbieranego sygnału.

Konsumenci docenili to, że model jest w pełni kompatybilny z routerami, co czyni go uniwersalnym. Zdaniem użytkowników ten wzmacniacz zasięgu wifi w dobrej cenie, to urządzenie godne polecenia.

 

 

 

 

Netgear EX2700

 

Model Netgear EX2700 to wysokiej jakości wzmacniacz zasięgu Wi-Fi, który powinien się znaleźć w dużych domach, gdzie grube ściany powodują zanikanie sygnału i powstawanie martwych stref. Taka sytuacja wpływa negatywnie nie tylko na jakość oglądanego filmu, ale sprawia, że wiele sprzętów wykorzystujących sieć Wi-Fi jest mniej funkcjonalna.

Prezentowany model posiada łączność o prędkości 300 Mb/s, co w pełni wystarczy, aby obejrzeć film, transmisję na żywo, czy też grać w grę w Internecie. Anteny znajdujące się na zewnątrz dodatkowo polepszają jakość przesyłu danych. Urządzenie w pełni współpracuje z każdym routerem, zatem jest dość uniwersalne. Wzmacniacz wyposażony jest również w port Fast Ethernet, który dedykowany jest do takich urządzeń, jak konsole do gier, telewizor lub odtwarzacz Blu -Ray.

Konsumentom bardzo spodobał się dyskretny wygląd sprzętu, który nie będzie się kłócił z wystrojem mieszkania. Pozwala to ustawić wzmacniacz w dowolnym miejscu, a i tak nie będzie się on wyróżniał.

 

 

 

 

D-Link AC750

 

Jeśli poszukujesz dobrego i wydajnego wzmacniacza, to polecamy Ci zainwestowanie w D-Link AC750. Jest to bardzo wydajne urządzenie, które pozwoli wyeliminować martwe strefy w Twoim domu.

Maszyna posiada technologię LTE, która zdecydowanie zwiększa prędkość pobierania oraz wysyłania danych. Zapewnia to nam lepszy transfer danych niż 3G. Równocześnie, wzmacniacz gwarantuje bardzo niewielkie opóźnienie dźwięku i obrazu, z czego ucieszą się użytkownicy Skype. Specjalne diody ulokowane na obudowie poinformują nas o sile sygnału Wi-Fi. Zaś dwie zewnętrzne anteny zagwarantują lepszą jakość sygnału. Na dużą uwagę zasługuje jednak dyskretny wygląd produktu i jego niewielkie wymiary: wysokość – 9,2 cm, szerokość – 5,8 cm i głębokość – 3,42 cm.

Osoby, które zakupiły wzmacniacz są z niego bardzo zadowolone, bowiem pozwala na lepsze przesyłanie danych między komputerami. Równocześnie, urządzenie gwarantuje nam znacznie szybszy transfer danych, co przekłada się na jakość oglądanych przez nas filmów.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir