Najlepszy wzmacniacz Wi-Fi TP-Link

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Jaki wzmacniacz Wi-Fi TP-Link wybrać?

 

Odkąd poznaliśmy Internet i jego możliwości, wielu z nas nie umie już bez niego żyć. Z niego czerpiemy wszystkie informacje, komunikujemy się z przyjaciółmi, robimy zakupy i wiele, wiele innych rzeczy. Dlatego Internet i jego dobra prędkość i zasięg, to obecnie jedna z podstawowych naszych potrzeb. Ponieważ wciąż poszukujemy lepszych parametrów Internetu, lepszego zasięgu, szybszego transferu postanowiliśmy zająć się tematem wzmacniaczy Wi-Fi, tym razem będą to najlepsze wzmacniacze Wi-Fi TP-Link.

 

 

Jeśli potrzebujesz wzmacniacza, to znaczy, że Twój Internet nie działa tak, jakbyś sobie tego życzył i prawdopodobnie wzmacniacze Wi-Fi TP-Link w dobrej cenie zaradzą Twoim niedogodnościom związanym ze zbyt słabą siecią komputerową.

Wzmacniacz Wi-Fi, to urządzenie, które współpracuje z routerem. Przechwytuje jego sygnał i przesyła dalej. Jest to prosty sposób na rozbudowanie sieci domowej LAN, a także poprawienie zasięgu sieci Wi-Fi.

Najlepszy wzmacniacz Wi-Fi TP-Link w 2020 roku: Jeśli zależy Ci na szerokiej funkcjonalności swojego wzmacniacza Wi-Fi TP-Link, to przy zakupie modelu dla siebie zwróć uwagę na obecność gniazd Ethernet. Dzięki tej technologii, będziesz mógł za pomocą wzmacniacza korzystać również z takich urządzeń, jak konsola, telewizor czy playstation. Urządzenia te będziesz mógł wówczas rozmieścić w wygodny dla siebie sposób, bez konieczności podłączania ich do routera.

Bardzo istotnym elementem technicznym wzmacniacza Wi-Fi jest częstotliwość, na jakiej urządzenie pracuje. Gdy nasz router, a także sprzęt do niego podłączany, obsługuje częstotliwości 2.4 Ghz oraz 5 Ghz, to warto zainwestować w wzmacniacz, który będzie mógł pracować w paśmie przenoszenia 5 Ghz. Mimo, że częstotliwość ta wciąż jest mniej popularna, głównie z powodu, że starsze urządzenia jej nie obsługują, jest ona bardziej odporna na zakłócenia. W tej częstotliwości możemy również liczyć na szybsze przesyłanie danych.

Szybkość transmisji to kolejny parametr, który należy wziąć pod uwagę. Im jest ona większa, tym odbierany sygnał jest mocniejszy. Największą prędkość potrzebujemy do ściągania dużych plików z Internetu, oglądania filmów on-line i oglądania ich w jakości HD. Na rynku znajdziemy dostępne wzmacniacze Wi-Fi o prędkościach od 150 do ok. 600 MBit/s.

 

 

Wzmacniacze Wi-Fi TP-Link – Ranking

 

 

TP-Link TL-WA850RE

 

Wzmacniacz sygnału TP-Link TL-WA850RE, to urządzenie pracujące w standardach IEEE 802.11b/g/n z prędkością do 300 Mbps. Wystarczy je podłączyć do gniazdka elektrycznego, aby cieszyć się lepszym sygnałem internetowym. Prędkość 300 Mbps pozwala na prowadzenie gry on-line, a także oglądanie filmów z Internetu w jakości HD.

Port Ethernet umożliwia pracę urządzenia, jako karty sieciowych połączeń bezprzewodowych. Dzięki niemu podłączysz do sieci odtwarzacz Blu-ray, konsolę do gier czy  dekoder cyfrowej telewizji. Zarządzanie urządzeniem odbywa się poprzez logowanie się domeny. Model ten pracuje w częstotliwości 2,4 GHz i posiada dwie anteny zewnętrzne. Wymiary urządzenia to szerokość 11 cm, wysokość 7,52 cm, oraz głębokość 6,58 cm. Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje kabel RJ-45, płytę CD z instrukcją szybkiej instalacji wzmacniacza.

Model ten jest wyposażony w pięć diod, które pokazują siłę sygnału, jaki jest odbierany. Dzięki tym wskazaniom można znaleźć odpowiednią lokalizację dla sprzętu. Według użytkowników jest to dobre urządzenie, które pomaga wzmocnić sygnał w oddalonych pomieszczeniach od routera.

 

 

 

 

TP-Link RE200

 

Model TP-Link AC750 DB RE200 to wzmacniacz sygnału bezprzewodowego o dwóch zakresach. Pracuje on zarówno w częstotliwości 2,4 GHz, jak i 5 GHz, co pozwala na użycie lepszego pasma przenoszenia 5 GHz dla urządzeń, które obsługują ten zakres. Model ten współpracuje ze wszystkimi routerami i umożliwia wykorzystanie dwupasmowej sieci w całym domu czy biurze.

TP-Link AC750 DB RE200 to również dostęp do Wi-Fi nowej generacji, która umożliwia dostęp do sieci Wi-Fi z prędkością do 750 Mb/s wszystkim podłączonym do niej urządzeniom, zgodnie ze standardami 802.11 b/g/n oraz 802.11ac. Wzmacniacz ten został również wyposażony w tryb High-Speed, który zapewnia płynne działanie gier komputerowych on-line, a także zapewnia odpowiednią przepustowość do oglądania telewizji w jakości HD. Aby model ten skonfigurować, wystarczy nacisnąć przycisk WPS na routerze oraz przycisk Range Extender na wzmacniaczu, a konfiguracja dokona się samoczynnie.

Mamy tu również do wykorzystania port Ethernet umożliwiający podłączenie kolejnych urządzeń do sieci, jak Blu-ray, czy telewizor. Osoby, które zakupiły ten model polecają go innym jako urządzenie o stabilnym połączeniu i dobrą funkcją rozszerzania zasięgu Internetu.

 

 

 

 

TP-LINK TL-WA730RE

 

TP-LINK TL-WA730RE to urządzenie, za pomocą którego utworzysz zaawansowaną sieć komputerową o dużym zasięgu. Urządzenie to pozwoli na wzmocnienie sygnału odbieranego od routera bazowego i przekazanie do oddalonych od niego urządzeń. Przycisk Range Extender pozwala na natychmiastową konfigurację urządzenia z routerem.

Dodatkowo do urządzenia jest dołączona płyta CD z kreatorem Easy Setup Assistant, który krok po kroku pozwoli skonfigurować ustawienia i zabezpieczenia sieciowe. TP-LINK TL-WA730RE pracuje w standardach IEEE 802.11n i prędkością 150Mb/s  oraz IEEE 802.11g osiągając prędkość transmisji równą 54Mb/s.

Wymiary tego modelu wynoszą wysokość 28 mm, szerokość 150 mm, oraz głębokość 100 mm i jest on wyposażony w 1 antenę 4 dBi, dookólną, odkręcaną. Dla użytkowników, którzy zakupili ten model motorem do zakupu była niewielka cena urządzenia, a także ładny wygląd. Ponadto stwierdzają oni, że model ten znacznie zwiększa zasięg i ma mały pobór prądu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status