Najlepszy wzmacniacz sygnału Wi-Fi

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaki wzmacniacz sygnału Wi-Fi wybrać?

 

Jeśli odczuwasz jakieś niedogodności związane z bezprzewodowym połączeniem internetowym, na przykład zrywanie połączenia, to rozwiązaniem Twojego problemu może się okazać dokupienie wzmacniacza sygnału Wi-Fi. Postaramy się w tym poradniku przedstawić najlepsze wzmacniacze sygnału Wi-Fi i wskazać, jakie cechy powinny one mieć by spełniały swoje zadanie.

Im masz większą odległość sprzętu, na którym odbierasz Internet od rutera, tym większe prawdopodobieństwo pogarszania się jakości sygnału, a nawet zrywania go całkiem. Na jakość sygnału wpływają też przeszkody architektoniczne, więc jeśli router jest w jednym pokoju, a laptop w drugim, to ściany mogą tłumić sygnał. Kolejną przeszkodą w dobrym odbiorze sygnału z routera są sieci radiowe, które ten sygnał często skutecznie zakłócają. Jeśli więc wystąpi w Twoim domu którykolwiek z tych czynników, to warto zaopatrzyć się w wzmacniacz sygnału Wi-Fi. Urządzenie to poszerza przepustowość łącza w danym obszarze. Dzięki temu możesz uzyskać połączenie, w pomieszczeniach, w których wcześniej nie miałeś zasięgu, bądź poprawić jakość tam, gdzie dotychczas połączenie to nie było odpowiednio dobre. Wzmacniacze sygnału Wi-Fi w dobrej cenie są wyposażone w anteny, dzięki czemu odnawiają sygnał i przesyłają go dalej.

Szybkość wzmacniacza Wi-Fi jest jednym z podstawowych parametrów, jaki trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie modelu dla siebie. Zazwyczaj oferowana prędkość jest w granicach od 150 do 600 Mbps. Największe wymagania dotyczące prędkości będziesz miał, jeśli używasz komunikatorów typu Skype, zwłaszcza z użyciem kamery, albo do oglądania filmów on-line.

Pasmo przenoszenia danych to parametr, który może stanowić o przydatności urządzenia. Obecnie mamy dwa rozwiązania, przenoszenie danych na paśmie 2.4 GHz i 5 GHz. Starsze urządzenia mają pasmo przenoszenia wyłącznie 2.4 GHz, więc upewnij się, czy nawzajem urządzenia będą do siebie pasować. Pasmo 5 GHz jest obecnie bardziej polecane ze względu na mniejszą ilość zakłóceń.

Najlepszy wzmacniacz sygnału Wi-Fi w 2020 roku powinien być także wyposażony w port Ethernet, który pozwoli również wzmocnić sygnał dla zasięgu konsoli do gier, drukarki czy nagrywarki wideo.

 

 

Wzmacniacze sygnału Wi-Fi – Ranking

 

 

Netgear EX2700

 

Wzmacniacz Netgear EX2700 to urządzenie zasilane bezpośrednio z gniazdka sieci elektrycznej. Pracuje w paśmie przenoszenia 2,4b GHz i oferuje prędkość transferu na poziomie 300 Mbps. Wymiary tego urządzenia wynoszą 67 mm x 55 mm x 34 mm, a z obu boków mamy umieszczone dwie anteny wzmacniające sygnał i zasięg, waga natomiast wynosi  0.098 kg.

Model ten jest niezwykle prosty w instalacji i nie wymaga do tego żadnych skomplikowanych zabiegów. Urządznie to współpracuje z większością routerów w standardzie 802.11n. Dzięki portowi Fast Ethernet model ten pozwala na podłączenie odtwarzacza Blu-ray, konsoli, czy odbiornika TV. Użytkownicy tego modelu przekazują, że jest on wygodny w użyciu i łatwy w instalacji.

Przekazują również, że powiększa zasięg Wi-Fi zauważalnie, dzięki czemu oszczędza problemów z układaniem okablowania sieciowego. Działa bez zarzutu, jest funkcjonalny, zawiera instrukcje obsługi i ma znakomity stosunek jakości do ceny.

 

 

 

 

TP-Link RE200

 

TP-Link AC750 DB RE200 to uniwersalny wzmacniacz sieci, kompatybilny ze standardami 802.11 b/g/n oraz 802.11ac/n/a, który działa ze wszystkimi routerami Wi-Fi. Urządzenie oferuje pracę w zakresie dwóch pasm przenoszenia 2,4 GHz i 5 GHz, co sprawia, że będzie współpracować z każdym, domowym urządzeniem, nawet starszym. W przypadku pasma 2,4 model ten oferuje prędkość transmisji danych do 300 MB/s, a przy paśmie 5 GHz prędkość transmisji to 433 MB/s.

Mamy tu również tryb High-Speed, który pozwoli na płynny przesył obrazów wideo w jakości HD, a także płynną grę on-line, a wzmacniacz sieci RE200 pozwoli na pełnienie przez urządzenie funkcji karty sieciowej. Konfiguracja sprzętu odbywa się za pomocą przycisku Range Extender na wzmacniaczu oraz przycisku WPS na routerze.

Model ten posiada trzy zewnętrzne anteny i jest wyposażony w funkcję WMM, logowanie z użyciem nazwy domenowej, oraz dostęp do statystyk sieci bezprzewodowej. Wymiary zewnętrzne wzmacniacza to szerokość 11 cm, wysokość 7,52 cm i głębokość 6,58 cm. Osoby, które używają ten model przekazują, że ma on duży zasięg i bardzo dobrze się sprawuje, a połączenie jest stabilne.

 

 

 

 

Edimax EW-7438RPN

 

Kompaktowe urządzenie Edimax EW-7438RPN o wymiarach 65 x 42 x 38 mm i wadze 70 g pracuje w paśmie przenoszenia 2,4 GHz, w standardzie 802.11n, 802.11g, 802.11b. Mamy tu prędkość transmisji do 300 Mb/s przy standardzie 802.11n, aplikację EdiRange pozwalającą na włączenie do sieci urządzeń iOS i Android, a także trzy tryby pracy jako AC, technologii pozwalającej na dotarcie w trudnodostępne miejsca, ekspander Wi-Fi oraz most bezprzewodowy.

Na zewnątrz urządzenie zostało wyposażone w diody LED informujące o parametrach pracy urządzenia. Model ten umożliwia konfigurację drugiej sieci bezprzewodowej typu „gość”, która będzie odseparowana od głównej sieci. Może ona być wykorzystywana, jako sieć dla gości w biurze, czy też sieć z kontrolą rodzicielską dla dzieci.

Konfiguracja wzmacniacza Edimax EW-7438RPN odbywa się za pomocą przycisku PS (Wi-Fi Protected Setup). Wystarczy przycisnąć przycisk WSP na urządzeniu oraz na routerze, aby oba urządzenia do siebie skonfigurować. I rzeczywiście użytkownicy chwalą prostą i szybką instalację, a także znaczne przyspieszenie pracy Internetu.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status