Najlepszy wentylator komputerowy 80×80

Ostatnio aktualizowane: 29.05.20

 

Jaki wentylator komputerowy 80×80 wybrać?

 

Każdy gracz wie, że przy bardzo intensywnym użytkowaniu komputera procesor może się przegrzewać. Szczególnie często zdarza się to w sezonie letnim lub gdy intensywnie gramy. Przegrzany procesor może doprowadzić do nagłego wyłączenia się komputera lub trwałego uszkodzenia urządzenia. Jest jednak kilka sposobów, aby ochłodzić rozgrzany sprzęt. Jednym z najbardziej skutecznych urządzeń służących do tego celu jest wentylator. Wybranie odpowiedniego może jednak okazać się dość problematyczne. Zakup z pewnością okaże się łatwiejszy po przeczytaniu naszego poradnika.

W tym artykule zajmiemy się wentylatorami komputerowymi 80×80 mm. Jest to standardowy wymiar radiatora, na którym instalujemy wentylator. Na rynku znajdziemy też większe modele, lecz przeznaczone są one raczej do chłodzenia całego zestawu, więc są skonstruowane do zainstalowania w obudowie.

Jedną z najistotniejszych kwestii przy wybieraniu wentylatora jest jego głośność. Według opinii wielu użytkowników najlepszy wentylator komputerowy 80×80 mm w 2020 roku jest cichy. Przegrzany komputer wydaje z siebie głośne dźwięki. Wraz z pracującym wentylatorem może to przerodzić się w duży hałas. Polecamy więc wybór jak najciszej pracującego urządzenia.

Nie mniej ważne są również obroty wentylatora. Zwykle jest to od 400 do 3000 obrotów na minutę. Im szybciej sprzęt pracuje, tym skuteczniej działa. Jednak trzeba pamiętać, że może wtedy generować więcej hałasu. Wpływa na to również kształt łopatek. Niektórzy producenci starają się je zoptymalizować w taki sposób, aby podczas działania były one jak najcichsze.

W wentylatorach znajdziemy 3 typy łożysk. Najbardziej popularne są łożyska kulkowe. Charakteryzują się one dużą żywotnością i wytrzymałością. Z kolei łożyska ślizgowe są cichsze niż poprzedni, lecz nie są aż tak wytrzymałe. Rzadziej spotykane są łożyska hydrauliczne. Są niestety droższe, lecz gwarantują bardzo cichą pracę i stosunkowo dobrą wytrzymałość.

Najlepsze wentylatory komputerowe 80×80 mm to te, których żywotność wynosi co najmniej 50 000 godzin. Według użytkowników dobre produkty tego typu są bardzo wydajne i faktycznie wytrzymują tyle roboczogodzin.

 

 

Wentylatory komputerowe 80×80 – ranking

 

 

Silentium PC Mistral SPC045 

 

Chcielibyśmy zaprezentować jeden z najlepszych wentylatorów komputerowych Silentium PC Mistral SPC045. Dokładne wymiary tego sprzętu wynoszą 80 mm x 25 mm x 80 mm. Kabel zasilający produkt został opleciony w taki sposób, aby nie zabierał zbyt dużo miejsca.

Prędkość obrotowa tego modelu wynosi 1800 obrotów na minutę. Jest to wystarczający wynik, aby w krótkim czasie schłodzić procesor. Mimo szybkich obrotów produkt ten jest stosunkowo cichy. Generuje on hałas na poziomie 21 dB. Dźwięki z niego dochodzące z pewnością nie będą nam przeszkadzać podczas używania komputera.

Jest to wentylator komputerowy 80×80 w dobrej cenie, który został wyposażony w jeden z najbardziej nowoczesnych typów łożysk o nazwie HBS. Element ten sprawia, że produkt działa bardzo cicho i nie zacina się. Żywotność pracy modelu wynosi 50 000 godzin. Użytkownicy chwalą dobrą jakość wykonania produktu.

 

 

 

 

Be Quiet Pure Wings 2 

 

Be quiet Pure Wings 2 to wentylator skonstruowany w taki sposób, by pasował do każdego komputera. To, co wyróżnia ten model to bardzo cicha praca. Generuje on hałas na poziomie 18 dB. Oznacza to, że nawet podczas intensywnego działania nie zauważymy, że wentylator pracuje.  Niski poziom generowanego hałasu ma związek z zastosowaniem specjalnych łopatek.

Przyjrzyjmy się łożysku tego wentylatora. Zostało ono wyprodukowane w technologii rifle. Dzięki temu elementowi model odznacza się żywotnością wynoszącą 80 000 godzin. Jest to jeden z najwyższych wyników spotykanych na rynku. Możesz być więc pewien, że przez długi czas nie będziesz musiał wymieniać wentylatora na nowy. Ilość obrotów tego sprzętu wynosi 1500 na minutę.

Producent zadbał o to, aby Be Quiet Pure Wings 2 zapewniał maksymalny przepływ powietrza. Dzięki temu ochłodzenie komputera następuje bardzo szybko po uruchomieniu pracy wentylatora. Użytkownicy zadowoleni są najbardziej z bardzo długiej żywotności prezentowanego wentylatora oraz z jego możliwości przystosowania się do wielu rodzajów komputera.

 

 

 

 

AKASA SLIMLINE PWM AK-FN076 

 

Jednym z najczęściej wybieranych produktów wentylatorów jest AKASA SLIMLINE PWM AK-FN076. Użytkownicy nie wybierają go bez powodu. Największym atutem produktu jest bardzo łatwy montaż. Do zestawu dołączone zostały śruby montażowe, dzięki którym możemy zainstalować wentylator w przeciągu kilku minut bez pomocy osób trzecich.

W sytuacji, kiedy procesor lub karta graficzna znacznie się nagrzeją, wentylator zaczyna działać bardziej intensywnie, zwykle na poziomie około 3000 obrotów na minutę. Pozwoli to na bardzo szybkie ochłodzenie przegrzanych elementów. W niezagrażających sytuacjach wentylator pracuje zwykle na poziomie około 600 obrotów na minutę.

Model ten generuje hałas wynoszący około 27 dB. AKASA SLIMLINE PWM AK-FN076 został doceniony przez wielu użytkowników. Internauci w swoich recenzjach często wspominają o jego dużej obrotowości, a także o estetycznym wyglądzie.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status