Najlepszy skaner do slajdów

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Jaki skaner do slajdów wybrać?

 

W naszych domach jest wiele pamiątek, których przechowywanie zawsze jest oczywiste. Do tej grupy należą dokumenty, zdjęcia, filmy, negatywy oraz slajdy. Niestety zabierają dużo cennego miejsca, a do tego na skutek działania światła i powietrza bledną. Dlatego przyda Ci się najlepszy skaner do slajdów w 2020 roku, który ułatwi przechowywanie cennych pamiątek i dokumentów. Poniżej przygotowaliśmy niewielki poradnik, z którego dowiesz się, jakie cechy mają najlepsze modele.

 

 

Zanim udasz się na zakupy, zastanów się, jakie urządzenie będzie dla Ciebie najlepsze. Oferowane na rynku produkty różnią się pracą i znajdującą się w nich optyką. Popularnym rozwiązaniem są modele, które działają w oparciu o lampę fluorescencyjną z zimną katodą. Światło lampy odbija się od dokumentu, a następnie lustra kierują je do soczewki. Stamtąd odbicie przechodzi do matrycy. Drugim typem są urządzenia, gdzie źródłem światła są diody LED. Sprzęty te są od razu gotowe do użycia, co pozwoli zaoszczędzić czas. Ponieważ nie ma w nich skomplikowanego systemu luster, mają małą wagę, więc mogą być traktowane, jako modele przenośne.

Dobrej jakości modele muszą się cechować prostą i intuicyjną obsługą. Zwłaszcza jeśli będą obsługiwane przez amatora. W dobrej jakości urządzeniach wystarczy przycisnąć jeden guzik, który uruchomi cały proces. Jeśli nie masz doświadczenia w pracy ze skanerem, polecamy zainwestowanie właśnie w taki model.

Koniecznie zwróć uwagę na czas pracy, gdyż najlepsze skanery do slajdów powinny cechować się szybkim działaniem. Niektóre sprzęty potrzebują od kilku sekund do minuty, by przygotować odbicie dokumentu lub slajdu. W przypadku, jeśli przygotowujesz tylko jedno zdjęcie, nie powinno stanowić to problemu. Niestety, gdy skanujemy kilkanaście dokumentów, długi czas czekania jest nieprzyjemny i irytujący. Z tego powodu, polecamy inwestycję w szybkie i nowoczesne skanery.

Kluczowe jest również, by skaner miał dobrą rozdzielczość, gdyż pozwoli to wykonać wierny zrzut dokumentu ze wszystkimi jego szczegółami. Parametr ten wyrażany jest w dpi. Dobrej jakości modele mają rozdzielczość optyczną powyżej 1500 dpi.

 

 

Skanery do slajdów – ranking

 

 

Reflecta X7-SCAN

 

Model Reflecta X7-SCAN na pewno Ci się spodoba. Jest to nowoczesny skaner dedykowany do kopiowania starych klisz. Dzięki urządzeniu nie będziesz się musiał martwić o to, że na skutek ciepła czy słońca znajdujący się na slajdzie materiał wyblaknie i nie będzie go można odczytać. Wymiary produktu to: długość – 10,5 cm, szerokość – 10,4 cm i wysokość – 16,4 cm.

Największą zaletą jest to, że model pracuje samodzielnie, nie trzeba podłączać go do komputera w celu oglądania skanowanych slajdów. Sprzęt może pracować zarówno po podłączeniu zasilacza do prądu, jak również dzięki wbudowanej baterii. Producent zapewnia, że skaner jest w stanie pracować przez 2,5 h bez podłączenia do prądu. Urządzenie wyposażone jest w bardzo wyraźny wyświetlacz. Obejrzymy na nim nie tylko zeskanowane klisze, ale również poddamy obraz obróbce. Rozdzielczość optyczna wynosi 3200 dpi, co przekłada się na czytelny obraz. Model nadaje się zarówno do filmów pozytywnych, jak i negatywnych, co zapewnia kompleksowe działanie.

Prezentowane urządzenie to funkcjonalny skaner do slajdów w dobrej cenie. Konsumenci docenili również możliwość podłączenia sprzętu do komputera, co ułatwia przeglądanie zeskanowanych zdjęć.

 

 

 

 

Rollei DF-S 100 SE 

 

Nowoczesny skaner do slajdów Rollei DF-S 100 SE to urządzenie, w które polecamy zainwestować. Za sprawą produktu bardzo szybko skopiujesz wszystkie klisze, co nie tylko ułatwi Ci ich przechowywanie, ale również uchroni je przed działaniem słońca czy powietrza. Wymiary produktu to: 8,2 cm x 8,6 cm x 15,2 cm, zaś jego waga wynosi 410 g.

Prezentowany model służy do skanowania głównie negatywów. Rozdzielczość przygotowanego obrazu to 1800 dpi, do pozwala na ukazanie wysokiej jakości obrazu. Zestaw zawiera 2 magazynki do slajdów, 2 listwy mocujące negatyw oraz szczoteczkę do czyszczenia sprzętu. Obraz będzie wyświetlany na ekranie LCD o wielkości 2,4 cala. Obsługuje on całą paletę barw. Przechowywanie danych jest bardzo proste, gdyż sprzęt ma wbudowaną pamięć (25 mb), a do tego wszystkie obrazy można zapisać na karcie pamięci SD/MMC. Po podłączeniu do komputera przez złącze USB skany mogą być przenoszone do odpowiedniego folderu.

Mimo dość wysokiej ceny urządzenie jest bardzo popularne wśród konsumentów, którzy docenili wysoką jakość odbitek. Równocześnie zauważają oni, że skaner jest bardzo prosty w obsłudze, dlatego sprawdzi się u amatorów.

 

 

 

 

ION Audio FILM2SD Plus

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości skanera do slajdów, to polecamy Ci ION Audio FILM2SD Plus. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, jednocześnie oferuje wysoką jakość obrazów. Wiedz jednak, że jest to stosunkowo duża maszyna, której przenoszenie będzie trudne. Wymiary produktu to: 24,6 cm x 19,6 cm x 26,9 cm, z kolei waga wynosi 1,6 kg. Z tego powodu, sprzęt dedykowany jest do pracy stacjonarnej.

Skaner służy głównie do pracy z negatywami. Dużą zaletą modelu jest prosta digitalizacja, bez konieczności podłączenia do komputera. Wszystkie obrazy można zapisać na karcie pamięci SD lub MMC. Przygotowane odbitki są bardzo szczegółowe i wyraźne, gdyż ich rozdzielczość wynosi 3200 dpi. Warto dodać, że skaner jest kompatybilny z wszystkimi systemami operacyjnymi: Windows i Mac.

Konsumenci zdecydowali się na zakup urządzenia, gdyż mimo wysokiej ceny, jest on bardzo prosty w obsłudze. Cała praca wymaga użycia jednego przycisku. Równocześnie, po zeskanowaniu slajdu na ekranie można dokonać podstawowej obróbki graficznej, do której zaliczamy balans bieli i redukcję zniekształceń.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status