Najlepszy skaner A3

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaki skaner A3 wybrać?

 

Skaner to przydatne urządzenie biurowe, które pozwala przekształcić papierowe dokumenty w postać cyfrową. Przeniesienie ich do pamięci komputera ma wiele zalet, gdyż dzięki temu zyskujemy kopie ważnych dokumentów oraz ułatwiamy sobie odnalezienie odpowiedniego folderu. Z niniejszego artykułu dowiesz się, czym charakteryzuje się najlepszy skaner A3 w 2020 roku. Koniecznie zapoznaj się również z rankingiem na końcu, prezentującym trzy wysokiej klasy modele.

 

 

Konsumenci często zastanawiają się, czy lepiej wybrać urządzenie wielofunkcyjne czy prosty skaner. Jeśli zamierzamy skanować wiele stron dziennie, powinniśmy zdecydować się na odrębny przyrząd skanujący. Z pewnością będzie on bardziej wydajny od produktu wkomponowanego w urządzenie wielofunkcyjne. Jeżeli natomiast chcemy przeznaczyć sprzęt do okazjonalnego skanowania, przyda nam się model wyposażony w dodatkowe możliwości.

Warto zastanowić się również nad formatem skanowanych dokumentów. Do użytku domowego wystarczy nam urządzenie obsługujące format A4. Skanery A3 dedykowane są raczej odbiorcom profesjonalnym, którzy korzystają z urządzenia bardzo często.

Podczas wyboru urządzenia należy wziąć pod uwagę kilka parametrów, z których najważniejszym jest rodzaj elementu skanującego. Współczesne sprzęty oferują dwa typy technologii: CCD i CIS. Skaner zbudowany w technologii CCD (Charge Coupled Device) posiada szklaną taflę osadzoną w obudowie, pod którą znajduje się wózek z poruszającą się lampą. Tego typu urządzenie jest bardzo duże, wolno się nagrzewa i pobiera sporo energii, jednak charakteryzuje się lepszym odwzorowaniem kolorów.

Technologia CIS (Contact Image Sensor) wykorzystuje diody LED w 3 podstawowych kolorach: czerwonym, zielonym i niebieskim. Urządzenie jest gotowe do pracy natychmiast po uruchomieniu, charakteryzuje się niskim zużyciem energii oraz jest bardziej mobilne. Ma jednak słabsze światło, które gorzej odwzorowuje kolory, przejścia tonalne i kontrast.

Podczas zakupów warto zwrócić uwagę także na rozdzielczość optyczną urządzenia. Według specjalistów, jeśli parametr ten wynosi więcej niż 2400 dpi, skanowany dokument charakteryzuje się bardzo wysokim odwzorowaniem szczegółów. Są to jednak bardzo profesjonalne sprzęty. Do użytku domowego wystarczy około 300 dpi. Miejmy na uwadze również szybkość skanowania, która może wynosić od 10 do 20 sekund.

Najlepsze skanery A3 wyposażone są również w automatyczny podajnik papieru, który pozwala na wygodną pracę. Wybierając nowe urządzenie powinniśmy przyjrzeć się także jego wymiarom i budowie. Ważne jest, aby miało zdejmowaną pokrywę górną, która przy skanowaniu np. grubych książek nie będzie przeszkadzać.

 

 

Skanery A3 – Ranking

 

 

OKI MC853DN 

 

Wielu użytkowników twierdzi, że OKI MC853DN to skaner A3 w dobrej cenie charakteryzujący się skutecznością i wysoką jakością. Model ten jest jednym z elementów urządzenia wielofunkcyjnego, zawierającego również drukarkę, faks i kopiarkę.  

Urządzenie obsługiwane jest przy użyciu dotykowego, 7-calowego wyświetlacza z intuicyjnym systemem obsługi i rozszerzonymi funkcjami pomocy. Sprzęt skanuje do 50 arkuszy w ciągu minuty i przenosi je bezpośrednio do wybranego folderu na komputerze, skrzynki mailowej czy pamięci przenośnej. Posiada on również możliwość skanowania dwustronnego. Pracę ułatwia też automatyczny podajnik papieru.

Rozdzielczość tego modelu wynosi 600 x 600 dpi, dzięki czemu mamy zapewnione uzyskanie ostrych i wyraźnych obrazów. Urządzenie jest wytrzymałe i bezawaryjne, o czym świadczy 3-letnia gwarancja producenta. Wymiary sprzętu to 70 cm x 56,3 cm x 60 cm. Model ten cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów, którzy cenią sobie jego niezawodność i łatwość użycia.

 

 

 

 

Brother MFC-J3930DW

 

Jeśli szukasz profesjonalnego sprzętu skanującego w formacie A3, model Brother MFC-J3930DW powinien Cię zainteresować. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, które zawiera również drukarkę, faks i kopiarkę.

Model ten wyposażony jest w skaner typu CIS, oferujący możliwość dwustronnego skanowania w rozdzielczości optycznej do 1200 x 2400 dpi. Pliki możemy zapisywać jako obraz lub dokument i przenosić je bezpośrednio do wiadomości e-mail, pamięci USB, karty SD czy wybranego folderu na komputerze.

Sprzęt jest łatwy w użytkowaniu, a jego obsługę ułatwia automatyczny podajnik papieru oraz dotykowy wyświetlacz LED, zapewniający dostęp do wszystkich funkcji. Skaner wyposażony jest w tacę mieszczącą do 250 arkuszy. Wymiary urządzenia to szerokość – 57,5 cm, głębokość – 47,7 cm i wysokość – 37,4 cm.

Osoby, które zakupiły ten sprzęt, doceniają jego szybkość działania, wydajność i bezawaryjność. W swoich opiniach podkreślają, że skanowane dokumenty i zdjęcia są wysokiej jakości oraz charakteryzują się dobrym odwzorowaniem szczegółów.

 

 

 

 

OKI MC873DNV 

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć urządzenia OKI MC873DNV. Jest to model wielofunkcyjny, wyposażony w wysokiej jakości, funkcjonalny skaner.

Sprzęt ten zapewnia szybkie skanowanie LED gwarantujące uzyskanie ostrych i wyraźnych obrazów. Dokumenty można przesyłać bezpośrednio na e-mail, dysk zewnętrzny, kartę pamięci czy folder na komputerze. Użytkownik ma możliwość skanowania dwustronnego.

Użytkowanie sprzętu ułatwia kolorowy, 7-calowy, dotykowy wyświetlacz. Daje on dostęp do wszystkich funkcji i usprawnia obsługę urządzenia. Dodatkowym udogodnieniem jest automatyczny podajnik papieru, który pomieści do 300 arkuszy o gramaturze 80 g/m2.

Rozdzielczość skanowania tego modelu to 600 x 600 dpi, a jego szybkość wynosi 50 stron na minutę. Dzięki zastosowaniu inteligentnych rozwiązań, urządzenie pomija puste strony i zapamiętuje często stosowane parametry ustawień.

Użytkownicy twierdzą, że w przypadku tego modelu stosunek ceny do jakości jest atrakcyjny. Konsumenci cenią sobie również łatwość obsługi urządzenia oraz wysoką jakość i przejrzystość zeskanowanych dokumentów.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status