Najlepszy router Huawei

Ostatnio aktualizowane: 20.04.19

 

Jaki router Huawei wybrać?

 

Router jest niezawodnym urządzeniem, które pozwala na połączenie z Internetem wszystkich mobilnych sprzętów elektronicznych i komputerów. Ostatnio przyrząd zyskał na popularności, dlatego w sklepach spotkać możemy wiele modeli z różnymi funkcjami i właściwościami. W niniejszym poradniku postaramy się wskazać najważniejsze cechy routera Wi-Fi, ułatwiając tym samym wybór właściwego urządzenia.

 

 

Jedną z marek zajmujących się produkcją routerów jest chiński koncern Huawei. Firma specjalizuje się w dostarczaniu na rynek urządzeń telekomunikacyjnych i informatycznych. Przedsiębiorstwo posiada placówki na całym świecie i dzięki swojemu 20-letniemu doświadczeniu zapewnia klientom najwyższej jakości produkty wyróżniające się innowacyjnością.

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy określić przed zakupem routera, jest typ łącza wykorzystywanego w domu. Możemy to sprawdzić w umowie lub instrukcji dostarczonej przez operatora, a także rozpoznać po końcówce kabla podłączonego do komputera. Do wyboru mamy standardową skrętkę z końcówką RJ-45, linię telefoniczną RJ-11 lub modem Internetu mobilnego.

Warto nabyć model Dual Band obsługujący dwie częstotliwości. Dzięki temu urządzenie będzie oferować większą przepustowość łącza oraz większy zasięg. Dodatkowo inne sprzęty znajdujące się w pobliżu routera nie zakłócą jego pracy i nie spowodują pogorszenia się zasięgu.

Należy mieć na uwadze także antenę, która przesyła sygnał do innych urządzeń. To właśnie od niej zależy zasięg urządzenia oraz odległość, z jakiej dostępna będzie sieć Wi-Fi. Do wyboru mamy dwa rodzaje anten. Wersja odkręcana jest wygodna, gdyż w każdej chwili możemy wymienić ją na mocniejszą, jeśli sygnał nie będzie dostatecznie silny. Z kolei model wewnętrzny jest nieco droższy, ale zapewnia efektywniejsze działanie.

Najlepszy router Huawei w 2019 roku posiada szereg dodatkowych opcji, które usprawniają jego działanie. Jest to na przykład port USB, który umożliwia podłączenie dodatkowych urządzeń, takich jak drukarka czy dysk twardy. Czasami router może być wyposażony w wejście na kartę SIM, które dla wielu jest wygodniejsze od portu USB. Najlepsze routery Huawei posiadają także opcję niezależnej sieci dla gości, dzięki której osoby z zewnątrz nie mają dostępu do sieci domowej, zwiększając tym samym bezpieczeństwo danych.

 

 

Routery Huawei – Ranking

 

 

Huawei E5573 

 

Huawei E5573 to mobilny router WiFi o kompaktowych wymiarach 9,7 cm x 5,8 cm x 1,3 cm. Pozwala on na korzystanie z Internetu z prędkością 150 Mb/s i zapewnia bardzo szybką transmisję danych.

Model ten obsługuje się przy użyciu jednego przycisku zlokalizowanego w centralnej części urządzenia. Można nim także zarządzać zdalnie, dzięki aplikacji Huawei Hi Link umożliwiającej bezprzewodowy dostęp do funkcji z poziomu smartfona lub tabletu. Dzięki temu możemy szybko sprawdzić stan baterii, prędkość transmisji danych czy siłę sygnału.

Urządzenie wyposażone zostało w diody LED, umożliwiające sprawdzenie najważniejszych parametrów połączenia i transmisji danych. Poza tym Huawei E5573 zapewnia bezprzewodowy dostęp do Internetu 10. urządzeniom jednocześnie. Dzięki złączu USB może również z powodzeniem zostać podłączony do komputera. Osoby, które zdecydowały się na zakup routera Huawei E5573 twierdzą, że przyrząd jest bardzo poręczny i zgrabny, a przy tym zapewnia wysokiej jakości połączenie.

 

 

 

 

Huawei E5330-S2 

 

Huawei E5330-S2 to mobilny router Wi-fi posiadający wbudowany modem 3G, który umożliwia podłączenie nawet 10 urządzeń jednocześnie.

Model ten wyposażony jest w wymienną baterię, dzięki której możemy zabrać go ze sobą gdziekolwiek chcemy. Bateria urządzenia jest bardzo wydajna i pozwala pracować do 6 godzin. Przyrząd posiada wygodny wyświetlacz LCD, który ułatwia sprawdzenie najważniejszych informacji, takich jak zasięg, ilość podłączonych urządzeń czy informacje o przychodzących SMS-ach.

Ten router Huawei w dobrej cenie ma wymiary 9,3 cm x 0,3 cm x 6 cm. Jego prędkość pobierania danych wynosi 21 Mb/s, co zapewnia swobodne i nieprzerywane przeglądanie stron internetowych. Urządzenie posiada slot na kartę SIM oraz opcję szybkiego startu.

Opinie użytkowników na temat tego modelu są pozytywne. Konsumenci doceniają router za jego dobry zasięg, a także kompaktowe wymiary i ciekawy wygląd. Zaletą jest również wytrzymała bateria oraz łatwa obsługa.

 

 

 

 

Huawei B525S-23A

 

Jeśli szukasz stacjonarnego routera LTE, do którego można podłączyć aż 64 różne urządzenia model Huawei B525S-23A powinien Cię zainteresować.

Router może osiągnąć prędkość pobierania do 300 Mb/s, co zapewnia bardzo szybkie i wygodne przesyłanie danych. Nawet przy jednoczesnym korzystaniu z niego wielu urządzeń umożliwia on przeglądanie Internetu bez utraty płynności.

Urządzenie wyposażone jest w port USB, dzięki któremu możemy podłączyć do niego na przykład drukarkę. Posiada ono również port RJ11 pozwalający na łączność telefoniczną w sieci GSM.

Wymiary przyrządu to wysokość – 16,3 cm, szerokość – 22,6 cm i głębokość – 5,2 cm. Wraz z routerem w zestawie otrzymujemy kabel sieciowy, zasilacz oraz instrukcję obsługi.

Warto wspomnieć także o pozytywnych komentarzach osób, które posiadają router Huawei B525S-23A. Jak twierdzą, urządzenie jest bezawaryjne, szybkie oraz dobrze łapie zasięg nawet bez anteny. Na uwagę zasługuje również łatwość obsługi i ciekawy design.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...