Najlepszy router D-Link

Ostatnio aktualizowane: 25.01.20

 

Jaki router D-Link wybrać?

 

Trudno jest nam sobie wyobrazić naszą pracę, naukę czy chociażby odpoczynek bez Internetu. Żeby mieć do niego dostęp w domu czy w pracy potrzebny jest nam router. To właśnie temu urządzeniu poświęcimy ten poradnik. Skupimy się na modelach D-Link, a to dlatego, że są ogólnodostępne, tanie, a do tego wydajne. Firma D-Link to znany w Polsce tajwański producent sprzętu sieciowego, w tym zarówno routerów przewodowych, jak i Wi-Fi.

 

 

Najlepsze routery D-Link są według konsumentów niewielkie, mocne, mało awaryjne, a do tego ładnie się prezentują na biurku. W dobie cyfryzacji i nowych technologii trudno jest nam sobie wyobrazić w domu wielki, niezgrabny sprzęt.

Każdemu zależy na tym, aby łącze internetowe było szybkie i niezawodne, ale często zapominamy o tym, że to nie tylko wybrany przez nas operator decyduje o jakości połączenia. Owszem, dostarczane przez niego usługi pełnią znaczącą rolę, ale jeśli kupiony przez nas router jest za wolny, nie poradzi sobie z nawet najdroższym i najszybszym Internetem. Co to dla nas oznacza? Musimy zwrócić uwagę na przepustowość łącza, czy jest ona równa 300 Mb/s czy może 100 Mb/s lub też 150 Mb/s. Jednocześnie pamiętajmy, że routery mogą mieć inną prędkość, gdy są połączone z komputerem czy telefonem za pośrednictwem Wi-Fi, a inną, gdy użyjemy do instalacji kabla Ethernet.

Tutaj pojawia się kwestia łączności Wi-Fi – większość osób się na nią decyduje, bo jest to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie. Z jednego routera może korzystać kilka sprzętów, muszą one tylko posiadać łączność bezprzewodową. W przypadku Wi-Fi pojawia się problem zasięgu sieci oraz tego, że osoby z zewnątrz mogą mieć do niej dostęp. Co oznacza nie tylko osłabienie łącza, ale też zagrożenie, że ktoś włamie się do naszego komputera i innych urządzeń. Warto więc upewnić się, że router obsługuje szyfrowanie WPA2 z wykorzystaniem AES i ma wbudowany firewall chroniący nas przed atakami hakerów.

Jeśli chodzi o zasięg, wiele osób podkreśla, że najlepszy router D-Link w 2020 roku to taki, którego częstotliwość pracy wynosi 5 GHz, aczkolwiek do małych pomieszczeń odpowiednie będą też słabsze sprzęty.

 

 

Routery D-Link – Ranking

 

 

D-Link DIR-842

 

Polecamy zakup D-Link DIR-842, czyli wysokiej jakości routera z Wi-Fi. Sprzęt ma 4 anteny i duży zasięg. Dzięki temu sprawdzi się w przestrzennych mieszkaniach, jak również w całym domu. Producent zapewnia, że sygnał pozbawiony jest zakłóceń. Wymiary sprzętu to: wysokość – 19 cm, szerokość – 13,3 cm i grubość – 3,8 cm. Z kolei waga modelu to 288 g.

Prezentowane urządzenie jest gotowe do użytku zaraz po wyjęciu z pudełka. Wystarczy je podłączyć do prądu i łącza Internetu. Produkt w czasie pracy wykorzystuje dobre standardy zabezpieczeń (czyli WPA i WPA2). Uniemożliwia to dostęp osobom nieupoważnionym do Twojej sieci.

Tym, co wyróżnia urządzenie jest optymalne połączenie. W tym wypadku router dzieli sygnał internetowy na 2 sieci: 2,4 GHz do przeglądania poczty elektronicznej i rozmów przez Skype oraz 5GHz, która przeznaczona jest do odtwarzania filmów w jakości Full HD czy 4K.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Użytkownicy routera zgodnie stwierdzają, że jego niewielkie wymiary pozwalają przechowywać go  w dowolnym miejscu w domu, gdyż nie zabiera on zbyt dużo cennego miejsca.

 

 

 

 

D-Link DWR-116 

 

Osoby, które chcą zakupić router D-Link w dobrej cenie powinny rozważyć wybór modelu DWR-116. Jest to bardzo funkcjonalny produkt z Wi-Fi, który obsługuje sieci 3G i 4G.

Sprzęt zapewnia szybkie połączenie, w związku z tym na laptopie czy smartfonie nie tylko sprawdzimy maila, ale również obejrzymy ulubiony serial lub film na Netflixie. Technologia Wireless N gwarantuje bezpieczne połączenie do sieci Wi-Fi o prędkości do 300 Mb/s. Producent zapewnia, że transmisja danych jest nie tylko szybka, ale bardzo stabilna. Oznacza to, że tempo przesyłania plików nie słabnie, mimo że do sieci podłączają się inni domownicy. Instalacja modelu jest prosta, dlatego zaraz po zakupie możesz go zacząć używać.

Według konsumentów urządzenie jest bardzo proste w skonfigurowaniu, a do tego bezpieczne. Ryzyko, że osoby postronne podłączą się do naszej sieci jest znikome, gdyż router posiada wiele zabezpieczeń.

 

 

 

 

D-Link AC1200 Cloud

 

Model D-Link AC1200 Cloud jest jednym z najnowocześniejszych routerów, jakie znajdziesz na rynku. Tym, co wyróżnia sprzęt na tle innych urządzeń w sklepach, jest jego design. Antena jest wbudowana w urządzenie, w efekcie zajmuje ono mniej przestrzeni w domu. Produkt umożliwia utworzenie sieci bezprzewodowej w domu, którą możesz podzielić na 2 pasma (2.4 GHz i 5 GHz).

Praca produktu jest bardzo szybka, co wynika z dużej przepustowości. Co więcej, nie tylko pobieranie, ale również wysyłanie plików zabiera mało czasu. Do tego sieć jest stabilna, więc wydajność pobierania danych nie spada, nawet gdy z Internetu korzystają inni domownicy. Obsługa modelu jest intuicyjna, a urządzenie można łatwo skonfigurować.

Osoby, które zdecydowały się na zakup routera są z niego zadowolone. Praca produktu jest szybka, a co więcej posiada on liczne zabezpieczenia utrudniające hakowanie sieci. Urządzenie posiada różne certyfikaty, co gwarantuje najwyższą jakość pracy.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status