Najlepszy monitor 4k do gier

Ostatnio aktualizowane: 27.02.20

 

Jaki monitor 4k do gier wybrać?

 

Jeśli uwielbiasz gry i zastanawiasz się nad kupnem monitora, to pomożemy Ci wybrać odpowiedni dla siebie sprzęt. Monitory 4K do gier obecnie cieszą się dużą popularnością. Rozdzielczość każdego z nich jest równa 3840 x 2160 pikseli, co pozwoli Ci zwiększyć własną wydajność podczas rozgrywki. Najlepsze monitory 4K do gier w większości posiadają matrycę IPC, która pozwala na zobaczenie każdego szczegółu obrazu generowanego przez urządzenie pod wszystkimi kątami. To wszystko sprawia, że podczas rozgrywki będziesz miał przewagę nad przeciwnikiem. W trakcie clutchu często nawet najmniejsze szczegóły potrafią zaważyć na wyniku meczu.

 

 

Monitory 4k są nie tylko przeznaczone dla miłośników FPS, ale wszystkich gatunków gier. Decydując się na taki zakup z pewnością zobaczysz różnicę w jakości grafiki. Obecnie prawie wszystkie produkcje bazują na zaprojektowanym świecie, którego grafika jest na bardzo wysokim poziomie.

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na czas reakcji sprzętu. Jest to kluczowy czynnik, podczas rozgrywki typu Counter-Strike: Global Offensive, czy Overwatch. Najlepszy monitor 4k do gier 2020 roku to między innymi model posiadający matrycę TN lub IPS. Pierwszy rodzaj jest w stanie zwiększyć czas reakcji nawet do 1 ms. Matryce IPS pod tym kątem sprawdzają się nieco inaczej. Ich czas reakcji wynosi do 4 ms. Natomiast należy zaznaczyć, że matryca IPS ma przewagę pod względem wyświetlania w wysokiej jakości i ze szczegółami obrazu pod różnymi kątami. Ma ona niezwykle szerokie kąty widzenia, które także dają przewagę każdemu graczowi posiadającemu taki monitor. Jeśli chodzi o te dwa rodzaje matryc, to należy zastanowić się która z opcji bardziej nam odpowiada. Jedni wolą wyraźny i świetny obraz pod każdym kątem, zaś innych bardziej zadowoli niesamowicie szybki czas reakcji.

Podczas zakupu warto także przyjrzeć się różnym dodatkowym technologiom, w który został wyposażony monitor. Świetnie sprawdzają się produkty z FreeSync lub G-Sync. Jeśli bardziej odpowiada Ci matryca IPS, to może właśnie FreeSync będzie idealnym do niej dodatkiem. Technologia ta upłynnia obraz i redukuje przedarcia obrazu bez względu na to jaka jest częstotliwość wyświetlania i ilość generowanych klatek. Pozwala to zachować płynny obraz w każdej sytuacji. Koniec z zacinającym się obrazem, który niejednokrotnie potrafi porządnie zepsuć grę i humor graczowi.

Podczas zakupu monitora, warto też sprawdzić jakie złącza on posiada. Najlepsza opcja to port HDMI 2.0. Właśnie taki rodzaj złącza może zapewnić 60 fps w trybie 4K. Świetnym dodatkiem są złącza, takie jak: USB, mini jack. Pozwolą one usprawnić przygotowania do gry.

 

 

Monitory 4k do gier – Ranking

 

 

LG 27UD68-W

 

LG 27UD68-W to polecany przez nas wysokiej jakości monitor 4k do gier. Produkt doskonale oddaje szczegóły i kolory, co pozwoli zwiększyć wydajność gracza podczas rozgrywki. Dzięki temu bez problemu zobaczysz wystającą nieznacznie zza przeszkody głowę przeciwnika. Tym sposobem będziesz o krok przed nim w rozgrywce. Technologia IPS daje możliwość wyraźnego generowania obrazu, nawet pod różnymi kątami. Monitor odzwierciedla paletę kolorów sRGB w 99 procentach.

Właściwość ta sprawia, że urządzenie nada się także dla profesjonalnych grafików komputerowych, czy fotografów. Monitor 4K UHD posiada rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli. Jest to czterokrotnie zwiększona rozdzielczość w porównaniu do ekranów Full HD. Cecha ta pozwala na zwiększenie immersji w grach. Dzięki temu będziesz się mógł bardziej skoncentrować i skupić na rozgrywce. Użyta w monitorze technologia FreeSync eliminuje przedarcia obrazu, przez co staje się on bardziej płynny niezależnie od różnic w częstotliwości odświeżania oraz ilości generowanych klatek. Dodatkowy tryb Game Mode pozwoli na zoptymalizowanie ekranu do danego rodzaju gry.

Zawiera on 3 opcje do wyboru. Pierwszą z nich jest dedykowany grom FPS, drugi RTS. Trzeci tryb umożliwia graczowi manualne dopasowanie opcji wyświetlania obrazu według uznania. Użytkownicy docenili ten produkt za możliwość podpięcia nie tylko do komputera, ale też PS4, czy laptopa. Wielu graczy stwierdziło, że model 27UD68-W  to monitor 4k do gier w dobrej cenie. Także graficy są zadowoleni z ostrości fontów oraz obrazu, co zwiększyło efektywność ich pracy.

 

 

 

 

Iiyama G-Master Gold Pheonix GB2888UHSU-B1

 

Model monitora GB2888UHSU-B1 jest wysokiej jakości sprzętem przeznaczonym specjalnie dla graczy. Urządzenie także nazywane zostało „Gold Pheonix” i posiada klasyczny design. Model GB2888UHSU-B1 ma 28 cali. Jego matryca to LED TN o rozdzielczości Ultra HD, co znaczy, że ma ona 3840 x 2160 pikseli. Monitor pracuje z 10 bitowym kodowaniem koloru. Dzięki temu produkt może zakupić także grafik komputerowy do pracy.

Urządzenie zostało wyposażone w technologię FreeSync. Pozwala to na wyeliminowanie zacinania się obrazu. Różnica między szybkością generowania przez kartę graficzną klatek, a częstotliwością odświeżania monitora staje się upłynniona. W ten sposób zyskujesz nieprzerwany obraz o wysokiej jakości przez całą grę. Monitor posiada także Advanced Contrast Radio, czyli funkcję automatycznie regulującą kontrast oraz jasność generowanego obrazu.

Gold Pheonix także pozwoli na podwyższenie współczynnika kontrastu, więc grając w ciemnym pomieszczeniu obraz będzie wyglądał znacznie lepiej. Monitor posiada także wmontowane świetnej jakości głośniki stereo. Klienci po zakupie urządzenia docenili wysoką jakość generowanego obrazu oraz to, że monitor nadaje się nie tylko do grania, ale też do tworzenia grafiki.

 

 

 

 

BenQ PD3200U

 

Model monitora PD3200U został wyprodukowany przez firmę BenQ, znaną na całym świecie jako lider w produkcji urządzeń cyfrowych. Monitor o rozdzielczości 4K UHD został zaprojektowany z myślą o graczach. Urządzenie generuje obraz o świetnych kolorach i precyzyjności każdego wyświetlanego przez użytkowników szczegółu. Ponadto rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli pozwala nie tylko świetnie odwzorowywać barwy, ale też optymalnie wyświetlić obraz pod każdym kątem.

Urządzenie nadaje się też dla profesjonalnych grafików i fotografów, ponieważ jest w stanie wyświetlić aż 1,07 miliarda barw. Natomiast odzwierciedlenie kolorów palety sRGB wynosi 100 procent. PD3200U posiada także tryb Darkroom, który sam optymalizuje jasność oraz kontrast obrazu. Pozwala to na perfekcyjne wyświetlanie każdego szczegółu nawet podczas pracy w niedoświetlonym lub ciemnym pomieszczeniu. Monitor ma także tryb CAD/CAM, który świetnie sprawdzi się dla użytkowników pracujących w programach tego rodzaju. Tryb ten sprawia, że osoba działająca w CAD/CAM zwiększy swoją wydajność podczas pracy i zmniejszy efekt zmęczenia oczu. Pozwala to także usprawnić pracę motion designerom dzięki nowoczesnemu Trybowi Animacji.

Oprócz tego monitor posiada opcję Low Blue, która redukuje emisję światła niebieskiego. Taki tryb świetnie sprawdzi się dla każdego użytkownika, który spędza dużo czasu przed monitorem. Użytkownicy są zadowoleni z faktu, że urządzenie pokrywa aż 100 procent palety sRGB. Pozwala im to na podgląd rzeczywistego obrazu podczas pracy, a tym samym ją usprawnia.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status