Najlepszy magiczny długopis 3D

Ostatnio aktualizowane: 09.04.20

 

Jaki magiczny długopis 3D wybrać?

 

Wraz z rozwojem techniki na rynku pojawiają się ciekawe gadżety, dzięki którym możemy umilać sobie czas wolny. Jedną z takich nowinek technologicznych jest magiczny długopis 3D. Produkt tego typu umożliwia stworzenie trójwymiarowego rysunku. Długopis może być trafionym prezentem dla dziecka, które lubi rysować. Jeżeli już zdecydowałeś się na kupno takiego produktu, to z pewnością zastanawiasz się wybierając długopis 3D, co jest istotne. Ułatwiliśmy Ci zadanie przygotowując poniższy artykuł.

Nie jest tajemnicą, że najlepsze magiczne długopisy 3D są dobrze wykonane. Temperatura topnienia wkładów jest bardzo wysoka, wynosi ona około 200 st. C. Dlatego tak ważny jest wybór produktu, który nie ulegnie uszkodzeniu podczas tego procesu. Jednym z najistotniejszych elementów długopisu są dysze. Najchętniej wybierane są modele z metalowymi dyszami, ponieważ bardzo rzadko ulegają zniszczeniu.

Jeżeli chodzi o wkłady długopisu, to mają one postać kolorowych nitek, które są plastikiem  roztapiającym się pod wpływem wysokiej temperatury. Do wyboru mamy dwa rodzaje tworzywa sztucznego: PLA i ABS. Pierwszy z nich to wytrzymały plastik, który jednak może pęknąć, jeżeli narysowana konstrukcja jest dość cienka, a dziecko ją przyciśnie lub zrzuci. PLA topi się w temperaturze od 190 st. C do 240 st. C. W przypadku ABS jest to od 225 st. C do 259 st. C. ABS to materiał, który bardzo szybko zastyga i jest bardzo wytrzymały. Jest to mieszanka styrenu, butadienu oraz akrylonitrylu.

Jak wynika z wielu ocen najlepszy długopis magiczny 3D w 2020 roku jest zasilany bateriami. Produkt tego typu jest bardzo mobilny, ponieważ nie ogranicza Cię żaden kabel. Jest to jednak stosunkowo ciężkie urządzenie. Dlatego niektóre osoby wolą długopisy zasilane sieciowo. Są one lżejsze, lecz nie są już tak mobilne, jak modele działające na baterie.

 

 

Magiczne długopisy 3D – ranking

 

 

Sunsen 3Doodler 3DRCRE 

 

Sunsen 3Doodler 3DRCRE to mały i lekki długopis 3D, który umożliwia stworzenie ciekawych konstrukcji. Możesz więc dać upust swojej wyobraźni i narysować biżuterie, różne budowle czy skomplikowane projekty. Jeżeli nie masz pomysłu na rysunek, to możesz skorzystać ze 100 wzorów, jakie do zestawu dołączył producent.

Opisywany długopis ma na obudowie 2 przyciski. Jeden z nich wysuwa oraz zatrzymuje wkład. Podwójne kliknięcie sprawia też, że wkład cofa się do zbiornika. Drugi przycisk odpowiada za prędkość drukowania. Możesz więc dopasować prędkość do swoich preferencji. Jeżeli chodzi o dyszę, to jest ona wykonana z metalu i nie topi się pod wpływem działania wysokiej temperatury. Nagrzanie się długopisu zajmuje mu około minutę. Nie musisz więc zbyt długo czekać, aby zacząć rysować.

Do zestawu zostały dołączone wkłady (25) w 5 różnych kolorach, które są wykonane z plastiku ABS (szybko zasycha i jest odporny na uszkodzenia). Konstrukcje stworzone przy użyciu opisywanego długopisu nie niszczą się nawet pod wpływem użycia siły. Użytkownicy zadowoleni są z wysokiej bezawaryjności produktu.

 

 

 

 

Savio DRP-040 C 

 

Do profesjonalnego tworzenia brył oraz konstrukcji 3D będziesz potrzebował Savio DRP-040 C. Jest to długopis 3D, dzięki któremu drukowanie poszczególnych konstrukcji jest bardzo łatwe. Opisywany długopis ma wbudowany ekran LCD. Wyświetlone są na nim informacje dotyczące prędkości drukowania oraz temperatury. Z pomocą specjalnych guzików regulujemy oba te parametry w zależności od naszych preferencji.

Zakres temperatury urządzenia wynosi od 160 st. C do 230 st. C. Jeżeli chodzi o wkłady, to możesz umieścić w długopisie te wykonane z ABS, czyli z mocnego plastiku oraz z PLA. Ten drugi materiał jest przyjazny dla środowiska i jest zupełnie wolny od toksyn, więc jest często polecany dzieciom.  

Obudowa długopisu jest plastikowa, a dysza jest metalowa. W rezultacie dysza jest bardzo mocnym elementem, który rzadko ulega awarii. Produkt drukuje bardzo szybko, a powstałe konstrukcje są mocne. Ten magiczny długopis 3D w dobrej cenie zasilany jest akumulatorowo. Aby działał, potrzebne Ci będzie podłączenie go do komputera. Użytkownicy chwalą możliwość regulowania temperatury topnienia oraz prędkości drukowania.

 

 

 

 

Goclever Printer Invention 

 

Goclever Printer Invention umożliwia bardzo szybkie stworzenie ciekawych kształtów. Drukowanie przebiega sprawnie, a nagrzewanie się długopisu trwa kilka sekund. Dlatego możesz szybko przystąpić do pracy. Wkłady długopisu mogą być wykonane z ABS lub z PLA, oba materiały dobrze sprawdzają się jako wkłady opisywanego urządzenia.

Model jest lekki, a jego obudowa dobrze wyprofilowana. Dlatego użytkowanie długopisu jest bardzo łatwe. Szybkość drukowania oraz temperatura są parametrami, które podlegają regulacji. Ustawienia można zobaczyć na małym ekranie LCD umieszczonym na wierzchu obudowy. Można także wybrać funkcję automatycznej pracy długopisu.

Dysza jest wykonana z metalu, więc nie topi się na skutek działania wysokiej temperatury. Pozostała część produktu jest wykonana z mocnego plastiku. Według użytkowników największą zaletą długopisu jest jego mała waga. Oprócz tego wspominają o łatwej obsłudze oraz łatwym budowaniu konstrukcji.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status