Najlepszy długopis 3D dla dzieci

Ostatnio aktualizowane: 21.02.20

 

Jaki długopis 3D dla dzieci wybrać?

 

Długopis 3D to jedno z akcesoriów, które pozwoli rozwinąć kreatywność, a także zapewnia mnóstwo fantastycznej zabawy. Odwzorowując najpierw szablony, następnie próbując tworzyć własne stajemy się coraz bardziej pomysłowi w projektowaniu i wytwarzaniu prostych przedmiotów. To ciekawe akcesorium jest również doskonałym pomysłem na prezent dla naszej pociechy, która z pewnością chętnie zajmie się tworzeniem niewielkich zabawek czy innych gadżetów. Jeśli właśnie planujesz zakup długopisu 3D, a nie bardzo wiesz, czym kierować się przy zakupie, zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Praca długopisu opiera się na technologii Fused Deposition Modeling. Z dwóch rodzajów nitek  ABS lub PLA wytwarza się figurki. Po chwili, pod wpływem działania wysokiej temperatury, z rysika zaczyna wyciekać plastik. Dawniej poszczególne modele nie miały opcji regulacji temperatury, obecnie występuje ona niemal w każdym długopisie 3D. Użytkownik ma także możliwość kontrolowania wycieku tworzywa. Często spotykanym materiałem jest również żywica. Obecnie dostępnych jest wiele surowców w różnych kolorach. Czasem mają one również dodatki, takie jak substancje zapachowe, luminescencyjne czy magnetyczne.

Zdaniem kupujących najlepsze długopisy 3D dla dzieci nie tylko pozwalają stworzyć różnego rodzaju figurki lub biżuterię, ale są również wytrzymałe. Muszą one cechować się solidnym wykonaniem, ponieważ młody człowiek z pewnością nie od razu nauczy się sprawnie korzystać z urządzenia. Mocne podzespoły zabawki muszą też być odporne na temperaturę około 200 st. C – w takiej topi się filament.

Bardzo ważnym elementem długopisu jest dysza, przez którą wydobywa się masa. Dobrze, by była ona wykonana z metalu – będzie najbardziej odporna na działanie wysokich temperatur. Niektóre z modeli dostępnych na rynku mają kilka końcówek, które pozwalają na wytapianie tworzywa o wielu średnicach i w różnych kształtach. Najlepszy długopis 3D dla dzieci w 2020 roku pozwala nie tylko stworzyć fantazyjne figurki, ale także przy okazji ozdobić je pozwalając młodym konstruktorom stworzyć różnobarwne modele.

Sprzęt może być zasilany prądem z sieci, jak również akumulatorem. Urządzenia zasilane prądem cechują się ciągłą gotowością do pracy, której z kolei brakuje modelom na akumulator czy baterie. Z drugiej strony długopisy pozyskujące energię w taki sposób cechują się dużą mobilnością.

 

 

Długopisy 3D dla dzieci – ranking

 

 

3Doodler Start

 

Wybierając 3Doodler Start umożliwiasz dziecku samodzielne wytwarzanie zabawek i biżuterii z eko-tworzywa podgrzewanego wewnątrz urządzenia. Produkt jest całkowicie bezpieczny dla dzieci, bo nie nagrzewa się z zewnątrz.

Długopis zasilany jest akumulatorem ładowanym za pomocą kabla USB. Jedno ładowanie baterii pozwala na około 45 – 60 minut zabawy. Ta z pewnością będzie udana, bo do zestawu dołączonych jest 48 wkładów w 8 kolorach. Dziecko może rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność z pomocą książeczki z gotowymi projektami i wzorami, od których może zacząć swoją przygodę z wytwarzaniem przedmiotów.

Rodzice uznają zestaw za bezpieczną i rozwijającą zabawkę dla ich pociech. Długopis nie zawiera żadnych małych elementów. Wkład nie brudzi rączek dziecka ani powierzchni wokół i dodatkowo szybko zasycha. Ten prosty w obsłudze sprzęt to atrakcyjna alternatywa dla lepienia z modeliny i plasteliny.

 

 

 

 

Epee Magic EP02857 

 

Jeśli chcesz nabyć długopis 3D dla dzieci w dobrej cenie, zastanów się nad zakupem Epee Magic EP02857. To zabawka przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia. W zestawie znajdziemy wygodną tackę do tworzenia modeli i dwa żelowe wkłady, które pozwalają na tworzenie wielokolorowych modeli.

Dziecko może przy pomocy długopisu tworzyć skomplikowane konstrukcje. Zabawką zainteresowani będą zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, które za pomocą produktu będą miały możliwość samodzielnego zaprojektowania i stworzenia biżuterii, domków czy ozdób do włosów.

Produkt nie tylko przypadł do gustu wielu młodym konstruktorom, ale również ich rodzicom, którzy chętnie dołączają się do zabawy w wytwarzanie kolorowych figurek. Kupujący uznali zabawkę za trwałą i bezpieczną dla ich pociech, którą dzieci bawią się kilka lat tworząc coraz bardziej przemyślane i skomplikowane konstrukcje. Długopis 3D jest godny polecenia jako akcesorium służące do poprawiania zdolności manualnych malucha.

 

 

 

 

TF1 Forever Idea Printing 

 

TF1 Forever Idea Printing to innowacyjne urządzenie przypominające zwykły długopis. W rzeczywistości niewielkie urządzenie oferuje użytkownikowi znacznie więcej możliwości, bo tworzenie własnych projektów przestrzennych.

Prosty w obsłudze długopis 3D z dyszą pozwalającą na tworzenie precyzyjnych kształtów jest kompatybilny z filamentami ABS i PLA. Można je dokupić w razie potrzeby. Za pomocą przycisków możemy dostosować temperaturę oraz rodzaj materiału do planowanego przedmiotu. Wszystkie te informacje znajdziemy na wygodnym wyświetlaczu OLED. Regulacja filamentu jest płynna, co jest szczególnie ważne przy tworzeniu skomplikowanych konstrukcji. Użytkownik może zwiększyć prędkość wypływu surowca, gdy tworzona figurka jest niezbyt skomplikowana.

W opinii kupujących jest to zabawka zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i nieco starszych. To świetny sposób na wspólną zabawę dla całej rodziny. Urządzenie jest zasilane akumulatorem, przez co jest mobilne i umożliwia sprawne manewrowanie w trakcie tworzenia precyzyjnych figurek.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status