ᐅ Dobre długopisy 3D 3Doodler – rankingi i opinie

Najlepszy długopis 3D 3Doodler

Ostatnio aktualizowane: 20.11.19

 

Jaki długopis 3D 3Doodler wybrać?

 

Długopisy 3D to idealny gadżet dla każdego, kto lubi rysować. Z pomocą takiego produktu możemy wyjść poza granice kartki papieru i tworzyć skomplikowane trójwymiarowe konstrukcje. Długopisy 3D są stosunkowo nowym gadżetem, więc wciąż są ulepszane. Podążanie za każdą nowością technologiczną może być trudne. Dlatego na spokojnie przeczytaj nasz artykuł, który zapozna Cię z kilkoma wskazówkami na temat wyboru odpowiedniego dla Ciebie długopisu 3D. Znajdziesz tu również 3 ciekawe propozycje.

3Doodler to firma, która profesjonalnie zajmuje się produkcją długopisów 3D. W jej ofercie znajdziesz więc specjalne długopisy przeznaczone dla dzieci, a także dla dorosłych. Oprócz tego 3Doodler produkuje także różnokolorowe wkłady, które możesz dokupić osobno.

Wybór odpowiedniego długopisu 3D może przysporzyć Ci trochę kłopotu. Zacznijmy więc od początku. Istnieją dwa rodzaje wkładów: te wykonane z PLA i te wykonane z ABS. Oba materiały to tworzywa sztuczne, lecz jest pomiędzy nimi znacząca różnica. Długopisy z wkładami PLA są bardziej przyjazne dla środowiska. Wkłady PLA wymagają również mniejszej temperatury topnienia (około 200 st. C.). Inne modele mają wkłady ABS. Chociaż mają wyższą temperaturę topnienia, to charakteryzują się one szybkim zastyganiem oraz tym, że pozwalają stworzyć mocną konstrukcję. Wiele osób uważa, że najlepsze długopisy 3D 3Doodler mają w zestawie kilka wkładów, dobrze jeśli są to dwa różne typy filamentów, bo pozwala to wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada.

Długopisy 3D mogą być zasilane na dwa sposoby: akumulatorowo i sieciowo. Modele akumulatorowe są zazwyczaj trochę cięższe, lecz nie na tyle, abyś nie mógł nimi swobodnie manewrować. Są one za to bardziej mobilne, a więc możemy je ze sobą zabrać, gdziekolwiek chcemy. Jeżeli chodzi o modele sieciowe, to wymagają one podłączenia do komputera poprzez kabel USB. Jednak nie rozładują się nagle w trakcie pracy.

Po zapoznaniu się z wieloma opiniami zauważyliśmy, że najlepszy długopis 3D 3Doodler w 2019 roku ma starannie wykonaną dyszę. Najlepiej, by element ten był metalowy. Możesz być wtedy pewien, że pod wpływem temperatury końcówka długopisu nie zniszczy się i produkt posłuży nam przez długi czas.

 

 

Długopisy 3D 3doodler – ranking

 

 

Sunsen 3Doodler 3DRCRE 

 

Sunsen 3Doodler 3DRCRE to długopis 3D, który pozwoli Ci na stworzenie biżuterii, małych dekoracji lub modeli architektonicznych. Do zestawu dołączono również 100 wzorów, które z pewnością zainspirują Cię do narysowania wielu ciekawych przedmiotów, a w rezultacie użytkowanie długopisu Cię nie znudzi.

Jest to produkt zasilany sieciowo. Obsługa modelu nie jest trudna. Wystarczy podłączyć go do gniazdka, chwilę poczekać, a następnie umieścić w nim wkład i zacząć rysować. Długopis ma funkcję zmiany prędkości drukowania. W efekcie możemy samodzielnie dopasować prędkość do naszych preferencji. Do zestawu dołączono 25 wkładów wykonanych z ABS, czyli z bardzo wytrzymałego plastiku, który zastyga w kilka sekund po narysowaniu konturu.

Aby uruchomić długopis, wystarczy wcisnąć guzik na jego obudowie. W celu zatrzymania wkładu powinniśmy ponownie wcisnąć widoczny guzik. Podwójne wciśnięcie sprawi, że wkład cofnie się do środka. Pokrywa jest zdejmowana, więc oczyszczenie długopisu z pozostałości wkładu jest bardzo proste.

Metalowa dysza produktu jest starannie wykonana i rzadko ulega awarii. Drukowanie przebiega bardzo szybko i sprawnie. To właśnie dlatego prezentowany długopis jest bardzo często wybierany. Użytkownicy cenią sobie prostą obsługę produktu oraz solidnie wykonaną obudowę.

 

 

 

 

3Doodler Start Essential Pack 

 

Chcielibyśmy zaprezentować 3Doodler Start Essential Pack. Prezentowany długopis został zaprojektowany z myślą o dzieciach. Może to być więc idealny prezent dla malucha na święta lub na jego urodziny. Jest to bezpieczny produkt dla dziecka.  Wkład długopisu jest ciepły, ale nie gorący. Dlatego maluch się nie poparzy.

Do zestawu zostało dołączone 46 wkładów, po 6 z każdego koloru. Są one wykonane z PLA, czyli materiału, który nie jest toksyczny. Pociecha może więc dotykać oraz bawić się tym, co stworzyło. Długopis ma akumulator, który ładuje się z pomocą kabla USB.

Bez podłączenia urządzenie działa około godziny. Produkt waży jedynie 91 g, więc dziecko nie będzie miało problemu, aby trzymać go w ręce. Oprócz tego ten długopis 3D 3Doodler w dobrej cenie ma dobrze wyprofilowaną obudowę. Szybkość drukowania wynosi 10 mm/s. Kształty pojawiają się więc bardzo szybko, a cały, prosty rysunek może być stworzony w przeciągu kilku minut. Długopis wygląda bardzo atrakcyjnie, więc z pewnością zachęci dziecko do zabawy.

Obsługa modelu jest łatwa. Na obudowie znajdziemy tylko jeden przycisk, który służy do wysuwania oraz zatrzymywania wkładu. Po minucie długopis jest gotowy do działania. Rodzice, którzy zdecydowali się na zakup długopisu są bardzo zadowoleni. Chwalą oni dołączony do niego mocny kabel USB oraz dużą ilość wkładów. Rodzice doceniają również fakt, że długopis jest bezpieczny dla dziecka.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status