Najlepsze słuchawki studyjne zamknięte

Ostatnio aktualizowane: 09.08.20

 

Jaki zamknięte słuchawki studyjne wybrać?

 

Jak sama nazwa wskazuje, słuchawki studyjne są przeznaczone do użytku w studiach nagraniowych, ale chętnie kupują je też osoby, którym zależy na świetnym brzmieniu. Szczególnie dużą popularnością cieszą się modele zamknięte, ponieważ doskonale izolują od hałasu otoczenia. W znalezieniu właściwych słuchawek studyjnych pomoże Ci nasz poradnik. Dodaliśmy do niego ranking z opisami trzech modeli, które mogą spełnić wszystkie Twoje oczekiwania.

 

 

Jak już wspomnieliśmy, słuchawki z zamkniętą konstrukcją tłumią odgłosy z zewnątrz, w efekcie czego możemy całkowicie skupić się na muzyce. Ponadto gwarantują one mocniejszy i pełniejszy bas. Z uwagi na to, że model zamknięty zakłada się na uszy musi mieć dobrze wyprofilowane nauszniki. To pozwoli nam uniknąć nadmiernego ucisku na małżowiny, co szybko mogłoby wywołać dyskomfort i nieprzyjemny ból. Musimy również pamiętać o tym, że najlepsze zamknięte słuchawki studyjne w 2020 roku mają regulowany pałąk, który możemy dopasować do obwodu głowy. Dobrze, jeśli ten element będzie od spodu pokryty np. miękką gąbką. Wtedy z pewnością będzie wygodny w noszeniu i nawet po kilku godzinach słuchania muzyki nie powinniśmy narzekać na ból.

Słuchawki mogą być bezprzewodowe lub przewodowe. Jeśli kupujemy model zaliczany do drugiej grupy, koniecznie trzeba sprawdzić długość kabla. Od tego także zależy wygoda użytkowania produktu. Przewód zazwyczaj jest 1 m, choć w przypadku bardziej profesjonalnych słuchawek jego długość przekracza 2 m. To pozwala nam np. na odsunięcie się od biurka czy konsoli na znaczną odległość bez konieczności zdejmowania nauszników.

Co ciekawe, według konsumentów najlepsze zamknięte słuchawki studyjne to takie, które można złożyć i w bardziej komfortowy sposób przenosić. Do takich modeli nierzadko dołączony jest specjalny pokrowiec, który zapobiega zarysowaniu pałąka czy uszkodzeniu nauszników w transporcie. To idealne rozwiązanie dla osób, które często podróżują.

Nie powinniśmy też zapomnieć o sprawdzeniu wagi produktu. Zaleca się, aby słuchawki nie były cięższe niż 350 g. Im lżejszy model wybierzemy, tym lepiej, ponieważ nie będziemy go czuć na głowie, co pozwoli skupić się na pracy. Ważną rolę odgrywa ponadto pasmo przenoszenia oznaczające zakres częstotliwości reprodukowanych przez słuchawki (im szerszy, tym lepiej). Jego dolna granica to zwykle 5 Hz lub 10 Hz, a górna – ponad 20 000 Hz.

 

 

Zamknięte słuchawki studyjne – Ranking

 

 

Sony MDR7506 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Sony MDR7506 – zamknięte słuchawki studyjne w dobrej cenie, które ważą 230 g. To produkt, który można przenosić w dołączonym do kompletu pokrowcu. Długość przewodu wynosi 3 m, zakończono go pozłacanym adapterem o średnicy 6,3 mm (dodano do niego też wymienny jack 3,5 mm). To, co wyróżnia opisywany model, to trwałość i profesjonalny charakter.

Słuchawki doskonale podkreślają niskie tony. Nauszniki zostały wyprofilowane w taki sposób, aby dobrze dopasowały się do małżowiny i tłumiły odgłosy z otoczenia. Pałąk pokryto miękką skórą, która nie uciska nadmiernie głowy i nie wywołuje uczucia dyskomfortu. Pasmo przenoszenia produktu mieści się w zakresie od 10 Hz do 20 000 Hz, jego impedancja to 63 Ohm.

Konsumenci uważają, że model Sony MDR7506 jest wygodny i można go bez przeszkód nosić kilka godzin bez przerwy bez ryzyka nieprzyjemnego bólu uszu. Produkt ma długi przewód, który nie ogranicza swobody ruchów. Co więcej, słuchawki wykazują odporność na uszkodzenia i mogą nam służyć przez długi czas.

 

 

 

 

Beyerdynamic DT770 PRO 

 

Produkt Beyerdynamic DT770 PRO dobrze sprawdza się m.in. podczas odsłuchu referencyjnego. Słuchawki są też idealnym wyborem dla osób, które lubią słuchać muzyki na co dzień i chcą odizolować się od dobiegającego z zewnątrz hałasu. Pasmo przenoszenia mieści się w tym przypadku w zakresie od 5 Hz do 35 000 Hz, a impedancja to 250 Ohm.

Słuchawki ważą 270 g i mają 3 m przewód zakończony pozłacanym mini jackiem (o średnicy 3,5 mm). W komplecie znajdziemy dodatkowo specjalną przejściówkę o średnicy 6,3 mm. Produkt jest wyposażony w system bass-reflex. Poduszki nauszników wyścielono miękkim materiałem, co zapobiega nadmiernemu uciskowi małżowiny. Pałąk pokryto natomiast skórą.

Produkt elegancko wygląda i jest odporny na uszkodzenia. Konsumenci docenili słuchawki także za lekkość. Prezentowany model doskonale sprawdza się w studiu nagraniowym i jest odpowiedni dla profesjonalistów.

 

 

 

 

Ultrasone HFI 780 

 

Słuchawki Ultrasone HFI 780 są przeznaczone nie tylko dla muzyków i producentów muzycznych, ale również dla graczy i miłośników kina. Produkt zapewnia świetnej jakości dźwięk przestrzenny, więc możemy usłyszeć każdy szmer. Impedancja modelu to 35 Ohm, a jego pasmo przenoszenia obejmuje zakres od 10 Hz do 26 000 Hz.

Kabel słuchawkowy ma długość 1 m, ale w zestawie jest też 4 m przewód przedłużający z wtykiem 3,5 mm oraz adapterem 6,3 mm. Produkt waży 285 g. Słuchawki mają składaną konstrukcję, możemy je w komfortowy i bezpieczny sposób przenosić w dołączonym pokrowcu.

Konsumenci zauważyli, że model zmniejsza ryzyko uszkodzenia słuchu. Wszystko przez to, że technologia Natural Surround Sound pozwala na zmniejszenie głośności słuchanej muzyki o kilka decybeli bez obniżenia dynamiki dźwięku. Nauszniki są dobrze wyprofilowane, a regulowany pałąk pokryto miękką gąbką. To gwarantuje wygodę noszenia i brak ucisku, niezależnie od tego, jak długo słuchamy muzyki.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status