Najlepsze słuchawki studyjne do 300 zł

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jakie słuchawki studyjne do 300 zł wybrać?

 

Miłośnicy muzyki chcą zapewnić sobie jak najwyższą jakość dźwięku podczas przesłuchiwania ulubionych utworów. Sprzętem, który to gwarantuje są słuchawki studyjne nadające się do podłączenia do różnego rodzaju odtwarzaczy. Jak wybrać model, który spełni swoje zadanie, a przy tym będzie miał korzystną cenę? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule. Podpowiadamy w nim, jak kupić najlepsze słuchawki studyjne do 300 zł.

 

 

Słuchawki studyjne różnią się od standardowych modeli tym, że przy ich użyciu możemy odsłuchać nagrany wokal, aby znaleźć w nim fałsz lub nieprecyzyjnie zaśpiewane partie. Tego typu urządzenia są bardzo czułe i zapewniają wysoką jakość dźwięku.

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje słuchawek, których konstrukcja może być douszna, dokanałowa lub nauszna. Pierwsze dwa typy należy umieścić w uchu lub bezpośrednio w kanale słuchowym, co gwarantuje dobrą jakość dźwięku, gdyż odległość od źródła jego emisji jest niewielka. Trzeci typ wyposażony jest w pałąk łączący dwie słuchawki, które umieszczamy na uszach. Tego typu modele są bardzo wytrzymałe, wygodne w użytkowaniu i odporne na uszkodzenia.

Słuchawki studyjne mogą być także przewodowe lub bezprzewodowe. Pierwszy rodzaj odnosi się do urządzeń z kablem, który ogranicza nieco nasze ruchy. Z drugiej jednak strony, tego typu model zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku i lepiej eliminuje szumy z zewnątrz. Wersje bezprzewodowe są dużo bardziej mobilne, gdyż nie musimy martwić się plączącymi się kablami. Jednak pamiętajmy, że jakość otrzymanego dźwięku może być nieco gorsza.

Kupując nowy sprzęt będziemy musieli dokonać również wyboru między modelem otwartym a zamkniętym. Słuchawki zamknięte to takie, które mocno przylegają do ucha i eliminują wszelkie zakłócenia i szumy z zewnątrz. Dobrze sprawdzają się w studiach nagrań. Wersje otwarte zapewniają lepszą wentylację, jednak podczas ich noszenia możemy słyszeć hałas z otoczenia.

Podczas zakupu nowych słuchawek studyjnych konieczne jest sprawdzenie, ile wynosi ich ciśnienie akustyczne. Termin ten określa głośność, czyli to, na jakim najwyższym poziomie możemy słuchać muzyki. Standardowe modele cechują się wartością wynoszącą około 100 dB. Najlepsze słuchawki studyjne do 300 zł w 2019 roku są również wygodne w noszeniu, dlatego decydujmy się na model z nausznikami pokrytymi skórą naturalną.

 

 

Słuchawki studyjne do 300 zł – Ranking  

 

 

AKG K240MK2 

 

Godnym polecenia modelem są słuchawki studyjne AKG K240MK2. Jest to produkt wyposażony w kapsuły nauszne, które zapewniają mocny bas oraz krystalicznie czysty dźwięk. Połączone są one elastycznym pałąkiem, który sam dopasowuje się do kształtu głowy i zwiększa komfort noszenia.

Nauszniki tego modelu wyłożone są welurem i skórą, dzięki czemu ich użytkowanie jest wygodne. Jest to produkt przewodowy, wyposażony w wymienny kabel z miedzi beztlenowej, zapewniający dobrą transmisję sygnału.

Czułość tego modelu wynosi 91 dB. Urządzenie gwarantuje czysty dźwięk nawet przy wysokich poziomach głośności. Słuchawki mają półotwartą konstrukcję, dzięki czemu dobrze izolują hałasy z zewnątrz zapewniając jednocześnie swobodną wentylację. Te słuchawki studyjne do 300 zł w dobrej cenie cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów. Użytkownicy doceniają je za funkcjonalność i solidne wykonanie.

 

 

 

 

Shure SRH750DJ 

 

Osobom, które poszukują specjalistycznych słuchawek studyjnych polecamy model Shure SRH750DJ. Jest to model szczególnie polecany dla DJ-ów, których praca wymaga wysokiej klasy sprzętu. Jest to typ nauszny, wyposażony w kapsuły pokryte miękką i miłą w dotyku skórą. Pałąk tego modelu również pokryty jest materiałem zwiększającym komfort noszenia słuchawek. Dodatkowo jest on regulowany, co sprawia, że można go dopasować do kształtu głowy.

Produkt ma konstrukcję zamkniętą, jednak nauszniki obracają się o 90 stopni, dzięki czemu możemy je łatwo odsunąć od ucha, aby posłuchać dźwięków z otoczenia. W zestawie ze słuchawkami otrzymujemy pokrowiec oraz zapasową parę poduszek nausznych. Czułość tego modelu wynosi 101 dB.

Osoby, które zdecydowały się zakup modelu Shure SRH750DJ podkreślają, że spełnia on oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Należy również pamiętać, że produkt jest także lekki, wygodny w użytkowaniu i solidnie wykonany.

 

 

 

 

Denon AH-MM200 

 

Słuchawki Denon AH-MM200 to wysokiej klasy sprzęt, dzięki któremu możemy odsłuchiwać dźwięki w dobrej jakości. Produkt cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów ze względu na nowoczesne wzornictwo połączone z niezwykłą trwałością.

Produkt wyposażony jest w nauszniki wzmocnione włóknem szklanym, dzięki czemu są jednocześnie lekkie i sztywne. Ich wykończenie przypominające ceramikę jest dodatkowo odporne na zarysowania. Nauszniki połączone są elastycznym, regulowanym pałąkiem wyściełanym miękkim materiałem zwiększającym komfort noszenia.

Produkt dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: białym i czarnym. W zestawie ze słuchawkami otrzymujemy również pokrowiec oraz odłączany kabel z miedzi beztlenowej, umożliwiający podłączenie urządzenia do swojego smartfona. Czułość tego modelu to 99 dB. Na uwagę zasługuje również niewielka waga wynosząca 130 gram, która sprawia, że są to jedne z najlżejszych słuchawek studyjnych dostępnych na rynku. Model Denon AH-MM200 jest ceniony przez konsumentów za elegancki design, funkcjonalność i zapewnienie wysokiej jakości dźwięku.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...