Najlepsze słuchawki studyjne do 200 zł

Ostatnio aktualizowane: 04.04.20

 

Jakie słuchawki studyjne do 200 zł wybrać?

 

Wysoka jakość słuchawek studyjnych nie zawsze pokrywa się z wysoką ceną. Dużo ciekawych modeli znajdziemy w cenie do 200 zł. W naszym poradniku znajdziesz najbardziej przydatne informacje, którymi należy się sugerować przy wyborze takiego sprzętu. Dowiesz się także, czym charakteryzują się najlepsze słuchawki studyjne do 200 zł w 2020 roku?

 

 

Słuchawki studyjne powinny charakteryzować się dobrą jakość dźwięku, w tym dobrym bas. Równie ważna jest obsługa dźwięku przestrzennego, a także duży zakres pasma przenoszenia 15 – 25000 Hz.

Słuchawki umożliwiają nam odsłuchanie wokalu w naszym wykonaniu w celu znalezienia fałszu, oraz źle zaśpiewanych poszczególnych partii. Najlepsze słuchawki studyjne do 200 zł cechują się bardzo dobrą czułością, dlatego szczegółowe odsłuchy są możliwe, gdyż pliki audio nie są zniekształcone.

Na rynku dostępne są modele przewodowe i bezprzewodowe. Pierwszy typ może i ogranicza gestykulacje, jednak minimalizuje szumy i zakłócenia. Bezprzewodowe sprzęty bardzo usprawniają poruszanie się po studiu nagraniowym, ale nie są w stanie wyłapać wszystkich zniekształceń. Przy wyborze najistotniejsze jest jednak to, by dopracować skomponowaną muzykę. Może okazać się również, że potrzebujemy bardziej mobilnego sprzętu, który nie będzie nas ograniczał do jednego miejsca.

Wybierając słuchawki można zauważyć, że część modeli jest otwarta, a część zamknięta. Słuchawki studyjne zamknięte – mocno przylegają do ucha, jednocześnie zatykając kanał słuchowy. Bardzo dobrze izolują nas od dźwięków zewnętrznych i nie przeszkadzają innym osobom przebywającym w pobliżu. Modele otwarte są bardziej komfortowe, ponieważ gwarantują lepszą wentylację. Są bezpieczniejsze dla naszego słuchu, jednak w czasie słuchania na pewno będą docierały do nas dźwięki z zewnątrz. W takiej sytuacji możemy się zdecydować na produkty półotwarte, które dobrze tłumią hałasy zewnętrzne i jednocześnie zapewniają swobodną wentylację.

Warto sprawdzić, co konsumenci sądzą o danym modelu. W przypadku modeli studyjnych znajdziemy szereg różnych recenzji, które mogą stanowić ciekawe źródło informacji. Wiele osób przy zakupie sprzętów bardziej profesjonalnych kieruje się ceną, a nie do końca jest to dobry kierunek. Często okazuje się, że tańsze produkty są równie dobre, co droższe.

 

 

Słuchawki studyjne do 200 zł – Ranking

 

 

KOSS Porta Pro Classic

 

Nieważne czy używasz słuchawek w domu, czy poza nim, model KOSS Porta Pro Classic pozwoli ożywić każde nagranie. Te słuchawki studyjne w dobrej cenie charakteryzują się wysokiej jakości standardem wśród modeli przenośnych.  

Konsumenci chwalą sobie w nich przede wszystkim bardzo dobre brzmienie oraz komfort słuchania. To właśnie model Porta Pro ustanowił kilkanaście lat temu standardy na całym świecie. Przez lata słuchawki stawały się coraz bardziej nowoczesne, a ich jakość szła w górę, przez co stały się najchętniej kupowanym produktem na polskim rynku.

Produkt cechuje się głębokim basem oraz pasmem przenoszenia w zakresie 15 – 25000 Hz. Pozwala to wychwycić nawet najmniejszy niuans dźwiękowy przy słuchaniu muzyki lub podczas oglądania filmów. Konstrukcja słuchawek została wykonana z cienkiej powłoki polietylenowej, co pozwala sztywnym elementom zminimalizować mechaniczne zakłócenia. Rzadka struktura magnezu pomaga usłyszeć każdą nutę, nawet podczas słuchania piosenek na nisko woltowych odtwarzaczach CD lub MP3. Aby zwiększyć sygnał transmisji zwoje cewki zostały zrobione z beztlenowej miedzi, stąd dźwięk jest bardziej krystaliczny i czystszy.

 

 

 

 

AKG K92

 

Specjalnością modelu AKG K92 jest miks i mastering z doskonałą czystością przekazu. Umożliwiają to 40 mm przetworniki oddające nawet najmniejsze detale. Dlatego możemy być spokojni, że miks będzie brzmiał właściwie w każdym systemie. Konsumenci chwalą przede wszystkim samodopasowujący się pałąk oraz lekką konstrukcję. Zapewniają długie godziny komfortowej pracy, niezależnie od tego, jaką częścią procesu produkcyjnego się zajmujemy.

Słuchawki są przeznaczone do pracy przede wszystkim w warunkach studyjnych np. telewizji, bądź w studiach nagraniowych. Ich atutem jest wzmocniona konstrukcja zrobiona z bardzo wytrzymałych materiałów, a także z odpinanym kablem, który prowadzi tylko do jednej słuchawki.

Jest to rodzaj słuchawek przewodowych, dlatego duże znaczenie ma długość przewodu, która w tym modelu wynosi 3 metry, co pozwoli zachować znaczny komfort przestrzenny. Dodatkowe zastosowanie membrany w dużym stopniu wpływa również na jakość dźwięku. W zestawie znajdziemy także adapter do słuchawek.

 

 

 

 

Numark Red Wave

 

Słuchawki Numark Red Wave zostały wyprodukowane z wykorzystaniem wieloletniego doświadczenia Dj’skiego firmy Numark. Schludny wygląd, doskonałe brzmienie, a także komfortowy design usatysfakcjonują każdego Dj’a. Użytkownicy szczególnie cenią sobie w słuchawkach to, że z dużą skutecznością tłumią dźwięki otoczenia, a 50 milimetrowe głośniki generują głośny i czysty dźwięk. Pozłacana przejściówka dołączona do słuchawek ułatwi podłączenie ich do innych urządzeń, np. odtwarzaczy MP3.

Model słuchawek Red Wave ma szybki i wyraźnie zaznaczony bas, który bardzo dobrze sprawdza się w muzyce klubowej i elektronicznej. Prosty kabel sprawia, że słuchawki bardzo dobrze składają się na obu płaszczyznach, czym podnoszą komfort użytkowania i uniwersalność. Ułatwieniem jest także możliwość obracania każdej słuchawki z osobna.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status