Najlepsze routery TP-Link

Ostatnio aktualizowane: 22.01.20

 

Jaki router TP Link wybrać?

 

Obecnie niemal w każdym domu znajdziemy komputer, smartfon czy tablet, a co za tym idzie obecne jest również połączenie z Internetem, do czego z kolei niezbędny jest router. Dla większości z nas wybór odpowiedniego routera bywa trudny, ponieważ nie jest to urządzenie dobrze nam znane, a do tego jest wiele parametrów, na które musimy zwrócić uwagę.

 

Firma TP-Link, na której skupimy się w naszym tekście, to chińska marka obecna na rynku od dwóch dekad. Jest to prawdziwy lider technologii WLAN i szeroko rozumianych technologii składających się na smart home.

Podczas poszukiwań nowego routera na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na jego przepustowość, zwaną również standardem. Najpopularniejszym standardem na chwilę obecną jest 802.11 n i 802.11 ac. Typ 802.11 n jest standardem szybkim, biorąc pod uwagę jego cenę. Z jego pomocą można osiągnąć prędkość przesyłania danych dochodzącą nawet do 750 Mb/s. Z kolei 802.11 ac jest obecnie najszybszym standardem, dlatego przed dokonaniem zakupu routera w tym standardzie warto upewnić się, że posiadana już przez nas karta sieciowa poradzi sobie z takim parametrem.

Kolejnym, istotnym aspektem jest ilość urządzeń, którą mamy zamiar podłączyć do routera. Podczas gdy pojedyncze urządzenia nic nie zmienią w przepustowości, podłączenie do sprzętu całej sieci domowej, na którą mogą składać się między innymi telewizory czy drukarki, mogą znacznie obciążyć i spowolnić prędkość przesyłu danych. Z tego powodu, gdy mamy zamiar podłączyć więcej sprzętów warto wybrać model z funkcją Dual Band, dzięki której mamy jednoczesne nadawanie na dwóch pasmach.

Nowoczesne routery są wyposażone w szereg dodatkowych funkcji i zabezpieczeń. Na przykład:  WiFi Protected Setup, dzięki której za pomocą jednego przycisku możemy skonfigurować kolejne urządzenia, bez konieczności żmudnego wpisywania długich haseł. By chronić naszą sieć, routery są standardowo wyposażone w zaporę ogniową i protokół WPA2. Zaleca się także wybór produktu, który dodatkowo posiada filtrowanie MAC. Pamiętajmy jednak, że aby korzystać z tego zabezpieczenia musimy manualnie je włączyć i wpisać listę adresów, na których połączenie zezwalamy.

 

 

Routery TP-Link – ranking

 

 

TP-Link TL-WR1043ND 

 

Bezprzewodowy router TP-Link TL-WR1043ND to model współpracujący ze standardem N, wyposażony dodatkowo w port USB. Fabrycznie wbudowana funkcja przełącznika umożliwia przetwarzanie danych, a to pozwala nam na wykorzystanie potencjału standardu N w stu procentach.

Aby zapewnić nam jak najwyższą jakość transmisji danych, w urządzeniu sięgnięto po innowacyjną technologię Signal Sustain Technology, która wykorzystuje trzy ścieżki transmisji danych w tym samym czasie. Dzięki temu przepustowość łącza znacznie wzrasta.

W produkcie zastosowano także technologię Clear Channel Assessment, która odpowiada za wyszukiwanie wolnych kanałów i zapobieganie ich konfliktów, a w rezultacie pozytywnie wpływa na wydajność sieci bezprzewodowej.

Tak jak każdy najlepszy router TP-Link w 2020 roku, model TL-WR1043ND wyposażono w szereg zabezpieczeń, by jak najlepiej chronić nasze urządzenia. Zastosowano między innymi zabezpieczenia WPA2, Firewall oraz filtrowanie adresów MAC, URL i IP. Opinie konsumentów o produkcie są pozytywne – wielu z nich cieszy intuicyjna konfiguracja WLAN, LAN i WAN.

 

 

 

 

TP-Link TL-WR841N

 

Model TL-WR841N to router TP-Link w dobrej cenie. Jest on przeznaczony do użytku domowego i zgodny ze standardem 802.11 n – oferuje swoim użytkownikom prędkość połączenia aż do 300 Mb/ s. Częstotliwość pracy routera to 2,4 GHz.

W budowie tego modelu wykorzystano technologię 2*2 MIMO oraz zewnętrzne anteny. Ma to na celu zapewnienie maksimum wydajności transferu i stabilność naszego połączenia. Technologia Clear Channel Assessment sprawia, że produkt automatycznie wybiera najodpowiedniejszy na daną chwilę kanał pracy. Model jest także wyposażony w szereg skomplikowanych zabezpieczeń, między innymi kontrolę rozgłaszania SSID, filtr adresów MAC, szyfrowanie WEP i WPA2. Warto też wspomnieć o przycisku Quick Secure Setup, który aktywuje natychmiastowe szyfrowanie WPS.

Produkt jest kompatybilny z bezprzewodowymi produktami, które współdziałają z protokołami 11g i 11n. Nie tylko łączy on w sobie wszystkie funkcje urządzeń szerokopasmowych, ale pozwala on także na priorytetowanie połączeń, które wymagają zastosowania dużego pasma. Produkt uważany jest za szybki i niezawodny.

 

 

 

 

TP-Link TL-MR6400

 

Model TL-MR6400 produkcji TP-Link to router osiągający prędkość transmisji danych do 150 Mb/ s. Pozwala to na udostępnienie sieci 4G wielu urządzeniom w tym samym czasie. Zastosowanie w projekcie zewnętrznych anten gwarantuje stabilne połączenie i zwiększenie zasięgu.  

Aby ułatwić konsumentom konfigurację urządzenia sprzęt  wyposażono w wejście na kartę SIM, dzięki któremu produkt sam łączy się z siecią operatora. Urządzenie współpracuje ze standardami 802.11 n, 802.11 b i 802.11 g,  jego częstotliwość pracy to 2,4 GHz, a prędkość transmisji to aż 300 Mb/ s.

W celu  zapewnienia nam maksymalnej ochrony podczas użytkowania, zastosowano szyfrowanie WEP, WPA, WPA2 oraz WPA- PSK. Konsumenci zgodnie twierdzą, że najlepsze routery TP-Link powinny posiadać porty LAN i WLAN oraz slot przeznaczony do karty SIM. Właśnie te opcje ma model TL-MR6400. W zestawie produktu znajdziemy też 2 odłączane anteny 4G LTE oraz 2 wewnętrzne anteny przeznaczone dla sieci bezprzewodowej. Urządzenie uznawane jest za wysoce bezawaryjne.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status