Najlepsze okulary VR do smartfona

Ostatnio aktualizowane: 22.01.20

 

Jakie okulary VR do smartfona wybrać?

 

Okulary VR stają się coraz popularniejsze. To gadżet, który umożliwia oglądanie filmów, granie w gry, a nawet przeglądanie stron internetowych w bardziej nowoczesny sposób. Jeśli Ty również planujesz taki zakup, koniecznie zapoznaj się z poniższym poradnikiem. Doradzimy Ci, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań. Przygotowaliśmy też ranking przedstawiający 3 różne produkty, wśród których być może znajdziesz idealny model dla siebie.

 

 

Okulary VR do smartfona pozwalają stworzyć wrażenie przebywania w wirtualnym świecie. Przez to wszystko wydaje się być bardziej realistyczne i interesujące. Choć większość zastosowanych w takich gadżetach technologii jest jeszcze w fazie testów, to konsumenci coraz chętniej kupują tego typu produkty. Wszystko przez to, że pozwalają one przenieść się do zupełnie innej rzeczywistości i to stosunkowo niskim kosztem.

Najlepsze okulary VR do smartfona w 2020 roku muszą odpowiadać wymaganiom Twojego telefonu komórkowego, inaczej nie będą one działać prawidłowo. Zwróć szczególną uwagę na rozmiar ekranu urządzenia. Jeśli znajdziesz model dedykowanym urządzeniom 5-calowym, a Twoje jest nieco mniejsze, wówczas widziany obraz będzie bardzo wąski. To z kolei sprawi, że nie będziesz zadowolony ze swojego zakupu.

Pod uwagę musisz wziąć też sposób wykonania produktu i komfort użytkowania. Jedną z najbardziej istotnych kwestii jest sprawdzenie gumki odpowiedzialnej za trzymanie okularów na głowie. Powinna być ona elastyczna, a jednocześnie szeroka, by nie uciskała za bardzo skóry. Równie ważny jest rozstaw soczewek. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie modelu pozwalającego na swobodną regulację ich położenia. Wtedy z łatwością dopasujesz sprzęt do swoich preferencji i kształtu głowy. Co ważne, zwykle okularów VR nie da się stosować wraz z tymi korekcyjnymi. W takiej sytuacji należy poszukać produktu z możliwością dopasowania do wady wzroku.

Na wygodę noszenia takich gadżetów duży wpływ ma ponadto waga oraz wymiary. Zbyt ciężki model może mieć tendencję do ciągłego zsuwania się, a nawet powodować przeciążenia szyi czy karku. To z kolei często wywołuje uciążliwe dolegliwości bólowe, więc lepiej tego uniknąć. Przeciętnie okulary VR ważą ok. 400 g, a im mniej, tym lepiej. Jeżeli masz taką możliwość, przymierz kilka różnych sprzętów. Wtedy przekonasz się, który najlepiej pasuje lub ewentualnie daje możliwość odpowiedniej regulacji.

 

 

Okulary VR do smartfona – ranking

 

 

Freefly VR Virtual Reality 

 

Freefly VR Virtual Reality to okulary dedykowane smartfonom o przekątnej ekranu od 4,7 cala do 6,1 cala. Jak zapewnia producent, powyższy model jest kompatybilny z takimi telefonami, jak: Samsung Note 3 i 4, Samsung Galaxy 4 i 5 oraz iPhone 6 i 6 Plus. Ma on opcję automatycznej regulacji wysokości, w zależności od rozmiaru posiadanego urządzenia.

W komplecie wraz z okularami znajduje się zestaw słuchawkowy, jak również specjalna ściereczka do czyszczenia oraz praktyczne etui. Dzięki niemu możesz zabrać gadżet ze sobą w podróż. Wymiary produktu wynoszą: 19 cm x 12 cm x 14 cm, waży on 358 g. Prezentowany model ma szeroką i elastyczną gumkę utrzymującą go na głowie użytkownika.

Konsumenci chwalą okulary Freefly VR Virtual Reality za innowacyjność oraz funkcjonalność. Idealnie nadają się one do zwiedzania wirtualnego świata. Wszystko ze względu na specjalny czujnik wykrywania ruchu głowy, który pozwala rozejrzeć się wokół.

 

 

 

 

STI Okulary 3D

 

Produkt STI Okulary 3D został zaprojektowany dla smartfonów o przekątnej ekranu od 3,5 cala do 6 cali. Umożliwia on oglądanie na telefonie filmów 3D, granie w gry (oznaczone symbolami VR/Android) oraz korzystanie z różnych aplikacji VR. Ponieważ prezentowane okulary mają regulowaną gumę, lepiej dopasowują się one do głowy.

Wymiary prezentowanego modelu to: 155 mm x 85 mm x 97 mm. Waży on zaledwie 137 g, co wpływa na wysoki komfort użytkowania, nawet podczas wielogodzinnego noszenia. Wewnętrzna komora produktu, w której należy umieścić telefon, została wyścielona gąbką. Takie rozwiązanie sprawia, że Twoje urządzenie z pewnością się nie zniszczy.

Według konsumentów najlepsze okulary VR do smartfona powinny być wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Ten warunek spełnia powyższy model, gdyż został on wykonany z dobrej jakości tworzywa sztucznego. Ze względu na to, że w komplecie znajduje się pilot Bluetooth, sterowanie gadżetem staje się o wiele łatwiejsze.

 

 

 

 

Modecom Freehands G1 LOS3DCPLG1

 

Przedstawiamy okulary VR Modecom Freehands G1 LOS3DCPLG1. Są one dedykowane telefonom, których przekątna ekranu nie przekracza 5,2 cala. Przedstawiony model da Ci łatwy dostęp do wirtualnej rzeczywistości oraz technologii 3D. Został on wykonany z materiałów, które nadają się do recyklingu.

Okulary wyposażono m.in. w czujnik przyspieszenia (akcelerometr). Takie rozwiązanie powoduje, że uruchomione aplikacje szybko reagują na ruchy głowy i ciała użytkownika. Wymiary produktu wynoszą: 270 mm x 220 mm x 20 mm. Na wygodę użytkowania wpływ ma zarówno szeroka guma, jak i odpowiednio rozstawione, wysokiej jakości soczewki.

Z opinii wydawanych przez konsumentów wynika, że są to okulary VR do smartfona w dobrej cenie. Mogą one zadowolić nawet najbardziej wymagające osoby, ponieważ jest to produkt zaawansowany technologicznie. Obsługuje się go łatwo, dlatego z pewnością każdy sobie z tym poradzi. Do tego wspomniany model niewiele waży i można do niego podłączyć różne akcesoria, np. game pada.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status