Ranking 9 najlepszych głośników komputerowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 17.04.24

 

Głośniki komputerowe – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Osoby, które lubią oglądać filmy na komputerze lub grać w różnego rodzaju gry będą potrzebować dobrych głośników komputerowych. Użytkownicy chętnie wybierają sprzęt Microlab FC330. Jest to model w przystępnej cenie, który zasługuje na wysoką ocenę pod względem jakości dźwięku oraz ciekawej stylistyki. Obudowa wykonana z drewna w kolorze brązu oraz czarne fronty to bardzo ciekawe połączenie. Dużą zaletą sprzętu jest subwoofer z technologią X-BASS. Innym polecanym produktem są głośniki Logitech Z906 THX. Jest to model zapewniający bardzo dobre wrażenia w trakcie użytkowania i został wyposażony w technologię dźwięku przestrzennego 5.1. Sprzęt ma moc 500 W, co pozwala czerpać więcej przyjemności z każdego oglądanego filmu. Dodatkową zaletą głośników jest pilot bezprzewodowy, umożliwiający sterowanie nim z dużej odległości.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Głośniki komputerowe mają bardzo ciekawy design. Obudowa satelitów wykonana jest z wysokiej jakości drewna, co dodatkowo wpływa na wygląd sprzętu. Model został wyposażony w radiator odprowadzający ciepło z subwoofera. Dodatkowymi zaletami to ciepły dźwięk oraz optymalna moc urządzenia.

Wady

Użytkownicy zwracają uwagę na długość kabli dołączonych do zestawu. Są one krótkie i nie ma możliwości ustawienia głośników w większej odległości.

Podsumowanie

Zestaw składa się z dwóch głośników multimedialnych mających moc 16 W. Subwoofer o mocy 24 W dostarcza przyjemnych wrażeń w trakcie użytkowania. Model ma dolny zakres częstotliwości 35 Hz oraz górny 20 kHz. Głośniki zostały wyposażone w technologię X-BASS, która pozwala uzyskać wysoką czystość oraz moc dźwięku.

Drugi wybór

Zalety

Model został wyposażony we wszystkie najpotrzebniejsze wejścia. Sprzęt ma 2 porty z wejściem optycznym, 2 porty stereo oraz 5.1 PC. Użytkownicy chwalą go za głęboki bas, wysoką jakość dźwięku oraz solidne wykonanie. Do zestawu dołączony jest pilot umożliwiający sterowanie głośnikami.

Wady

Głośniki mają wysoką częstotliwość podziału, co może negatywnie wpływać na jakość basu. W celu uzyskania lepszej jakości dźwięku konieczna może okazać się ingerencja w program karty dźwiękowej.

Podsumowanie

Głośniki zostały wyposażone w różnego rodzaju wejścia cyfrowe i analogowe, które dają możliwość podłączenia telewizora, odtwarzacza Blu-ray, DVD, konsoli do gier, rejestratora DVR, komputera czy laptopa. Głośniki mają moc 67 W, a subwoofer 165 W. Moc zestawu jest bardzo wysoka, co gwarantuje świetną jakość dźwięku.

Rozważ też

Zalety

Głośniki komputerowe są niewielkie, dobrze sprawdzą się w miejscu, gdzie nie ma wystarczającej przestrzeni na rozstawienie całego zestawu. Model wyróżnia się wysoką jakością basu, który jest szybki i celny, a co najważniejsze dobrze się go słucha. Zaletą głośników jest ciekawy i nowoczesny wygląd.

Wady

Użytkownicy zwracają uwagę na wykonanie pilota dołączonego do zestawu. Jego jakość nie jest najlepsza. Pojawiają się również opinie o słabej jakości dźwięku z głośników satelitarnych.

Podsumowanie

Bezprzewodowe głośniki zostały stworzone dla osób lubiących oglądać filmy i seriale. Model został wyposażony w nowoczesną technologię AAC oraz aptX w standardzie HD, które zapewniają najwyższą jakość dźwięku, w tym słyszanych dialogów. Oprócz tego model ma również wejścia analogowe RCA, umożliwiające podłączenie np. konsoli do gier.

 

 

9 najlepszych głośników komputerowych. Opinie w 2024 roku 

 

Nowoczesny sprzęt Hi-Fi to ważny element w pokoju każdego audiofila. Fani gier komputerowych oraz miłośnicy filmów i seriali powinni mieć do dyspozycji wysokiej jakości sprzęt grający. Dla osób lubiących kino akcji dobrym wyborem będą głośniki multimedialne z technologią dźwięku przestrzennego oraz wysoką mocą subwoofera. Gracze mogą zdecydować się na modele 2.1 z dodatkowymi wejściami audio. Aby znaleźć odpowiedni sprzęt, warto sprawdzić ranking głośników komputerowych i dopasować urządzenie do wymagań użytkownika. 

 

Głośniki komputerowe 2.1

 

1. Microlab Głośniki 2.1 FC330

 

Microlab FC330 to głośniki komputerowe 2.1, wykonane z myślą o osobach poszukujących sprzętu wysokiej klasy. Obudowa wykonana z brązowego drewna nadaje im elegancji oraz podnosi walory estetyczne. Połączenie brązu i czerni sprawia, że model ten dobrze prezentuje się w eleganckim wnętrzu. Dźwięk płynący z zestawu jest miły i czysty dzięki technologii X-BASS, a dodatkowym atutem jest optymalna moc głośników satelitarnych i subwoofera, która wynosi 16 W oraz 24 W. 

Najniższa częstotliwość tego zestawu wynosi 35 Hz, górny zakres to 20 kHz. Urządzenie zostało wyposażone w dwa dodatkowe wejścia liniowe, które umożliwiają połączenie z wieloma innymi sprzętami. Co więcej, głośniki zostały zaprojektowane przez światowej sławy eksperta – Petera Larsena. 

W tym modelu zastosowano technologię Plug&Play oraz regulację głośności umieszczoną na tylnym panelu subwoofera. Głośniki do komputera z linii FineCone są ekranowane magnetycznie, co oznacza, że można je umieścić obok innego urządzenia bez obawy o negatywne działanie pola magnetycznego. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu są zadowolone z kompaktowej budowy oraz czystego brzmienia dochodzącego z głośników. 

 

 

 

 

Głośniki komputerowe 5.1 

 

2. Zestaw Głośników Logitech Z906 THX 5.1

 

Wymagający użytkownicy na pewno docenią nowoczesną technologię zawartą w zestawie produkowanym przez Logitech. Głośniki komputerowe Z906 THX 5.1 zapewniają kinową jakość dźwięku przestrzennego podczas oglądania filmów, słuchania muzyki i grania. Zestaw ma certyfikat THX, a jego duża moc (500 W RMS) gwarantuje wyraźny i krystalicznie czysty dźwięk. 

Dzięki kaskadowej konsoli cyfrowej użytkownik może sterować głośnikami komputerowymi bez żadnych problemów. Dodatkową zaletą jest dołączony pilot zdalnego sterowania zasilany 3 bateriami AAA. Dzięki temu rozwiązaniu osoba korzystająca ze sprzętu może go obsługiwać bez konieczności ruszania się z wygodnego fotela. 

Głośnik niskotonowy o mocy 165 W został zamknięty w wentylowanej obudowie. Głębokie basy ożywiają muzykę oraz dodają kinowego klimatu. Głośniki satelitarne można zamontować na ścianie i zmienić pokój w kino domowe. Użytkownicy są zadowoleni z  funkcji 3D Stereo, dzięki której  dźwięk dwukanałowy jest zmieniany na przestrzenny.  

 

 

 

 

Głośniki bezprzewodowe do komputera

 

3. Głośniki komputerowe 2.1 Creative T4 Wireless

 

Dobrym wyborem dla wymagających użytkowników mogą być głośniki Creative. Jest to model charakteryzujący się wysoką jakością dźwięku, który zadowoli wielu audiofili. Głośniki do komputera marki Creative zostały stworzone, aby dostarczyć jak najwięcej przyjemności w trakcie oglądania ulubionych filmów i seriali. Dzięki zastosowanym technologiom AAC oraz aptX w HD użytkownik otrzymuje najwyższą jakość dźwięku transmitowanego bezprzewodowo. 

Głośniki bezprzewodowe do komputera marki Creative mają aluminiowe przetworniki, które zapewniają pełne i czyste brzmienie tonów średnich i wysokich. Subwoofer SLAM – Symmetrically Loaded Acoustic Module został zamknięty w kompaktowej obudowie, która daje możliwość ustawienia w dowolnie wybranym miejscu. Bezprzewodowe połączenie za pomocą Bluetooth daje swobodę oraz komfort przemieszczania się z urządzeniem mobilnym w dłoni, bez konieczności podłączania przez kable. 

Zestaw ma wejście optyczne dla sygnałów cyfrowych, które umożliwia przesyłanie plików audio z telewizora lub innego urządzenia. Oprócz tego głośniki mają także w standardowe wejścia analogowe RCA umożliwiające połączenie z odtwarzaczem DVD oraz port 3,5 mm. Kupujący potwierdzają, że jest to dobry produkt.  

 

 

 

 

Głośniki komputerowe Bluetooth

 

4. Głośniki komputerowe Edifier Aktivboxen Studio R2000DB

 

Edifier Aktivboxen Studio R2000DB to wyjątkowy model wyróżniający się przede wszystkim designem. Głośniki wykonane z płyty MDF w kolorze wiśni minimalizują rezonans akustyczny, co zapewnia bogaty i czysty dźwięk. Sprzęt ładnie się prezentuje zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym wnętrzu. Zestaw ten dobrze sprawdza się po podłączeniu do komputera, konsoli oraz kina domowego. 

Dla osób poszukujących modeli bezprzewodowych dobrym rozwiązaniem są głośniki komputerowe Bluetooth. Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth można odtwarzać muzykę z każdego urządzenia mobilnego. Głośniki wysokotonowe typu Eagle Eye mają średnicę 25 mm, co pozwala uzyskać bardzo wyraźny dźwięk. Procesor DSP odpowiada za efekty audio i korektę dźwięku, a system DRC za kontrolę dynamiki sygnału. 

Model R2000DB można także podłączyć do wejścia optycznego oraz RCA. Dzięki temu użytkownik może równocześnie podłączyć więcej niż jedno urządzenie. Oprócz tego zestaw ma bezprzewodowy pilot ułatwiający sterowanie, co jest doceniane przez wiele osób posiadających te dobre głośniki komputerowe. 

 

 

 

 

Głośniki komputerowe Logitech

 

5. Głośniki PC Logitech 2.1 Z333

 

Głośniki komputerowe Logitech 2.1 Z33 o mocy 80 W emitują potężny i bardzo realistyczny dźwięk. Subwoofer ma membranę o średnicy 13 cm. Oznacza to, że dźwięk jest bardzo mocny, wyraźny i zrównoważony. Potężne basy można regulować za pomocą pokrętła lub sterować całym zestawem przy użyciu przewodowego pilota. Dzięki niemu można włączyć i wyłączyć urządzenie oraz regulować jego głośność. 

Głośniki mają wejścia 3,5 mm oraz RCA, które umożliwiają podłączenie wielu urządzeń mobilnych takich jak tablet czy smartfon. Za pomocą tych gniazd można także podłączyć telewizor oraz komputer. Do zestawu można dołączyć także specjalny adapter Bluetooth, który umożliwia słuchanie muzyki z telefonu poprzez łącze bezprzewodowe. 

Zestaw składa się z 3 głośników – subwoofera oraz 2 satelitarnych. Model dobrze prezentuje się w każdej aranżacji, ponieważ jego obudowa ma klasyczny czarny kolor. 5-calowa membrana skierowana do przodu wygląda bardzo nowocześnie i przykuwa spojrzenia. Użytkownicy polecają ten model ze względu na dobrą jakość. Test głośników komputerowych potwierdza, że warto kupić produkt PC Logitech 2.1 Z333. 

 

 

 

 

Głośniki komputerowe Creative

 

6. Głośniki komputerowe Creative Pebble 2.0

 

Głośniki multimedialne Pebble 2.0 to produkt przeznaczony dla mniej wymagających konsumentów. Model został stworzony do użytku domowego oraz jako sprzęt mobilny, który można z łatwością przetransportować z miejsca na miejsce. Niewielkie głośniki komputerowe Creative sprawdzą się w najbardziej wymagających wnętrzach, a szczególnie na biurku wśród dokumentów oraz innego sprzętu. Jeden głośnik ma wymiary 11,4 x 11,6 cm. 

W głośnikach Creative Pebble przetworniki skierowane są pod kątem 45 stopni. Są także specjalnie dostrojone, aby kierować dźwięk wprost do uszu użytkownika. Sprzęt jest zasilany za pomocą kabla USB, a regulacja głośności odbywa się poprzez pokrętło umieszczone na froncie głośnika. 

Model Pebble ma wbudowane pasywne radiatory o wysokiej mocy znamionowej 4.4 W. Ciekawy kształt głośników sprawia, że przy niewielkich wymiarach użytkownik może uzyskać dźwięk o głębokim brzmieniu. Ten dobry i tani głośnik komputerowy podłącza się do laptopa albo urządzenia mobilnego za pomocą dołączonego kabla i końcówki 3,5 mm. Produkt ma wiele pozytywnych opinii, które świadczą, że jest to model godny polecenia. 

 

 

 

 

Dobre głośniki do komputera z basem

 

7. Głośniki SWANS M60-5.1

 

Głośniki komputerowe SWANS to produkt dla początkujących oraz wymagających entuzjastów dobrej muzyki i kina domowego. Model M60-5.1 gwarantujący dynamiczny i przestrzenny dźwięk, to idealna propozycja dla osób lubiących spędzać wieczory na oglądaniu ulubionych filmów i seriali. Zestaw może być uzupełnieniem dla odtwarzacza Blu-ray oraz amplitunera. 

Model ma solidną obudowę wykonaną z drewnianych desek. Obramowanie jest pokryte okleiną w kolorze czerwieni, na której pozostały ślady struktury drewna. Przedni panel został wykonany w kolorze czarnym i pokryty specjalnym lakierem fortepianowym. Wnętrze głośników jest wyprodukowane ze stopu aluminium. 

Każdy audiofil powinien zainwestować w dobre głośniki do komputera z basem. Odpowiednim wyborem będzie model M60-5.1, który ma 2-drożny głośnik centralny z wbudowanymi 4-calowymi przetwornikami odpowiadającymi za średnie oraz niskie tony. Dodatkowo w komplecie znajduje się także 0,8-calowy głośnik wysokotonowy. Maksymalna moc samego wzmacniacza to 100 W. Pasmo przenoszenia określane jest na 80-20000 Hz, a skuteczność na 86 dB. Konsumenci potwierdzają, że są to bardzo mocne głośniki do komputera, które dostarczą niezapomnianych wrażeń. 

 

 

 

 

Głośniki komputerowe JBL

 

8. Głośniki Aktywne JBL 104 SET One Series

 

Głośniki komputerowe JBL to zestaw oferujący wyjątkowe doznania z odtwarzanego dźwięku. Model przeznaczony jest do pracy na profesjonalnych stanowiskach multimedialnych, na których nie ma miejsca, aby ustawić większe głośniki. JBL 104 SET One Series oferują użytkownikom znacznie lepszą jakość dźwięku w porównaniu z podobnymi urządzeniami. Producent sprzętu określa model 104 jako Reference Monitors, który składa się z aktywnego zestawu Master oraz pasywnego Slave. 

Głośniki można podłączyć za pomocą wtyków symetrycznych TRS 6,3 mm, a także niesymetrycznych RCA. Model można połączyć z innym urządzeniem przez wejście stereofoniczne AUX 3,5 mm. Zestaw zasilany jest z gniazdka elektrycznego, ma włącznik zasilania oraz regulator głośności. 

Obudowa głośników wykonana jest z tworzywa ABS, odpornego na uszkodzenia. Panel czołowy jest dodatkowo wyposażony w metalową osłonę. Głośniki JBL mają przetworniki współosiowe z wooferem z membraną o średnicy 4,5 cali oraz tweeterem 0,75 cala. Wzmacniacz dysponuje mocą 2 x 30 W oraz czułością 88 dB. Opinie o głośnikach komputerowych potwierdzają, że jest to kompaktowy sprzęt o dużej mocy, który sprawdzi się jako dodatkowe głośniki do komputera. 

 

 

 

 

Głośniki komputerowe 2.0

 

9. Zestaw Głośników Edifier 2.0 R1700 Bluetooth

 

Nowoczesne głośniki zamknięte w eleganckiej i stylowej obudowie vintage to produkt wysokiej jakości. Zestaw Edifier 2.0 R1700 jest niewielki i z łatwością można ustawić go na biurku, komodzie lub stoliku RTV. Głośniki komputerowe 2.0 mają ukośne satelity, co pozwala lepiej rozprowadzić muzykę w pomieszczeniu. Obudowa została wykonana z płyty MDF, która dobrze tłumi wibracje. Wymiary sprzętu to 15,4 x 25,4 x 21,4 cm. 

Łączna moc wyjściowa zestawu wynosi 60 W. Model jest wyposażony w wejścia RCA oraz AUX. Przełącznik regulacji poziomu głośności i tonów niskich oraz wysokich jest umiejscowiony z boku głośnika. Sprzęt został wyposażony we wzmacniacz klasy D oraz systemy takie jak DSP i DRC. 

Głośniki komputerowe Edifier 2.0 R1700 mają wbudowany wzmacniacz, 4-calowe głośniki niskotonowe oraz 19-milimetrowe odpowiadające za wysokie tony. Dodatkowymi zaletami są pilot bezprzewodowy oraz moduł Bluetooth, umożliwiający połączenie z urządzeniami mobilnymi. Osoby posiadające ten model chwalą staranne wykonanie oraz elegancki design. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie głośniki komputerowe kupić?

 

Wybór dobrych głośników komputerowych, które będą spełniały wymagania użytkownika to ważna kwestia. Mimo tego, że nie każdy jest audiofilem, warto zainwestować w model mający optymalne parametry. Osoba decydująca się na zakup nowego zestawu powinna brać pod uwagę rodzaj głośników: Czy ma być to model przewodowy, czy bezprzewodowy? Warto także zwrócić uwagę na różnice między danymi zestawami, kształt oraz materiał, z jakiego są wykonane. Jaki jest najlepszy głośnik komputerowy? 

Jakie są ich rodzaje? 

Głośniki komputerowe 2.0 – jest to zestaw składający się tylko z dwóch głośników satelitarnych. Model wolnostojący dobrze nadaje się do odtwarzania różnych gatunków muzyki. Mogą to być głośniki niewielkich rozmiarów lub duże kolumny przeznaczone do odtwarzania muzyki w najwyższej jakości. Jest to model pozwalający na odtwarzanie dźwięku stereo. 

Głośniki multimedialne 2.1 – zestaw głośników komputerowych 2.1 to rozbudowany odpowiednik modelu 2.0. Do opcji 2.1 dołączono subwoofer, czyli głośnik niskotonowy odpowiedzialny za mocne i wyraźne brzmienie basu. W większości przypadków takim zestawem steruje się pilotem przewodowym lub bezprzewodowym oraz pokrętłem znajdującym się na subwooferze. Dobry głośnik komputerowy to wydatek od 100 do 400 zł.  

Głośniki surround 5.1 – jest to zestaw głośników z opcją rozprowadzania dźwięku przestrzennego, który dobrze sprawdzi się w trakcie oglądania filmów i seriali. Wiele osób chętnie podłącza je do telewizora, tworząc efekt kina domowego we własnym salonie. Rozbudowany zestaw składa się z subwoofera, głośnika centralnego, prawego i lewego oraz dwóch tylnych satelitów. Po prawidłowym ustawieniu użytkownik może osiągnąć efekt, jakby znajdował się na sali kinowej. Modele z funkcją dźwięku przestrzennego 5.1 to głośniki komputerowe, w które warto zainwestować. Taki zestaw jest ciekawą propozycją i dobrą alternatywą dla modeli 2.1. 

Kino domowe – zestawy określane jako kina domowe to głośniki z funkcją dźwięku przestrzennego, składające się z 6 (5.1), 7 (6.1) lub nawet 8 (7.1) elementów. Tak bogato rozbudowane komplety są dobrym wyborem dla osób posiadających duży salon lub pomieszczenie przeznaczone do zabawy. Kina domowe mają większą moc, dzięki czemu odtwarzają dźwięki wysokiej jakości przyjemne dla użytkowników. 

 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru głośników komputerowych? 

Głośniki oprócz podstawowych funkcji mają kilka innych i równie ważnych parametrów, na które warto zwrócić uwagę przed ostatecznym wyborem. To właśnie szczegóły decydują o tym, czy słyszany dźwięk będzie dobrej jakości. Na co zwrócić uwagę, aby wybrać sprzęt o odpowiednich parametrach, które zadowolą większość użytkowników? Jaki głośnik komputerowy wybrać? 

 

Pasmo przenoszenia 

Pasmo przenoszenia wyrażane jest w hercach. Człowiek jest w stanie usłyszeć dźwięki o częstotliwości od 20 do 20 000 Hz. Właśnie z tego powodu większość producentów stawia na takie parametry, które będą dobrze słyszalne przez użytkowników sprzętu. W niektórych modelach można spotkać szersze pasmo, jednak jest to częstotliwość niesłyszalna przez ludzkie ucho. Człowiek może jedynie to poczuć i mieć wrażenie odczuwania znacznie większej głębi dźwięku. 

 

Moc głośników 

Moc głośników to bardzo ważny parametr, na który należy zwrócić uwagę na pierwszym miejscu. Wartość wyrażona jest w decybelach oraz w watach. Należy pamiętać, że im wyższa wartość, tym lepszą można uzyskać jakość dźwięku. Najlepszy głośnik komputerowy ma dużą moc PMPO. Warto wybrać model, którego parametr ten będzie wynosił około 1000 W. Dzięki temu sprzęt może grać o wiele głośniej. Użytkownicy, którzy poszukują mocnego brzmienia i oczekują od zakupionego zestawu niezapomnianych doznań, powinni zdecydować się produkt z większą skutecznością. Warto zwrócić uwagę na moc RMS, która daje znacznie głośniejszy dźwięk. W przypadku głośników komputerowych wystarczająca będzie moc znamionowa RMS 40 W. 

Długość przewodów 

Głośniki przewodowe są najlepszą propozycją dla osób, które mają bardzo wrażliwy słuch. W zależności od modelu, w wersjach bezprzewodowych mogą występować zakłócenia oraz niższa jakość emitowanego dźwięku. Dla wymagających użytkowników lepszym rozwiązaniem jest model przewodowy, który można ustawić w taki sposób, że kabel będzie niewidoczny. Istotne jest jednak to, aby długość przewodu była odpowiednia. Pozwala to wygodnie rozstawić głośniki na biurku czy obok telewizora. Większość modeli 5.1 ma znacznie dłuższe przewody niż zestawy 2.1. Wynika to głównie z faktu, że dwa głośniki satelitarne muszą być ustawione za plecami użytkownika. Z tego względu kable powinny być dłuższe. 

 

Głośniki komputerowe w dobrych cenach 

Najtańsze modele 2.0 można kupić za niecałe 50 zł. Należy mieć jednak na uwadze to, że jakość dźwięku nie będzie najlepsza. Tanie produkty sprawdzą się w przypadku osób poszukujących głośników do komputera stojącego w miejscu pracy, gdzie dźwięk nie musi być dobrej jakości. Decydując się na modele 2.1 oraz 5.1 z funkcją dźwięku przestrzennego trzeba przygotować się na wydatek około 400 – 500 zł. Są to wysokiej jakości sprzęty, które są odpowiednie do grania oraz oglądania filmów na ekranie komputera. Audiofile poszukujący dźwięku najwyższej jakości muszą być przygotowani na niemały wydatek. Zakup zaawansowanego zestawu audio to koszt nawet kilku tysięcy złotych. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak podłączyć głośniki do komputera?   

Użytkownicy posiadający nowe głośniki na pewno zastanawiają się, w jaki sposób należy prawidłowo podłączyć je do komputera. Jak się jednak okazuje, nie jest to tak trudne zadanie, jak mogłoby się wydawać. Na samym początku należy ustawić sprzęt w wybranym miejscu i sprawdzić, czy wszystkie przewody mają odpowiednią długość. W zależności od posiadanego modelu schemat podłączenia może się nieznacznie różnić. W przypadku modelu przestrzennego 5.1 warto ustawić subwoofer na podłodze i sprawdzić, czy jest łatwy dostęp do gniazd znajdujących się z tyłu. Głośnik centralny należy ustawić na środku, a pozostałe elementy zestawu po lewej i prawej stronie pamiętając, że dwa z nich powinny znajdować się z tyłu. Po ustawieniu głośników należy podłączyć zestaw za pomocą dołączonego kabla do odpowiedniego gniazda w komputerze. W przypadku standardowych modeli jest to gniazdo 3,5 mm. 

 

P2: Jak podłączyć głośniki komputerowe do TV? 

Wiele osób zastanawia się, czy istnieje możliwość podłączenia głośników komputerowych do telewizora. W przypadku zestawów ze standardową końcówką mini jack wystarczy tylko podłączyć ją do portu w telewizorze, aby dźwięk był odtwarzany z dodatkowych głośników. Niektóre modele mogą mieć połączenie HDMI z funkcją ARC. Jeśli jednak nie ma innej możliwości, warto spróbować połączyć urządzenia za pomocą kabla audio lub cyfrowego. Aby podłączyć głośniki, wystarczy podpiąć optyczny lub koncentryczny kabel audio albo cyfrowy do wyjściowego gniazda audio w telewizorze. W zależności od modelu wejście audio będzie oznaczone VIDEO INPUT lub TV INPUT. Po podłączeniu należy włączyć telewizor oraz zestaw głośników i sprawdzić, czy dźwięk jest odtwarzany z dodatkowych kolumn. 

P3: Ile kosztują głośniki do komputera?

Ceny głośników do komputera są bardzo różne. W zależności od modelu wydatek związany z nowym zestawem może być stosunkowo duży. Najdroższe głośniki multimedialne mogą kosztować nawet 3 tysiące złotych. Są to jednak modele najwyższej jakości, które gwarantują użytkownikom niezapomniane doznania związane z odtwarzanym dźwiękiem oraz z jego wysoką jakością. Modele budżetowe niższej jakości, będą tańsze. Dobry sprzęt można kupić już za 150 – 200 zł. Jeśli użytkownikowi zależy na optymalnej konfiguracji, warto dołożyć i zainwestować około 400 – 500 zł oraz cieszyć się dobrze brzmiącą muzyką. 

 

P4: Czym są głośniki komputerowe?

Głośniki komputerowe, zwane inaczej multimedialnymi, to gotowe zestawy podłączane do komputera, laptopa, konsoli, telewizora, tabletu lub innego urządzenia za pomocą dołączonego przewodu z odpowiednią końcówką. Zazwyczaj są to wtyki 3,5 mm, RCA lub porty USB. Większość urządzeń ma wbudowany wzmacniacz wewnętrzny, który wymaga dodatkowego źródła zasilania, stąd takie modele muszą być podłączone do sieci elektrycznej. Głośniki bezprzewodowe typu Bluetooth nie wymagają połączenia z drugim urządzeniem za pomocą kabla, połączą się one właśnie za pomocą tej technologii. Większość modeli zasilanych akumulatorami nie wymaga także stałego podłączenia do prądu. 

 

P5: Jak podłączyć głośniki do komputera z Windows 10?

Podłączenie głośników do komputera lub laptopa z systemem operacyjnym Windows 10 jest bardzo proste. Po prawidłowym ustawieniu całego zestawu na właściwym miejscu użytkownik wpina kabel od głośników do komputera. Zarówno w komputerze PC jak i laptopie podłącza się wtyczkę mini jack do portu 3,5 mm. Po jej podłączeniu na ekranie pojawi się okno, w którym należy wybrać odpowiednie ustawienie. Użytkownik powinien wybrać opcję “głośniki”. Sterowanie zestawem odbywa się za pomocą pilota dołączonego do urządzenia audio oraz ustawień głośności na komputerze. 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Tomahawk

May 25, 2021 at 12:42 pm

Helium 100 bt fajne nie drogie sluchawki dobra jakosc.

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

May 28, 2021 at 3:21 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny

Odpowiadać