Najlepsze głośniki komputerowe 5.1

Ostatnio aktualizowane: 25.04.19

 

Jakie głośniki komputerowe 5.1 wybrać?

 

Zestaw głośników oznaczony symbolem 5.1 składa się z 5 kolumn oraz subwoofera. Całość zapewnia najwyższą jakość dźwięku przestrzennego, który rozchodząc się staje się żywy i bardzo realistyczny. Po podłączeniu ich do komputera mamy możliwość słuchania ulubionej muzyki i oglądania filmów z efektami podobnymi do tych, jakie występują w sali kinowej. Producenci sprzętu RTV prześcigają się w mnogości wzorów i funkcji tego typu urządzeń, przez co podjęcie decyzji nie jest łatwe. Z pomocą przychodzi niniejszy poradnik z rankingiem, w których podpowiadamy, jak rozpoznać najlepsze głośniki komputerowe 5.1 w 2019 roku.

 

 

Nabywając nowy sprzęt przede wszystkim należy mieć na uwadze jego moc. Dobry zestaw nagłaśniający powinien zawierać głośnik centralny o mocy 50 W, głośnik satelitarny 50 W i subwoofer 150 W. Istotne jest także okablowanie, które pozwala poprawnie rozmieścić wszystkie elementy zestawu. Zwróćmy uwagę na długość przewodu zasilającego, który powinien wystarczyć do połączenia głośników. Ważna jest również jego jakość wykonania i sposób łączenia ze sprzętem. Ma to duży wpływ na otrzymaną jakość dźwięku.

Najlepsze głośniki komputerowe 5.1 posiadają w zestawie pilot zdalnego sterowania, który poprawia komfort użytkowania. Dzięki niemu zarządzamy pracą sprzętu, zatem jego obsługa powinna być łatwa i intuicyjna. Ważne, aby pilot zawierał możliwość ustawienia natężenia basów, wysokości tonów i zmiany kanału.

Nie bez znaczenia jest także materiał, z którego wykonano obudowę głośników.  Najlepszą jakość dźwięku zapewniają modele powstałe z płyty MDF oferujące lepsze brzmienie niż modele wykonane z tworzyw sztucznych. Poza tym bardzo ładnie się prezentują w pomieszczeniach o klasycznym wystroju wnętrza.

Nie zaszkodzi również dokładnie przyjrzeć się poszczególnym elementom zestawu. Dobry subwoofer powinien być wyposażony w drewnianą płytę i podpinane kable, z kolei głośniki muszą zawierać pokrętła do zmiany poziomu głośności. Mogą one posiadać też uchwyty do podwieszania, które w razie potrzeby można zdemontować.

Nie zapominajmy również o designie głośników. Wybierzmy model, który najlepiej komponuje się z wystrojem naszego wnętrza. Przed zakupem warto również zastanowić się, gdzie postawimy głośniki i wybrać model, który zmieści się w przeznaczonym na niego miejscu.

 

 

Głośniki komputerowe 5.1 – Ranking

 

 

Logitech Z-906 THX

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Logitech Z-906 THX. Te wysokiej klasy głośniki oferują czysty dźwięk, który można porównać do tego, jaki zapewniony jest w sali kinowej.

Model wyposażony jest w możliwość podłączenia sześciu podzespołów, dzięki czemu możemy go zestawić z telewizorem, komputerem, konsolą czy odtwarzaczem. Urządzenie jest łatwe w obsłudze dzięki bezprzewodowemu pilotowi oraz konsoli sterowania, która umożliwia zmianę głośności czy włączanie i wyłączanie. Całość można wygodnie podłączyć przy użyciu długiego przewodu zasilającego dołączonego do zestawu.

Dzięki wysokiej mocy głośników wynoszącej 500 W, otrzymujemy krystalicznie czysty, wyraźny dźwięk. Zasilane są one 3 bateriami AAA.

Mimo nieco wyższej ceny jest to model chętnie wybierany przez konsumentów. Osoby, które zakupiły głośniki Logitech Z-906 THX twierdzą, że są solidnie wykonane, zapewniają świetną jakość dźwięku oraz są łatwe w obsłudze. Ich wysoką jakość potwierdza również certyfikat THX.

 

 

 

 

Genius SW-HF5.1 6000 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez sześcioczęściowego zestawu głośników Genius SW-HF5.1 6000. Model przeznaczony jest do słuchania muzyki czy gier.

Całość składa się z pięciu głośników satelitarnych o mocy 20 W RMS oraz subwoofera o mocy 100 W RMS. Urządzenie cechuje się możliwością regulacji głośności oraz niskich i wysokich tonów i można je wykorzystać w połączeniu z telewizorem, laptopem, odtwarzaczem DVD czy konsolą. Bardzo przydatne są zawieszki na głośnikach, które umożliwiają ich zamontowanie na ścianie.

Obudowa głośników wykonana jest z płyty MDF, dzięki czemu zapewnia wysoką jakość wydobywanego dźwięku. Użytkowanie sprzętu ułatwia bezprzewodowy, funkcjonalny pilot oraz długi kabel podłączeniowy.

Warto wspomnieć również o pozytywnych komentarzach konsumentów, którzy podkreślają największe zalety modelu Genius SW-HF5.1 6000. Są to między innymi duża moc, drewniana obudowa oraz ciekawy design dzięki połączeniu kolorów brązowego i czarnego.

 

 

 

 

Creative INSPIRE T6300 

 

Creative INSPIRE T6300 to głośniki komputerowe 5.1 w dobrej cenie, które zapewniają dobrą jakość dźwięku wzbogaconą basami. Bez przeszkód można używać ich w połączeniu z komputerem, telewizorem, konsolą gier czy odtwarzaczem DVD.

Zestaw składa się z systemu pięciu głośników satelitarnych (dwóch małych i trzech średnich) oraz subwoofera o szerokim pasmie niskich tonów. Dzięki zastosowaniu technologii Creative DSE, całość zapewnia głośny dźwięk i wyraźne basy. Ponadto, przy odpowiednim ułożeniu wszystkich elementów możemy uzyskać efekt dźwięku przestrzennego.

Do zestawu dołączony jest zintegrowany pilot przewodowy wyposażony we włącznik zasilania oraz wygodną regulację głośności. Na uwagę zasługuje również ciekawy design głośników, który dobrze wpasowuje się w wystrój nowoczesnych pomieszczeń.

W Internecie znaleźć można wiele pozytywnych opinii na temat modelu Creative INSPIRE T6300. Użytkownicy doceniają przyzwoitą jakość dźwięku, jaką oferują głośniki, a także ich solidne wykonanie oraz bardzo przystępną cenę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...