Najlepsze głośniki komputerowe 2.1

Ostatnio aktualizowane: 07.07.20

 

Jakie głośniki komputerowe 2.1 wybrać?

 

Głośniki komputerowe 2.1 to szerokopasmowy sprzęt wyposażony w subwoofer. Do jego największych zalet należą niewielkie gabaryty i łatwe podłączanie do różnych urządzeń. Często jednak znalezienie właściwego produktu bywa problematyczne. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z poniższym poradnikiem. Umieściliśmy w nim nie tylko kilka wskazówek, ale też ranking prezentujący 3 głośniki komputerowe 2.1 w dobrych cenach.

 

 

Jeśli chodzi o sprzęt nagłaśniający do komputera, to jedną z najważniejszych kwestii jest moc. Jej wartość decyduje o tym, czy sposób działania głośników okaże się zadowalający. Z tego względu polecamy zakup modelu o jak największej mocy, gdyż to zagwarantuje bardzo dobrej jakości dźwięk. Niemniej jednak, musimy pamiętać, że równie duże znaczenie ma pasmo przenoszenia (częstotliwości). Informuje nas ono o tym, jak wysokie i niskie tony mogą być odtwarzane przez głośniki. Przyjmuje się, że dolna granica pasma powinna być jak najniższa, a maksymalna bardzo wysoka. Standardowo jest to od ok. 35 Hz do 20 000 Hz.

Warto mieć na uwadze, że na działanie sprzętu nagłaśniającego duży wpływ mają nie tylko parametry techniczne, ale również materiał, z którego powstała obudowa. Najlepsze głośniki komputerowe 2.1 w 2020 roku wykonane są z drewna lub płyty MDF, która jest równie wytrzymała. Plastik to materiał wykazujący słabe właściwości akustyczne, dlatego produkt z taką obudową może się nie sprawdzić (zwłaszcza w przypadku bardzo wymagających osób).

Robiąc zakupy, nie zapomnijmy sprawdzić dokładnych wymiarów sprzętu. To bardzo istotne, gdyż zbyt duży model będzie nam przeszkadzać i tym samym utrudniać pracę przed komputerem. Na szczęście dostępne w sklepach głośniki są na tyle różnorodne, że z łatwością uda nam się znaleźć produkt pasujący na niewielkie biurko. Jeżeli będzie on miał odpowiednio dużą moc i szerokie pasmo przenoszenia, wówczas na pewno spełni nasze oczekiwania.

Wiele osób mówi, że najlepsze głośniki komputerowe 2.1 dobrze się prezentują. Dlatego nie powinniśmy lekceważyć designu sprzętu. Warto wybrać taki model, który dopasuje się do reszty wyposażenia pokoju i stworzy z nią spójną całość.

 

 

Głośniki komputerowe 2.1 – ranking

 

 

Microlab FC-330 

 

Microlab FC-330 to zestaw składający się z trzech głośników. Są one dostępne w kolorze czarnym, dlatego będą elegancko prezentować się na biurku (bez względu na wystrój pomieszczenia). Produkt ma moc 16 W, a jego pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 35 Hz do 20 000 Hz. Obudowa powyższego modelu została wykonana z płyty MDF.

Głośniki wyposażono w dwa wejścia, które umożliwiają jednoczesne podłączenie dwóch różnych źródeł dźwięku. Ze względu na wykorzystanie technologii X-BASS, sprzęt zapewnia czysty dźwięk z dobrze podkreślonym basem. Ponieważ produkt jest ekranowany magnetycznie (ma metalową osłonę okrywającą umieszczony w jego konstrukcji magnes), możemy bez przeszkód ustawić go przy monitorze lub telewizorze. Nie ma w tym przypadku ryzyka, że pole magnetyczne uszkodzi urządzenia.

Na podstawie opublikowanych w Internecie opinii można stwierdzić, że są to głośniki komputerowe 2.1 w dobrej cenie. Do ich atutów należy zaliczyć głównie: efektowny design, mocne brzmienie oraz kompaktowe wymiary (19,5 cm x 11 cm x 13 cm). Konsumenci chwalą model Microlab FC-330 także za niski poziom zniekształceń odtwarzanego dźwięku, co pozwala na swobodne oglądanie filmów czy słuchanie muzyki.

 

 

 

 

Logitech Z-623 

 

Głośniki Logitech Z-623 mają moc 200 W. Można je podłączyć nie tylko do komputera, ale i telewizora, odtwarzacza DVD oraz innych źródeł dźwięku wyposażonych w wyjście audio 3,5 mm lub RCA.

W zestawie znajdują się dwa głośniki niskotonowe (o wymiarach: 30,5 cm x 26,6 cm x 28,4 cm) i tzw. satelita (jego wymiary to: 11,7 cm x 12,6 cm x 19,6 cm). Produkt zdobył certyfikat THX. Oznacza to, że sprzęt gwarantuje czysty i wyraźny dźwięk, nawet w bardzo dużym pomieszczeniu. Ze względu na obecność specjalnego gniazda, do prezentowanego modelu w razie potrzeby można podłączyć słuchawki. Produkt umożliwia regulację poziomu głośności, a także niskich i wysokich tonów.

Wielu konsumentów doceniło opisany wyżej model za staranne wykończenie oraz elegancki wygląd. Poza tym mieści się on nawet na małym biurku. Sprzęt dobrze nadaje się nie tylko do oglądania filmów czy słuchania muzyki. Z pewnością spełni on oczekiwania profesjonalnych gamerów.

 

 

 

 

Genius SW-G2.1 3000

 

Chcielibyśmy zaprezentować głośniki Genius SW-G2.1 3000, których moc wynosi 70 W. Ich pomarańczowo-czarna obudowa prezentuje się wyjątkowo stylowo i oryginalnie. To doskonały wybór dla osób szukających sprzętu o unikatowym designie.

W komplecie otrzymujemy trzy głośniki: dwa satelitarne i jeden niskotonowy. Produkt ma dwa wejścia audio, co pozwala nam na podłączenie go do dwóch źródeł dźwięku (np. komputera i konsoli). Materiał wykonania obudowy przedstawionego modelu to płyta MDF, która znana jest z dobrych właściwości akustycznych. Pasmo przenoszenia sprzętu mieści się w zakresie od 35 Hz do 20 000 Hz.

Najczęściej opinie o modelu Genius SW-G2.1 3000 zawierają wiele pochlebnych słów. Konsumentom, którzy zdecydowali się na jego zakup, w szczególności przypadło do gustu to, że produkt nie zajmuje na biurku dużo miejsca. Wymiary głośnika niskotonowego to: 23 cm x 21,5 cm x 31,4 cm, z kolei te satelitarne mierzą: 9,9 cm x 14,3 cm x 11,5 cm.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status