Najlepsza mysz komputerowa bezprzewodowa

Ostatnio aktualizowane: 06.07.20

 

Jaką mysz komputerową bezprzewodową wybrać?

 

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem myszy bezprzewodowej, to ten artykuł pomoże Ci wybrać odpowiedni dla siebie model. Urządzenia tego rodzaju świetnie sprawdzają się do laptopów, ale też dobrze radzą sobie podczas pracy na komputerze stacjonarnym. Oczywiście ktoś mógłby zapytać, po co potrzebna nam jest mysz do laptopa? Przecież laptop ma wbudowany touchpad. Owszem, wbudowane urządzenie dotykowe w laptopach umożliwia nam poruszanie się po urządzeniu. Niemniej jednak touchpad nigdy pełni nie zastąpi nam myszy komputerowej.

 

 

Przede wszystkim urządzenie to zdecydowanie przyspiesza pracę na laptopie. Z pewnością docenisz myszkę bezprzewodową, w szczególności podczas pracy, ale nie tylko. Podczas wyboru najlepszego dla siebie modelu w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na konstrukcję urządzenia. Najlepsze myszy komputerowe bezprzewodowe muszą mieć ergonomiczną, wyprofilowaną obudowę. Jest to istotne, ponieważ ręka męczy się, podczas gdy spędzamy dużo czasu przed komputerem. Musimy zwrócić uwagę na ergonomię myszy, w szczególności podczas zakupu urządzenia do biura. Warto nawet wydać parę złotych więcej, ale mieć wydajnych i zadowolonych pracowników. To samo się tyczy zakupu myszy dla siebie.

Należy przy tym zwrócić także uwagę na materiał, którym zostało pokryte urządzenie. Antypoślizgowa powierzchnia, która jest matowa lub pokryta gumową warstwą, będzie dużo bardziej wygodna. Drugim zagadnieniem jest sposób łączenia się myszy z innymi urządzeniami. Najlepsza mysz komputerowa bezprzewodowa w 2020 roku łączy się z urządzeniami za pośrednictwem nanoodbiornika WiFi lub Bluetooth.

Obecnie bardzo popularny stał się rodzaj myszy, które posiadają odbiornik. Taki odbiornik podłączany jest do portu USB komputera. Zaletą myszek tego typu jest prostota w ich uruchomieniu. Po podłączeniu do portu USB, mysz jest gotowa do użycia. Jej odbiornik pracuje wykorzystując fale radiowe i działa najczęściej na częstotliwości 2,4GHz. Takie połączenie gwarantuje nam stabilne parowanie myszki z komputerem oraz prostotę w jej użyciu.

Innym rozwiązaniem dla myszy bezprzewodowych jest połączenie za pośrednictwem Bluetooth. Taka mysz idealnie sprawdzi się do laptopa, ponieważ ma on wmontowany specjalny moduł Bluetooth. Jest to droższe rozwiązanie, ale pozwala nam na pozbycie się dodatkowego podłączania odbiornika do gniazda USB. Mysz łącząca się dzięki połączeniu Bluetooth może jednak nie sprawdzić się przy starszych modelach komputerów.

Warto też pamiętać, że w niektórych laptopach należy wykonać aktualizację sterowników BT. Jeżeli zaś chodzi o myszy, które będą posiadały łączność WiFi, to należy wziąć pod uwagę, iż działają one na komputerach z systemem Windows. Poniżej przedstawiamy propozycję zakupu zarówno dla użytkowników Windows, ale także iOS, czy Linux. Zamieszczone poniżej produkty zostały najwyżej ocenione wśród użytkowników.

 

 

Myszy komputerowe bezprzewodowe – Ranking

 

 

Logitech M185 Swift

 

Logitech M185 Swift to świetnej jakości myszka komputerowa bezprzewodowa. Urządzenie działa dzięki jednej baterii AA typu paluszki, na której działa około 12 miesięcy. Myszka posiada także inteligentny tryb uśpienia oraz wyłącznik. Te dwa elementy pozwalają jej na zaoszczędzenie energii. Jest to świetne udogodnienie dla urządzeń bezprzewodowych, które nie są nieustannie używane. Nie ważne czy jesteś w pracy, czy w biurze. Wystarczy wyłączyć myszkę na czas odejścia od komputera.

Warto wspomnieć, że urządzenie łączy się zdalnie z komputerem za pośrednictwem nanoodbiornika. Część ta pracuje na zakresie częstotliwości wynoszącej 2,4 Ghz i sprawia, że transmisja danych jest szybka i niemalże całkowicie pozbawiona zakłóceń, czy też opóźnień. Wpływa to również na prostotę w obsłudze urządzenia. Jest to tak zwana instalacja „plug and play”. Pozwala ona na podłączenie nanoodbiornika do komputera w celu włączenia i używania myszki. Nanoodniornik został wykonany, jak w większość bezprzewodowych sprzętów komputerowych, w formie portu USB.

Logitech M185 Swift działa na urządzeniach z systemem Windows, Chrome OS oraz Linux. Wymiary myszki to 99 x 60 x 39 mm, zaś jej waga to 75,2 g. Urządzenia firmy Logitech cechuje wysoka jakość, dlatego użytkownicy wybrali ją jako jedną z najlepszych. M185 Swift jest mała, lekka i dobrze trzyma się w dłoni. Klienci twierdzą w swoich opiniach, że ten produkt to mysz komputerowa bezprzewodowa w dobrej cenie.

 

 

 

 

Apple Magic Mouse 2 

 

Apple Magic Mouse 2 to nasza magiczna propozycja dla fanów iOS. Ta myszka zdecydowanie przyciąga wzrok. Jej nowoczesny, stylowy design przypomina nieco urządzenie, które zostało skradzione ze statku kosmicznego. Myszka ma biały kolor, który podkreśla jej wyróżniający się obły i płaski kształt. Świetnym udogodnieniem jest to, że producent ulepszył poprzednią wersję Magic Mouse tym, że w nowszej pozbył się baterii.

Jedyne, co może nas zdziwić, to miejsce, do którego podpina się ładowarkę do urządzenia. Myszkę ładuje się za pośrednictwem kabla typu lightning, a podłącza się go od spodu produktu. Nie przysparza to jednak kłopotu, przez wzgląd na czas działania myszy po jej pełnym naładowaniu, który wynosi miesiąc. Co więcej po 9 minutach ładowania urządzenia jest ono w stanie działać przez 9 godzin.

Czas ładowania baterii do pełna, trwa około godziny. Mysz pozbawiona jest jakichkolwiek dodatkowych przycisków (ma oczywiście prawy i lewy) oraz obsługuje technologię multi-touch. Użytkownicy, którzy zakupili myszkę są usatysfakcjonowani jej działaniem. Urządzenie działa świetnie, a wygląda jeszcze lepiej.

 

 

 

 

Dell WM615 

 

Dell WM615 to propozycja dla użytkowników, którzy cenią sobie wysoką jakość produktów. Mysz nie tylko świetnie działa, ale też znakomicie wygląda. Jej design jest bardzo elegancki, a klasyczny wygląd został podkreślony czarnym, matowym kolorem. Konstrukcja urządzenia zapewnia komfort użytkowania. Mysz posiada ergonomiczny kształt i możliwość rozłożenia jej na dwie części.

Ułatwia to przenoszenie lub przechowywanie urządzenia. Mysz oprócz dwóch standardowych przycisków (prawy, lewy) posiada scroll’a w formie dotykowego paska przewijania. Część ta została zaopatrzona w czujnik śledzenia ruchu LED na podczerwień. Urządzenie jest niezwykle precyzyjne i posiada 1000 dpi. Ta bezprzewodowa mysz działa na urządzeniach z systemem Windows oraz komputerach, które posiadają moduł radiowy Bluetooth 4.0.

Produkt dedykowany jest dla urządzeń, takich jak laptopy, ale świetnie sprawdzi się na komputerach stacjonarnych. Urządzenie działa dzięki dwóm bateriom typu paluszki AAA. Klienci po zakupieniu Dell WM615 są zadowoleni ze wspomnianej przez nas poręczności myszki. Wiele pozytywnych opinii także wspomina o nowoczesnym designie urządzenia.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status