Najlepsza mysz dla gracza CS GO

Ostatnio aktualizowane: 25.09.20

 

Uwielbiasz grać w CS GO i poszukujesz myszki komputerowej, która zapewni Ci precyzję? Jeśli tak, przeczytaj przygotowany przez nas ranking. Aby go opracować zapoznaliśmy się z prezentowanymi w Internecie opiniami konsumentów na temat danych modeli. Po dokładnej analizie komentarzy uznaliśmy, że SteelSeries Rival 300 CS:GO Fade Edition to jeden z najlepszych produktów dostępnych w sklepach. Prezentowane urządzenie uznawane jest za jedno z najbardziej precyzyjnych, co ma duże znaczenie w przypadku osób uwielbiających gry zręcznościowe. Zaletą sprzętu jest także jego kształt – produkt dobrze dopasowuje się do kształtu dłoni, co wpływa na komfort i dokładność ruchów. Do produkcji modelu wykorzystano materiały odporne na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo delikatne dla skóry. Kabel zasilający jest odpowiedni długi, więc nic nie krępuje naszych ruchów. Chcesz poznać więcej ciekawych sprzętów? Przejdź do naszego rankingu. Znajdziesz tam dokładny opis myszki komputerowej Razer Deathadder Essential, która uplasowała się na drugim miejscu w zestawieniu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką mysz dla gracza CS GO wybrać?

 

Aby uczestniczyć w turniejach CS GO trzeba być wyposażonym w odpowiednią mysz dla gracza. Postaramy się w tym poradniku podpowiedzieć, jakie są najlepsze myszy dla gracza CS GO. Co zrobić, aby mysz była możliwie najlepszego gatunku, aby pomagała w rozgrywce?

Najpierw musimy dokona wyboru pomiędzy myszą laserową i optyczną. Częsta opinia, że myszy optyczne są mniej precyzyjne w grach, nie do końca przekazują całą prawdę. Myszy optyczne z niższej półki, rzeczywiście mogą przynieść rozczarowanie, jednak takie, które mają 3500 DPI rozdzielczości z powodzeniem zdają egzamin u najbardziej wymagających graczy. Zwykle też myszy optyczne są tańsze niż modele laserowe o tych samych parametrach. Aczkolwiek mysz laserowa jednak oferuje większą czułość i większą precyzję.

Kolejnym dylematem jest wybór pomiędzy modelem przewodowym i bezprzewodowym. Zapewne łatwiej znajdziemy przewodową mysz dla gracza CS GO w dobrej cenie. Jednak wielu graczom przewód krępuje ruchy, choć mają one nienaganną precyzję, brak opóźnień i brak problemów z wyładowanym akumulatorem. Myszki bezprzewodowe natomiast to swoboda użytkowania bez plączącego się kabla, ale często ich czas reakcji jest nieco dłuższy niż ich przewodowych odpowiedników. A takie, które swoimi parametrami nie ustępują myszom przewodowym mogą kosztować nawet 500 złotych.

Niebagatelną sprawą jest również wybór materiałów, z jakich jest mysz wykonana. Mysz gracza ulega zniszczeniu znacznie szybciej niż każdego innego użytkownika, dlatego mysz dla gracza powinna być wykonana z materiału matowego, lekko gumowanego, który nie sprzyja poceniu się dłoni. Dobrze jest, jeśli ma elementy metalowe, w tych miejscach, gdzie wpływa to na wytrzymałość urządzenia. Atrakcyjnym też jest dla gracza oświetlenie, które wpływa na walory estetyczne i przyjemność z korzystania z myszy.

Również pod uwagę trzeba wziąć indywidualne preferencje dotyczące kształtu myszy. Są gracze, którzy preferują niewielkie myszki z podstawowymi przyciskami, inni większe konstrukcje najeżone dodatkami i gadżetami. Dużo też zależy od sposobu trzymania myszy w dłoni, zatem przed wyborem warto dokładnie obejrzeć myszkę i sprawdzić jej wymiary.

Celem każdego gracza jest najlepsza mysz dla gracza CS GO w 2020 roku. Poniżej przedstawiamy trzy czołowe model, może jeden z nich będzie dla Ciebie najlepszym.

 


Myszy dla gracza CS GO – Ranking

 

 

SteelSeries Rival 300 CS:GO Fade Edition

 

Mysz SteelSeries Rival 300 CS:GO Fade Edition charakteryzuje się wyjątkowym wyglądem nawiązującym do elitarnych skinów z serii Gradient. Chyba żaden gracz obok takiej myszy nie może przejść obojętnie. Mysz została wyposażona w sensor optyczny o rozdzielczości 6500 DPI i czasie reakcji 1 ms.

Mamy tu również sześć programowalnych przycisków, a także funkcję GameSense, która w czasie rzeczywistym pokazuje na myszy (za pomocą doboru podświetlenia) postępy w grze. Przyciski mają wytrzymałość 30 milionów kliknięć, więc powinny nie zawieść najbardziej dynamicznego gracza.

Aplikacja SteelSeries 3 umożliwia użytkownikowi czynić własne ustawienia, można dostosować CPI, programowalne przyciski, szybkość odświeżania, przyciąganie kątowe, przyspieszenie i zwalnianie itp. Wszystkie przyciski są zaprojektowane w wygodny dla gracza, ergonomiczny sposób.

Również wykończenie boczne jest wykonane z wytrzymałego materiału, który jest odporny na działanie potu, a powierzchnia odporna na ścieranie. Waga tego modelu wynosi 128 g. a jego wymiary to 45 x 70 x 133 mm. Według graczy jest to model o bardzo poręcznym chwycie z szybkim sensorem i czasem reakcji.

SteelSeries Rival 300 CS:GO Fade Edition to optyczna mysz dla gracza podłączana do komputera za pomocą kabla USB. Zasięg urządzenia to 2 m.

Zalety
Precyzja:

Wiele publikowanych w Internecie recenzji prezentowanej myszy komputerowej potwierdza, że urządzenie jest precyzyjne. W związku z tym z pewnością spełni oczekiwania miłośnika gier komputerowych.

Kształt:

Zdaniem konsumentów kształt produktu został starannie opracowany, aby zapewnić użytkownikowi możliwie największy komfort w trakcie pracy.

Jakość:

Użyte do produkcji materiały są trwałe, dzięki czemu wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu mysz przez długi czas wygląda, jak nowa.

Podświetlenie:

Użytkownik ma możliwość skorzystania z opcji podświetlenia urządzenia. Funkcja ta czyni produkt bardziej funkcjonalnym i atrakcyjnym pod względem wizualnym.

Kabel:

Jak twierdzą konsumenci, kabel służący do podłączenia myszki do komputera jest solidnie wykonany. Dodatkowo jest odpowiedni długi, więc nic nie krępuje naszych ruchów.

Wady
Przycisk:

Część osób uważa, że przycisk do przewijania generuje stosunkowo głośny dźwięk, co dla niektórych osób może być mało komfortowe. Niemniej jednak są to pojedyncze opinie.

 

 

 

 

Razer Deathadder Rz01-00840100-R3G1

 

Seria produktów Razera linii 2013, do której należy mysz Razer Deathadder Rz01-00840100-R3G1 charakteryzuje się wyróżniającym się podświetleniem o ekskluzywnym charakterze. Mysz ta ma sensor optyczny 4G o rozdzielczości 6400 DPI. Z obu boków są tu zamocowane gumowe wstawki, które wpływają na lepszy i pewniejszy chwyt urządzenia.

W modelu tym znajdziemy dwa standardowe przyciski i wciskane kółko, natomiast nad miejscem, gdzie znajduje się kciuk są dwa dodatkowe guziki o wyprofilowanym kształcie. Są to przyciski do indywidualnego zaprogramowania przez użytkownika.

Mysz jest przystosowana dla praworęcznych użytkowników i do komputera jest podłączana przewodowo za pomocą portu USB. Graczom szczególnie podoba się w tym modelu oprogramowanie, które pozwala na dowolną konfigurację trzech profili. Mysz najlepiej działa w połączeniu z podkładką Goliathus, która stawia obsługę na nowym, wyższym poziomie.

Ponadto użytkownicy chwalą jakość wykonania myszy, oraz jej precyzje ruchów, a także bardzo atrakcyjny design, który podkreśla ekskluzywność produktu.

Mysz dla gracza CS GO Razer Deathadder Essential ma czarny kolor. Produkt został wyposażony w 5 przycisków. Urządzenie przeznaczone jest dla osób praworęcznych.

Zalety
Materiał:

Użyty do produkcji myszki komputerowej materiał jest odporny na zarysowania. Dodatkowo tworzywo nie powoduje nadmiernej potliwości dłoni, co mogłoby wpłynąć na precyzję ruchów gracza i znacznie obniżyć komfort użytkowania.

Oprogramowanie:

Najnowsze oprogramowanie firmy Razer automatycznie pobiera dostępne sterowniki, a także zapisuje preferowane ustawienia danego gracza. W związku z tym urządzenie jest uznawane za łatwe w obsłudze.

Kształt:

Zdaniem konsumentów prezentowana mysz komputerowa jest dobrze wyprofilowana, dzięki czemu łatwo dopasowuje się do kształtu dłoni. W związku z tym uznawana jest za wygodną.

Design:

Choć design sprzętu nie odgrywa kluczowej roli, wiele osób w swoich recenzjach zaznacza, że wygląd Razer Deathadder Essential jest atrakcyjny. Cecha ta z pewnością zachęca do sięgnięcia po produkt.

Wady
Boczne przyciski:

Pewna grupa osób uważa, że ustawienie bocznych przycisków nie zostało dobrze przemyślane. Zdarza się, że użytkownik przypadkowo naciska nieodpowiedni guzik.

 

 

 

 

Corsair Harpoon RGB 

 

W Internecie można znaleźć dużo pozytywnych komentarzy na temat myszy komputerowej Corsair Harpoon RGB. W związku z tym nie mogło zabraknąć tego urządzenia w naszym zestawieniu. Produkt z pewnością spodoba się wielu użytkownikom. Konsument ma możliwość ustawienia koloru podświetlenia urządzenia według własnych preferencji.

Prezentowaną mysz optyczną wyposażono w 6 przycisków. Zasięg pracy urządzenia wynosi 1,8 m. Sprzęt podłączany jest do komputera za pomocą kabla USB. Przewód jest solidnie wykonany, co stanowi skuteczne zabezpieczenie przed zbyt szybkim uszkodzeniem kabla. Konfiguracja myszy jest prosta. Aby zacząć używać produktu, wystarczy podpiąć go do złącza USB. Sprzęt nie wymaga instalacji żadnych sterowników, co jest sporym ułatwieniem.

Tym, co zachęca do zakupu myszy komputerowej Corsair Harpoon RGB jest niewątpliwe jej przystępna cena. Jako zalety konsumenci podają także solidne wykonanie i precyzję. Na uwagę zasługuje też dobrze wyprofilowany kształt i prosty design.

Corsair Harpoon RGB to dobra mysz dla gracza CS GO do 100 zł. Produkt podłącza się do komputera za pomocą kabla USB. Waga produktu to 85 g.

Zalety
Przewód:

Z uwagi na to, że przewód zasilający został odpowiednio wzmocniony przy końcach nie ma obaw o to, że element ten uszkodzi się zbyt szybko i konieczny okaże się zakup nowej myszki komputerowej.

Wygoda:

Sprzęt ma dobrze wyprofilowany kształt, co umożliwia precyzyjne prowadzenie myszy po ekranie. Co więcej, produkt gwarantuje komfort w trakcie użytkowania - nasza dłoń nie męczy się zbyt szybko.

Logo:

Użytkownik może wybrać, na jaki kolor ma się podświetlać logo. Zdaniem konsumentów jest to ciekawa opcja umożliwiająca personalizację urządzenia.  

Wady
Scrollowanie:

Część użytkowników uważa, że rolka do przewijania czasami zacina się w trakcie pracy. Nie zdarza się to jednak zbyt często.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Genius GX Gila 31010162101

 

Najbardziej zaawansowana mysz w ofercie firmy GENIUS to Genius GX Gila 31010162101. Jest to laserowa mysz przewodowa o czułości 8200 DPI, i można ją płynnie ustawić od 200 do maksymalnej 8200 DPI. Gracz ma możliwość ustawienia tu 72 różnych makr, które można przechowywać w wewnętrznej, która ma pojemność 32KB.

Takie rozwiązanie przyspiesza użycie makr (uruchomienie trawa 1 ms) ośmiokrotnie w stosunku do tych używanych z komputera. Mysz jest również wyposażona w 6 ciężarków o wadze 4,5 g każdy, więc gracz może dostosować masę myszy do swoich indywidualnych potrzeb.

Producent podaje, że żywotność przycisków jest obliczona na 8 milionów kliknięć. A programowalnych przycisków jest tu 12. Dodatkowo producent umożliwił regulację podświetlenia myszy i użytkownik w tym zakresie ma do wyboru 16 milionów kolorów. Do komputera mysz podłączamy za pomocą ekranowanego kabla o długości 1,8 m, zakończonego pozłacaną końcówką podłączaną do portu USB.

Gracze potwierdzają bardzo dobre rozmieszczenie przycisków programowalnych, a także możliwość szybkiego użycia makr w czasie gry. Dużym udogodnieniem myszy jest to, że jest ona przystosowana również dla użytkowników leworęcznych.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status