Najlepsza mysz bezprzewodowa dla graczy

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaką mysz bezprzewodową dla graczy wybrać?

 

Jeżeli poszukujesz myszki do gier, żeby zwiększyć skuteczność i precyzję podczas gry, to ten artykuł Ci w tym pomoże. Jak wszyscy wiemy, myszka i klawiatura, to podstawa, w szczególności dla fanów gier typu FPS. Większość graczy nie wyobraża sobie gry w Overwatcha lub Counter-Strike Global Offensive bez porządnego sprzętu. Inni, którzy  dopiero zaczynają swoją przygodę z tego typu grami, po pewnym czasie odczuwają potrzebę zakupu lepszego sprzętu. To właśnie myszka pozwala na zwiększenie efektywności podczas gry, a dokładniej precyzji celowania. Sprzęt tego typu potrafi sprawić, że gra staje się dużo bardziej przyjemna.

 

 

Przed zakupem myszki dobrze jest się zastanowić ile możemy przeznaczyć pieniędzy na sprzęt i jaki będzie dla nas najlepszy. W tym artykule przedstawiamy propozycję zakupu bezprzewodowych myszek dla graczy. Niektóre z tych urządzeń mają także możliwość podpięcia urządzenia za pośrednictwem kabla. Pozwala to zachować ostrożność, np. jeżeli boimy się, że podczas gry myszka może się rozładować. Podstawową właściwością, na którą należy zwrócić uwagę przed zakupem sprzętu, jest jej sensor oraz jego czułość. Najlepsza myszka bezprzewodowa dla graczy w 2020 roku powinna mieć zakres czułości, którego minimalna wartość powinna mieć 2400 DPI. To podstawa każdego sprzętu dla gracza. Dobrze jest też, gdy urządzenie ma opcję zmiany czułości za pośrednictwem przycisku znajdującego się na myszce.

Ważne jest także pytanie dotyczące samego sensora. Wielu graczy zastanawia się która z opcji jest najlepsza: sensor laserowy, czy optyczny. Natomiast obecnie jeden i drugi wariant jest świetnym wyborem. Dzieje się tak, ponieważ najnowsze technologie sprawiły, że dwa rodzaje sensorów zostały dopracowane niemal że do perfekcji. Dzięki temu nie ma między nimi większych różnic podczas gry.

Warto jednak zwrócić uwagę na kształt myszy. Musi on być ergonomiczny i odpowiadający użytkownikowi. Na rynku istnieje duża ilość sprzętu i warto przyjrzeć się kilku modelom, aby dobrze dopasować kształt myszki do swojej dłoni. Najlepsze myszy bezprzewodowe dla graczy oprócz ergonomicznego kształtu powinny także posiadać specjalną powierzchnię. Jeżeli wierzch myszy ma tzw. „gripa”, to zwiększy ona wydajność gracza podczas rozgrywki. Wiele myszek gamingowych jest pokryta gumą. Opcja ta pozwala na uniknięcie „ślizgania” się ręki. Dobrze jest także sprawdzić w jaki sposób zostało wykonane kółko, tzw. scroll’a. To także jest istotna część, która powinna być wykonana w taki sposób, aby użytkownik mógł swobodnie i jednocześnie precyzyjnie go używać.

 

 

Myszy bezprzewodowe dla graczy – Ranking

 

 

Logitech G900 Chaos Spectrum

 

Logitech G900 Chaos Spectrum to myszka, którą polecamy każdemu graczowi mogącemu pozwolić sobie na zakup nieco droższego sprzętu . Produkt używany jest przez wielu profesjonalnych e-sportowców, dlatego też z pewnością nie zawiedzie Twoich oczekiwań. Myszka posiada odświeżanie położenia, które wynosi 1 ms, a połączenie bezprzewodowe odbywa się na częstotliwości 2,4 GHz. Te dwa czynniki decydują o prędkości i precyzyjności w trakcie celowania w przeciwnika podczas gry.

Dodatkowo model G900 Chaos Spectrum został wyposażony w czujnik optyczny PMW3366. Jest to najlepszy czujnik do mysz gamingowych na rynku. Jego zakres czułości wynosi 200 do aż 12 000 dpi. Ta cecha myszki zapewnia spójność i precyzję podczas gry. Ważne jest także to, że czujnik nie wykonuje niepotrzebnych czynności, w przeciwieństwie do zwykłych lub tańszych sprzętów. Brak wygładzania, akceleracji i filtrowania także wpływa dobrze na jakość gry. Producent Logitech załączył do produktu oprogramowanie, które pozwala dopasować właściwości myszki do własnych potrzeb. Jeżeli chodzi o wygląd myszki, to bezwzględnie trzeba przyznać, że jej twórcy mają świetny gust. Urządzenie jest oczywiście poręczne, ale też posiada szprychową konstrukcję i lekkość (waży 107 g), które dodatkowo zapewniają wygodę podczas użytkowania.

Świetnym udogodnieniem jest opcja używania jej zarówno przez praworęcznych, jak i leworęcznych graczy. Według licznych opinii klienci bardzo docenili opcję przewodowego oraz bezprzewodowego używania myszki. Jak wiemy, nie każdy lubi, gdy podczas gry przeszkadza plątający się po stanowisku gracza kabel. Dodatkowym plusem dla graczy jest także długość działania urządzenia po jego pełnym naładowaniu. Czas ten wynosi 32 godziny.

 

 

 

 

Trust GXT130

 

Trust GXT130  to wysokiej jakości mysz bezprzewodowa dla graczy. Model ten został wyposażony w moduł radiowy umożliwiający łączność na dystansie 8 metrów. Firma Trust, która specjalizuje się w produkcji urządzeń komputerowych oraz akcesoriów do nich, wyprodukowała GXT130 z myślą o fanach e-sportowych gier.

Według wielu pozytywnych opinii użytkowników, Trust GXT130 to mysz bezprzewodowa dla graczy w dobrej cenie. Produkt ten pozwala na precyzyjną grę dzięki temu, że ma ergonomiczny kształt, a jego zewnętrzna strona została pokryta gumą. Sprawia to, że użycie myszy jest wygodne i nie ślizga się ona w ręce. DPI urządzenia ma zakres od 800 do 2400. Zmiana rozdzielczości czujnika optycznego jest możliwa za pośrednictwem naciśnięcia specjalnego przycisku. Jest to świetne udogodnienie, gdyż możesz zmienić DPI w każdym momencie podczas gry.

Urządzenie posiada także 3 dodatkowe przyciski, które znajdują się w miejscu kciuka: dalej, wstecz oraz CTRL. Taka opcja nie tylko ułatwia grę, ale także codzienne użytkowanie myszy podczas pracy z komputerem. Dodatkowym plusem myszki jest jej energooszczędność. Kiedy nie korzystasz z urządzenia przez 8 minut, to przechodzi ono w tryb uśpienia. W ten sposób mysz się prędko nie rozładuje.

 

 

 

 

Razer Orochi 8200

 

Razer Orochi 8200 to myszka, która sprawi, że Twoja gra w FPS-y stanie się bardziej profesjonalna. Model został wyposażony w laserowy sensor najnowszej technologii, stworzonej przez producenta urządzenia– 4G Dual Sensor System. Sensor posiada czułość wynoszącą 8200 DPI. Charakteryzuje się on wysoką precyzją, niemalże najwyższą na rynku.

Myszka jest produktem dedykowanym głównie komputerom przenośnym, ale też może być stosowana dla urządzeń stacjonarnych. Świetnym udogodnieniem jest łączność bezprzewodowa przez zastosowanie Bluetooth Low Energy. Pozwala to na granie bez żadnej przerwy przez aż 60 godzin. Mysz jest w stanie także działać przez 7 miesięcy regularnego jej używania na nowych bateriach. Zasilają je dwa paluszki AA. Urządzenie alternatywnie posiada kabel, którego długość wynosi 1 m. Razer Orochi 8200 ma także dobrze prezentujące się podświetlenie LED’owe wyposażone w system Chroma, który umożliwia wybór koloru światła spośród około 16 milionów odcieni.

Design myszki jest prosty, a świetnie wyglądające logo firmy Razer, zostało umieszczone na jej powierzchni. Użytkownicy docenili sprzęt za precyzję czujnika podczas gry. Dodatkowym plusem dla nich jest także możliwość korzystania z urządzenia zarówno na systemie Windows, jak i Linux.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status