Najlepsza klawiatura komputerowa Logitech

Ostatnio aktualizowane: 26.04.19

 

Jaką klawiaturę komputerową Logitech wybrać?

 

Klawiatura to pewnego rodzaju łącznik pomiędzy nami a komputerem. Dobrze dobrany sprzęt może nam znacznie usprawnić pracę. Poniższy poradnik podpowie, na jakie cechy zwrócić uwagę przy zakupie tego elementu komputera oraz czym się charakteryzuje najlepsza klawiatura komputerowa Logitech w 2019 roku?

 

 

Firma Logitech zajmuje się projektowaniem osobistych urządzeń. Producent koncentruje się na doskonałej jakości i innowacyjnych rozwiązaniach, żeby usprawnić korzystanie z cyfrowych technologii. Jako lider branży, Logitech sprzedaje swoje produkty niemal w każdym miejscu na świecie. Pośród wielu sprzętów, przedsiębiorstwo produkuje również różne modele klawiatury komputerowej.

Najbardziej popularne są klawiatury tradycyjne. Mechanizm działania takiego sprzętu nie jest skomplikowany. Pod klawiszami jest gumowa, płaska membrana ze specjalnymi kopułkami, więc po naciśnięciu danego przycisku sygnał jest wysyłany do komputera, a na ekranie pojawia się konkretny znak. Bardziej rozbudowaną wersją są klawiatury multimedialne, które oprócz zwykłych klawiszy mają dodatkowe przyciski specjalne, przypisane do konkretnych funkcji, głównie związanych z video i muzyką. Kolejnym rodzajem są klawiatury ergonomiczne (dla graczy), dopasowane do dłoni i zwiększające komfort pracy. Sprzęt tego typu ma bardziej opływowy kształt, a klawisze są umieszczone w równoległych rzędach.

Klawiatury dzielimy na przewodowe i bezprzewodowe. Klawiatura przewodowa jest przeznaczona głównie do komputera stacjonarnego. Rodzaj bezprzewodowy łączy się z komputerem za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth. Sprzęt tego typu ma zasięg nawet do 10 metrów. Produkt jest odrębnie zasilany, najwcześniej są to baterie typu AA lub akumulator litowo-jonowy. Modele bez przewodu są według wielu osób praktyczniejsze i do tego zmniejszają okablowanie wokół komputera, jednak czasami gubią zasięg lub źle dobrane rozłączają się z komputerem.  

Najlepsze klawiatury komputerowe Logitech mają klawisze programowalne. Funkcja ta pozwala zaprogramować poszczególne klawisze, tak żeby po ich naciśnięciu uruchamiała się wybrana aplikacja. Wiele godzin dziennie spędzonych przy komputerze naraża nas na rozmaite kontuzje, szczególnie nadgarstków. Warto więc zaopatrzyć się w klawiaturę z podkładką na nadgarstki. Dodatkowym udogodnieniem są specjalne stopki, które umożliwiają ustawienie sprzętu pod różnym kątem nachylenia, co ułatwia dostęp do dalszych klawiszy. Niektóre modele mają wysokie przyciski (duży spadek), skierowane są zwykle do graczy, ale możemy wyróżnić również takie, które mają niemal płaskie przyciski, zupełnie jak w laptopie. Tego typu akcesoria wybierane są zwykle przez osoby pracujące przed komputerem.

 

 

Klawiatury komputerowe Logitech – Ranking

 

 

Logitech K400 Plus 

 

Klawiatura Logitech K400 Plus to bezprzewodowy produkt. Ciche i wygodne klawisze oraz duży, 3,5 calowy panel dotykowy sprawiają, że nawigacja jest łatwa i przyjemna. Układ klawiszy zaprojektowano tak, aby możliwa była interakcja z multimediami. Regulatory głośności oraz przyciski strzałek są łatwo dostępne, a klawisze dostępu ułatwiają nawigację.

Producent zapewnia, że klawiatura ma 10-metrowy zasięg, co w swoich opiniach potwierdzają Internauci. Sprzęt jest zasilany bateriami typu AA, które wymienia się bardzo rzadko – mniej więcej co 18 miesięcy. Wymiary klawiatury to wysokość – 139,9 mm, szerokość – 354,3 mm, głębokość – 23,5 mm i waga -380 g.

Model został zaprojektowany z myślą o urządzeniach z systemami Windows, Android, dlatego możliwa jest praca na prawie każdym sprzęcie. Konsumenci uważają, że produkt został wykonany z solidnych materiałów, a całość prezentuje się stylowo.

 

 

 

 

Logitech K360

 

Model Logitech K360 to urządzenie idealnie pasujące do laptopów zapewnia duży komfort i jednocześnie zajmuje mało miejsca. Ta klawiatura komputerowa w dobrej cenie ma 6 klawiszy dostępu, umożliwiających szybkie włączenie funkcji zatrzymania, przewijania w przód i tył, odtwarzania, a także regulacji głośności i wyciszania.  

Gracze w swoich opiniach chwalą 12 klawiszy funkcyjnych, które pozwalają otworzyć ulubione programy, foldery bądź strony internetowe. Dużym udogodnieniem, mimo małych rozmiarów sprzętu, są osobne klawisze numeryczne. Produkt ma bardzo wytrzymałą baterię, która przy przeciętnej eksploatacji wytrzymuje nawet do 3 lat.

Klawisze pracują praktycznie bezgłośnie i zapewniają przy tym większą wygodę niż klawiatury laptopów, a obramowanie przycisków sprawia, że model wygląda bardzo nowocześnie. Dodatkowy komfort w użytkowaniu poprawiają wytrzymałe, składane nóżki zwiększające nachylenie klawiatury. Pozwala to dopasować jej ustawienie i uzyskać większy komfort pracy. Gumowe stopki zapobiegają również ślizganiu się sprzętu.

 

 

 

 

Logitech G213 Prodigy 

 

Klawiatura Logitech G213 Prodigy została zaprojektowana z myślą o miłośnikach gier. Klawisze wciska się bardzo wygodnie i sprzęt działa nawet 4 razy szybciej niż standardowe modele. Internauci w swoich opiniach zachwalają funkcję wykrywania wielu klawiszy, która zapewnia pełną kontrolę podczas wydawania wielu poleceń jednocześnie.

Sprzęt pozwala na skonfigurowanie pięciu oddzielnych stref podświetlenia. Sprawia to, że wybrane klawisze są podświetlane i lepiej widoczne w ciemnościach. Dodatkowo specjalnymi klawiszami można sterować multimediami i kontrolować odtwarzanie utworu w tle, bez wstrzymania pracy. Za pomocą jednego przycisku możemy ustawić głośność lub przejść do następnego utworu.

Ten model klawiatury nie psuje się po wylaniu na niego płynów, pod wpływem brudu czy okruchów. Sprzęt ma dwupoziomową regulację kąta nachylenia, więc możemy ustawić klawiaturę w idealnej dla nas pozycji, a zintegrowana pod nadgarstek podkładka łagodzi dyskomfort i poczucie zmęczenia.  

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...