Najlepsza klawiatura bezprzewodowa podświetlana

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaką klawiaturę bezprzewodową podświetlaną wybrać?

 

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem klawiatury bezprzewodowej podświetlanej, to ten artykuł jest dla Ciebie. Taki sprzęt zdecydowanie potrafi ułatwić życie i zachować porządek na biurku. Nie wiesz w jaki sposób wybrać klawiaturę bezprzewodową? Podpowiemy Ci czym kierować się podczas szukania odpowiedniego produktu. Poniżej przedstawiamy także kilka świetnie ocenionych przez samych użytkowników klawiatur.

 

 

Urządzenia takie jak bezprzewodowa klawiatura są bardzo wygodne. Decydując się na taki zakup możesz wreszcie zapomnieć o plączącym się po biurku kablu. W dodatku jeśli masz czasem ochotę odejść od komputera, usiąść wygodniej z klawiaturą na kolanach, to z takim sprzętem możesz tak zrobić.

W pierwszej kolejności warto się zastanowić jaki rodzaj połączenia z komputerem ma urządzenie. Najbardziej popularne na rynku są klawiatury, które posiadają nanoodbiornik łączący sprzęty na częstotliwości 2,4 GHz. W większości urządzeń odbiornik jest malutki i można go podpiąć do gniazda USB. Taka forma połączenia jest dobra i nie powoduje wielkich opóźnień, ale jej zasięg z reguły nie jest duży. Odbiornik łączący klawiaturę z komputerem jest świetną opcją, gdy chcesz korzystać z produktu w małym pomieszczeniu lub zwyczajnie nie potrzebujesz bardzo dużego zasięgu. Warto zwrócić przy tym uwagę, przy każdej opcji połączenia, na to jak daleki jest zasięg łączności. Innymi wariantami połączenia jest Bluetooth lub WiFi. Tutaj zdecydowanie zasięg naszego połączenia się zwiększy. Urządzenia te jednak będą nieco droższe, ale tym, którzy mają większe wymagania gorąco polecamy, bo warto. W końcu najlepsza klawiatura bezprzewodowa podświetlana w 2020 roku powinna posiadać połączenie za pośrednictwem Bluetooth, czy też WiFi.  

Obecnie bardzo popularne zrobiły się także urządzenia typu „plug and play”, które umożliwiają szybkie podpięcie klawiatury do komputera. Wystarczy włożyć odbiornik do portu USB i urządzenie powinno momentalnie się połączyć. Coraz częściej producenci odchodzą powoli od produkcji urządzeń, które wymagają sterowników. „Plug and play” to także będzie świetna opcja dla tych, którzy lubią szybko i łatwo podłączyć urządzenie, ale nie lubią dodatkowych czynności lub też uważają je za zbyteczne.

Klawiatura bezprzewodowa w większości wypadków działa dzięki użyciu baterii paluszki AA lub akumulatorków, które można naładować za pośrednictwem podłączenia ładowarki w formie kabla, najczęściej z wtyczką USB. Podczas zakupu warto też sprawdzić, czy dany rodzaj klawiatury nam odpowiada. Niektórzy wolą klawiatury mechaniczne, inni wolą, żeby przyciski były płaskie i miękkie. Jeżeli chodzi o najlepsze klawiatury bezprzewodowe podświetlane, to należy sprawdzić jak długo działa bateria na takim urządzeniu. Podświetlenie potrafi ułatwić korzystanie z klawiatury przy niedoświetlonym pomieszczeniu lub jego braku, ale może też obciążyć sprzęt niepotrzebnym wykorzystywaniem energii.

W najnowszych klawiaturach zastosowano czujniki, które po zbliżeniu ręki do klawiatury włącza podświetlenie. Taka opcja będzie idealnym rozwiązaniem dla klawiatury, która jest bezprzewodowa. Bardzo często też instaluje się w urządzeniach czujnik sprawdzający poziom oświetlenia pomieszczenia.

 

 

Klawiatury bezprzewodowe podświetlane – Ranking

 

 

Logitech K830

 

Logitech K830 to klawiatura bezprzewodowa z podświetlanymi klawiszami. Produkt został wyprodukowany przez firmę Logitech, która specjalizuje się w produkcji sprzętów peryferyjnych do komputerów. Klawiatura K830 to sprzęt wysokiej jakości. Podświetlane klawisze pomagają podczas pisania w niekorzystnym oświetleniu pomieszczenia. Klawiatura staje się bardziej czytelna nawet podczas dnia. Ponieważ sprzęt ten jest bezprzewodowy, podświetlenie uruchamia się podczas pisania.

Gdy użytkownik nie korzysta z klawiatury przez 7 sekund, podświetlenie wyłącza się, co pozwala zaoszczędzić energię. Dodatkowym udogodnieniem jest dostosowanie mocy światła w stosunku do jasności otoczenia za pośrednictwem specjalnego czujnika. Urządzenie posiada także wbudowany panel dotykowy, który można potraktować jako myszkę. Dzięki temu możesz spokojnie usiąść na kanapie z klawiaturą i nie potrzebujesz myszy. Klawisze K830 są niskoprofilowe i miękkie, co zwiększa komfort użytkowania produktu. Klawiatura posiada także dodatkowe przyciski, np. do zwiększania i zmniejszania głośności muzyki. Układ klawiszy został zoptymalizowany dla komputerów HTPC.

Możesz z niej korzystać posiadając urządzenie z systemem Windows, Chrome OS lub Android. Bezprzewodowe połączenie jest możliwe dzięki połączeniu Bluetooth Smart. Urządzenie po pełnym naładowaniu, które trwa 3 godziny, działa przez 10 dni. Użytkownicy docenili ten produkt za wygląd i długi czas pracy. Pozytywne opinie dotyczą także tego, że klawiatura działa w sposób cichy. Klienci zgodnie stwierdzili, że Logitech K830  to klawiatura bezprzewodowa podświetlana w dobrej cenie.

 

 

 

 

Logitech K800

 

Proponowany przez nas model K800 to wysokiej jakości klawiatura, wyprodukowana przez firmę Logitech. Urządzenie posiada podświetlane i grawerowane laserowo klawisze. Opcja ta pozwala na używanie produktu w niedoświetlonym lub ciemnym pomieszczeniu. Za dnia podświetlenie klawiszy ułatwia użytkowanie, ponieważ stają się one bardziej czytelne. Funkcja podświetlenia została dodatkowo udoskonalona przez czujnik, który dostosowuje moc światła do otoczenia.

Dodatkowo sami możemy kontrolować intensywność światła za pośrednictwem specjalnego klawisza. Urządzenie jest niezwykle ergonomiczne i świetnie się sprawdzi dla każdego użytkownika. Technologia PerfectStroke sprawia, że Klawisze K800 są płaskie i zgrabne, a naciskanie ich płynne oraz ciche. W celu uruchomienia urządzenia należy podłączyć odbiornik do portu USB. Odbiornik został wykonany dzięki zastosowaniu technologii Logitech Unifying. System ten pozwala na podłączenie wielu urządzeń za pomocą jednego odbiornika w formie USB. W ten sposób możesz połączyć z jednym komputerem więcej niż jedną myszkę lub klawiaturę w tym samym momencie.  

K800 posiada także czujnik, który reaguje na zbliżenie się dłoni do klawiatury włączeniem podświetlenia. Pozwala to zaoszczędzić energię urządzenia i staje się ono bardziej wydajne. Aby naładować klawiaturę wystarczy podłączyć ją kablem USB do źródła energii na 3 do 6 godzin. Po pełnym naładowaniu urządzenie działa przez 10 dni. Użytkownicy, którzy zakupili tę klawiaturę, docenili świetne podświetlenie urządzenia oraz możliwość podłączenia jednym odbiornikiem kilku urządzeń, o którym wcześniej wspominaliśmy w opisie.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status