Ranking 3 najlepszych kart graficznych do gier do 500 zł w 2020

Ostatnio aktualizowane: 31.10.20

 

Najlepsza karta graficzna do gier do 500 zł – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jaką kartę graficzną do gier wybrać? Ilość dostępnych na rynku modeli jest bardzo duża, więc podjęcie decyzji zakupowej nie jest proste. Chcąc pomóc w wyborze, przygotowaliśmy zestawienie dobrej jakości produktów, które zdobyły pozytywne opinie użytkowników. Na pierwszym miejscu plasuje się karta graficzna Gigabyte GeForce GT 1030 Silent LP zrobiona z najwyższej jakości komponentów. Ma ona radiator gwarantujący skuteczne chłodzenie. Model ma niski profil i kompaktowe wymiary, więc łatwo dopasować go do każdego systemu. Choć karta jest niewielka, znajdują się na niej złącza HDMI i DVI-D, które gwarantują płynne odtwarzanie wideo w najwyższej jakości 4K. Gracze komputerowi wypowiadają się pozytywnie także na temat innych kart graficznych. Kolejnym dobrze ocenianym modelem jest Palit GeForce GT 1030. Ta karta graficzna pozwala na płynne działanie gier, także online, jest też wydajna, a jednocześnie energooszczędna. Kupujący otrzymuje specjalne narzędzie ThunderMaster umożliwiające łatwą konfigurację sprzętu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką kartę graficzną do gier do 500 zł wybrać?

 

Jednym z najważniejszych elementów komputera jest karta graficzna. To ona odpowiada za jakość wyświetlanego obrazu, a także pozwala na odtwarzanie różnego rodzaju gier z zachowaniem odpowiednich parametrów. Jeśli lubisz gry komputerowe i chcesz wyposażyć się w dobrej jakości kartę graficzną, zachęcamy Cię do przeczytania tego artykułu. Zawarliśmy w nim wiele wskazówek, które okazują się niezwykle przydatne podczas wizyty w sklepie. Na końcu tekstu znajdziesz także ranking, w którym prezentujemy 3 najlepsze karty graficzne do gier do 500 zł.

 

 

Ważnym parametrem w przypadku kart graficznych jest pojemność pamięci RAM. Powinna ona wynosić 2 GB, choć produkty 1 GB okazują się równie efektywne. Duża pamięć pozwala wybrać odpowiednie ustawienia i zapewnia wysoką jakość obrazu. Dzięki temu mamy zapewnioną niepowtarzalną rozrywkę i nie musimy martwić się o zacinanie się obrazu.

Kolejną, niezwykle istotną kwestią jest system chłodzenia. Jak wiemy, podczas wielogodzinnej gry na komputerze urządzenie mocno się nagrzewa, co negatywnie wpływa na jego wydajność i często powoduje, że sprzęt zacina się. Najlepsza karta graficzna do gier do 500 zł w 2020 roku posiada niezawodny system chłodzenia. Znajdujące się na niej wentylatory powinny być zrobione z dobrych gatunkowo tworzyw, a tym samym odznaczać się wydajnością.

Nie ulega wątpliwości, że karta graficzna powinna być dostosowana do potrzeb użytkownika. Jeśli produkt ma spełniać wymagania gracza komputerowego, warto, aby posiadał dodatkowe opcje, które usprawnią grę i zapewnią dobrą jakość obrazu. Ciekawą opcją jest Gaming Booster. Możemy ją znaleźć w niektórych dostępnych na rynku kartach graficznych. Funkcja ta usuwa zbędne procesy i tym samym zwiększa wydajność naszego komputera. Konsumenci chwalą także technologię HDR, która pozytywnie wpływa na jakość odtwarzanego obrazu. Zachowuje kontrast i wiernie odtwarza nawet intensywne kolory. Dzięki temu obraz uwzględnia każdy, nawet najmniejszy szczegół.

 

 

Karty graficzne do gier do 500 zł – ranking

 

 

1. Karta Graficzna Gigabyte GeForce GT 1030 Silent LP

 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GT 1030 Silent LP to produkt polecany przez graczy. Wymiary modelu to: długość – 175 mm, szerokość – 69 mm i wysokość – 36 mm. Karta dobrze współpracuje z zasilaczem o mocy równej 300 W. Ma dwa wyjścia: HDMI i DVI-D. Pamięć RAM to 2 GB. 

Kartę wykonano z najwyższej jakości komponentów, aby zapewnić jak najdłuższe użytkowanie bez żadnej awarii. W modelu zastosowano solidne kondensatory i dławiki. Ponadto karta ma radiator, który skutecznie chłodzi system, dzięki czemu działa niemal bezgłośnie. Z uwagi na to, że karta ma niski profil, jej montaż przebiega bez żadnych problemów. 

Opinie na temat prezentowanego modelu są w większości pozytywne. Konsumenci przyznają, że to produkt dla wymagających graczy, którzy od sprzętu wymagają najwyższej jakości i niezawodności działania. Obraz na ekranie się nie zacina ani nie spowalnia, co dla graczy, szczególnie online, ma bardzo duże znaczenie.
Gigabyte GeForce GT 1030 Silent LP to bardzo dobra karta graficzna do gier do 500 zł. Jej wymiary to: długość – 175 mm, szerokość – 69 mm i wysokość – 36 mm.

Zalety
Wysoka jakość wykonania:

Jednym z powodów, dla których miłośnicy grania na komputerze decydują się na zakup tej karty graficznej jest jej solidność. Do jej wykonania wykorzystano najwyższej jakości komponenty odznaczające się ponadprzeciętną trwałością.

Radiator:

W modelu wykorzystano solidny i wydajny radiator, który skutecznie chłodzi cały system. Dzięki temu po zamontowaniu tej karty graficznej nie trzeba się obawiać, że komputer zacznie się mocno nagrzewać.

Niski profil:

Kupujący zwracają również uwagę na kompaktowe wymiary karty graficznej. Ma ona niski profil, więc jest polecana do systemów o ograniczonej powierzchni.

Złącza:

Na modelu znajdują się dwa złącza: HDMI i DVI-D, co czyni go bardziej uniwersalnym.

Łatwy montaż:

W recenzjach można przeczytać, że zamontowanie karty graficznej jest łatwe i zajmuje mało czasu.

Wady
Ograniczone możliwości w przypadku starszego monitora:

Trzeba wiedzieć, że jeśli mamy starszy monitor, nie będziemy w stanie uzyskać najwyższej jakości obrazu.

 

 

 

 

2. Karta Graficzna Palit GeForce GT 1030

 

Polecanym produktem jest karta graficzna Palit z chipsetem GeForce GT 1030 i złączem PCI-Express. Jej wymiary są następujące: szerokość – 168 mm i wysokość – 69 mm, a pamięć RAM wynosi 2 GB. W zestawie znajduje się płyta CD ze sterownikami potrzebnymi do poprawnej instalacji części.

Karta graficzna ma szynę 64 bit i wspiera rozdzielczość do 4096 x 2160 pikseli. Jest ona zrobiona z dobrej jakości materiałów, które nie są podatne na zniszczenie. Model wyposażono w radiator i wentylator, czyli dwa elementy skutecznie chłodzące cały system. Dzięki skutecznemu chłodzeniu obraz się nie zacina, a użytkownik ma zapewnioną najwyższą jakość odtwarzania.

Prezentowany model ma sporo zalet, ale do najważniejszych konsumenci zaliczają przystępną cenę, solidne wykonanie i łatwą konfigurację. Popularność karty graficznej wynika również z tego, że działa ona wydajnie i nie nagrzewa się mocno w trakcie pracy.

Karta graficzna Palit GeForce GT 1030 ma wymiary: szerokość – 168 mm i wysokość – 69 mm. Pamięć RAM liczy 2 GB.

Zalety
Funkcja DirectX:

Karta ma funkcję DirectX 12, więc możemy być pewni, co do tego, że gry (także online) będą płynnie działały. Model odznacza się też wydajnością działania i jest energooszczędny (nie wymaga mocnego zasilania).

Łatwa konfiguracja:

Przeprowadzony test kart graficznych do gier do 500 zł potwierdził, że Palit GeForce GT 1030 jest łatwy w konfiguracji. Użytkownik ma dostęp do specjalnego narzędzia ThunderMaster, które pozwala na sprawne ustawienie parametrów.

Wydajna praca:

Ta karta graficzna jest polecana m.in. dlatego, że gwarantuje wydajną pracę komputera.

Prosty montaż:

Jednym z powodów, dla których użytkownicy decydują się kupić ten model jest również jego prosty montaż.

Wady
Wentylator:

W niektórych opiniach można przeczytać, że wentylator stosunkowo głośno pracuje, co może być nieco irytujące, szczególnie jeśli potrzebujemy ciszy, aby się skupić.

 

 

 

 

3. Karta Graficzna Gigabyte GeForce GTX 1050 OC 2GB

 

Jeśli szukasz dobrej karty graficznej, powinieneś zapoznać się z dokładnym opisem Gigabyte GeForce GTX 1050. Wymiary produktu są następujące: wysokość – 36 mm, szerokość – 191 mm i głębokość – 111 mm. Pamięć RAM ma pojemność 2 GB.

Prezentowany model będzie odpowiedni dla pasjonatów gier komputerowych. Umożliwia nam grę w nawet bardzo wymagające, techniczne gry zawierające wiele detali.

Karta Gigabyte GeForce GTX 1050 oparta jest na architekturze NVIDIA Pascal, co oznacza, że jest efektywna, wydajna i gwarantuje wysoką jakość obrazu. System Windforce 2X składa się z dwóch modułów. Pierwszym z nich są solidnie wykonane wentylatory, drugim zaś kompozytowe ciepłowody. Dzięki takiej konstrukcji ciepło jest odpowiednio odprowadzane a ryzyko przegrzania zminimalizowane.

Pojawiające się w Internecie opinie na temat Gigabyte GeForce GTX 1050 są pochlebne. Konsumenci podkreślają, że karta jest niezwykle wydajna, a przy tym cicho pracuje. System chłodzenia uruchamia się dopiero w momencie obciążenia komputera, dzięki czemu produkt jest energooszczędny.

Gigabyte GeForce GTX 1050 to karta graficzna z pamięcią RAM równą 2 GB. Jej wymiary to: wysokość – 36 mm, szerokość – 191 mm i głębokość – 111 mm.

Zalety
Skuteczny system chłodzenia:

W prezentowanym modelu zastosowano skuteczny system chłodzenia. Karta graficzna jest m.in. wyposażona w dwa wentylatory o budowie łopatkowej. Mają one specjalne wypustki, które poprawiają cyrkulację powietrza.

Specjalne oprogramowanie:

Ustawienia karty graficznej można regulować poprzez specjalne oprogramowanie Xtreme Engine Utility. Ma ono intuicyjną budowę.

Redukcja wahań napięcia:

Dzięki Ultra Durable VGA zredukowane zostają wahania napięcia. Zmniejsza się też hałas generowany przez sprzęt.

Wady
Konieczność zmiany ustawień:

Czasami grając w pewne gry trzeba ustawić nieco niższe parametry, aby obraz działał płynnie.

 

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

ASUS GeForce GTX 1050

 

Godną uwagi i polecaną przez użytkowników kartą graficzną jest ASUS GeForce GTX 1050.

Jej wymiary to: wysokość – 37 mm, szerokość – 192 mm i głębokość – 111 mm. Pamięć RAM jest równa 2 GB. Produkt posiada podwójny wentylator kulkowy. Działa on niezwykle płynnie i efektywnie chłodzi urządzenie. Dzięki temu mamy zapewniony komfort w czasie korzystania z komputera.

Prezentowana karta została wyprodukowana w oparciu o technologię AUTO-EXTREME. Komponenty Super Alloy Power II zwiększają wydajność i efektywność pracy. W rezultacie karta obsługuje nawet bardzo wymagające gry komputerowe na najwyższych ustawieniach.

Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja Gaming Booster. Usuwa ona zbędne procesy i tym samym zwiększa wydajność systemu.

ASUS GeForce GTX 1050 to chętnie polecana przez konsumentów karta graficzna. Uważają oni, że produkt spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Zapewnia niezapomniane doznania wizualne oraz płynny obraz. Osoby, które zakupiły prezentowaną kartę chwalą także to, że producent udziela na nią 3-letnią gwarancję. Stanowi ona potwierdzenie wysokiej jakości.

 

 

Sapphire Radeon RX 560 PULSE

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Sapphire Radeon RX 560 PULSE. Jest to karta graficzna dedykowana przede wszystkim wymagającym graczom komputerowym. Pamięć RAM jest równa 2 GB. Dzięki temu użytkownik ma możliwość ustawienia najwyższej rozdzielczości, bez obaw o to, że rozdzielczość nie będzie zadowalająca, a obraz będzie się zacinał.

Karta Sapphire Radeon RX 560 PULSE została wyposażona w architekturę GPU Polaris. Daje to pewność, że nasz komputer będzie działać płynnie. Odpowiedni system chłodzenia chroni nas przed przegrzaniem urządzenia, a tym samym obniżeniem jego wydajności. Technologia HDR umożliwia odtwarzanie obrazu z wiernym odwzorowaniem intensywnych kolorów i zachowaniem kontrastu. Zapewnia nam to niezwykłe doznania wizualne.

Osoby, które zdecydowały się kupić kartę graficzną Sapphire Radeon RX 560 PULSE zgodnie twierdzą, że była to dobra inwestycja. Produkt dobrze spełnia swoje zadania. Umożliwia grę na najwyższych ustawieniach. Konsumenci uważają, że prezentowany model to karta graficzna do gier w dobrej cenie.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status