Najlepsza karta graficzna do gier do 300 zł

Ostatnio aktualizowane: 07.04.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką kartę graficzną do gier do 300 zł wybrać?

 

By móc swobodnie grać w komputerowe i internetowe gry, w Twoim komputerze powinien znaleźć się odpowiedni osprzęt. Podstawą jest karta graficzna, która decyduje o jakości wyświetlanego na ekranie obrazu oraz płynności animacji. Za sprawą poniższego poradnika dowiesz się, jak znaleźć taki produkt. Dodaliśmy do niego zestawienie 3 modeli, na zakup których nie musisz przeznaczać wszystkich swoich oszczędności.

 

 

To, jaka jest najlepsza karta graficzna do gier do 300 zł w 2020 roku, zależy od kilku podstawowych parametrów, m.in.: pamięci, jej rodzaju, a także szyny (to zespół połączeń przenoszących sygnał do komputera). Jeśli planujesz uruchamiać gry w rozdzielczości 1920 pikseli x 1080 pikseli (Full HD), wystarczający będzie model z pamięcią 2 GB. Im wyższa będzie rozdzielczość, tym większą pamięć musi mieć produkt  (od tego zależy m.in. płynność przechodzenia klatek). Jeśli chodzi o jej rodzaje, to najpopularniejsze na rynku są obecnie karty GDDR5. GDDR3 to nieco starszy typ i choć modele wyposażone w taką pamięć są tańsze, to jednak wydajność gier w ich przypadku będzie znacznie gorsza. W przypadku szyny, jej minimalna wartość wynosi 64 bity. Jest ona odpowiednia do mało wymagających gier. Internetowe rozgrywki o wysokiej rozdzielczości wymagają, by ten element konstrukcji miał minimum 128 bitów. Lepszej jakości szyny mają 512 bitów lub nawet 4096 bitów (te jednak dedykowane są głównie najbardziej wymagającym graczom).

Dostępne w sklepach karty graficzne różnią się zastosowanym procesorem graficznym. To najbardziej istotny element tego typu produktów. Do wyboru masz dwie możliwości, czyli AMD Radeon lub Nvidia GeForce. Na szczęście różnice pomiędzy wymienionymi procesorami są niewielkie, dlatego nie ma zbyt dużego ryzyka, że rozczarujesz się swoim zakupem. Często nawet profesjonaliści mają problem ze wskazaniem, który model jest lepszy pod względem jakości obrazu, w tym również 3D.

Często mówi się, że najlepsze karty graficzne do gier do 300 zł mają również odpowiedni rodzaj złącza. Obecnie większość modeli ma złącze w standardzie PCI Express x16 v.3.0 (często opisywane jako PCI Express 3.0). Możesz mieć pewność, że kupując produkt z takim oznaczeniem jest on na tyle nowoczesny i zaawansowany technologicznie, że z pewnością będzie też wydajny.

 

 

Karty graficzne do gier do 300 zł – ranking

 

 

MSI GeForce GT 1030 LP 

 

Karta graficzna MSI GeForce GT 1030 LP ma pamięć 2 GB w typie GDDR5. Jej szyna ma 64 bity i z pewnością wystarczy ona do uruchomienia średnio wymagających gier. Zastosowany procesor graficzny to Nvidia GeForce GT 1030. Ponieważ produkt został wykonany z wysokiej jakości komponentów, jest on niezwykle trwały oraz wydajny.

Prezentowany model ma bardzo nowoczesny interfejs, który pozwala śledzić napięcie, prędkość zegara, wydajność wentylatora, jak również docelowy poziom mocy w rzeczywistym czasie (dostosowany do wymagań użytkownika wobec gry). Ze względu na to, że produkt jest wyposażony w gniazdo HDMI i DP, gwarantuje on płynne odtwarzanie wideo nawet w formacie 4K. Zastosowany rodzaj złącza to PCI Express x16 v.3.0.

Konsumenci zgodnie twierdzą, iż jest to karta graficzna do gier w dobrej cenie. Wykorzystuje ona wiele nowoczesnych technologii, za sprawą których wyświetlane na ekranie komputera obrazy z gry mają bardzo dobrą jakość, a animacje są płynne i nie zacinają się.

 

 

 

 

ASUS GeForce GT 1030 PH

 

ASUS GeForce GT 1030 PH to karta graficzna z pamięcią GDDR5 o wielkości 2 GB i 64-bitową szyną. Produkt wyposażono w wentylator z podwójnymi łożyskami kulkowymi, co wydłuża jego żywotność. Z kolei technologia Auto-Extreme z Super Alloy Power II wpływa na większą trwałość oraz wydajność powyższego modelu.

Procesor graficzny opisywanej karty to Nvidia GeForce GT 1030. Użytkownik, w zależności od swoich potrzeb, może samodzielnie regulować napięcie, taktowanie zegara i prędkość wentylatora, aby produkt działał tak, by odpowiadał jego wymaganiom. Zastosowanym złączem modelu marki ASUS jest PCI Express x16 v.3.0.

Przedstawiona karta graficzna cieszy się dużym zainteresowaniem wśród konsumentów. Jej podstawowym atutem jest niezawodność. Ze względu na nowoczesny wentylator zmniejszone zostało tarcie. To zapewnia płynne działanie produktu i możliwość gry bez zacinania się obrazu czy animacji. Wiele osób zauważyło, że w razie potrzeby można samodzielnie podwyższyć wydajność powyższego modelu, włączając zaawansowany tryb ustawień.

 

 

 

 

Gigabyte Radeon RX 550 Gaming OC 

 

Kartę Gigabyte Radeon RX 550 Gaming OC wyróżnia zastosowany procesor graficzny. Jest nim AMD Radeon RX 550, który gwarantuje bardzo dobrą wydajność i doskonałą jakość obrazu. Rodzaj zastosowanej pamięci to GDDR5, jej wielkość wynosi 2 GB. Producent wyposażył też wspomniany model w 128-bitową szynę.

Ze względu na wykorzystanie technologii AMD FreeSync, prezentowana karta pozwoli Ci uniknąć problemu zacinania się animacji czy rozrywania klatek w czasie rozgrywki. Poza tym dzięki niej możesz rozszerzyć swoje pole widzenia aż do 4 monitorów. Typ zastosowanego złącza to standardowy PCI Express x16 v.3.0.

Na podstawie publikowanych w Internecie opinii można stwierdzić, że jedną z podstawowych zalet produktu marki Gigabyte jest wykorzystanie szeregu innowacyjnych technologii. Ich obecność sprawia, że prowadzenie rozgrywek (w tym również w wysokiej rozdzielczości) jest o wiele przyjemniejsze.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status