Najlepsza kamera internetowa Logitech

Ostatnio aktualizowane: 09.04.20

 

Jaką kamerę internetową Logitech wybrać?

 

Kamera internetowa to przydatne akcesorium zarówno do komputerów stacjonarnych, jak i mobilnych. Sprzęt dobrej jakości pozwala na bezproblemowe i komfortowe przeprowadzanie wideo-rozmów i konferencji wśród rodziny oraz współpracowników.

 

 

Firma Logitech powstała w Szwajcarii i obecnie projektuje różne gadżety i urządzenia, które podłącza się do komputera – kamerki, klawiatury, myszki itp. Jednak nie stanowią z nim integralnej części. Przedsiębiorstwo skupia się na innowacyjnych rozwiązaniach i doskonałej jakości, aby usprawnić korzystanie z cyfrowych technologii. Aktualnie firma zajmuje się produkcją klawiatur, kamer internetowych, myszy komputerowych, głośników oraz wielu innych akcesoriów. Logitech sprzedaje swoje produkty niemal w każdym miejscu na świecie.

Głównym powodem, dla którego warto się zdecydować na zakup kamery internetowej jest możliwość przeprowadzenia wideo-rozmowy, która pozwala poczuć obecność drugiej osoby. Sprzęt sprawdza się także w biznesie. Spotkania z klientami, czy pracownikami z oddziałów w innym mieście lub kraju mogą odbywać się w formie wideokonferencji. Kamerę internetową można wykorzystać do prowadzenia obecnie bardzo popularnych wideoblogów. Gdyż za pomocą tego sprzętu możemy nagrać film w odpowiedniej jakości i od razu obejrzeć go na dużym ekranie. Dodatkowo produkt można wykorzystać do monitorowania pomieszczenia. Będąc poza domem możemy sprawdzić, czy w środku pomieszczenia nic się nie dzieje.

Podczas wyboru kamery internetowej warto zwrócić uwagę na kilka kryteriów. Najważniejsza jest rozdzielczość, dlatego najlepiej, jeżeli kamera jest w jakości Full HD, która daje przejrzysty i wyraźny obraz. Jeśli szukasz sprzętu do rozmowy, to rozdzielczość nie powinna być niższa niż 640 x 480 pikseli. Jeżeli za pomocą kamerki zamierzamy nagrywać filmiki, wówczas lepsze będą większe rozdzielczości. Natomiast do monitoringu wystarczy model 320 x 240 pikseli. Najlepsza kamera internetowa Logitech w 2020 roku ma szybkość transmisji na poziomie 60 klatek na sekundę, co sprawia, że obraz jest czysty. Warto, aby mocowanie było stabilne, najlepiej jeżeli mamy w zestawie specjalny klips lub podstawę.

Dobrze, gdy kamerka daje możliwość nagrywania dźwięku. Obecność mikrofonu zmniejsza koszty inwestycji, bo nie będzie konieczności kupowania dodatkowego sprzętu, zaoszczędzimy też miejsce na biurku. Dlatego też jest to bardzo dużym ułatwieniem. Jednak ważne jest to, aby dźwięk rejestrowany tym sprzętem był dobrej jakości, gdyż to ważna kwestia podczas komunikowania się.

Ważne jest również, by kamerki miały dobry uchwyt, ponieważ to umożliwia ustawienie ich na monitorze. Niektóre z modeli wyposażono w klips, który gwarantuje stabilne mocowanie. Poza tym uchwyt musi być solidnie wykonany. W sprzedaży dostępne są również modele bez uchwytów, które możemy postawić na półce.

Najlepsze kamery internetowe Logitech mają automatyczną regulację ostrości, co poprawia komfort użytkowania sprzętu. Do tego należy dodać solidne wykonanie z tworzyw sztucznych. Ważną funkcją jest także możliwość obrotu obiektywu, co pozwala na szybsze i skuteczniejsze dopasowanie kadru do warunków i potrzeb.

 

 

Kamery internetowe Logitech – Ranking

 

 

Logitech C920 

 

Kamera internetowa Logitech C920 jest wykonana z solidnych tworzyw sztucznych, co wydłuża jej trwałość. Produkt wyposażono w dwa mikrofony stereo, umieszczone po obydwu stronach kamery, przechwytujące naturalny dźwięk i automatycznie redukujące zakłócenia.

Obraz wideo jest w rozdzielności Full HD 1080p, co w swoich opiniach potwierdzają Internauci chwaląc czysty obraz podczas rozmów. Dodatkowo pięcioelementowy, szklany obiektyw przechwytuje wyraźny obraz, a zaawansowana funkcja automatycznego ustawiania ostrości zapewnia płynną regulację. Pozwala to osiągać obraz wysokiej rozdzielczości przez cały czas.  

Kamera umożliwia nagrywania filmów w rzeczywistej, doskonałej jakości HD 1080p., które przedstawiają najdrobniejsze szczegóły. Sprzęt umożliwia też szybkie i płynne przesyłanie plików nie obciążając zbytnio komputera, oraz eliminuje czasochłonną kompresję. Produkt ma także automatyczną korekcję ekspozycji przy słabym oświetleniu. Kamera jest wyposażona w uniwersalny zaczep pasujący zarówno do monitorów LCD, jak i laptopów.

 

 

 

 

Logitech Pro Stream C922

 

Model Logitech Pro Stream C922 wyposażono w pełni regulowany statyw stołowy, który ma  uchwyt uchylny z możliwością rozłożenia go do 18,5 cm. Za pomocą kamery możemy przesyłać strumieniowo dowolne treści.

Konsumenci w swoich opiniach chwalą rozwiązanie, jakim jest Personify. Funkcja polega na zintegrowaniu obrazu na żywo podczas transmisji i interakcję z odbiorcami. Kamera automatycznie reguluje ostrość poprawiając komfort użytkowania. Dodatkowo sprzęt ma funkcję trybu nocnego, który doświetla wnętrze i pozwala na rejestrowanie dobrego obrazu w zaciemnionych miejscach.

Sprzęt umożliwia nagrywanie, dlatego przy jego pomocy możemy spokojnie prowadzić videobloga lub prowadzić kanał na żywo na jednym z portali społecznościowych. Przejrzysty i czysty obraz zapewnia technologia kompresji H.264, szybko przesyłając dane przy zachowaniu  wysokiej jakości transmisji.

 

 

 

 

Logitech C170

 

Kamera internetowa Logitech C170 ma wbudowany mikrofon, który jest wyposażony w wygłuszanie zakłóceń z otoczenia, przez co otrzymujemy czysty dźwięk.

Ta kamera internetowa Logitech w dobrej cenie umożliwia robienie dobrych zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Możemy również nagrywać filmy i udostępniać je w rozdzielczości 1024 x 768 p, a matryca VGA dodaje kolorom intensywności. Kamera ma również obracany obiektyw pozwalający na lepsze i skuteczniejsze dopasowanie kadru.

Internauci w swoich opiniach chwalą uniwersalny uchwyt, z pomocą którego możemy bezpiecznie zamontować kamerę na monitorze LCD lub laptopie. Sprzęt automatycznie dostosowuje ostrość, co umożliwia bezpośrednio skoncentrować obraz na twarzy rozmówcy. Kamera ma funkcję trybu nocnego, która doświetlając zaciemnione pomieszczenie zachowuje dobry obraz podczas nagrywania czy rozmowy.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status