Najlepsza kamera internetowa Full HD

Ostatnio aktualizowane: 29.05.20

 

Jaką kamerę internetową Full HD wybrać?

 

Kamera internetowa to sprzęt niezbędny do tego, aby prowadzić wideo-rozmowy przez komunikatory. Takie urządzenie jest wykorzystywane także do nagrywania filmików publikowanych na różnych portalach. W tym artykule doradzamy, jak znaleźć odpowiednią kamerę Full HD. Nasze wskazówki, podobnie jak ranking trzech popularnych modeli, z pewnością ułatwią Ci zakup.

 

 

Urządzenie nagrywające pliki wideo w jakości Full HD (czyli w rozdzielczości 1920 pikseli x 1080 pikseli) doskonale nadaje się do prowadzenia rozmów przez wideo-komunikatory, ale nie tylko. Tego typu sprzęt jest też chętnie wykorzystywany np. przez lektorów języków obcych, którzy prowadzą swoje zajęcia w trybie online, czy streamerów, czyli osób transmitujących na żywo wideo z wybranej gry komputerowej. Kamera Full HD może nam także posłużyć jako sprzęt do monitorowania domu na czas naszej nieobecności. Jak widać, produkty te mają szerokie zastosowanie.

Jaka jest najlepsza kamera internetowa Full HD w 2020 roku? Urządzenie musi być wykonane z solidnych materiałów, które nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli wybierzemy model o słabej konstrukcji, szybko mogą pojawić się problemy z trzeszczeniem przy regulacji położenia produktu czy ciągłym opadaniem obiektywu (co z pewnością będzie nas irytować).

Wybrany przez nas sprzęt powinien mieć możliwość regulowania ostrości obrazu – ręcznego lub automatycznego. Bardzo ważne jest także sprawdzenie, ile klatek na sekundę może przechwytywać kamera – im więcej, tym płynny i lepszy jakościowo obraz będzie zapewniać. W przypadku modeli Full HD za standard uznaje się 30 klatek na sekundę. Trzeba ponadto zwrócić uwagę na to, czy produkt został wyposażony w mikrofon. Jeśli nie, trudno nam będzie prowadzić rozmowy ze znajomymi, bliskimi, uczniami itd.

Aby móc użytkować internetową kamerę trzeba ją najpierw w odpowiedni sposób przymocować do monitora. Z tego względu należy przyjrzeć się uchwytowi produktu. Większość urządzeń ma uniwersalny zaczep pasujący do laptopów, jak również różnych monitorów – nie tylko LCD, ale i CRT. Niektóre modele mają rozkładany statyw bądź wygodną podstawę umożliwiającą ustawienie ich na biurku.

Nie można zapomnieć także o dodatkowych, często wyjątkowo przydatnych funkcjach sprzętu, które zwiększają komfort użytkowania. Może to być np. automatyczna korekta natężenia światła, tryb nocny czy przycisk do robienia zdjęć. Powinniśmy również sprawdzić, czy kamera jest kompatybilna z systemem operacyjnym zainstalowanym na komputerze. Jeśli nie jest, nie będziemy mogli z niej korzystać.

 

 

Kamery internetowe Full HD – Ranking

 

 

Logitech C920 

 

Sprzęt Logitech C920 przechwytuje 30 klatek na sekundę i pozwala na nagrywanie świetnej jakości, panoramicznych filmów. Urządzenie wyposażono w funkcję automatycznego regulowania ostrości, więc nie musimy samodzielnie jej zmieniać. Produkt ma stabilny klips mocujący pokryty gumowymi osłonami, który z łatwością przypniemy do monitora.

Najlepsze kamery internetowe Full HD gwarantują standard wideo H.264. To samo można powiedzieć o prezentowanym modelu. To oznacza, że możemy z łatwością nagrać i szybko przesłać filmiki do mediów społecznościowych. Tego typu rozwiązanie zapewnia też płynne odtwarzanie plików wideo oraz lepszą jakość obrazu przy mniejszym obciążeniu komputera.

Urządzenie ma dwa mikrofony umieszczone po obu stronach obudowy. Automatyczna korekcja natężenia światła zapewnia wyraźny i odpowiednio jasny obraz, niezależnie od pory nagrywania filmów. Konsumentom spodobało się też to, że produkt ma solidną konstrukcję.

 

 

 

 

Logitech Pro Stream C922 

 

Kamera Logitech Pro Stream C922 pozwala na strumieniowe przesyłanie i nagrywanie wideo w dwóch rozdzielczościach – Full HD 1080p (przy 30 klatkach na sekundę) lub 720p (przy 60 klatkach na sekundę). Model ten pozwala na kompresję plików H.264. Ponieważ urządzenie ma dwa wielokierunkowe mikrofony, może rejestrować dźwięki.

Ciekawą opcją sprzętu jest możliwość zastępowania tła podczas prowadzenia wideo-rozmów. Produkt automatycznie dostosowuje natężenie światła oraz ostrość obrazu, co zwiększa komfort użytkowania. Poza tym urządzenie nowocześnie się prezentuje. W zestawie jest podstawka, dlatego możemy ustawić kamerę na biurku.

Produkt jest chwalony przez konsumentów za kompatybilność z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi (m.in. Windows). Sprzęt ma niewielkie wymiary i nie jest podatny na uszkodzenia. Co więcej, urządzenie pozwala na robienie dobrej jakości zdjęć.

 

 

 

 

A4 TECH PK-910H

 

Sprzęt A4 TECH PK-910H to kamera internetowa Full HD w dobrej cenie, która ma wbudowany mikrofon. Produkt jest kompatybilny z komputerami z systemem operacyjnym Windows XP, Vista, 7 i 8, a także Mac OS 10.4. Urządzenie wyposażono w technologię Plug & Play, co oznacza, że zaraz po podłączeniu do wybranego sprzętu można zacząć go używać.

Cechą wyróżniającą ten model jest technologia Anti Glare, za sprawą której nie musimy się martwić o refleksy świetlne podczas nagrywania. Kamera ma diody LED, dlatego zapewnia dobrej jakości obraz także w nocy.

Jak przekonują konsumenci, urządzenie świetnie się prezentuje i można je bez trudu przymocować do monitora czy laptopa (lub ustawić na biurku). Produkt nie wymaga przeprowadzania skomplikowanej konfiguracji, a do tego zapewnia odpowiednio ostry obraz. To sprzęt z wytrzymałą obudową, dlatego nie musimy obawiać się ciągłego opadania obiektywu czy szybkiego pojawienia się nieestetycznych śladów użytkowania.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status