Najlepsza drukarka laserowa kolorowa ze skanerem

Ostatnio aktualizowane: 16.11.18

 

Jaką drukarkę laserową kolorową ze skanerem wybrać?

 

Drukarki laserowe są chętnie wybierane przez konsumentów i cieszą się znacznie większą popularnością niż tradycyjne urządzenia atramentowe. Wynika to przede wszystkim z bardzo dobrej jakości druku, a także wydajności tonerów. Jak jednak znaleźć odpowiedni sprzęt, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale i łatwy w obsłudze? Tego dowiesz się po przeczytaniu poniższego poradnika. Ułatwieniem zakupu są zarówno zawarte w artykule wskazówki, jak również ranking trzech kolorowych drukarek laserowych ze skanerem. Tego typu produkty są praktyczne i przydają się w domu i w biurze.

Wiele osób przekonuje, że dokumenty drukowane przy pomocy urządzenia laserowego wyróżniają się nie tylko żywą kolorystyką, ale również większą trwałością na czynniki zewnętrzne (przykładowo zalanie wodą). Co więcej, istotną zaletą takich drukarek jest również to, że toner, w porównaniu do zwykłego atramentowego tuszu, nie zasycha i tym samym zapewnia niezawodne działanie drukarki przez cały czas.

Aby znaleźć odpowiedni sprzęt laserowy powinniśmy zwrócić uwagę m.in. na wymiary oraz design produktu. Warto pamiętać, że takie urządzenie zwykle stoi na blacie biurka i tym samym jest doskonale widoczne. Zakupiony przez nas model nie powinien zajmować zbyt wiele miejsca, aby nie ograniczał wolnej przestrzeni.

Najlepsza kolorowa drukarka laserowa ze skanerem w 2018 roku powinna mieć wyświetlacz ułatwiający obsługę. Nowoczesne sprzęty wyposażone są nie tylko w wyświetlacze, ale też w wiele udogodnień mających wpływ na zadowolenie z użytkowania. Zwykle stosowany jest wyświetlacz LCD, za którego sprawą uda nam się szybko wybrać parametry druku (rozdzielczość, format czy liczbę kopii) lub odpowiednie opcje skanowania. Przydatna może okazać się również możliwość bezprzewodowego połączenia drukarki z kilkoma komputerami (należącymi do jednej grupy sieciowej) oraz urządzeniami mobilnymi, takimi jak smartfony i tablety. Jeśli nie będziemy musieli zmieniać ustawień sieciowych szybko uda nam się wydrukować potrzebne dokumenty bez konieczności szukania i podłączania do sprzętu kabla USB.

Najlepsze kolorowe drukarki laserowe ze skanerem w ciągu 1 minuty drukują minimum kilkanaście stron (zarówno kolorowych, jak i czarno-białych). Robiąc zakupy nie zapominajmy więc o sprawdzeniu prędkości druku. Na podstawie tej wartości podjęcie decyzji, czy dane urządzenie działa na tyle efektywnie, że sprawdzi się w naszym przypadku będzie znacznie łatwiejsze.

 

 

Kolorowe drukarki laserowe ze skanerem – ranking

 

 

Brother DCP-9020CDW 

 

Prezentujemy model Brother DCP-9020CDW, którego dokładne wymiary to: 41 cm x 48,3 cm x 41 cm. Prędkość druku monochromatycznego wynosi 18 str./min, podobnie jak w kolorze. Sprzęt został wyposażony w dotykowy wyświetlacz LCD, który ułatwia obsługę i umożliwia szybki wybór właściwych opcji drukowania oraz skanowania dokumentów.

Drukarka posiada certyfikat Energy Star, który potwierdza, że jest to energooszczędny model. Urządzenie pozwala na skanowanie do: Google Dysk, SkyDrive, DropBox, Box i serwera FTP. Sprzęt może pracować w sieci przewodowej i bezprzewodowej.

Konsumenci chwalą produkt za elegancki design oraz możliwość drukowania z tabletów i smartfonów (przy pomocy aplikacji lub usług internetowych, takich jak Google Cloud Print). Co więcej, model marki Brother ma funkcję automatycznego druku dwustronnego, która pozwala na zmniejszenie zużycia papieru.

 

 

 

 

HP Color LaserJet PRO M477FDN 

 

HP Color LaserJet PRO M477FDN to kolorowa drukarka laserowa, która daje nam nie tylko możliwość skanowania dokumentów, ale również wysyłania ich faksem. Prędkość druku czarno-białego i w kolorze wynosi 28 str./min. Dokładne wymiary prezentowanego modelu to: 40 cm x 41,6 cm x 47,2 cm.

Urządzenie ma funkcję druku dwustronnego. Wyposażono je ponadto w ekran dotykowy o przekątnej 10,9 cm, który znacząco ułatwia obsługę sprzętu. Produkt pozwala na szybkie drukowanie plików przechowywanych w pamięci smartfonów i tabletów, a także na udostępnianie dokumentów za sprawą zintegrowanych funkcji sieciowych Ethernet.

Model HP Color LaserJet PRO M477FDN został doceniony przez konsumentów za: kompaktowe wymiary, wytrzymałość na drobne uszkodzenia mechaniczne oraz energooszczędność. W urządzeniu zamontowano wkład z tonerem z technologią JetIntelligence, który jest wyjątkowo wydajny. Opisany wyżej produkt bardzo szybko przechodzi z trybu czuwania do drukowania (w porównaniu do podobnych sprzętów), w efekcie czego przygotowanie niezbędnych dokumentów nie zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

OKI MC363DN 

 

Urządzenie OKI MC363DN nadaje się zarówno do użytku domowego, jak i w biurze. Ta kolorowa drukarka laserowa ze skanerem w dobrej cenie może pracować w sieci przewodowej i bezprzewodowej. Co ważne, w tym przypadku mamy możliwość drukowania dokumentów nie tylko z dysku twardego komputera, ale również z różnego rodzaju urządzeń mobilnych.

Prędkość wydruku kolorowego wynosi do 26 str./min, a monochromatycznego – do 30 str./min. Sprzęt wyposażono w podajnik papieru mieszczący ok. 250 kartek. Wymiary opisywanego modelu to: 42,7 cm x 50,9 cm x 44,4 cm. Z uwagi na tryb automatycznego wyłączania po dłuższym czasie bezczynności drukarka nie wpływa na wzrost rachunków za prąd.

Jak wynika z opinii opublikowanych w Internecie drukarka marki OKI nie zajmuje dużo miejsca, a ponadto jest wyjątkowo funkcjonalna. Wszystko przez to, że za sprawą urządzenia możemy nie tylko drukować dokumenty, ale też skanować, kopiować i wysyłać je faksem.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...