Najlepsza drukarka laserowa kolorowa ze skanerem

Ostatnio aktualizowane: 27.11.20

 

Kolorowa drukarka laserowa ze skanerem przyda się zarówno do domowego użytku, jak i w biurze. Chcesz kupić sprawdzony model, ale nie masz czasu na porównywanie opinii na temat poszczególnych sprzętów? Jeśli tak, przeczytaj nasz ranking. Obejmuje on opisy najczęściej polecanych urządzeń. Wśród nich na pierwszym miejscu znalazła się kolorowa drukarka laserowa Brother DCP-9020CDW. Jest to tani w eksploatacji model. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, co spotyka się ze sporym uznaniem konsumentów. Sprzętu nie trzeba podłączać do komputera, aby wydrukować dokumenty – wystarczy sparować go ze swoim smartfonem. Czynność ta zajmuje dosłownie chwilę. Urządzenie nie pobiera dużo prądu, co zostało potwierdzone certyfikatem Energy Star. Produkt wykonano z dobrych gatunkowo tworzyw. W naszym rankingu nie mogło także zabraknąć kolorowej drukarki laserowej ze skanerem HP Color LaserJet PRO M477FDN. Jest ona sprzedawana w zestawie z tonerami. Model zapewnia zadowalającą prędkość wydruku. Spełni więc oczekiwania osób, które często korzystają z urządzenia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką drukarkę laserową kolorową ze skanerem wybrać?

 

Drukarki laserowe są chętnie wybierane przez konsumentów i cieszą się znacznie większą popularnością niż tradycyjne urządzenia atramentowe. Wynika to przede wszystkim z bardzo dobrej jakości druku, a także wydajności tonerów. Jak jednak znaleźć odpowiedni sprzęt, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale i łatwy w obsłudze? Tego dowiesz się po przeczytaniu poniższego poradnika. Ułatwieniem zakupu są zarówno zawarte w artykule wskazówki, jak również ranking trzech kolorowych drukarek laserowych ze skanerem. Tego typu produkty są praktyczne i przydają się w domu i w biurze.

Wiele osób przekonuje, że dokumenty drukowane przy pomocy urządzenia laserowego wyróżniają się nie tylko żywą kolorystyką, ale również większą trwałością na czynniki zewnętrzne (przykładowo zalanie wodą). Co więcej, istotną zaletą takich drukarek jest również to, że toner, w porównaniu do zwykłego atramentowego tuszu, nie zasycha i tym samym zapewnia niezawodne działanie drukarki przez cały czas.

Aby znaleźć odpowiedni sprzęt laserowy powinniśmy zwrócić uwagę m.in. na wymiary oraz design produktu. Warto pamiętać, że takie urządzenie zwykle stoi na blacie biurka i tym samym jest doskonale widoczne. Zakupiony przez nas model nie powinien zajmować zbyt wiele miejsca, aby nie ograniczał wolnej przestrzeni.

Najlepsza kolorowa drukarka laserowa ze skanerem w 2020 roku powinna mieć wyświetlacz ułatwiający obsługę. Nowoczesne sprzęty wyposażone są nie tylko w wyświetlacze, ale też w wiele udogodnień mających wpływ na zadowolenie z użytkowania. Zwykle stosowany jest wyświetlacz LCD, za którego sprawą uda nam się szybko wybrać parametry druku (rozdzielczość, format czy liczbę kopii) lub odpowiednie opcje skanowania. Przydatna może okazać się również możliwość bezprzewodowego połączenia drukarki z kilkoma komputerami (należącymi do jednej grupy sieciowej) oraz urządzeniami mobilnymi, takimi jak smartfony i tablety. Jeśli nie będziemy musieli zmieniać ustawień sieciowych szybko uda nam się wydrukować potrzebne dokumenty bez konieczności szukania i podłączania do sprzętu kabla USB.

Najlepsze kolorowe drukarki laserowe ze skanerem w ciągu 1 minuty drukują minimum kilkanaście stron (zarówno kolorowych, jak i czarno-białych). Robiąc zakupy nie zapominajmy więc o sprawdzeniu prędkości druku. Na podstawie tej wartości podjęcie decyzji, czy dane urządzenie działa na tyle efektywnie, że sprawdzi się w naszym przypadku będzie znacznie łatwiejsze.

 

 

Kolorowe drukarki laserowe ze skanerem – ranking

 

 

Brother DCP-9020CDW 

 

Prezentujemy model Brother DCP-9020CDW, którego dokładne wymiary to: 41 cm x 48,3 cm x 41 cm. Prędkość druku monochromatycznego wynosi 18 str./min, podobnie jak w kolorze. Sprzęt został wyposażony w dotykowy wyświetlacz LCD, który ułatwia obsługę i umożliwia szybki wybór właściwych opcji drukowania oraz skanowania dokumentów.

Drukarka posiada certyfikat Energy Star, który potwierdza, że jest to energooszczędny model. Urządzenie pozwala na skanowanie do: Google Dysk, SkyDrive, DropBox, Box i serwera FTP. Sprzęt może pracować w sieci przewodowej i bezprzewodowej.

Konsumenci chwalą produkt za elegancki design oraz możliwość drukowania z tabletów i smartfonów (przy pomocy aplikacji lub usług internetowych, takich jak Google Cloud Print). Co więcej, model marki Brother ma funkcję automatycznego druku dwustronnego, która pozwala na zmniejszenie zużycia papieru.

Brother DCP-9020CDW to kolorowa drukarka laserowa ze skanerem o wymiarach: 41 cm x 48,3 cm x 41 cm. Prędkość drukowania wynosi 18 stron na minutę.

Zalety
Łączność bezprzewodowa:

Za pomocą łączności bezprzewodowej użytkownik ma możliwość łatwego połączenia urządzenia mobilnego z Brother DCP-9020CDW. W rezultacie może szybko drukować bezpośrednio z telefonu.

Wydajność:

Toner wystarcza na długo - tak twierdzą konsumenci. Niektórzy z nich stosują dobrej jakości zamienniki, które pozwalają zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy na drukowaniu.

Intuicyjny panel dotykowy:

Na obudowie znajduje się dobrze opracowany panel dotykowy. Dzięki temu, że jest on odpowiednio opisany wybranie interesujących nas ustawień nie zabiera dużo czasu.

Certyfikat:

Model został wyróżniony certyfikatem Energy Star. Oznacza to, że jest on energooszczędny, a więc przyjazny środowisku. Nie ma też obaw o to, że przy regularnym korzystaniu ze sprzętu rachunki za energię znacznie wzrosną.

Wykonanie:

Drukarkę zrobiono z wytrzymałych tworzyw. Na jej powierzchni nie pojawiają się ślady po uszkodzeniach mechanicznych.

Wady
Wydruk zdjęć:

Konsumenci uważają, że jakość wydruku zdjęć mogłaby być nieco lepsza.

 

 

 

 

HP Color LaserJet PRO M477FDN 

 

HP Color LaserJet PRO M477FDN to kolorowa drukarka laserowa, która daje nam nie tylko możliwość skanowania dokumentów, ale również wysyłania ich faksem. Prędkość druku czarno-białego i w kolorze wynosi 28 str./min. Dokładne wymiary prezentowanego modelu to: 40 cm x 41,6 cm x 47,2 cm.

Urządzenie ma funkcję druku dwustronnego. Wyposażono je ponadto w ekran dotykowy o przekątnej 10,9 cm, który znacząco ułatwia obsługę sprzętu. Produkt pozwala na szybkie drukowanie plików przechowywanych w pamięci smartfonów i tabletów, a także na udostępnianie dokumentów za sprawą zintegrowanych funkcji sieciowych Ethernet.

Model HP Color LaserJet PRO M477FDN został doceniony przez konsumentów za: kompaktowe wymiary, wytrzymałość na drobne uszkodzenia mechaniczne oraz energooszczędność. W urządzeniu zamontowano wkład z tonerem z technologią JetIntelligence, który jest wyjątkowo wydajny. Opisany wyżej produkt bardzo szybko przechodzi z trybu czuwania do drukowania (w porównaniu do podobnych sprzętów), w efekcie czego przygotowanie niezbędnych dokumentów nie zajmuje dużo czasu.

Kolorowa drukarka laserowa ze skanerem HP Color LaserJet PRO M477FDN ma wymiary: 42,6 cm x 65,2 cm x 41,4 cm. Prędkość drukowania wynosi 27 stron na minutę.

Zalety
Akcesoria:

Kupując prezentowaną drukarkę otrzymujemy w zestawie tonery. W efekcie po rozpakowaniu i konfiguracji sprzętu możemy rozpocząć jego użytkowanie (bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów).

Efektywność:

HP Color LaserJet PRO M477FDN drukuje 27 stron w ciągu minuty.

Gotowość do pracy:

Urządzenie jest gotowe do pracy tuż po podłączeniu do źródła zasilania. Nie tracimy więc czasu na przygotowanie sprzętu do drukowania.

Możliwość drukowania z urządzeń przenośnych:

Sporym ułatwieniem jest to, że nie ma konieczności zgrywania plików do komputera podłączonego z HP Color LaserJet PRO M477FDN. Wystarczy sparować sprzęt z urządzeniem mobilnym, na którym znajdują się pliki przeznaczone do druku.

Wady
Ekran dotykowy:

Na ekranie dotykowym po pewnym czasie pojawiają się drobne, nieestetycznie wyglądające zarysowania.

 

 

 

 

OKI MC363DN 

 

Urządzenie OKI MC363DN nadaje się zarówno do użytku domowego, jak i w biurze. Ta kolorowa drukarka laserowa ze skanerem w dobrej cenie może pracować w sieci przewodowej i bezprzewodowej. Co ważne, w tym przypadku mamy możliwość drukowania dokumentów nie tylko z dysku twardego komputera, ale również z różnego rodzaju urządzeń mobilnych.

Prędkość wydruku kolorowego wynosi do 26 str./min, a monochromatycznego – do 30 str./min. Sprzęt wyposażono w podajnik papieru mieszczący ok. 250 kartek. Wymiary opisywanego modelu to: 42,7 cm x 50,9 cm x 44,4 cm. Z uwagi na tryb automatycznego wyłączania po dłuższym czasie bezczynności drukarka nie wpływa na wzrost rachunków za prąd.

Jak wynika z opinii opublikowanych w Internecie drukarka marki OKI nie zajmuje dużo miejsca, a ponadto jest wyjątkowo funkcjonalna. Wszystko przez to, że za sprawą urządzenia możemy nie tylko drukować dokumenty, ale też skanować, kopiować i wysyłać je faksem.

OKI MC363DN to dobra kolorowa drukarka laserowa ze skanerem do 1200 zł. Wymiary sprzętu są następujące: 44,4 cm x 50,9 cm x 42,7 cm.

Zalety
Funkcjonalność:

Prezentowany model jest funkcjonalny. Przy jego użyciu można drukować różnego rodzaju dokumenty, broszury, ulotki czy banery. W efekcie sprzęt jest polecany nie tylko do użytku prywatnego, ale także małych firm.

Podajnik papieru:

Drukarka ma podajnik papieru mieszczący do 350 arkuszy. Z uwagi na to, że jest on pojemny nie ma konieczności jego ciągłego uzupełniania.

Szybkość wydruku:

Prędkość wydruku wynosi 26 stron na minutę w przypadku druku kolorowego, a 30 stron w przypadku monochromatycznego. Jest to zadowalający wynik.

Wady
Wydruk pierwszej strony:

Na wydruk pierwszej strony trzeba czekać stosunkowo długo. Może to być męczące dla osób, które często korzystają z urządzenia.

 

 

 

 

Jak działa kolorowa drukarka laserowa ze skanerem?

 

Po lekturze rankingu z pewnością wiesz już doskonale, jaka kolorowa drukarka laserowa ze skanerem jest polecana zarówno do użytku w biurze, jak i w domu. Czy potrafisz wyjaśnić sposób działania takiego sprzętu? Jeżeli nie, wszystkie potrzebne na ten temat informacje znajdziesz w kolejnej części artykułu.

 

 

Jak zbudowana jest drukarka laserowa?

Drukarka laserowa, zarówno kolorowa, jak i monochromatyczna, jest zbudowana z trzech zespołów. W skład pierwszego z nich wchodzi elektronika odpowiadająca za zarządzanie urządzeniem oraz jego komunikowanie się z komputerem. Bez niej niemożliwe byłoby przesyłanie poleceń do drukarki i drukowanie dokumentów. Drugi zespół określa się mianem „zespołu zaczerniania papieru”. W jego skład wchodzi kilka podstawowych elementów, czyli: bęben światłoczuły, laser, toner oraz część transportowa. W przypadku sprzętów monochromatycznych w środku znajduje się jeden bęben i laser, z kolei w modelach kolorowych jest ich kilka. Trzeci zespół to mechanizm podawania papieru. Jego zadaniem jest transportowanie arkusza papieru przez sprzęt i dostarczanie wydruku do rąk jego użytkownika.

 

W jaki sposób działa kolorowa drukarka laserowa?

W momencie, gdy wybierzemy opcję „drukuj” na komputerze dane są przesyłane do drukarki. Na podstawie otrzymanych informacji interpreter opisu języka strony tworzy bitmapowy obraz wydruku. Później jest on odwzorowywany na bębnie urządzenia, którego powierzchnia musi zostać naładowana ładunkiem elektrostatycznym (dodatnim lub ujemnym, to zależy głównie od marki sprzętu). Dzieje się to za sprawą rolki, ewentualnie elektrody ładującej. Laser należący do „zespołu zaczerniania papieru” punktowo rozładowuje obszary bębna tworząc na nim w ten sposób obraz do druku. Warto podkreślić, że nie oddziałuje on bezpośrednio na powierzchnię bębna, tylko emituje wiązkę, która trafia na bardzo szybko obracające się lustro.

Kolejny etap drukowania polega na obracaniu się bębna w pobliżu pojemnika z tonerem, który jest przyciągany do miejsc rozładowanych wcześniej przez laser. Później otrzymany w ten sposób obraz jest przenoszony na papier i przesuwany przez transportujące rolki pod obracającym się bębnem. Potem dochodzi do utrwalenia wydruku za sprawą obróbki termicznej. Proces drukowania w przypadku drukarek kolorowych jest bardziej skomplikowany w porównaniu do tych monochromatycznych. Wynika to z tego, że wszystkie cztery podstawowe kolory muszą być naniesione podczas osobnych procesów.


W jaki sposób dochodzi do utrwalenia wydruku?

Zanim mechanizm podawania papieru dostarczy w nasze ręce gotowy wydruk naniesiony na kartkę obraz musi zostać utrwalony. Drobinki tonera są przyciągnięte do arkusza tylko za sprawą ładunków elektrostatycznych, więc wymagają ostatecznego przytwierdzenia do papieru. Dzieje się to w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury (wynoszącej ok. 260 st. C) oraz dociskających rolek.

 

 

Ile trwa drukowanie?

Kolorowa drukarka laserowa działa bardzo szybko, cały opisany wyżej proces trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. Tego typu urządzenia są zaawansowane technologicznie i w minutę potrafią wydrukować nawet ponad 20 stron. Pamiętajmy, że na szybkość działania sprzętu wpływa również czas jego nagrzewania się i przejścia z trybu uśpienia w tryb gotowości do pracy.

 

Jak działa skaner w drukarce?

Działanie skanera w drukarce jest oparte na świetle odbitym od dokumentu. Dociera ono do optycznych części budowy głowicy, a następnie jest analizowane przez procesor. Odpowiada on za przygotowanie zeskanowanego obrazu w elektronicznej formie. Umieszczony w drukarce skaner musi być wyposażony w kilka podstawowych komponentów. Do nich zaliczana się: źródło białego światła, system luster, soczewkę skupiającą elementy przechwytujące odbite światło (CCD), konwerter ACD oraz silnik krokowy. Rozdzielczość skanów uzależniona jest głównie od liczby światłoczułych elementów w CCD.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Najlepsze drukarki laserowe ze skanerem w 2020 roku

 

 

Samsung SL-M2070 

 

Model Samsung SL-M2070 to dobra i tania drukarka laserowa ze skanerem. Mimo niewielkich gabarytów produkt sprawdzi się nie tylko w domu, ale również firmie. Jest to nowoczesne wielofunkcyjne urządzenie, które łączy w sobie pracę drukarki, kopiarki oraz skanera.

Obsługa modelu jest bardzo intuicyjna, więc szybko i sprawnie wybierzesz interesujące Cię parametry. Szczególnie polecamy funkcję Eco, która ogranicza zużycie energii, papieru oraz tonera. Z kolei przycisk Print Screen umożliwi wysłanie tego, co jest na ekranie monitora, bezpośrednio do drukarki. Ze względu na innowacyjny procesor 600 MHZ i pamięć 128 MB, tempo pracy maszyny to 20 stron/minutę. Tym, co wyróżnia urządzenie na tle innych modeli, jest możliwość skonfigurowania go ze smartfonem. Umożliwia to szybkie skanowanie obrazów lub ich drukowanie.

Niskie koszty zakupu to nie jedyna zaleta modelu. W opiniach konsumentów często pojawia się pochwała tempa pracy oraz dużej rozdzielczości wydruku (do 1200 dpi x 1200 dpi).

Samsung SL-M2070 to bardzo dobra drukarka laserowa ze skanerem do 500 zł. Model ma wymiary: wysokość – 25,3 cm, szerokość – 40,6 cm i głębokość – 36 cm.

Zalety
Print Screen:

Na obudowie znajduje się przycisk Print Screen, który okazuje się bardzo przydatny w codziennej pracy. Jeśli go naciśniemy, obraz widoczny na ekranie monitora zostanie przesłany bezpośrednio do drukarki (po wcześniejszym sparowaniu obu urządzeń).

Funkcjonalność:

Rekomendowany przez nas sprzęt w pełni zasługuje na miano funkcjonalnego. Urządzenie można wykorzystać nie tylko do drukowania dokumentów, ale także kopiowania czy skanowania. Model okaże się niezastąpiony w każdym biurze.

Sterownik Easy Eco:

Martwisz się, że eksploatacja drukarki okaże się bardzo droga? W takim razie na pewno zainteresuje Cię sterownik Easy Eco w urządzeniu Samsung SL-M2070. To oprogramowanie pozwala zaoszczędzić do 20% tonera do drukarki.

Obudowa:

Powodem, dla którego konsumenci decydują się kupić drukarkę laserową, jest nie tylko efektywność jej działania, ale także solidne wykonanie. Obudowa nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne.

Wady
Tylko druk monochromatyczny:

Samsung SL-M2070 to model, który nie spełni oczekiwań osób, które chcą drukować np. kolorowe plakaty.

 

 

 

Brother DCP-L2532DW

 

Nie chcąc się rozczarować, warto inwestować w sprawdzone sprzęty. Tego typu urządzeniem jest drukarka laserowa ze skanerem Brother DCP-L2532DW. Chcielibyśmy polecić Ci zakup tego produktu, ponieważ wyróżnia go wysoka jakość wykonania. Materiały, jakie użyto do produkcji drukarki, są wysokiej jakości. Można z tego wynieść, że sprzęt nie będzie ulegał awariom.

Wymiary drukarki to: 27,2 cm x 41 cm x 39,8 cm, a jej waga jest równa 10,3 kg. Prędkość wydruku wynosi do 30 stron na minutę. Chcąc uzyskać druk dwustronny, nie musimy przekładać kartek. Podajnik papieru mieści 250 arkuszy. W zestawie otrzymujemy toner startowy pozwalający na wydruk do 700 stron.

Zastanawiasz się nad tym, dlaczego konsumenci wybierają Brother DCP-L2532DW? Opinie użytkowników wskazują, że do zakupu urządzenia zachęca przede wszystkim wysoka jakość wydruku. Duże znaczenie ma również to, że sprzęt jest przyjazny środowisku (certyfikat Energy Star).

Drukarka laserowa ze skanerem Brother DCP-L2532DW waży 10,3 kg i ma czarną obudowę. Wymiary sprzętu to: 27,2 cm x 41 cm x 39,8 cm.

Zalety
Łączność bezprzewodowa:

Urządzenie ma łączność bezprzewodową, dzięki której można wydrukować różne dokumenty np. wprost ze swojego telefonu czy tabletu. Nie trzeba wgrywać plików do pamięci komputera czy korzystać ze specjalnego przewodu.

Prędkość wydruku:

Docenić należy efektywność pracy Brother DCP-L2532DW. Prędkość wydruku wynosi do 30 stron na minutę.

Cicha praca:

Drukarka generuje niewielki hałas - jest to spory atut zarówno w przypadku korzystania ze sprzętu w domu czy biurze. Nie musimy się obawiać, że mając do wydrukowania wiele dokumentów, nie będziemy mogli się skupić na innych czynnościach.

Wady
Instalacja oprogramowania:

Użytkownicy zwracają uwagę na to, że instalacja oprogramowania w przypadku komputera z systemem operacyjnym Windows zabiera stosunkowo dużo czasu.

 

 

 

Lexmark MB2236ADW

 

Na pytanie, czy warto zainwestować w drukarkę Lexmark MB2236ADW prawie każdy użytkownik bez wahania odpowiada, że tak. Z tego też względu postanowiliśmy zamieścić jej opis w tym zestawieniu. To model, który poza funkcją drukowania oferuje też skanowanie, kopiowanie i faksowanie dokumentów. Sprzęt umożliwia też automatyczny wydruk dwustronny.

Skaner CIS ma rozdzielczość optyczną 600 x 600 dpi. Szybkość wydruku czarno-białego to 34 strony na minutę, z tym że wydruk pierwszej strony zajmuje 8 sekund. Wiąże się to z koniecznością rozgrzania urządzenia. Rozdzielczość druku w czerni wynosi 2400 x 1200 dpi. Maksymalny format obsługiwany przez ten sprzęt to A4.

Zdaniem konsumentów drukarka dobrze sprawdza się w biurze, w którym drukuje się stosunkowo dużo dokumentów. Do jej zakupu zachęca nie tylko stosunkowo niska cena, ale też prosty design i łatwa konfiguracja. Wydajność jest również jednym z atutów urządzenia.

Lexmark MB2236ADW to drukarka laserowa ze skanerem z wyświetlaczem LCD. Rozdzielczość druku w czerni wynosi 2400 x 1200 dpi.

Zalety
Niskie koszty eksploatacji:

Drukarka nie jest droga w eksploatacji m.in. dlatego, że umożliwia łatwe drukowanie dwustronne. Ponadto urządzenie ma tryb oszczędzania energii, więc rachunki za prąd nie wzrastają znacząco po jego instalacji.

Zadowalająca jakość wydruku:

Sprzęt zapewnia dobrej jakości wydruk. Wpływ na to ma odpowiedni skład tonera Unison. Zdaniem użytkowników wkład jest wydajny.

Różne funkcje:

Lexmark MB2236ADW jest określany mianem uniwersalnego sprzętu biurowego. Nic w tym dziwnego. Urządzenie poza funkcją drukowania pozwala też na skanowanie, kopiowanie i faksowanie dokumentów.

Wady
Wielkość wyświetlacza:

Część użytkowników twierdzi, że umieszczony na obudowie wyświetlacz mógłby być nieco większy i bardziej czytelny. Wtedy obsługa urządzenia byłaby prostsza dla osób z problemami wzrokowymi.

Brak Bluetooth:

Sprzęt nie ma bezprzewodowej łączności Bluetooth, która wielu osobom ułatwia korzystanie z tego typu sprzętów.

 

 

 

HP LaserJet Pro M26NW

 

Wszystkim, którzy poszukują wydajnej drukarki do biura, polecamy HP LaserJet Pro M26NW. Jest to nowoczesny model, który ma wbudowany skaner, a do tego kopiuje dokumenty. Wymiary produktu to: wysokość – 25,4 cm, szerokość – 42 cm i głębokość – 36,5 cm.

Poza eleganckim designem do zalet produktu należy zaliczyć wbudowaną kartę sieciową oraz obsługę interfejsów Wi-Fi i RJ-45. Pozwala to na szybki wydruk dokumentów, bez konieczności każdorazowego podłączania komputera. Wszystkie dane przesyłane są za pośrednictwem sieci internetowej. Prędkość wydruku monochromatycznego to 18 stron/minutę. Maksymalna wielkość obsługiwanego formatu to A4. Tym, co pomoże Ci wybrać odpowiednie parametry, jest prosty w obsłudze panel sterowania. Możesz wybrać na nim tryb ECO, który polega na zmniejszeniu ilości używanego tonera oraz redukcji poboru energii. Dzięki temu oszczędzisz surowce firmy.

Prezentowany sprzęt to dobra gatunkowo, nowoczesna drukarka monochromatyczna, która ze względu na swoje niewielkie gabaryty sprawdzi się zarówno w firmie, jak i domowym biurze. Tym, co najbardziej docenili konsumenci, jest stosunek ceny do możliwości sprzętu.

HP LaserJet Pro M26NW to drukarka laserowa ze skanerem o wymiarach: 42 cm x 36,5 cm x 41 cm. Model waży 8 kg.

Zalety
Jakość wydruku:

Producent gwarantuje, że jakość wydruku dokumentów jest bardzo dobra. Czerń jest intensywna.

Wielofunkcyjność:

Sprzęt obsługuje różne formaty nośników, począwszy do A4 i A5, kończąc na różnego rodzaju kopertach czy pocztówkach. Użytkownik ma możliwość wydruku z pliku w formatach: JPG, RAW (BMP), PDF, TIFF i PNG.

Gotowość do pracy:

Urządzenie jest gotowe do pracy już po upływie 9 sekund od włączenia - to bardzo dobry wynik.

Wady
Tylko druk biało-czarny:

Należy pamiętać o tym, że HP LaserJet Pro M26NW to drukarka monochromatyczna.

Konfiguracja Wi-Fi:

W niektórych recenzjach można przeczytać, że użytkownicy mieli problem z konfiguracją bezprzewodowej łączności Wi-Fi.

 

 

Ricoh Aficio SP 213SFNW

 

Gorąco zachęcamy do kupna Ricoh Aficio SP 213SFNW, czyli wielofunkcyjnej drukarki laserowej. Jest to produkt monochromatyczny, który oferuje wydruk oraz kopiowanie w najwyższej jakości. Tym, co wyróżnia maszynę na rynku, są jej kompaktowe wymiary (29,3 cm x 36 cm x 40,2 cm), dlatego bez trudu zmieści się w niewielkim biurze.

Prędkość wydruku to aż 22 strony/minutę. Poza tym model ma też opcję odbierania faksów, co zdecydowanie ułatwi kontakty biznesowe. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Wszystkie dostępne opcje pokazane są na 4-liniowym wyświetlaczu LCD. Konsument może wybrać wariant wydruku dwustronnego lub w trybie ECO. Druga z opcji pozwala na ograniczenie zużycia tonera i energii, przez co koszty eksploatacji drukarki są niższe. Rozdzielczość wydruków wynosi 1200 dpi x 600 dpi, co gwarantuje dużą dbałość o szczegóły. Jeśli przez 5 min produkt nie jest używany, następuje automatyczne wyłączenie, by zmniejszyć zużycie prądu.

Osoby, które zdecydowały się na zakup prezentowanego modelu, są z niego bardzo zadowolone. Urządzenie oferuje szybką i bardzo dokładną pracę. Do tego cena drukarki jest bardzo atrakcyjna.

Wymiary drukarki laserowej ze skanerem Ricoh Aficio SP 213SFNW to: 40,2 cm x 36 cm x 29,3 cm. Czas nagrzewania wynosi 27 sekund.

Zalety
Dobra jakość wydruku i skanu:

Ricoh Aficio SP 213SFNW to urządzenie, które zapewnia zadowalającą jakość wydruku i skanu. Sprzęt bez wątpienia zadowoli bardziej wymagające osoby.

Nie przegrzewa się:

Nawet jeśli będziemy korzystać z drukarki przez długi czas bez przerwy, nie musimy się obawiać o jej przegrzanie.

Wady
Trudna konfiguracja:

Może się zdarzyć, że konfiguracja sprzętu okaże się trudna. Warto wtedy sięgnąć po instrukcję obsługi lub skorzystać ze wskazówek zamieszczonych w Internecie.

Podajnik papieru:

Drukarkę wyposażono w podajnik papieru, który mieści 150 arkuszy. Trzeba go stosunkowo często uzupełniać.

 

 

Brother DCP-L2500D

 

Zachęcamy wszystkich konsumentów do zainwestowania w drukarkę Brother DCP-L2500D. Jest to prosty w obsłudze model. Panel sterowania, który znajduje się w centralnym miejscu, jest bardzo prosty w obsłudze. Przyciski zostały nie tylko podpisane, ale i oznaczone kolorami, dlatego nie pomylisz się, wybierając interesującą Cię opcję.

Wygoda użytkowania to jednak nie jedyna zaleta drukarki. Sprzęt ma wbudowany skaner, z czego na pewno skorzystają pracownicy biura. Praca urządzenia jest szybka i wydajna. Co więcej, dzięki opcji druku dwustronnego uda Ci się nie tylko zaoszczędzić czas, ale również zasoby, którymi dysponuje firma. To właśnie ograniczenie kosztów eksploatacji do niezbędnego minimum są największą zaletą modelu. Dużym udogodnieniem jest obsługa technologii Google Cloud Print. Pozwala ona na szybki druk dokumentów, które znajdują się w sieci. Aby tego dokonać, należy skonfigurować telefon lub tablet z urządzeniem.

Wielu konsumentów zdecydowało się na zakup tej drukarki ze względu na jej wydajną pracę. Urządzenie na pewno sprawdzi się w biurze firmowym lub domowym. Osoby posiadające prezentowany sprzęt są z niego bardzo zadowolone.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gabriel
Gabriel
11 months ago

Artykuł nie aktualny!!! Brother DCP-9020CDW – produkt wycofany ze sprzedaży.

Zespół NR
Admin
10 months ago
Reply to  Gabriel

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i informację. W najbliższym czasie uaktualnimy ranking.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status