Najlepsza drukarka laserowa kolorowa ze skanerem

Ostatnio aktualizowane: 20.10.20

 

Kolorowa drukarka laserowa ze skanerem przyda się zarówno do domowego użytku, jak i w biurze. Chcesz kupić sprawdzony model, ale nie masz czasu na porównywanie opinii na temat poszczególnych sprzętów? Jeśli tak, przeczytaj nasz ranking. Obejmuje on opisy najczęściej polecanych urządzeń. Wśród nich na pierwszym miejscu znalazła się kolorowa drukarka laserowa Brother DCP-9020CDW. Jest to tani w eksploatacji model. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, co spotyka się ze sporym uznaniem konsumentów. Sprzętu nie trzeba podłączać do komputera, aby wydrukować dokumenty – wystarczy sparować go ze swoim smartfonem. Czynność ta zajmuje dosłownie chwilę. Urządzenie nie pobiera dużo prądu, co zostało potwierdzone certyfikatem Energy Star. Produkt wykonano z dobrych gatunkowo tworzyw. W naszym rankingu nie mogło także zabraknąć kolorowej drukarki laserowej ze skanerem HP Color LaserJet PRO M477FDN. Jest ona sprzedawana w zestawie z tonerami. Model zapewnia zadowalającą prędkość wydruku. Spełni więc oczekiwania osób, które często korzystają z urządzenia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką drukarkę laserową kolorową ze skanerem wybrać?

 

Drukarki laserowe są chętnie wybierane przez konsumentów i cieszą się znacznie większą popularnością niż tradycyjne urządzenia atramentowe. Wynika to przede wszystkim z bardzo dobrej jakości druku, a także wydajności tonerów. Jak jednak znaleźć odpowiedni sprzęt, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale i łatwy w obsłudze? Tego dowiesz się po przeczytaniu poniższego poradnika. Ułatwieniem zakupu są zarówno zawarte w artykule wskazówki, jak również ranking trzech kolorowych drukarek laserowych ze skanerem. Tego typu produkty są praktyczne i przydają się w domu i w biurze.

Wiele osób przekonuje, że dokumenty drukowane przy pomocy urządzenia laserowego wyróżniają się nie tylko żywą kolorystyką, ale również większą trwałością na czynniki zewnętrzne (przykładowo zalanie wodą). Co więcej, istotną zaletą takich drukarek jest również to, że toner, w porównaniu do zwykłego atramentowego tuszu, nie zasycha i tym samym zapewnia niezawodne działanie drukarki przez cały czas.

Aby znaleźć odpowiedni sprzęt laserowy powinniśmy zwrócić uwagę m.in. na wymiary oraz design produktu. Warto pamiętać, że takie urządzenie zwykle stoi na blacie biurka i tym samym jest doskonale widoczne. Zakupiony przez nas model nie powinien zajmować zbyt wiele miejsca, aby nie ograniczał wolnej przestrzeni.

Najlepsza kolorowa drukarka laserowa ze skanerem w 2020 roku powinna mieć wyświetlacz ułatwiający obsługę. Nowoczesne sprzęty wyposażone są nie tylko w wyświetlacze, ale też w wiele udogodnień mających wpływ na zadowolenie z użytkowania. Zwykle stosowany jest wyświetlacz LCD, za którego sprawą uda nam się szybko wybrać parametry druku (rozdzielczość, format czy liczbę kopii) lub odpowiednie opcje skanowania. Przydatna może okazać się również możliwość bezprzewodowego połączenia drukarki z kilkoma komputerami (należącymi do jednej grupy sieciowej) oraz urządzeniami mobilnymi, takimi jak smartfony i tablety. Jeśli nie będziemy musieli zmieniać ustawień sieciowych szybko uda nam się wydrukować potrzebne dokumenty bez konieczności szukania i podłączania do sprzętu kabla USB.

Najlepsze kolorowe drukarki laserowe ze skanerem w ciągu 1 minuty drukują minimum kilkanaście stron (zarówno kolorowych, jak i czarno-białych). Robiąc zakupy nie zapominajmy więc o sprawdzeniu prędkości druku. Na podstawie tej wartości podjęcie decyzji, czy dane urządzenie działa na tyle efektywnie, że sprawdzi się w naszym przypadku będzie znacznie łatwiejsze.

 

 

Kolorowe drukarki laserowe ze skanerem – ranking

 

 

Brother DCP-9020CDW 

 

Prezentujemy model Brother DCP-9020CDW, którego dokładne wymiary to: 41 cm x 48,3 cm x 41 cm. Prędkość druku monochromatycznego wynosi 18 str./min, podobnie jak w kolorze. Sprzęt został wyposażony w dotykowy wyświetlacz LCD, który ułatwia obsługę i umożliwia szybki wybór właściwych opcji drukowania oraz skanowania dokumentów.

Drukarka posiada certyfikat Energy Star, który potwierdza, że jest to energooszczędny model. Urządzenie pozwala na skanowanie do: Google Dysk, SkyDrive, DropBox, Box i serwera FTP. Sprzęt może pracować w sieci przewodowej i bezprzewodowej.

Konsumenci chwalą produkt za elegancki design oraz możliwość drukowania z tabletów i smartfonów (przy pomocy aplikacji lub usług internetowych, takich jak Google Cloud Print). Co więcej, model marki Brother ma funkcję automatycznego druku dwustronnego, która pozwala na zmniejszenie zużycia papieru.

Brother DCP-9020CDW to kolorowa drukarka laserowa ze skanerem o wymiarach: 41 cm x 48,3 cm x 41 cm. Prędkość drukowania wynosi 18 stron na minutę.

Zalety
Łączność bezprzewodowa:

Za pomocą łączności bezprzewodowej użytkownik ma możliwość łatwego połączenia urządzenia mobilnego z Brother DCP-9020CDW. W rezultacie może szybko drukować bezpośrednio z telefonu.

Wydajność:

Toner wystarcza na długo - tak twierdzą konsumenci. Niektórzy z nich stosują dobrej jakości zamienniki, które pozwalają zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy na drukowaniu.

Intuicyjny panel dotykowy:

Na obudowie znajduje się dobrze opracowany panel dotykowy. Dzięki temu, że jest on odpowiednio opisany wybranie interesujących nas ustawień nie zabiera dużo czasu.

Certyfikat:

Model został wyróżniony certyfikatem Energy Star. Oznacza to, że jest on energooszczędny, a więc przyjazny środowisku. Nie ma też obaw o to, że przy regularnym korzystaniu ze sprzętu rachunki za energię znacznie wzrosną.

Wykonanie:

Drukarkę zrobiono z wytrzymałych tworzyw. Na jej powierzchni nie pojawiają się ślady po uszkodzeniach mechanicznych.

Wady
Wydruk zdjęć:

Konsumenci uważają, że jakość wydruku zdjęć mogłaby być nieco lepsza.

 

 

 

 

HP Color LaserJet PRO M477FDN 

 

HP Color LaserJet PRO M477FDN to kolorowa drukarka laserowa, która daje nam nie tylko możliwość skanowania dokumentów, ale również wysyłania ich faksem. Prędkość druku czarno-białego i w kolorze wynosi 28 str./min. Dokładne wymiary prezentowanego modelu to: 40 cm x 41,6 cm x 47,2 cm.

Urządzenie ma funkcję druku dwustronnego. Wyposażono je ponadto w ekran dotykowy o przekątnej 10,9 cm, który znacząco ułatwia obsługę sprzętu. Produkt pozwala na szybkie drukowanie plików przechowywanych w pamięci smartfonów i tabletów, a także na udostępnianie dokumentów za sprawą zintegrowanych funkcji sieciowych Ethernet.

Model HP Color LaserJet PRO M477FDN został doceniony przez konsumentów za: kompaktowe wymiary, wytrzymałość na drobne uszkodzenia mechaniczne oraz energooszczędność. W urządzeniu zamontowano wkład z tonerem z technologią JetIntelligence, który jest wyjątkowo wydajny. Opisany wyżej produkt bardzo szybko przechodzi z trybu czuwania do drukowania (w porównaniu do podobnych sprzętów), w efekcie czego przygotowanie niezbędnych dokumentów nie zajmuje dużo czasu.

Kolorowa drukarka laserowa ze skanerem HP Color LaserJet PRO M477FDN ma wymiary: 42,6 cm x 65,2 cm x 41,4 cm. Prędkość drukowania wynosi 27 stron na minutę.

Zalety
Akcesoria:

Kupując prezentowaną drukarkę otrzymujemy w zestawie tonery. W efekcie po rozpakowaniu i konfiguracji sprzętu możemy rozpocząć jego użytkowanie (bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów).

Efektywność:

HP Color LaserJet PRO M477FDN drukuje 27 stron w ciągu minuty.

Gotowość do pracy:

Urządzenie jest gotowe do pracy tuż po podłączeniu do źródła zasilania. Nie tracimy więc czasu na przygotowanie sprzętu do drukowania.

Możliwość drukowania z urządzeń przenośnych:

Sporym ułatwieniem jest to, że nie ma konieczności zgrywania plików do komputera podłączonego z HP Color LaserJet PRO M477FDN. Wystarczy sparować sprzęt z urządzeniem mobilnym, na którym znajdują się pliki przeznaczone do druku.

Wady
Ekran dotykowy:

Na ekranie dotykowym po pewnym czasie pojawiają się drobne, nieestetycznie wyglądające zarysowania.

 

 

 

 

OKI MC363DN 

 

Urządzenie OKI MC363DN nadaje się zarówno do użytku domowego, jak i w biurze. Ta kolorowa drukarka laserowa ze skanerem w dobrej cenie może pracować w sieci przewodowej i bezprzewodowej. Co ważne, w tym przypadku mamy możliwość drukowania dokumentów nie tylko z dysku twardego komputera, ale również z różnego rodzaju urządzeń mobilnych.

Prędkość wydruku kolorowego wynosi do 26 str./min, a monochromatycznego – do 30 str./min. Sprzęt wyposażono w podajnik papieru mieszczący ok. 250 kartek. Wymiary opisywanego modelu to: 42,7 cm x 50,9 cm x 44,4 cm. Z uwagi na tryb automatycznego wyłączania po dłuższym czasie bezczynności drukarka nie wpływa na wzrost rachunków za prąd.

Jak wynika z opinii opublikowanych w Internecie drukarka marki OKI nie zajmuje dużo miejsca, a ponadto jest wyjątkowo funkcjonalna. Wszystko przez to, że za sprawą urządzenia możemy nie tylko drukować dokumenty, ale też skanować, kopiować i wysyłać je faksem.

OKI MC363DN to dobra kolorowa drukarka laserowa ze skanerem do 1200 zł. Wymiary sprzętu są następujące: 44,4 cm x 50,9 cm x 42,7 cm.

Zalety
Funkcjonalność:

Prezentowany model jest funkcjonalny. Przy jego użyciu można drukować różnego rodzaju dokumenty, broszury, ulotki czy banery. W efekcie sprzęt jest polecany nie tylko do użytku prywatnego, ale także małych firm.

Podajnik papieru:

Drukarka ma podajnik papieru mieszczący do 350 arkuszy. Z uwagi na to, że jest on pojemny nie ma konieczności jego ciągłego uzupełniania.

Szybkość wydruku:

Prędkość wydruku wynosi 26 stron na minutę w przypadku druku kolorowego, a 30 stron w przypadku monochromatycznego. Jest to zadowalający wynik.

Wady
Wydruk pierwszej strony:

Na wydruk pierwszej strony trzeba czekać stosunkowo długo. Może to być męczące dla osób, które często korzystają z urządzenia.

 

 

 

 

Jak działa kolorowa drukarka laserowa ze skanerem?

 

Po lekturze rankingu z pewnością wiesz już doskonale, jaka kolorowa drukarka laserowa ze skanerem jest polecana zarówno do użytku w biurze, jak i w domu. Czy potrafisz wyjaśnić sposób działania takiego sprzętu? Jeżeli nie, wszystkie potrzebne na ten temat informacje znajdziesz w kolejnej części artykułu.

 

 

Jak zbudowana jest drukarka laserowa?

Drukarka laserowa, zarówno kolorowa, jak i monochromatyczna, jest zbudowana z trzech zespołów. W skład pierwszego z nich wchodzi elektronika odpowiadająca za zarządzanie urządzeniem oraz jego komunikowanie się z komputerem. Bez niej niemożliwe byłoby przesyłanie poleceń do drukarki i drukowanie dokumentów. Drugi zespół określa się mianem „zespołu zaczerniania papieru”. W jego skład wchodzi kilka podstawowych elementów, czyli: bęben światłoczuły, laser, toner oraz część transportowa. W przypadku sprzętów monochromatycznych w środku znajduje się jeden bęben i laser, z kolei w modelach kolorowych jest ich kilka. Trzeci zespół to mechanizm podawania papieru. Jego zadaniem jest transportowanie arkusza papieru przez sprzęt i dostarczanie wydruku do rąk jego użytkownika.

 

W jaki sposób działa kolorowa drukarka laserowa?

W momencie, gdy wybierzemy opcję „drukuj” na komputerze dane są przesyłane do drukarki. Na podstawie otrzymanych informacji interpreter opisu języka strony tworzy bitmapowy obraz wydruku. Później jest on odwzorowywany na bębnie urządzenia, którego powierzchnia musi zostać naładowana ładunkiem elektrostatycznym (dodatnim lub ujemnym, to zależy głównie od marki sprzętu). Dzieje się to za sprawą rolki, ewentualnie elektrody ładującej. Laser należący do „zespołu zaczerniania papieru” punktowo rozładowuje obszary bębna tworząc na nim w ten sposób obraz do druku. Warto podkreślić, że nie oddziałuje on bezpośrednio na powierzchnię bębna, tylko emituje wiązkę, która trafia na bardzo szybko obracające się lustro.

Kolejny etap drukowania polega na obracaniu się bębna w pobliżu pojemnika z tonerem, który jest przyciągany do miejsc rozładowanych wcześniej przez laser. Później otrzymany w ten sposób obraz jest przenoszony na papier i przesuwany przez transportujące rolki pod obracającym się bębnem. Potem dochodzi do utrwalenia wydruku za sprawą obróbki termicznej. Proces drukowania w przypadku drukarek kolorowych jest bardziej skomplikowany w porównaniu do tych monochromatycznych. Wynika to z tego, że wszystkie cztery podstawowe kolory muszą być naniesione podczas osobnych procesów.


W jaki sposób dochodzi do utrwalenia wydruku?

Zanim mechanizm podawania papieru dostarczy w nasze ręce gotowy wydruk naniesiony na kartkę obraz musi zostać utrwalony. Drobinki tonera są przyciągnięte do arkusza tylko za sprawą ładunków elektrostatycznych, więc wymagają ostatecznego przytwierdzenia do papieru. Dzieje się to w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury (wynoszącej ok. 260 st. C) oraz dociskających rolek.

 

 

Ile trwa drukowanie?

Kolorowa drukarka laserowa działa bardzo szybko, cały opisany wyżej proces trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. Tego typu urządzenia są zaawansowane technologicznie i w minutę potrafią wydrukować nawet ponad 20 stron. Pamiętajmy, że na szybkość działania sprzętu wpływa również czas jego nagrzewania się i przejścia z trybu uśpienia w tryb gotowości do pracy.

 

Jak działa skaner w drukarce?

Działanie skanera w drukarce jest oparte na świetle odbitym od dokumentu. Dociera ono do optycznych części budowy głowicy, a następnie jest analizowane przez procesor. Odpowiada on za przygotowanie zeskanowanego obrazu w elektronicznej formie. Umieszczony w drukarce skaner musi być wyposażony w kilka podstawowych komponentów. Do nich zaliczana się: źródło białego światła, system luster, soczewkę skupiającą elementy przechwytujące odbite światło (CCD), konwerter ACD oraz silnik krokowy. Rozdzielczość skanów uzależniona jest głównie od liczby światłoczułych elementów w CCD.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gabriel
Gabriel
9 months ago

Artykuł nie aktualny!!! Brother DCP-9020CDW – produkt wycofany ze sprzedaży.

Zespół NR
Admin
9 months ago
Reply to  Gabriel

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i informację. W najbliższym czasie uaktualnimy ranking.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status