Najlepsza drukarka laserowa kolorowa Brother

Ostatnio aktualizowane: 20.02.20

 

Jaką drukarkę laserową kolorową Brother wybrać?

 

Brother to firma japońska, która została założona 1908 roku. Na rynku europejskim pojawiła się ponad 50 lat temu. Firma zajmuje się głównie produkcją maszyn i akcesoriów biurowych, między innymi, drukarek. W Polsce Brother w 2005 roku utworzyła swój oficjalny oddział, którym przewodziło Brother International Austria GmbH Sp. z o.o., które bardzo szybko, bo już 3 lata później zostało przekształcone w Brother Polska Sp. z o.o.

 

 

Drukarki laserowe sprawdzają się perfekcyjnie w biurze, czy domu. Bardzo dużą zaletą tych urządzeń jest to, że nie musisz się już martwić o zakup tuszu. Produkt taki jak drukarka laserowa, to bardzo wydajne urządzenie.Drukarki laserowe pomimo wysokiej eksploatacji działają długo. Zamiennik tonera przy dużej ilości druku, wymienisz najprawdopodobniej najwcześniej za pół roku. Przy okazji nie są one bardzo drogie. Stąd drukarki laserowe mają mocną przewagą nad atramentowymi. Taki sprzęt jest po prostu bardzo wydajny. Z pozoru płacisz więcej, bo samo urządzenie jest droższe od drukarki atramentowej, ale po jakimś czasie zwróci się różnica zakupu, a nawet zaoszczędzisz. Ponadto najlepsze drukarki laserowe kolorowe Brother mają dużo ładniejszą jakość druku. Przy zwykłych “atramentówkach” może się zdarzyć brzydki efekt zachlapania atramentem lub jego rozmazanie. Drukarka laserowa pozwoli Ci uniknąć tego problemu.

Obecnie prawie wszystkie urządzenia tego typu posiadają łączność możliwą dzięki połączeniu z siecią WiFi. Pozwala to na komfortowe połączenie się na odległość z innymi urządzeniami, które mają dostęp do Internetu w biurze lub domu. Najlepsza drukarka laserowa kolorowa Brother w 2020 roku powinna mieć także wysoką rozdzielczość druku w kolorze, wynoszącą przynajmniej 600 x 600 dpi. Tu warto wiedzieć, iż większa rozdzielczość pozwala na lepszą jakość wydruku. Przykładowo wyżej podana rozdzielczość powinna idealnie oddawać szczegóły każdego dokumentu, w szczególności tych o mniejszych rozmiarach. Dlatego też wysoka rozdzielczość pozwoli nam w dobrej jakości wydrukować nawet zdjęcie. Wybierając drukarkę laserową, musimy także pamiętać o tym, że każde urządzenie ma trochę inne tempo drukowania. W pierwszej kolejności należy zadać sobie pytanie, jak dużo będziemy drukować. Jeżeli drukarka ma znaleźć się w biurze, to dobrze, aby jej czas drukowania nie był mniejszy, niż 18 stron na minutę.

 

 

Drukarki laserowe kolorowe Brother – Ranking

 

 

Brother HL-3170CDW 

 

Brother HL-3170CDW to drukarka laserowa wysokiej jakości, która sprawdzi się nie tylko w każdym biurze, ale też domu. Urządzenie jest uniwersalne, a swoją wszechstronność zawdzięcza możliwości połączenia się z innymi sprzętami dzięki sieci WiFi. Design produktu jest prosty i elegancki. Drukarka posiada także wyświetlacz LCD z możliwością kontrolowania jej pracy. Waga sprzętu wynosi 18,1 kg, a wymiary to: 597 mm szerokości, 521 mm głębokości oraz 364 mm wysokości.

Prędkość druku urządzenia wynosi 22 strony na minutę przy druku czarno-białym i kolorowym. W dodatku HL-3170CDW umożliwia drukowanie w najwyższej jakości. Jej rozdzielczość jest równa 2400 x 600 dpi dla druku monochromatycznego, a także tego w kolorze. Urządzenie posiada możliwość automatycznego druku dwustronnego. Jego podajnik na papier mieści w sobie maksymalnie 250 arkuszy. Oprócz wcześniej wspomnianego WiFi, drukarka oferuje możliwość drukowania z wszystkich urządzeń, które mają opcję połączenia się z siecią, np. smartfonem, tabletem, czy laptopem. Producent wydał także własną aplikację do obsługi urządzenia, która działa na sprzęcie z systemem Windows i Mac OS.

Konsumenci chwalą sobie to urządzenie za szybkość druku. W swoich opiniach piszą także, że drukarka jest  wydajna.

 

 

 

 

Brother DCP-9020CDW 

 

Brother DCP-9020CDW to najwyższej jakości urządzenie, które pozwala na drukowanie w kolorze. Drukarka jest bardzo łatwa w obsłudze, a kolorowy, dotykowy wyświetlacz LED umożliwia bezpośredni dostęp do jej ustawień. Design drukarki jest prosty, ale elegancki. Urządzenie drukuje z prędkością 18 stron na minutę z możliwością druku dwustronnego. Parametry te dotyczą zarówno druku monochromatycznego, jak i w kolorze. Czas oczekiwania na wydruk pierwszej strony, to 16 sekund. Przez wzgląd na prędkość drukarki i jakość wydruku, znajdzie ona swoje miejsce w każdym biurze. W dodatku urządzenie posiada pojemny podajnik na papier, który zmieści aż 250 arkuszy.

Rozdzielczość dla obu opcji kolorystycznych jest taka sama i wynosi 2400 x 600 dpi. Charakteryzuje się ona wysoką jakością i pozwala na drukowanie najmniejszych szczegółów. Kolejnym udogodnieniem, które świetnie sprawdzi się w biurze jest możliwość połączenia z innymi urządzeniami dzięki sieci WiFi. Istnieje też możliwość ściągnięcia aplikacji, która pozwala sterować pracą drukarki w bardzo wygodny sposób z każdego telefonu.

Opinie użytkowników po zakupie drukarki są pozytywne. Większość dobrych ocen poparta jest argumentami, które traktują o dobrej jakości druku urządzenia oraz jego prędkości.

 

 

 

 

Brother HL-3140CW 

 

Brother HL-3140CW to świetnej jakości urządzenie, które spełni wymogi każdego biura lub klienta indywidualnego. Drukarka jest przeznaczona do druku monochromatycznego oraz w kolorze. Jej prędkość drukowania wynosi dokładnie 18 stron na minutę, a pierwsza strona zacznie się drukować po upływie 16 sekund. Podane dane dotyczą druku czarno-białego i w kolorze. Waga urządzenia jest równa 17,4 kg, a jej wymiary wynoszą: 240 mm wysokości, 410 mm szerokości oraz 465 mm głębokości.

Z pewnością znajdziesz miejsce dla tej drukarki w każdym biurze. Oba warianty kolorystyczne są drukowane z maksymalną rozdzielczością, wynoszącą 2400 x 600 dpi. Jest to wysoka jakość druku. Podajnik na papier drukarki jest w stanie pomieścić 250 arkuszy, czyli jedną czwartą ryzy. Ponadto urządzenie ma możliwość połączenia bezprzewodowego z innymi sprzętami za pośrednictwem sieci WiFi. Dodatkowa, darmowa aplikacja firmy Brother sprawia, że obsługa drukarki jest prosta i wygodna.

Klienci, którzy zakupili to urządzenie docenili  prędkość i wysoką jakość druku. Według opinii użytkowników, model HL-3140CW to drukarka laserowa kolorowa Brother w dobrej cenie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status