Najlepsza drukarka laserowa kolorowa A3

Ostatnio aktualizowane: 16.11.18

 

Jaką drukarkę laserową kolorową A3 wybrać?

 

Większość dostępnych na rynku drukarek pozwala na wydruk dokumentów w standardowych formatach, takich jak A4 i A5. Może się jednak zdarzyć, że będziemy potrzebować nieco większych plakatów, formularzy czy grafik, np. w formacie A3. Jak znaleźć funkcjonalny sprzęt, który umożliwi nam ich wydrukowanie? Na jakie cechy produktu należy zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w naszym poradniku. Na końcu umieściliśmy ranking, w którym przedstawiliśmy 3 kolorowe drukarki laserowe drukujące na papierze o  formacie A3. Wyróżnione urządzenia są funkcjonalne, łatwe w obsłudze, a ponadto bardziej praktyczne niż modele atramentowe.

Jeżeli zależy nam na niskich kosztach eksploatacji oraz wysokiej jakości i trwałości wydruku sprzęt laserowy jest bardzo dobrym wyborem. Tego typu produkt jest wydajny, a jego działanie niezwykle efektywne. Poza tym należące do tej grupy urządzenia są zwykle energooszczędne, dlatego ich częste użytkowanie nie powinno wpłynąć na podwyższenie rachunków za prąd.

Najlepsza kolorowa drukarka laserowa A3 w 2018 roku pozwala na przygotowanie potrzebnych dokumentów w krótkim czasie. Aby mieć pewność, że drukowanie nie potrwa zbyt długo sprawdźmy prędkość druku. Zwykle jest to kilkanaście stron na minutę, choć w przypadku nowoczesnych urządzeń może to być nawet do kilkudziesięciu stron. Równie istotną rolę odgrywa to, ile trwa przechodzenie drukarki ze stanu uśpienia w stan gotowości do pracy. Nie powinno to trwać dłużej niż ok. 20 sekund, inaczej korzystanie ze sprzętu nie będzie tak komfortowe, jak się spodziewaliśmy.

Szukając dobrej drukarki sprawdźmy, czy wybrany model daje możliwość drukowania prosto ze smartfona lub innych urządzeń mobilnych i czy można go skonfigurować z kilkoma komputerami (połączonymi bezprzewodowo z jedną siecią). Tak funkcjonalny sprzęt ułatwia drukowanie dokumentów wszystkim pracownikom biura, bez konieczności przenoszenia drukarki i podłączania jej przez kabel USB.

Warto zwrócić uwagę na wymiary i wagę produktu. Dzięki temu uda nam się uniknąć zbyt dużego urządzenia, które nie mieści się na biurku. Ze względu na to, że drukarka zwykle jest doskonale widoczna dla wszystkich osób przebywających w pomieszczeniu, powinna dobrze się prezentować. Pamiętajmy o tym, zwłaszcza jeśli kupujemy sprzęt do biura często odwiedzanego przez osoby z zewnątrz, np. korzystających z oferowanych usług klientów.

 

 

Kolorowe drukarki laserowe A3 – ranking

 

 

OKI C823N

 

Drukarka OKI C823N umożliwia drukowanie dokumentów w formacie od A6 do A3 (na materiałach o gramaturze od 64 g/m2 do 256 g/m2). Produkt może pracować w trybie sieci współdzielonej (do której przypisano maksymalnie 20 użytkowników). Wymiary urządzenia to: 44,9 cm x 55,2 cm x 36 cm. Powyższy model waży ok. 37 kg.

Prędkość druku w formacie A3 wynosi 13 str./min (zarówno czarno-białych, jak i kolorowych dokumentów). Sprzęt ma tryb głębokiego uśpienia, który pozwala na zaoszczędzenie energii, a także opcję druku dwustronnego. Ta kolorowa drukarka laserowa A3 w dobrej cenie ma białą, solidną obudowę odporną na rysy i pęknięcia.

Z wydawanych przez konsumentów opinii wynika, że urządzenie jest łatwe w obsłudze i niezwykle praktyczne. Z jego pomocą szybko wydrukujemy dokumenty ze smartfona lub tabletu i to bez konieczności instalowania aplikacji. Wiele osób chwali model OKI C823N również za krótki czas przejścia ze stanu uśpienia do trybu drukowania.

 

 

 

 

HP Color LaserJet Enterprise M750DN

 

Model HP Color LaserJet Enterprise M750DN ma wymiary: 54,4 cm x 58,6 cm x 46,5 cm. Urządzenie waży ok. 52,4 kg. Prędkość druku dokumentów kolorowych w formacie A3 wynosi do 30 str./min. Sprzęt jest wyjątkowo łatwy w obsłudze, a dodatkowo można go szybko połączyć z wybraną grupą sieciową, umożliwiając bezprzewodowe połączenie z kilkoma komputerami jednocześnie.

Za sprawą technologii Instant-on urządzenie rozpoczyna drukowanie po przejściu z trybu oszczędzania energii po upływie 16 sekund. Istotną zaletą sprzętu jest to, że automatycznie rozpoznaje format i rodzaj papieru, aby zapewnić dobrą jakość wydruku.

Jak przekonują konsumenci produkt jest elegancki i można go z łatwością dopasować do reszty wyposażenia biura. Drukarka ma funkcję drukowania dwustronnego pozwalającą na oszczędność papieru. Ponadto wspomniany model jest energooszczędny, co potwierdza certyfikat Energy Star.

 

 

 

 

Ricoh SP6430DN

 

Ricoh SP6430DN to sprzęt o kompaktowych wymiarach (45,9 cm x 39,2 cm x 34,8 cm), który umożliwia drukowanie w formatach od A6 do A3. Produkt waży ok. 22,2 kg i ma estetycznie wyglądającą, biało-szarą obudowę. Czas nagrzewania urządzenia wynosi 16 sekund, a prędkość druku to 38 str./min.

Najlepsze kolorowe drukarki laserowe A3 są wyposażone w pojemny podajnik na papier, którego nie trzeba zbyt często uzupełniać. Z tego powodu przedstawiony model ma kasetkę mieszczącą do 500 arkuszy. Co więcej, sprzęt pozwala na bezprzewodowe połączenie z komputerami należącymi do jednej grupy sieciowej, jak również ze smartfonami, tabletami i innymi urządzeniami mobilnymi.

Drukarka Ricoh SP6430DN działa niezawodnie, a dołączony do zestawu toner daje nam możliwość wydrukowania do 6000 stron (w formacie A4). Niewielki wyświetlacz sprawia, że wybór właściwych parametrów druku jest wyjątkowo prosty.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...