Najlepsza drukarka laserowa Brother

Ostatnio aktualizowane: 19.02.19

 

Jaką drukarkę laserową Brother wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Tematem naszego dzisiejszego poradnika będzie najlepsza drukarka laserowa Brother w 2019 roku, postaramy się ją znaleźć. Na zakup drukarki laserowej decydują się osoby, które potrzebują dużo i szybko drukować. Jednak oferta drukarek jest tak różnorodna, że warto się jej przyjrzeć, aby zaopatrzyć się we wszystkie funkcje, jakie są Ci potrzebne.

Gdy potrzebujesz dużo i często drukować powinieneś się zainteresować, jaką prędkość wydruku ma drukarka, którą zamierzasz kupić. Drukarki laserowe Brother w dobrej cenie pozwalają na wydruk 20 – 26 stron na minutę. Jeśli potrzebujesz wielu wydruków, również zasobnik na papier powinien być odpowiednio duży, na przykład na 250 arkuszy.

Równie istotne i przydatne jest to, aby drukarka współpracowała z modułem WiFi, umożliwi Ci to zdalny druk, a także możliwość wydruków z urządzeń mobilnych, takich jak Smartfon lub iPod. Przed zakupem sprawdź, jak długo trwa połączenie drukarki z komputerem. W niektórych modelach ten czas wynosi nawet 2 minuty.

Większość drukarek jest przystosowana do wydruku formatu A4 lub mniejszego. Najlepsze drukarki laserowe Brother posiadają również możliwość wydruków większych formatów na przykład A3. Sprawdź też, jaką rozdzielczość oferuje model, który wybrałeś, im jest on wyższy tym lepszą jakość wydruku osiągniesz.

Tańszymi modelami drukarek laserowych są modele monochromatyczne, jednak dostępne są również kolorowe drukarki laserowe firmy Brother. Ich cena jest wyższa, niż drukarek monochromatycznych i oferują one wysoką rozdzielczość druku.

Gdy ogranicza Cię ilość miejsca, rozglądnij się za modelami kompaktowymi, które zajmują niewiele miejsca, a jakość i prędkość wydruku mają tożsame z większymi urządzeniami.

W kupowanych drukarkach zwykle jest zamontowany toner startowy, który pozwala na wydruk maksymalnie 1000 stron. Dlatego też przy zakupie drukarki dobrze jest się przeglądnąć, jak pojemne i za jaką cenę są dostępne materiały eksploatacyjne. Jest to szczególnie ważne, gdy masz do druku dużą ilość wydruków. Najlepiej cenowo wychodzą tonery o zwiększonej objętości, które choć nieco droższe od standardowych, pozwalają na wydrukowanie 3 – 4 tysięcy stron.

 

 

Drukarka laserowa Brother – Ranking

 

 

Brother HL-1210WE

 

Brother HL-1210WE to kompaktowa drukarka laserowa monochromatyczna. Jej wymiary: szerokość 238 mm, wysokość 189 mm i głębokość 238 mm powodują, że zawsze łatwo znajdzie się na nią miejsce. Nie bez znaczenia też jest to, że waga tego modelu wynosi zaledwie 4 kg, co ułatwia jego mobilność. Drukarka ta została wyposażona w podajnik na 150 arkuszy papieru A4.

Zastosowanie w drukarce specjalnych wałków chroni wydruki przed zagnieceniami i zakrzywieniami, a także powoduje, że jest ona mniej podatna na zacinanie się papieru. Urządzenie to oferuje maksymalną rozdzielczość druku 2400 x 600 dpi i może drukować za pomocą WiFi, a także z podłączonego do portu USB pamięci zewnętrznej.

Model ten został wyposażony w toner startowy pozwalający na wydruk 1000 arkuszy, klient w zestawie otrzymuje również kabel zasilający. A według użytkowników drukarka ta jest cicha w pracy, ma oszczędny tryb czuwania i bardzo przystępną cenę, a jej niewielkie wymiary zadowolą wszystkich użytkowników z ograniczoną powierzchnią.

 

 

 

 

Brother HL-L2340DW

 

Wysokiej jakości, kompaktowa, monochromatyczna drukarka laserowa z siecią bezprzewodową, oferująca doskonałą jakość druku, tak można opisać model Brother HL-L2340DW. Pozwala ona na dwustronne drukowanie z prędkością wydruku do 26 stron na minutę, a pierwsza strona wydruku jest gotowa w czasie krótszym niż 8,5 sekundy. Podajnik papieru pozwala załadować drukarkę 250 arkuszami, a odbiornik mieści 100 arkuszy.

Urządzenie pozwala na druk za pomocą WiFi, albo dzięki interfejsowi USB 2.0, a także z urządzeń mobilnych, takich jak tablet, iPhone, czy smartfon. Druk jest wykonywany w maksymalnej rozdzielczości 2400 x 600 dpi. Brother HL-L2340DW jest wyposażona w system oddzielnego bębna i tonera, dzięki któremu ich eksploatacja jest wygodniejsza, mniej kosztowna.

Mamy tu również jednowierszowy wyświetlacz LCD, na którym użytkownik może odczytać aktualne komunikaty. Wraz z drukarka klient otrzyma toner startowy, który pozwala wydrukować 700 arkuszy. Według klientów jest to solidny produkt, nie zacina papieru, łatwo się go instaluje i oferuje druk bezprzewodowy. Dodatkowo  jest małych rozmiarów i ma automatyczny druk dwustronny.

 

 

 

 

Brother HL-3170CDW

 

Brother HL-3170CDW to laserowa drukarka kolorowa z bezprzewodowym interfejsem. Może ona znaleźć zastosowanie zarówno w domu, jak i małym biurze. Model ten oferuje prędkość druku 22 strony na minutę, zarówno w wersji kolorowej, jak i monochromatycznej a wydruki charakteryzują się rozdzielczością 2400 x 600dpi. Urządzenie posiada też możliwość druku dwustronnego.

Dzięki zastosowaniu technologii oddzielnych tonerów i bębnów eksploatacja jest mniej kosztowna. Drukarka ta posiada podajnik papieru na 250 arkuszy, odbiornik na 100 arkuszy, a także pozwala na druk z wszelkich urządzeń mobilnych za pomocą aplikacji Brother iPrint&Scan lub usług Apple AirPrint oraz Google Cloud Print. Format wydruku, jaki model ten obsługuje to A4 i mniejsze.

Wymiary tej drukarki to szerokość 410 mm, głębokość 465 mm i wysokość 240 mm, a waga jej to 18,01 kg. Osoby, które zakupiły ten model twierdzą, że spisuje się zgodnie z oczekiwaniami, szybko drukuje zarówno w czerni, jak i kolorze, posiada automatyczny duplex i jest stosunkowo cichy.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...