Najlepsza drukarka laserowa Brother

Ostatnio aktualizowane: 14.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeżeli właśnie myślisz o kupnie drukarki, to może zainteresuje Cię model Brother HL-1210WE. Jest to sprzęt, który gwarantuje dobre jakościowo wydruki, więc może posłużyć nawet do drukowania oficjalnych dokumentów. Model jest stosunkowo szybki, a pierwsza kartka pojawia się już po około 8 sekundach (prędkość wydruku to ok. 20 stron na minutę). Obsługa urządzenia nie powinna stanowić dla nikogo żadnego problemu bo jest ona intuicyjna. Drukarka łączy się z innymi urządzeniami przez kabel, a także przez Wi-Fi, co jest bardzo wygodne. Możemy Ci również polecić inny model, jeżeli ten nie przypadł Ci do gustu. Jest to Brother HL-L2340DW. Prezentowana drukarka jest trochę szybsza od poprzedniej. Warto dodać, że jest ona kompaktowa i można ją umieścić nawet na niezbyt dużym biurku. Z pomocą opisywanego urządzenia można drukować dokumenty w różnych formatach. Model można sparować z wieloma innymi sprzętami.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką drukarkę laserową Brother wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Tematem naszego dzisiejszego poradnika będzie najlepsza drukarka laserowa Brother w 2021 roku, postaramy się ją znaleźć. Na zakup drukarki laserowej decydują się osoby, które potrzebują dużo i szybko drukować. Jednak oferta drukarek jest tak różnorodna, że warto się jej przyjrzeć, aby zaopatrzyć się we wszystkie funkcje, jakie są Ci potrzebne.

 

 

Gdy potrzebujesz dużo i często drukować powinieneś się zainteresować, jaką prędkość wydruku ma drukarka, którą zamierzasz kupić. Drukarki laserowe Brother w dobrej cenie pozwalają na wydruk 20 – 26 stron na minutę. Jeśli potrzebujesz wielu wydruków, również zasobnik na papier powinien być odpowiednio duży, na przykład na 250 arkuszy.

Równie istotne i przydatne jest to, aby drukarka współpracowała z modułem WiFi, umożliwi Ci to zdalny druk, a także możliwość wydruków z urządzeń mobilnych, takich jak Smartfon lub iPod. Przed zakupem sprawdź, jak długo trwa połączenie drukarki z komputerem. W niektórych modelach ten czas wynosi nawet 2 minuty.

Większość drukarek jest przystosowana do wydruku formatu A4 lub mniejszego. Najlepsze drukarki laserowe Brother posiadają również możliwość wydruków większych formatów na przykład A3. Sprawdź też, jaką rozdzielczość oferuje model, który wybrałeś, im jest on wyższy tym lepszą jakość wydruku osiągniesz.

Tańszymi modelami drukarek laserowych są modele monochromatyczne, jednak dostępne są również kolorowe drukarki laserowe firmy Brother. Ich cena jest wyższa, niż drukarek monochromatycznych i oferują one wysoką rozdzielczość druku.

Gdy ogranicza Cię ilość miejsca, rozglądnij się za modelami kompaktowymi, które zajmują niewiele miejsca, a jakość i prędkość wydruku mają tożsame z większymi urządzeniami.

W kupowanych drukarkach zwykle jest zamontowany toner startowy, który pozwala na wydruk maksymalnie 1000 stron. Dlatego też przy zakupie drukarki dobrze jest się przeglądnąć, jak pojemne i za jaką cenę są dostępne materiały eksploatacyjne. Jest to szczególnie ważne, gdy masz do druku dużą ilość wydruków. Najlepiej cenowo wychodzą tonery o zwiększonej objętości, które choć nieco droższe od standardowych, pozwalają na wydrukowanie 3 – 4 tysięcy stron.

 

 

Drukarka laserowa Brother – Ranking

 

 

Brother HL-1210WE

 

Brother HL-1210WE to kompaktowa drukarka laserowa monochromatyczna. Jej wymiary: szerokość 238 mm, wysokość 189 mm i głębokość 238 mm powodują, że zawsze łatwo znajdzie się na nią miejsce. Nie bez znaczenia też jest to, że waga tego modelu wynosi zaledwie 4 kg, co ułatwia jego mobilność. Drukarka ta została wyposażona w podajnik na 150 arkuszy papieru A4.

Zastosowanie w drukarce specjalnych wałków chroni wydruki przed zagnieceniami i zakrzywieniami, a także powoduje, że jest ona mniej podatna na zacinanie się papieru. Urządzenie to oferuje maksymalną rozdzielczość druku 2400 x 600 dpi i może drukować za pomocą WiFi, a także z podłączonego do portu USB pamięci zewnętrznej.

Model ten został wyposażony w toner startowy pozwalający na wydruk 1000 arkuszy, klient w zestawie otrzymuje również kabel zasilający. A według użytkowników drukarka ta jest cicha w pracy, ma oszczędny tryb czuwania i bardzo przystępną cenę, a jej niewielkie wymiary zadowolą wszystkich użytkowników z ograniczoną powierzchnią.

Brother HL-1210WE to drukarka A4. Rozdzielczość drukowania wynosi 2400 x 600 dpi. Waga modelu to około 4 kg. Pamięć wewnętrzna sprzętu to 32 MB. Jest to dobra drukarka laserowa Brother do 350 zł.

Zalety
Pamięć:

Urządzenie ma pamięć wynoszącą 32 MB. Oznacza to, że można drukować dokumenty, które wymagają dużo pamięci.

Instalacja:

Instalacja drukarki w domu oraz parowanie z innymi sprzętami to kwestia kilkudziesięciu sekund. Cały proces nie zabiera zbyt dużo czasu, a co ciekawe, z pomocą sprzętu można drukować za pośrednictwem Wi-Fi, ponieważ właśnie tak można przesłać dokument.

Jakość druku:

Przeprowadzony test drukarek laserowych Brother wykazał, że sprzęt drukuje bardzo wyraźnie i nie zostawia żadnych nieestetycznych plam. Dlatego może być on używany nie tylko do domowych wydruków, ale również do wydruku ważnych dokumentów w biurze.

Gabaryty:

Sprzęt jest kompaktowy i nie zabiera dużo miejsca w żadnym z pomieszczeń. Głębokość drukarki to jedynie 24 cm.

Obsługa:

Na obudowie drukarki znajduje się kilka przycisków, które są bardzo dobrze opisane. Obsługa sprzętu nie jest w żadnym wypadku skomplikowana.

Wady
Wykonanie:

Wiele osób zauważyło, że produkt jest wykonany z nie najlepszego tworzywa sztucznego, podatnego na zarysowania.

 

 

 

 

Brother HL-L2340DW

 

Wysokiej jakości, kompaktowa, monochromatyczna drukarka laserowa z siecią bezprzewodową, oferująca doskonałą jakość druku, tak można opisać model Brother HL-L2340DW. Pozwala ona na dwustronne drukowanie z prędkością wydruku do 26 stron na minutę, a pierwsza strona wydruku jest gotowa w czasie krótszym niż 8,5 sekundy. Podajnik papieru pozwala załadować drukarkę 250 arkuszami, a odbiornik mieści 100 arkuszy.

Urządzenie pozwala na druk za pomocą WiFi, albo dzięki interfejsowi USB 2.0, a także z urządzeń mobilnych, takich jak tablet, iPhone, czy smartfon. Druk jest wykonywany w maksymalnej rozdzielczości 2400 x 600 dpi. Brother HL-L2340DW jest wyposażona w system oddzielnego bębna i tonera, dzięki któremu ich eksploatacja jest wygodniejsza, mniej kosztowna.

Mamy tu również jednowierszowy wyświetlacz LCD, na którym użytkownik może odczytać aktualne komunikaty. Wraz z drukarka klient otrzyma toner startowy, który pozwala wydrukować 700 arkuszy. Według klientów jest to solidny produkt, nie zacina papieru, łatwo się go instaluje i oferuje druk bezprzewodowy. Dodatkowo  jest małych rozmiarów i ma automatyczny druk dwustronny.

Brother HL-L2340DW to drukarka, którą można połączyć z wieloma systemami komputerowymi. Jej wymiary wynoszą 18 cm x 35 cm x 36 cm. Sprzęt obsługuje kilka formatów wydruku.

Zalety
Łączność:

Jest to drukarka, która łączy się z wieloma urządzeniami. Możemy korzystać z różnego rodzaju papieru oraz podłączenia sprzętu do urządzeń różnego typu. Poza tym drukarka drukuje w różnych formatach.

Obsługa:

Instrukcja jest bardzo dobrze opisana, więc obsługa nie stanowi żadnego problemu i jest intuicyjna. Na obudowie nie ma zbyt wiele przycisków, co jest atutem.

Szybkość:

Sprzęt drukuje z szybkością około 27 stron na minutę, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Kompaktowość:

Prezentowana drukarka nie jest zbyt duża i zmieści się nawet w małym pomieszczeniu. Jej wymiary wynoszą 18 cm x 35 cm x 36 cm.

Wady
Głośność:

Według opinii użytkowników drukarka pracuje stosunkowo głośno. Może to być dość denerwujące dla osób znajdujących się w pobliżu urządzenia.

 

 

 

 

Brother HL-L3210CWYJ1

 

Sprzęt Brother HL-L3210CWYJ1 umożliwia drukowanie dokumentów z prędkością 18 stron na minutę. Maksymalna rozdzielczość wydruku to 600 x 2400 dpi, a format – A4. Urządzenie zostało wyposażone w moduł Wi-Fi, dlatego może nawiązać bezprzewodowe połączenie z Internetem. Ponadto daje ono możliwość drukowania plików bezpośrednio ze smartfonów i tabletów.

Drukarka waży 17,1 kg, jej wymiary to: wysokość – 25,2 cm, szerokość – 41 cm i głębokość – 46,1 cm. Model ma opcję automatycznego druku dwustronnego, która zmniejsza zużycie papieru. Do urządzenia dołączono tonery z tuszem, które powinny wystarczyć na wydrukowanie 1000 stron. Ponieważ sprzęt ma wyświetlacz LCD, jego obsługa nikomu nie powinna sprawić trudności.

Jakie są najważniejsze atuty drukarki? Po analizie komentarzy na jej temat wywnioskowaliśmy, że są to: kompatybilność z wieloma systemami operacyjnymi, stosunkowo cicha praca oraz pojemny podajnik na papier. Kupujący często chwalą urządzenie również za to, że nie trzeba zbyt długo czekać na wydruk pierwszej strony po przejściu ze stanu uśpienia w tryb gotowości do pracy.

Urządzenie Brother HL-L3210CWYJ1 drukuje z prędkością 18 stron na minutę. Model ma wymiary: 25,2 cm x 41 cm x 46,1 cm i waży 17,1 kg. Maksymalny format wydruku to A4.

Zalety
Bezprzewodowa łączność z Internetem:

Ponieważ sprzęt ma wbudowany moduł Wi-Fi, nie wymaga podłączenia do wybranej sieci przez kabel (choć w razie potrzeby możemy go użyć). Drukarka wykorzystuje standard 802.11n, który zapewnia bezpieczne połączenie bezprzewodowe.

Ma wyświetlacz LCD:

Drukarka ma duży i czytelny wyświetlacz LCD. Dzięki niemu wybór odpowiednich parametrów wydruku nie zajmuje dużo czasu. Z obsługą sprzętu powinien poradzić sobie każdy z nas.

Duży pojemnik papieru:

W podajniku papieru zmieści się do 250 arkuszy, co oznacza, że nie musimy go za często uzupełniać (nawet jeśli codziennie drukujemy dokumenty).

Wady
Mało elegancki wygląd:

Część osób uważa, że nie jest to dobra drukarka do biura, ponieważ nieelegancko wygląda. Poza tym po ustawieniu jej na niewielkim biurku może się okazać, że znacząco ogranicza wolną przestrzeń.

 

 

 

 


Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Brother HL-3170CDW

 

Brother HL-3170CDW to laserowa drukarka kolorowa z bezprzewodowym interfejsem. Może ona znaleźć zastosowanie zarówno w domu, jak i małym biurze. Model ten oferuje prędkość druku 22 strony na minutę, zarówno w wersji kolorowej, jak i monochromatycznej a wydruki charakteryzują się rozdzielczością 2400 x 600dpi. Urządzenie posiada też możliwość druku dwustronnego.

Dzięki zastosowaniu technologii oddzielnych tonerów i bębnów eksploatacja jest mniej kosztowna. Drukarka ta posiada podajnik papieru na 250 arkuszy, odbiornik na 100 arkuszy, a także pozwala na druk z wszelkich urządzeń mobilnych za pomocą aplikacji Brother iPrint&Scan lub usług Apple AirPrint oraz Google Cloud Print. Format wydruku, jaki model ten obsługuje to A4 i mniejsze.

Wymiary tej drukarki to szerokość 410 mm, głębokość 465 mm i wysokość 240 mm, a waga jej to 18,01 kg. Osoby, które zakupiły ten model twierdzą, że spisuje się zgodnie z oczekiwaniami, szybko drukuje zarówno w czerni, jak i kolorze, posiada automatyczny duplex i jest stosunkowo cichy.

Brother HL-3170CDW to drukarka, której rozdzielczość wydruku wynosi 2400 x 600 dpi. Prędkość wydruku wynosi 22 strony na minutę.

Zalety
Jakość wydruku:

Wydruk jest za każdym razem przejrzysty i łatwo się z niego czyta. Nawet po pewnym czasie jego jakość nie spada.

Podajnik papieru:

W podajniku papieru jest miejsce na 250 arkuszy, taka ilość powinna nam starczyć na tak długo, abyśmy przez pewien czas nie musieli myśleć o wymianie kartek.

Koszt:

Ogólny koszt druku jest bardzo niski. Wszystkie tonery oraz zamienniki nie są kosztowne, więc po zakupie sprzętu nie trzeba będzie wydawać zbyt dużo pieniędzy na jego eksploatację.

Wady
Działanie:

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że czasem drukarka zacina się i trzeba ją zresetować. Czasem zaczyna działać po kilku minutach bez resetowania, więc trzeba być na to przygotowanym.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status