Najlepsza drukarka laserowa A3

Ostatnio aktualizowane: 24.04.19

 

Jaką drukarkę laserową A3 wybrać?

 

Drukarka laserowa pozwalająca na przygotowanie dokumentów w formacie A3 świetnie nadaje się do użytku nie tylko w domu, ale również w biurze. To wyjątkowo funkcjonalny sprzęt zapewniający dobrą jakość wydruków. Zachęcamy Cię do przeczytania poradnika na temat tego typu urządzeń, z pomocą którego szybko znajdziesz właściwy produkt. Dzięki niemu przekonasz się również, które sprzęty są obecnie najbardziej popularne.

 

 

Drukarki laserowe mają wiele zalet, a do najważniejszych zalicza się m.in. szybkość pracy oraz niski koszt wydruku. Wydrukowane dokumenty często okazują się trwalsze niż, gdy są drukowane z wykorzystaniem techniki atramentowej, ponieważ nie blakną pod wpływem działania promieni UV. Warto dodać, że sprzęty laserowe mogą drukować nie tylko na zwykłym papierze, ale i np. na foliach (nie ma ryzyka, że tusz się rozmaże).

Wśród drukarek wyróżniamy modele monochromatyczne i kolorowe. Te drugie uznawane są za bardziej praktyczne, ponieważ drukują czarno-białe, jak i wielobarwne dokumenty. To, który sprzęt wybierzemy, powinno zależeć jednak od indywidualnych potrzeb. Są takie biura, gdzie przygotowuje się jedynie monochromatyczne umowy, korespondencję firmową czy zaświadczenia i nie ma potrzeby inwestowania w kolorową drukarkę, ponieważ trudno będzie wykorzystać jej wszystkie możliwości.

Jednym z najważniejszych parametrów drukarek jest szybkość druku. Powinno to być minimum 17 str./min w formacie A3, a w formacie A4 – 20 str./min (zarówno przy dokumentach monochromatycznych, jak i kolorowych). Warto sprawdzić też jakość wydruku, zwykle jest to 600 dpi x 600 dpi lub 1200 dpi x 1200 dpi. Od tego zależy jakość wszystkich detali i bezproblemowe odczytanie tekstu.

Jeśli zależy nam na komforcie użytkowania urządzenia, wybierzmy takie wyposażone w kartę sieciową lub moduł Wi-Fi. Wtedy sprzęt pozwoli na szybkie drukowanie ze wszystkich komputerów połączonych z jedną siecią. Najlepsza drukarka laserowa A3 w 2019 roku umożliwia także wydruk bezpośrednio z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety bez konieczności korzystania z kabla USB.

Nowoczesne drukarki wyposażone są ponadto w wiele dodatkowych funkcji, takich jak duplex (automatyczny wydruk dwustronny) czy skanowanie dokumentów. Nierzadko przydatny okazuje się dotykowy wyświetlacz LCD, który sprawia, że obsługa urządzenia staje się znacznie łatwiejsza.

 

 

Drukarki laserowe A3 – Ranking

 

 

Konica Minolta Bizhub C360 

 

Osoby, którym marzy się drukarka laserowa A3 w dobrej cenie powinny zwrócić uwagę na model Konica Minolta Bizhub C360. To urządzenie umożliwiające przygotowanie dokumentów w formacie od A6 do A3, które może pełnić funkcję kopiarki i skanera. Sprzęt ma wymiary: 64,3 cm x 84,8 cm x 77 cm i waży ok. 98 kg.

To, co wyróżnia produkt to krótki czas oczekiwania na uzyskanie pierwszej strony dokumentu (od 5,8 s do 7,7 s, w zależności od kolorystyki). Prędkość wydruku w formacie A4 to 36 str./min, zarówno dla monochromatycznych, jak też kolorowych dokumentów. Urządzenie wyposażono w duplex (automatyczny druk dwustronny pozwalający na oszczędność papieru), ma też 250 GB dysk twardy.

Drukarka spodobała się wielu konsumentom, gdyż łatwo się ją obsługuje (głównie z uwagi na czytelny wyświetlacz). Sprzęt ma kółka w podstawie, więc można przesuwać go po podłodze. Urządzenie doskonale nadaje się do intensywnej pracy w biurze, ponieważ jego maksymalne obciążenie to 35 000 stron na miesiąc.

 

 

 

 

HP Color LaserJet Enterprise M750dn 

 

Model HP Color LaserJet Enterprise M750dn pozwala na przygotowanie czarno-białych, jak też kolorowych dokumentów. Sprzęt drukuje z prędkością do 30 str./min (w formacie A4), a czas oczekiwania na pierwszą stronę wynosi ok. 10 sekund. Produkt waży ok. 52,4 kg, jego wymiary to: 54,4 cm x 58,6 cm x 46,5 cm.

Sprzęt zapewnia wydruki o rozdzielczości 600 dpi x 600 dpi. Maksymalne obciążenie drukarki to 120 000 stron na miesiąc, dlatego nie ma ryzyka, że zbyt intensywna praca negatywnie na nią wpłynie. Produkt ma 3 podajniki papieru i niewielki wyświetlacz, dzięki któremu szybko ustawimy optymalne parametry druku. Urządzenie można połączyć przewodowo z Internetem.

Model oferowany przez markę HP ma certyfikat Energy Star, co oznacza, że jest energooszczędny. Drukarka jest kompatybilna zarówno z komputerami z systemem Windows, jak i Linux czy Mac OS X. Konsumenci chwalą sprzęt również za to, że umożliwia bezpośrednie drukowanie plików ze smartfonów i tabletów.

 

 

 

 

HP LaserJet Enterprise M806dn 

 

Chcielibyśmy zaprezentować monochromatyczną drukarkę HP LaserJet Enterprise M806dn, która pozwala na drukowanie z prędkością do 56 str./min (w formacie A4, do 23 str./min w formacie A3). Produkt ma wymiary: 109,5 cm x 64,8 cm x 63,5 cm. Sprzęt waży 76,1 kg.

Urządzenie wykorzystuje technologię Touch-To-Print pozwalającą na bezpośrednie drukowanie z tabletu czy telefonu. Maksymalne obciążenie drukarki to 50 000 stron na miesiąc, a czas oczekiwania na pierwszą stronę wydruku wynosi 8,5 s. Opisywany model jest przystosowany do pracy w sieci (przy użyciu kabla Ethernet) i wyposażono go w dotykowy wyświetlacz LCD.

Ponieważ najlepsze drukarki laserowe A3 nie generują zbyt dużego hałasu, również model HP LaserJet Enterprise M806dn stosunkowo cicho pracuje (do 55 dB). Sprzęt może współpracować z komputerami z dowolnym systemem operacyjnym. Ponadto urządzenie zapewnia wydruki o rozdzielczości 1200 dpi x 1200 dpi.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...