Najlepsza drukarka do zdjęć z telefonu

Ostatnio aktualizowane: 17.11.18

 

Jaką drukarkę do zdjęć z telefonu wybrać?

 

Drukarka do zdjęć z telefonu to sprzęt idealny dla osób, które nie lubią zostawiać odbitek do wywołania w specjalistycznym zakładzie fotograficznym. Z jego pomocą możemy szybko uzyskać wydruki bardzo dobrej jakości. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę robiąc zakupy. Istotne informacje na ten temat znajdziesz w naszym poradniku. Na jego końcu umieściliśmy ranking prezentujący trzy takie urządzenia.

 

 

Dostępne na rynku drukarki dzielimy na modele stacjonarne i mobilne. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Sprzęty stacjonarne mają większe wymiary, ale umożliwiają wydrukowanie zdjęć w dużych formatach. Często sprawdzają się one również w roli skanera i faksu. Z kolei produkty mobilne możemy wszędzie ze sobą zabrać, głównie ze względu na niewielkie gabaryty. Co więcej, nie wymagają one połączenia z innymi urządzeniami przy pomocy kabla.

Najlepsza drukarka do zdjęć z telefonu w 2018 roku działa szybko i niezawodnie. Dlatego wybierając idealny dla siebie model należy sprawdzić m.in. szybkość drukowania oraz sposób łączności ze smartfonem. Zazwyczaj takie sprzęty potrzebują kilku minut na to, by wydrukować wybrane przez nas zdjęcia. Niemniej bardziej zaawansowane technologicznie drukarki niekiedy robią to w czasie krótszym niż 1 minuta. Stacjonarne produkty zazwyczaj wymagają podłączenia do komputera czy telefonu kablem. Osobom chcącym tego uniknąć polecamy sprzęty wyposażone w moduł Wi-Fi. Takie rozwiązanie sprawia, że błyskawicznie połączymy drukarkę ze smartfonem, gdyż wystarczy nam dostęp do Internetu. Ciekawą alternatywą może być moduł Bluetooth, za sprawą którego również uda nam się uniknąć konieczności podłączania urządzeń poprzez kabel.

Większość z dostępnych na rynku drukarek fotograficznych pozwala na wydrukowanie fotografii w formacie 10 cm x 15 cm. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu nieco większych zdjęć musimy poszukać sprzętu pozwalającego na wydruki także w formacie A5 (14,8 cm x 21 cm), A4 (21 cm x 29,7 cm) lub nawet A3 (29,7 cm x 42 cm). W tej kwestii dużo zależy od naszych potrzeb i preferencji.

Robiąc zakupy musimy upewnić się, że zakupiona drukarka będzie współpracować z naszym smartfonem. Urządzenia służące do wydruku zdjęć w większości są kompatybilne z systemem operacyjnym Android, niektóre również z iOS i Windows. Wybór będzie w dużej mierze zależeć od tego, jaki telefon posiadamy.

 

 

Drukarki do zdjęć z telefonu – ranking

 

 

Polaroid Zip

 

Chcielibyśmy zaprezentować drukarkę Polaroid Zip, która jest modelem przenośnym. Ma ona niewielkie wymiary (75 mm x 115 mm x 20 mm). Produkt waży 0,19 kg, dlatego możemy go bez przeszkód wszędzie ze sobą zabrać. Urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami z systemem operacyjnym Android 2.3.3 lub nowszym oraz z systemem iOS 5.1 i wyższym.

Prezentowana drukarka pozwala wydrukować zdjęcia z telefonu w 45 sekund. Co ciekawe, sprzęt nie wymaga montażu tuszu. Wystarczy użyć specjalnego papieru ZINK PAPER. Pod wpływem wysokiej temperatury wytwarzanej przez urządzenie, aktywują się zawarte w kartce nano-cząsteczki. To one tworzą na zdjęciu żywe i wyraźne kolory.

Konsumenci chwalą model Polaroid Zip przede wszystkim za niezawodność. Drukarka łączy się ze smartfonem poprzez moduł Bluetooth. Pozwala to uniknąć potrzeby podłączania kabla. Ze względu na nieduże gabaryty, produkt można schować do kieszeni i mieć go zawsze przy sobie.

 

 

 

 

Canon Selphy CP1200

 

Drukarka do zdjęć Canon Selphy CP1200 to produkt mobilny. Jego wymiary to: 135,9 mm x 180,6 mm x 63,2 mm. Urządzenie waży 0,86 kg, można je bez przeszkód przenosić w kieszeni czy torebce. Sprzęt jest kompatybilny z systemem Windows 7, 8, 8.1 oraz Mac OS X.

Obsługiwane przez drukarkę formaty wydruku to: A4, A5, B4 i B5. Ponieważ powyższy model został wyposażony w moduł Wi-Fi, może on połączyć się ze smartfonem bez użycia kabla. Co więcej, ma on także ułatwiający obsługę wyświetlacz LCD oraz czytnik kart pamięci.

Z opinii wydawanych przez konsumentów wynika, że sprzęt marki Canon skrywa wiele zalet. Ta drukarka do zdjęć z telefonu w dobrej cenie działa bardzo szybko, a do tego drukuje fotografie w dobrej jakości. Wiele osób doceniło urządzenie również za możliwość wyboru wykończenia (matowego lub błyszczącego na standardowym papierze fotograficznym).

 

 

 

 

Kodak PM210B 

 

Kodak PM210B to model przenośny, który pozwala na wydrukowanie zdjęć bezpośrednio z telefonu w 60 sekund. Jest to możliwe za sprawą wbudowanego modułu Wi-Fi i NFC. Produkt ma wymiary: 76,1 mm x 152,8 mm x 24 mm. Waży on 0,238 kg.

Do najważniejszych atutów sprzętu należą nie tylko kompaktowe wymiary, ale i zasilanie akumulatorowe oraz wysokiej jakości wydruk odporny na działanie wilgoci. Drukarka jest zasilana baterią, która umożliwia wydrukowanie do 20 zdjęć na raz. Urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami z systemem Android oraz iOS.

Na podstawie opinii opublikowanych w Internecie możemy wywnioskować, że najlepsze drukarki do zdjęć z telefonu są nie tylko łatwe w obsłudze, ale i funkcjonalne. Tymi słowami konsumenci opisują model Kodak PM210B. Pozwala on wyszukiwać zdjęcia i je drukować (również z plików wideo) poprzez wykorzystanie specjalnej aplikacji na smartfony.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...