Najlepsza drukarka do zdjęć z telefonu

Ostatnio aktualizowane: 05.03.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Drukarki do zdjęć z telefonu zyskują na popularności. Wszystko przez to, że tego typu urządzenia pozwalają w łatwy sposób utrwalić wspomnienia. Jeśli interesujesz się zakupem sprzętu, ale nie masz czasu na porównywanie dostępnych na rynku modeli, zamieszczony na naszej stronie ranking powinien Cię zainteresować. Na jego szczycie umieściliśmy drukarkę do zdjęć z telefonu Polaroid Mini Zip. Zajmuje ona niewiele miejsce, więc mieści się nawet w kieszeni. W związku z tym jej przenoszenie nie stanowi żadnego problemu. Wysoka jakość wykonania urządzenia sprawia, że jest ono odporne na uszkodzenia mechaniczne i awarie. Model można łatwo połączyć ze swoim smartfonem bez konieczności używania kabli. Jest to możliwe za sprawą bezprzewodowej łączności Bluetooth. Na drugim miejscu w prezentowanym przez nas zestawieniu znalazła się drukarka do zdjęć z telefonu Kodak Mini 2. Urządzenie jest kompatybilne z telefonami z systemem Android i iOS. Sprzęt ma łączność bezprzewodową Bluetooth, więc chcąc wydrukować zdjęcia nie musimy podłączać sprzętu do smartfona za pomocą kabla.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką drukarkę do zdjęć z telefonu wybrać?

 

Drukarka do zdjęć z telefonu to sprzęt idealny dla osób, które nie lubią zostawiać odbitek do wywołania w specjalistycznym zakładzie fotograficznym. Z jego pomocą możemy szybko uzyskać wydruki bardzo dobrej jakości. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę robiąc zakupy. Istotne informacje na ten temat znajdziesz w naszym poradniku. Na jego końcu umieściliśmy ranking prezentujący trzy takie urządzenia.

 

 

Dostępne na rynku drukarki dzielimy na modele stacjonarne i mobilne. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Sprzęty stacjonarne mają większe wymiary, ale umożliwiają wydrukowanie zdjęć w dużych formatach. Często sprawdzają się one również w roli skanera i faksu. Z kolei produkty mobilne możemy wszędzie ze sobą zabrać, głównie ze względu na niewielkie gabaryty. Co więcej, nie wymagają one połączenia z innymi urządzeniami przy pomocy kabla.

Najlepsza drukarka do zdjęć z telefonu w 2021 roku działa szybko i niezawodnie. Dlatego wybierając idealny dla siebie model należy sprawdzić m.in. szybkość drukowania oraz sposób łączności ze smartfonem. Zazwyczaj takie sprzęty potrzebują kilku minut na to, by wydrukować wybrane przez nas zdjęcia. Niemniej bardziej zaawansowane technologicznie drukarki niekiedy robią to w czasie krótszym niż 1 minuta. Stacjonarne produkty zazwyczaj wymagają podłączenia do komputera czy telefonu kablem. Osobom chcącym tego uniknąć polecamy sprzęty wyposażone w moduł Wi-Fi. Takie rozwiązanie sprawia, że błyskawicznie połączymy drukarkę ze smartfonem, gdyż wystarczy nam dostęp do Internetu. Ciekawą alternatywą może być moduł Bluetooth, za sprawą którego również uda nam się uniknąć konieczności podłączania urządzeń poprzez kabel.

Większość z dostępnych na rynku drukarek fotograficznych pozwala na wydrukowanie fotografii w formacie 10 cm x 15 cm. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu nieco większych zdjęć musimy poszukać sprzętu pozwalającego na wydruki także w formacie A5 (14,8 cm x 21 cm), A4 (21 cm x 29,7 cm) lub nawet A3 (29,7 cm x 42 cm). W tej kwestii dużo zależy od naszych potrzeb i preferencji.

Robiąc zakupy musimy upewnić się, że zakupiona drukarka będzie współpracować z naszym smartfonem. Urządzenia służące do wydruku zdjęć w większości są kompatybilne z systemem operacyjnym Android, niektóre również z iOS i Windows. Wybór będzie w dużej mierze zależeć od tego, jaki telefon posiadamy.

 

 

Drukarki do zdjęć z telefonu – ranking

 

 

Polaroid Zip

 

Chcielibyśmy zaprezentować drukarkę Polaroid Zip, która jest modelem przenośnym. Ma ona niewielkie wymiary (75 mm x 115 mm x 20 mm). Produkt waży 0,19 kg, dlatego możemy go bez przeszkód wszędzie ze sobą zabrać. Urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami z systemem operacyjnym Android 2.3.3 lub nowszym oraz z systemem iOS 5.1 i wyższym.

Prezentowana drukarka pozwala wydrukować zdjęcia z telefonu w 45 sekund. Co ciekawe, sprzęt nie wymaga montażu tuszu. Wystarczy użyć specjalnego papieru ZINK PAPER. Pod wpływem wysokiej temperatury wytwarzanej przez urządzenie, aktywują się zawarte w kartce nano-cząsteczki. To one tworzą na zdjęciu żywe i wyraźne kolory.

Konsumenci chwalą model Polaroid Zip przede wszystkim za niezawodność. Drukarka łączy się ze smartfonem poprzez moduł Bluetooth. Pozwala to uniknąć potrzeby podłączania kabla. Ze względu na nieduże gabaryty, produkt można schować do kieszeni i mieć go zawsze przy sobie.

Polaroid Mini Zip to bardzo dobra drukarka do zdjęć z telefonu do 500 zł. Urządzenie ma wymiary: szerokość – 7,5 cm, głębokość – 11,5 cm i wysokość – 2 cm, a jego waga wynosi ok. 0,2 kg.

Zalety
Przeznaczenie:

Drukarka jest odpowiednia do telefonów z systemem Android i IOS. Bez względu więc na to, jaki masz model smartfona urządzenie będzie z nim kompatybilne.

Kompaktowe wymiary:

Produkt zajmuje niewiele miejsca - można go schować nie tylko do małej torebki, ale też kieszeni. W związku z tym mamy możliwość drukowania zdjęć i utrwalania wspomnień niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdujemy.

Łączność Bluetooth:

Model ma łączność Bluetooth pozwalającą na szybkie jego sparowanie z naszym smartfonem. W rezultacie przesyłanie zdjęć pomiędzy urządzeniami jest bardzo proste.

Akumulator:

Wbudowany akumulator litowo-jonowy jest wytrzymały. Na uwagę zasługuje także stosunkowo krótki czas ładowania (1,5 h).

Obudowa:

Odporna na zarysowania obudowa pozwala na długo zachować atrakcyjny wygląd modelu.

Wady
Niewielka ilość funkcji w aplikacji:

Niektórzy konsumenci uważają, że w aplikacji na telefon, która pozwala na obsługę urządzenia, jest stosunkowo mało funkcji.

 

 

 

 

Kodak Mini 2

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć drukarki do zdjęć z telefonu Kodak Mini 2. Jest to urządzenie mobilne, więc można je mieć przy sobie podczas wszystkich ważnych uroczystości. Wymiary sprzętu to: 7,8 cm x 13 cm x 2,4 cm, a jego waga wynosi 0,2 kg. Jak podaje producent, wydruk jednego zdjęcia zajmuje mniej niż minutę.

Aby rozpocząć korzystanie ze sprzętu trzeba pobrać na telefon darmową aplikację. Dzięki niej będziemy mogli sparować oba urządzenia bez konieczności używania kabli. Prezentowana drukarka jest kompatybilna ze smartfonami z systemem Android i iOS. Model ma wbudowany akumulator litowo-jonowy o pojemności 620 mAh. Czas jego ładowania wynosi 1,5 h.

Użytkownicy podkreślają, że wydrukowane za pomocą Kodak Mini 2 zdjęcia są dobrej jakości. Kolory są nasycone, więc fotografie wyglądają bardzo realistycznie. Zdjęcia są odporne na drobne zachlapania, odciski palców czy działanie promieni słonecznych.

Kodak Mini 2 to drukarka do zdjęć z telefonu o wymiarach: 7,8 cm x 13 cm x 2,4 cm i wadze 0,2 kg. Czas wydruku jednego zdjęcia wynosi mniej niż minutę.

Zalety
Łatwe przesyłanie zdjęć:

Użytkownicy zapewniają, że przesyłanie zdjęć z telefonu do drukarki nie sprawia problemów. Urządzenie ma łączność bezprzewodową Bluetooth. Aby rozpocząć drukowanie wystarczy pobrać aplikację Kodak Mini Shot i sparować smartfon z zakupionym sprzętem.

Druk termosublimacyjny:

Do druku wykorzystywane są 3 barwniki. Zdjęcia mają specjalną warstwę ochronną i są odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie wody czy promieni UV.

Mobilność:

Sprzęt jest lekki, więc można go zabrać ze sobą w podróż, na spotkanie ze znajomymi czy imprezę. Model waży ok. 0,2 kg, więc jego noszenie nie będzie dla nas męczące.

Wkłady All-In-One:

Do drukarki pasują wkłady typu All-In-One. Zawierają one tusz i papier. Oznacza to, że wymiana wkładów jest prosta i zajmuje niewiele czasu.

Wady
Brak możliwości druku bezpośrednio z karty pamięci:

Urządzenie nie ma osobnego wejścia na kartę pamięci.

 

 

 

 

Kodak PM210B 

 

Kodak PM210B to model przenośny, który pozwala na wydrukowanie zdjęć bezpośrednio z telefonu w 60 sekund. Jest to możliwe za sprawą wbudowanego modułu Wi-Fi i NFC. Produkt ma wymiary: 76,1 mm x 152,8 mm x 24 mm. Waży on 0,238 kg.

Do najważniejszych atutów sprzętu należą nie tylko kompaktowe wymiary, ale i zasilanie akumulatorowe oraz wysokiej jakości wydruk odporny na działanie wilgoci. Drukarka jest zasilana baterią, która umożliwia wydrukowanie do 20 zdjęć na raz. Urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami z systemem Android oraz iOS.

Na podstawie opinii opublikowanych w Internecie możemy wywnioskować, że najlepsze drukarki do zdjęć z telefonu są nie tylko łatwe w obsłudze, ale i funkcjonalne. Tymi słowami konsumenci opisują model Kodak PM210B. Pozwala on wyszukiwać zdjęcia i je drukować (również z plików wideo) poprzez wykorzystanie specjalnej aplikacji na smartfony.

Kodak PM210B to drukarka do zdjęć z telefonu wyposażona w baterię litowo-jonową. Model ma wymiary: szerokość – 7,6 cm, głębokość – 15,2 cm i wysokość – 2,4 cm.

Zalety
Jakość odbitek:

Wydrukowane za pomocą Kodak PM210B zdjęcia mają bardzo dobrą jakość. Fotografie są wodoodporne, a dodatkowo na ich powierzchni nie pozostają ślady po odciskach palców.

Łatwa konfiguracja:

Przed pierwszym użyciem należy skonfigurować sprzęt ze smartfonem. Cały proces zajmuje zaledwie kilka chwil.

Aplikacja:

Prostą obsługę drukarki gwarantuje dobrze przemyślana aplikacja. Ma ona wszystkie niezbędne funkcje i przejrzyste menu. Wybranie i przygotowanie zdjęć do wydruku nie jest więc skompilowane.

Wady
Bateria:

W pełni naładowana bateria pozwala wydrukować do 20 zdjęć.

 

 

 

 

Jak drukować przy pomocy drukarki do zdjęć z telefonu?

 

Drukarki do zdjęć z telefonu to niewielkie sprzęty, które są łatwe w obsłudze. Jednak jeśli do tej pory nie korzystaliśmy z podobnych urządzeń, drukowanie fotografii może początkowo być dla nas kłopotliwe. Jak ustawić drukarkę i przygotować ją do użytku? Cenne wskazówki i porady są w tej części artykułu.

 

 

Przygotowanie kasety z tuszem i papierem

Żeby drukować zdjęcia z telefonu, musimy zamontować w urządzeniu kasetę z tuszem, a także papierem. Czynności te nie są zbyt trudne, ale musimy zachować ostrożność, aby przez przypadek nie uszkodzić wewnętrznych części budowy drukarki. Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest upewnienie się, że wybraliśmy odpowiedni format papieru (np. do pocztówek). Potem trzeba sprawdzić, czy arkusz tuszowy jest napięty – jeśli nie, może dojść do jego rozdarcia podczas montowania w urządzeniu. Po montażu kasety z tuszem możemy przejść do włożenia do drukarki kasety z papierem. Uważajmy przy tym na liczbę arkuszy, gdyż jeśli będzie ich za dużo, sprzęt nie będzie działał prawidłowo (może też ulec awarii). Papier należy wkładać błyszczącą stroną do góry, uważając, aby jej nie dotknąć. Może to negatywnie wpłynąć na jakość wydruku. Po zdjęciu folii ochronnej i upewnieniu się, że arkusze zostały prawidłowo zamontowane w kasecie, możemy zamknąć pokrywę.

 

Instalacja drukarki

Chcąc zainstalować drukarkę i przygotować ją do użycia, musimy ustawić ją na stabilnym, płaskim podłożu, z dala od silnego promieniowania magnetycznego oraz źródła elektromagnetycznego. Po podłączeniu kabla zasilającego do gniazdka możemy włączyć urządzenie, a następnie wybrać język menu i połączyć je z odpowiednią siecią Wi-Fi.

 

Jak wydrukować zdjęcia z telefonu?

Żeby móc drukować zdjęcia ze swojego smartfona, musimy najpierw zainstalować specjalną aplikację i podłączyć go do właściwej sieci Wi-Fi, aby móc przeprowadzić konfigurację z drukarką. Wówczas na jej wyświetlaczu automatycznie pojawi się tzw. ekran gotowości. Żeby wydrukować zdjęcia, należy postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się w aplikacji na smartfonie. Fotografie będą gotowe po kilku minutach, w zależności od ich ilości.

Co ważne, przed wydrukowaniem zdjęć możemy je dowolnie wykadrować, dodać marginesy, zmniejszyć lub zwiększyć jasność, kontrast, a nawet zredukować efekt czerwonych oczu. Wszystkie te opcje znajdziemy w menu urządzenia. Do fotografii możemy dodać nawet dokładną datę i godzinę (do wyboru jest kilka dostępnych formatów).

 

 

Drukowanie z innych nośników danych

Większość drukarek do zdjęć z telefonu pozwala na drukowanie plików zapisanych także na innych nośnikach danych. Może to być karta pamięci lub pendrive. Poza tym możemy bez przeszkód drukować fotografie zapisane na twardym dysku komputera stacjonarnego bądź laptopa, wystarczy podłączyć sprzęty do tej samej sieci Wi-Fi i wybrać właściwy punkt dostępowy. Dodatkową czynnością, jaką musimy wykonać, jest instalacja sterowników, które znajdziemy na stronie internetowej wskazanej przez producenta drukarki.

W razie konieczności możemy podłączyć sprzęt do komputera przy pomocy kabla USB (w takim przypadku także nieunikniona jest instalacja sterowników). Niekiedy w ten sposób możemy połączyć drukarkę również ze swoim aparatem fotograficznym, dlatego nie musimy przenosić fotografii na dysk twardy.

W rankingu staraliśmy się podpowiedzieć, jaka drukarka do zdjęć z telefonu jest polecana przez konsumentów. Mamy nadzieję, że za sprawą powyższych informacji każdemu posiadaczowi takiego sprzętu uda się szybko wydrukować fotografie nie tylko ze smartfona, ale i komputera czy zewnętrznego nośnika danych.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Canon Selphy CP1200

 

Drukarka do zdjęć Canon Selphy CP1200 to produkt mobilny. Jego wymiary to: 135,9 mm x 180,6 mm x 63,2 mm. Urządzenie waży 0,86 kg, można je bez przeszkód przenosić w kieszeni czy torebce. Sprzęt jest kompatybilny z systemem Windows 7, 8, 8.1 oraz Mac OS X.

Obsługiwane przez drukarkę formaty wydruku to: A4, A5, B4 i B5. Ponieważ powyższy model został wyposażony w moduł Wi-Fi, może on połączyć się ze smartfonem bez użycia kabla. Co więcej, ma on także ułatwiający obsługę wyświetlacz LCD oraz czytnik kart pamięci.

Z opinii wydawanych przez konsumentów wynika, że sprzęt marki Canon skrywa wiele zalet. Ta drukarka do zdjęć z telefonu w dobrej cenie działa bardzo szybko, a do tego drukuje fotografie w dobrej jakości. Wiele osób doceniło urządzenie również za możliwość wyboru wykończenia (matowego lub błyszczącego na standardowym papierze fotograficznym).

Drukarka do zdjęć z telefonu Canon Selphy CP1200 ma wymiary: szerokość – 18 cm, wysokość – 13,6 cm i głębokość – 6,3 cm. Model waży 860 g.

Zalety
Prędkość wydruku:

Niewątpliwą zaletą urządzenia jest krótki czas wydruku. Dla przykładu model potrzebuje zaledwie 47 s, aby wywołać zdjęcie w formacie kartki pocztowej, a 27 s - do zdjęcia wielkości karty kredytowej.

Funkcjonalność:

Model można połączyć nie tylko ze swoim smartfonem, ale także tabletem czy kompatybilnymi aparatami. Dzięki temu możemy drukować zdjęcia z różnych źródeł i nie tracimy czasu na ich kopiowanie np. z aparatu na telefon.

Jakość wydruku:

Wydrukowane przy użyciu sprzętu fotografie wyglądają bardzo ładnie. Zdjęcia mają zachowaną taką samą jakość, jak na urządzeniu mobilnym.

Naklejki:

Canon Selphy CP1200 ma funkcję drukowania fotografii w formie naklejek. Możemy przyozdobić nimi np. pamiętnik czy terminarz.

Wady
Głośność pracy:

W opiniach użytkowników pojawia się informacja, że urządzenie generuje stosunkowo dużo hałasu podczas drukowania fotografii.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir