Najlepsza drukarka do zdjęć termosublimacyjna

Ostatnio aktualizowane: 16.11.18

 

Jaką drukarkę do zdjęć termosublimacyjną wybrać?

 

Drukarka termosublimacyjna to wysokiej jakości urządzenie, które umożliwia wydruk zdjęć z formatów cyfrowych. Wykorzystuje ona technologię polegającą na punktowym podgrzewaniu barwnika, który osiada na odpowiednim fragmencie papieru. Każdy kolor jest nakładany odrębnie, co pozwala uzyskać fotograficzną jakość i trwałość wydruku. Jeśli jesteś amatorem fotografii lub prowadzisz biznes związany z robieniem zdjęć, warto zaopatrzyć się w taki sprzęt. W niniejszym poradniku podpowiadamy, jaka jest najlepsza termosublimacyjna drukarka do zdjęć w 2018 roku oraz na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu.

 

 

Podstawową zaletą tego typu drukarek jest jakość wykonywanych obrazów. Druk termosublimacyjny pozwala na kontrolowanie odcienia każdego fragmentu fotografii przez zmianę temperatury i czasu trwania transferu. Poza tym wykorzystywane barwniki są znacznie trwalsze od innych atramentów wykorzystywanych w pozostałych metodach druku. Co więcej, gotowe zdjęcia są pokryte warstwą odporną na promieniowanie ultrafioletowe oraz wilgoć.

Najpopularniejszym modelem tego typu drukarki na rynku jest małe, przenośne urządzenie wyposażone w ekran LCD. Jest ono zdolne do wydruków w formacie 15 cm x 10 cm oraz o rozdzielczości 300 dpi i świetnie nadaje się do użytku domowego. Fachowcom z branży fotograficznej zaleca się zakup profesjonalnego sprzętu, który drukuje w znacznie większych formatach, a jego rozdzielczość wynosi 600 dpi.

Przy zakupie urządzenia warto zwrócić uwagę na szybkość wykonywania wydruku. Jeśli jesteś zapalonym fotografem i bardzo często używasz drukarki zdecyduj się na model oferujący jak najkrótszy czas uruchamiania. Ponadto, warto mieć na uwadze dodatkowy osprzęt. Sprawdźmy, czy wybrane urządzenie wyposażone jest w czytnik kart pamięci oraz ekran LCD, dzięki którym nie będziemy musieli podłączać go do komputera. Wygodnym rozwiązaniem jest także przenośny akumulator, dzięki któremu możemy drukować zdjęcia w podróży czy w terenie. Warto również pomyśleć o obecności modułu Bluetooth, który pozwoli połączyć się ze smartfonem.

Najlepsze termosublimacyjne drukarki do zdjęć umożliwiają również prostą edycję obrazów przed wydrukiem. Udostępniają one takie funkcje, jak podniesienie kontrastu, nasycenia, redukcję czerwonych oczu czy nałożenie filtra. Dzięki nim jakość drukowanych fotografii jest zdecydowanie wyższa.

 

 

Drukarki do zdjęci termomsublimacyjne – Ranking

 

 

Polaroid Zip 

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci produkt Polaroid Zip. Jest to termosublimacyjna drukarka do zdjęć, której niewątpliwymi zaletami są kompaktowe wymiary oraz możliwość drukowania bezpośrednio z wybranego urządzenia mobilnego.

Sprzęt umożliwia szybki wydruk wysokiej jakości obrazów wykonywanych smartfonem lub tabletem posiadającym system operacyjny ANDROID lub IOS. Urządzenie wyposażone jest w akumulator litowo-polimerowy o pojemności 500mAh, który pozwala na wydruk około 30 zdjęć.

Czas ładowania drukarki to 1,5 godziny. Ładowanie może odbywać się bezpośrednio z portu USB w komputerze, a także bezpośrednio z sieci elektrycznej. Wraz z przyrządem w zestawie otrzymamy kabel MicroUSB oraz wysokiej jakości papier fotograficzny. Wymiary drukarki to 11,5 cm x 7,5 cm x 2 cm, a jej waga to zaledwie 190 gram.

Model ten cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów, którzy cenią sobie jego niezawodność i łatwość użycia. Użytkownikom podobają się również wyraźne kolory drukowanych fotografii oraz niskie koszty druku pojedynczego zdjęcia.

 

 

 

 

Canon Selphy CP1200 

Wielu użytkowników twierdzi, że Canon Selphy CP1200 to termosublimacyjna drukarka do zdjęć w dobrej cenie charakteryzująca się łatwością obsługi oraz zapewniająca wysokiej jakości wydruki.

Jest to małe, eleganckie i przenośne urządzenie, które dzięki funkcji Wi-Fi oferuje bezprzewodowe drukowanie bezpośrednio ze smartfona, tabletu, kart pamięci czy nośników USB. Technologia druku sublimacyjnego zapewnia szeroką paletę barw i dużą głębię kolorów, dzięki czemu otrzymane fotografie są wysokiej jakości. Ponadto, model ten wyposażony jest w funkcję automatycznej optymalizacji obrazu, dzięki której automatycznie koryguje niedoskonałości.

Wydruk jednego zdjęcia jest bardzo szybki i zajmuje około 30 sekund. Wymiary urządzenia to wysokość – 13,6 cm, szerokość – 18 cm i głębokość – 6,3 cm. Rozdzielczość przyrządu to 300 dpi.

Osoby, które zakupiły ten sprzęt, doceniają jego szybkość działania, wydajność i bezawaryjność. W swoich opiniach podkreślają, że drukowane zdjęcia są wysokiej jakości oraz charakteryzują się dobrym odwzorowaniem szczegółów.

 

 

 

 

Kodak PM210B 

Jeśli szukasz kompaktowego sprzętu, który zapewni Ci możliwość drukowania bezpośrednio ze smartfona lub tabletu model Kodak PM210B powinien Cię zainteresować.

Dzięki możliwości połączenia z Wi-Fi oraz technologii NFC model ten oferuje wydruk fotografii z dowolnego urządzenia mobilnego wyposażonego w system Android lub IOS. Wydrukowane fotografie pokryte są dodatkową warstwą ochronną, dzięki której zachowują wysoką jakość i integralność kolorów. Ponadto, kompatybilna z przyrządem aplikacja umożliwia wyszukiwanie obrazu oraz wydruk z wideo.

Model ten drukuje zdjęcia w formacie 5,25 cm x 8,5 cm, a całkowite wymiary urządzenia to szerokość – 7,6 cm, głębokość – 15,2 cm, wysokość – 2,4 cm. Czas ładowania baterii wynosi 1,5 godziny, a na jednym cyklu jesteśmy w stanie wydrukować około 20 zdjęć.

Użytkownicy twierdzą, że drukarka cechuje się atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości. Konsumenci cenią sobie również łatwość obsługi urządzenia oraz wysoką jakość i przejrzystość wytwarzanych zdjęć.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...