Najlepsza drukarka atramentowa A3

Ostatnio aktualizowane: 20.10.18

 

Dla osób szukających łatwej w obsłudze i funkcjonalnej drukarki atramentowej A3 przygotowaliśmy zestawienie. Znajdują się w nim opisy sprzętów, które są najlepiej oceniane przez konsumentów. Czytając artykuł możesz zaoszczędzić czas – nie musisz spędzić długich godzin w sklepie na poszukiwaniach dobrej jakości urządzenia. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazła się drukarka atramentowa A3 Brother DCP-J4120DW. Jest to stosunkowo niewielkie i lekkie urządzenie. Znajdujący się na obudowie ekran LCD umożliwia łatwą obsługę produktu. Model ma łączność bezprzewodową, dzięki czemu nie trzeba tracić czas na podpinanie urządzenia do laptopa czy komputera. Sprzęt umożliwia nie tylko wydruk, ale także skanowanie dokumentów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zaprezentowana drukarka nie każdemu przypadnie do gustu. Dlatego też w naszym zestawieniu znajdziesz także opisy innych, godnych uwagi produktów. Na drugim miejscu znalazła się drukarka atramentowa Epson L1800. Model gwarantuje bardzo dobrą jakość wydruku, więc jest polecany także osobom, które wywołują zdjęcia w swoim domu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką drukarkę atramentową A3 wybrać?

 

Atramentowe drukarki wciąż cieszą się dużą popularnością. Wszystko ze względu na dobrą jakość wydruku, stosunkowo niskie koszty eksploatacji oraz dostępność wielu różnych modeli na rynku. Urządzenia atramentowe obsługujące format A3 są szczególnie przydatne w biurach czy w domu, jeśli często mamy do czynienia z tak dużymi dokumentami. W poniższym poradniku znajduje się kilka cennych informacji dotyczących zakupu tego typu sprzętu. Dla ułatwienia dodaliśmy również zestawienie 3 ciekawych według nas propozycji.

Najlepsza drukarka atramentowa A3 w 2018 roku powinna pełnić jednocześnie rolę skanera, a nawet kserokopiarki. Dzięki temu nie trzeba kupować trzech różnych urządzeń, a więc jest to duża szansa na oszczędność. Ponadto taki wielofunkcyjny produkt zajmie o wiele mniej miejsca niż 3 sprzęty. Dlatego też starajmy się kupić, jak najbardziej funkcjonalny model, gdyż to ułatwi nam pracę i pozwoli zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również cenny czas.

Dobrze, jeśli wybrana przez nas drukarka będzie wyposażona w kartę sieciową i łączność Wi-Fi. Za sprawą tej opcji urządzenie może bez przeszkód połączyć się z kilkoma komputerami czy nawet sprzętami mobilnymi, bez wykorzystania kabli. Znacząco ułatwi i przyspieszy to wydruk ważnych dokumentów.

Drukarka A3 może też umożliwiać nam drukowanie w innych formatach, przede wszystkim A4. Bardzo ważne jest, by produkt pozwalał nam na wybór jednego spośród kilku formatów, gdyż na pewno nie zawsze będą nam potrzebne wyłącznie wydruki na dużych arkuszach A3. W ten sposób urządzenie będzie o wiele bardziej praktyczne.

Większość osób nie lubi zbyt długo czekać na wydruk. Każdy, kto należy do tego grona powinien więc sprawdzić szybkość druku (zarówno w kolorze, jak i w czarno-białych barwach). Standardowe modele drukują ok. 5 kolorowych stron i do 15 stron monochromatycznych na minutę. Bardziej nowoczesne sprzęty cechuje możliwość drukowania nawet 20 stron na minutę (w kolorze). W kwestii doboru sprzętu wiele zależy od tego, w jakim celu ma nam służyć drukarka i jak często drukujemy określone dokumenty.

Warto zwrócić też uwagę na design drukarki. Urządzenie powinno prezentować się elegancko i estetycznie, aby nie wpływało negatywnie na wystrój pomieszczenia. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku biura odwiedzanego przez wielu klientów. Niepasujące do reszty wyposażenia sprzęty mogą negatywnie wpłynąć na odbiór firmy i jej profesjonalizm.

 

 

Drukarki atramentowe A3 – ranking

 

 

Brother DCP-J4120DW 

 

Brother DCP-J4120DW to stylowa, wielofunkcyjna drukarka A3, która może również pełnić rolę skanera i ksero w formacie A4. To idealne urządzenie do biur i innych miejsc, gdzie wymagany jest szybki, a jednocześnie dobrej jakości wydruk dokumentów. Prędkość druku kolorowego wynosi 18 stron na minutę, z kolei prędkość druku monochromatycznego to 20 stron na minutę.

Prezentowany model może działać w sieci bezprzewodowej, obsługuje też technologię Wi-Fi. Z pomocą sprzętu można szybko wydrukować dokumenty z urządzeń mobilnych. Kolorowy, dotykowy ekran o przekątnej 6,8 cm ułatwia wybranie właściwych ustawień druku, co zwiększa jednocześnie komfort użytkowania.

Jak mówią konsumenci, najlepsze drukarki atramentowe A3 powinny być praktyczne i wydajne. Oba te warunki spełnia przedstawiony model marki Brother, gdyż został wyposażony m.in. w funkcję automatycznego druku dwustronnego. Poza tym posiada on też podajnik na 150 stron A4 i umieszczony z tyłu pojemnik na kartki w formacie A3. Sprzęt jest kompatybilny z tuszami Brother, a jeden kartridż pozwala na wydruk nawet do 1200 stron.

Urządzenie Brother DCP-J4120DW pełni funkcję drukarki, skanera oraz kopiarki. Maksymalna szybkość druku czarno-białych dokumentów to 35 str./min. Sprzęt ma wymiary: 48 cm x 29 cm x 16,3 cm i waży 8,1 kg.

 

Zalety

Kolorowy wyświetlacz: Drukarka jest wyposażona w niewielki, kolorowy wyświetlacz, który umożliwia szybki wybór ustawień drukowania lub skanowania. Z tego względu obsługa urządzenia nie powinna być dla nikogo kłopotliwa.

Druk dwustronny: Sprzęt ma opcję automatycznego druku dwustronnego. Pozwala to na wygodniejsze drukowanie, gdyż nie musimy samodzielnie przekładać stron.

Łączność Wi-Fi: Drukarka może łączyć się z komputerami i innymi urządzeniami za pośrednictwem Wi-Fi. Nie ma potrzeby podłączania produktu do sprzętów przy pomocy kabla USB, co jest dużym ułatwieniem.

Pojemny podajnik na papier: W podajniku na papier mieści się 150 kartek, więc nie musimy go często uzupełniać.

Dobra jakość druku: Wydrukowane dokumenty są dobrej jakości i nawet najmniejsze szczegóły są bardzo wyraźne.

 

Wady

Menu w języku angielskim: Menu drukarki jest dostępne tylko w języku angielskim, co może być kłopotliwe dla osób, które go nie znają.

 

 

 

 

Epson L1800 

 

Epson L1800 to drukarka atramentowa, której nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Cena produktu jest stosunkowo wysoka, niemniej jednak wiele osób kupuje to urządzenie. Do inwestycji w model zachęcają pozytywne opinie wydawane przez osoby, które miały okazję przetestować sprzęt.

Wymiary drukarki to: szerokość – 70,5 cm, głębokość – 32,2 cm i wysokość – 21,5 cm. Szybkość druku w kolorze wynosi 15 str./min. Urządzenie drukuje dokument w formatach:

A3, A4, A5 i A6. Podajnik papieru mieści 100 kartek. Sprzęt jest polecany szczególnie do użytku domowego czy małych biur. Drukarkę podpina się do laptopa czy komputera za pomocą dołączonego do zestawu kabla USB.

Konsumenci doceniają produkt nie tylko za funkcjonalność i łatwy system obsługi, ale również za prosty design. Urządzenie będzie się dobrze prezentować w każdym miejscu. Czarny kolor sprawia, że model będzie dobrze komponował się z innym wyposażeniem.

Drukarka atramentowa Epson L1800 ma wymiary: szerokość – 70,5 cm, głębokość – 32,2 cm i wysokość – 21,5 cm. Podajnik papieru mieści do 100 arkuszy.

 

Zalety

Wydajność: Jak wskazują informacje podane przez producenta, sprzęt umożliwia wydrukowanie do 1500 fotografii bez konieczności uzupełniania tuszu. Zdaniem Internautów uzyskany wynik jest zadowalający.

Jakość wydruku: Konsumenci bardzo dobrze oceniają jakość wydruku. Jest to spowodowane m.in. zastosowaniem technologii Micro Piezo (sposób wystrzeliwania tuszu z głowicy drukującej).

Głośność pracy: Urządzenie nie jest zbyt hałaśliwe. W związku z tym nie musimy się obawiać o to, że praca drukarki będzie nam przeszkadzać w wykonywaniu innych zadań.

Przeznaczenie: Produkt jest kompatybilny ze sprzętami z systemami operacyjnymi:

Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 czy Mac OS X 10.5 +. Dlatego też na zakup prezentowanej drukarki może zdecydować się właściwie każdy.

 

Wady

Pobieranie papieru: W niektórych opiniach można przeczytać, że jakość wykonania podajnika na papier jest nie najlepsza. Zmniejsza to nieco komfort użytkowania produktu.

 

 

 

 

Epson L386 

 

Urządzenie wielofunkcyjne Epson L386 wyróżnia możliwość łączności Wi-Fi oraz zintegrowany pojemnik na atrament. Umożliwia ono szybkie i ekonomiczne drukowanie, skanowanie i kopiowanie dokumentów, również kolorowych. Produkt może drukować nawet do 10 stron monochromatycznych na minutę.

Przedstawiona drukarka atramentowa ma czarną obudowę i kompaktowe wymiary, dlatego świetnie prezentuje się na biurku. Idealnie nadaje się ona nie tylko do wydruku dokumentów, ale też zdjęć czy grafik. Bardzo pojemne zbiorniki na atrament sprawiają, że przy użyciu wkładów początkowych można wydrukować do 13 tysięcy stron monochromatycznych i 6,5 tysiąca stron w kolorze.

Konsumenci docenili powyższy model nie tylko za elegancki wygląd, ale również funkcjonalność. Z pomocą urządzenia Epson L386 ani drukowanie, ani kopiowanie nie trwa długo, przez co można zyskać więcej czasu na wypełnianie innych obowiązków. Poza tym produkt zawiera w zestawie dwie zapasowe butelki z czarnym tuszem, co pozwala sporo zaoszczędzić.

Sprzęt Epson L386 ma wymiary: 48,2 cm x 30 cm x 14,5 cm. Model ten jest urządzeniem 3w1 – jest to skaner, kopiarka i drukarka w jednym.

 

Zalety

Duża prędkość druku: Prędkość druku kolorowego to 15 str./min, a monochromatycznego – 33 str./min. Oznacza to, że na przygotowanie ważnych dokumentów z pewnością nie stracimy dużo czasu.

Możliwość drukowania ze smartfona: Drukarka może łączyć się z innymi sprzętami przy pomocy modułu Wi-Fi. Zyskujemy więc możliwość bezpośredniego drukowania dokumentów ze smartfonów i tabletów bez potrzeby przesyłania plików na komputer.

Model idealny do biura: Produkt ma kompaktowe wymiary, elegancko się prezentuje, a dodatkowo szybko drukuje. Jest to więc świetny wybór zarówno do domu, jak i biura.

Duże pojemniki na atrament: Pojemniki, w których znajduje się atrament są na tyle duże, że średnio wystarczają na ok. 2 lata drukowania.

 

Wady

Brak wyświetlacza LCD: Drukarka nie ma wyświetlacza LCD, dlatego ustawienie parametrów wydruku może okazać się kłopotliwe.

 

 

 

 

HP OfficeJet 7510

 

Przedstawiamy HP OfficeJet 7510, czyli urządzenie wielofunkcyjne będące drukarką, skanerem, kserokopiarką i faksem (w formacie A4) jednocześnie. Urządzenie wyłącza się w momencie, gdy nie jest używane przez dłuższy czas. Przez to zmniejsza się zużycie energii, co wpływa na niższe rachunki za prąd.

Prezentowana drukarka drukuje dokumenty monochromatyczne z prędkością do 15 stron na minutę. Sprzęt może połączyć się zarówno z siecią LAN, jak i z Wi-Fi, co ułatwia jego komunikację choćby ze smartfonami czy innymi urządzeniami mobilnymi. Wydajność dołączonego czarnego tuszu wynosi do 1000 stron A4, a tuszu kolorowego do 825 stron A4 (według normy podanej przez producenta).

Z opinii konsumentów wynika, iż jest to drukarka atramentowa A3 w dobrej cenie, która może okazać się bardzo praktycznym sprzętem w każdym biurze. Wszystko za sprawą szybkiego wydruku, a także możliwości skopiowania dokumentów i przesłania ich faksem.

Model HP OfficeJet 7510 pozwala na drukowanie, skanowanie oraz kopiowanie dokumentów. Ta dobra drukarka atramentowa A3 do 500 zł waży ok. 13 kg, a jej dokładne wymiary to: 61,3 cm x 72,5 cm x 28,7 cm. Prędkość druku monochromatycznego wynosi do 33 str./min.

 

Zalety

Cicha praca: Urządzenie pracuje bardzo cicho, dlatego można je bez przeszkód użytkować w biurze i w domu bez obaw o zakłócenie spokoju współpracowników czy domowników.

Łatwa obsługa i konfiguracja: Drukarkę wyposażono w wyświetlacz LCD, dlatego szybko ustawimy optymalne parametry pracy i skonfigurujemy ją z komputerem lub innym sprzętem.

Możliwość pracy bezprzewodowej: Model ten nie wymaga połączenia z urządzeniami przy pomocy kabla USB, ponieważ ma wbudowany moduł Wi-Fi. To ułatwia drukowanie bezpośrednio ze smartfonów.

 

Wady

Brak automatycznego druku dwustronnego: Urządzenie nie ma funkcji automatycznego druku dwustronnego (duplex), dlatego samodzielnie musimy przekładać kartki. To zwiększa ryzyko wydrukowania dokumentów w niewłaściwy sposób.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...