Najlepsza drukarka atramentowa A3

Ostatnio aktualizowane: 21.08.18

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką drukarkę atramentową A3 wybrać?

 

Atramentowe drukarki wciąż cieszą się dużą popularnością. Wszystko ze względu na dobrą jakość wydruku, stosunkowo niskie koszty eksploatacji oraz dostępność wielu różnych modeli na rynku. Urządzenia atramentowe obsługujące format A3 są szczególnie przydatne w biurach czy w domu, jeśli często mamy do czynienia z tak dużymi dokumentami. W poniższym poradniku znajduje się kilka cennych informacji dotyczących zakupu tego typu sprzętu. Dla ułatwienia dodaliśmy również zestawienie 3 ciekawych według nas propozycji.

Najlepsza drukarka atramentowa A3 w 2018 roku powinna pełnić jednocześnie rolę skanera, a nawet kserokopiarki. Dzięki temu nie trzeba kupować trzech różnych urządzeń, a więc jest to duża szansa na oszczędność. Ponadto taki wielofunkcyjny produkt zajmie o wiele mniej miejsca niż 3 sprzęty. Dlatego też starajmy się kupić, jak najbardziej funkcjonalny model, gdyż to ułatwi nam pracę i pozwoli zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również cenny czas.

Dobrze, jeśli wybrana przez nas drukarka będzie wyposażona w kartę sieciową i łączność Wi-Fi. Za sprawą tej opcji urządzenie może bez przeszkód połączyć się z kilkoma komputerami czy nawet sprzętami mobilnymi, bez wykorzystania kabli. Znacząco ułatwi i przyspieszy to wydruk ważnych dokumentów.

Drukarka A3 może też umożliwiać nam drukowanie w innych formatach, przede wszystkim A4. Bardzo ważne jest, by produkt pozwalał nam na wybór jednego spośród kilku formatów, gdyż na pewno nie zawsze będą nam potrzebne wyłącznie wydruki na dużych arkuszach A3. W ten sposób urządzenie będzie o wiele bardziej praktyczne.

Większość osób nie lubi zbyt długo czekać na wydruk. Każdy, kto należy do tego grona powinien więc sprawdzić szybkość druku (zarówno w kolorze, jak i w czarno-białych barwach). Standardowe modele drukują ok. 5 kolorowych stron i do 15 stron monochromatycznych na minutę. Bardziej nowoczesne sprzęty cechuje możliwość drukowania nawet 20 stron na minutę (w kolorze). W kwestii doboru sprzętu wiele zależy od tego, w jakim celu ma nam służyć drukarka i jak często drukujemy określone dokumenty.

Warto zwrócić też uwagę na design drukarki. Urządzenie powinno prezentować się elegancko i estetycznie, aby nie wpływało negatywnie na wystrój pomieszczenia. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku biura odwiedzanego przez wielu klientów. Niepasujące do reszty wyposażenia sprzęty mogą negatywnie wpłynąć na odbiór firmy i jej profesjonalizm.

 

 

Drukarki atramentowe A3 – ranking

 

 

Brother DCP-J4120DW 

 

Brother DCP-J4120DW to stylowa, wielofunkcyjna drukarka A3, która może również pełnić rolę skanera i ksero w formacie A4. To idealne urządzenie do biur i innych miejsc, gdzie wymagany jest szybki, a jednocześnie dobrej jakości wydruk dokumentów. Prędkość druku kolorowego wynosi 18 stron na minutę, z kolei prędkość druku monochromatycznego to 20 stron na minutę.

Prezentowany model może działać w sieci bezprzewodowej, obsługuje też technologię Wi-Fi. Z pomocą sprzętu można szybko wydrukować dokumenty z urządzeń mobilnych. Kolorowy, dotykowy ekran o przekątnej 6,8 cm ułatwia wybranie właściwych ustawień druku, co zwiększa jednocześnie komfort użytkowania.

Jak mówią konsumenci, najlepsze drukarki atramentowe A3 powinny być praktyczne i wydajne. Oba te warunki spełnia przedstawiony model marki Brother, gdyż został wyposażony m.in. w funkcję automatycznego druku dwustronnego. Poza tym posiada on też podajnik na 150 stron A4 i umieszczony z tyłu pojemnik na kartki w formacie A3. Sprzęt jest kompatybilny z tuszami Brother, a jeden kartridż pozwala na wydruk nawet do 1200 stron.

 

 

 

 

Epson L386 

 

Urządzenie wielofunkcyjne Epson L386 wyróżnia możliwość łączności Wi-Fi oraz zintegrowany pojemnik na atrament. Umożliwia ono szybkie i ekonomiczne drukowanie, skanowanie i kopiowanie dokumentów, również kolorowych. Produkt może drukować nawet do 10 stron monochromatycznych na minutę.

Przedstawiona drukarka atramentowa ma czarną obudowę i kompaktowe wymiary, dlatego świetnie prezentuje się na biurku. Idealnie nadaje się ona nie tylko do wydruku dokumentów, ale też zdjęć czy grafik. Bardzo pojemne zbiorniki na atrament sprawiają, że przy użyciu wkładów początkowych można wydrukować do 13 tysięcy stron monochromatycznych i 6,5 tysiąca stron w kolorze.

Konsumenci docenili powyższy model nie tylko za elegancki wygląd, ale również funkcjonalność. Z pomocą urządzenia Epson L386 ani drukowanie, ani kopiowanie nie trwa długo, przez co można zyskać więcej czasu na wypełnianie innych obowiązków. Poza tym produkt zawiera w zestawie dwie zapasowe butelki z czarnym tuszem, co pozwala sporo zaoszczędzić.

 

 

 

 

HP OfficeJet 7510

 

Przedstawiamy HP OfficeJet 7510, czyli urządzenie wielofunkcyjne będące drukarką, skanerem, kserokopiarką i faksem (w formacie A4) jednocześnie. Urządzenie wyłącza się w momencie, gdy nie jest używane przez dłuższy czas. Przez to zmniejsza się zużycie energii, co wpływa na niższe rachunki za prąd.

Prezentowana drukarka drukuje dokumenty monochromatyczne z prędkością do 15 stron na minutę. Sprzęt może połączyć się zarówno z siecią LAN, jak i z Wi-Fi, co ułatwia jego komunikację choćby ze smartfonami czy innymi urządzeniami mobilnymi. Wydajność dołączonego czarnego tuszu wynosi do 1000 stron A4, a tuszu kolorowego do 825 stron A4 (według normy podanej przez producenta).

Z opinii konsumentów wynika, iż jest to drukarka atramentowa A3 w dobrej cenie, która może okazać się bardzo praktycznym sprzętem w każdym biurze. Wszystko za sprawą szybkiego wydruku, a także możliwości skopiowania dokumentów i przesłania ich faksem.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...