fbpx

Myszy laserowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 16.10.19

 

Logitech MX Master 2S i Apple Magic Mouse 2 to najlepiej oceniane myszy laserowe na rynku. Skąd to wiemy? Informacje uzyskaliśmy, dzięki analizie dostępnych na rynku modeli. Pierwszy wspomniany sprzęt, producenta Logitech ma łączność bezprzewodową, dlatego możesz korzystać z niego w pewnej odległości od komputera, a kabel nie plącze się na blacie. Produkt ma dość dużo przycisków, co usprawnia obsługę komputera i przydaje się graczom. Model jest wygodny, ponieważ dobrze dopasowuje się do ręki (jest dostosowany do potrzeb osób praworęcznych). Czułość urządzenia jest bardzo wysoka, dlatego może być używane przez grafików. Nasza druga propozycja, czyli Apple Magic Mouse 2 jest lekka, dlatego łatwo się nią operuje. Sprzęt jest bezprzewodowy i podłącza się go poprzez Bluetooth, więc kabel nie ogranicza ruchów podczas użytku. Zasięg urządzenia może sięgać nawet 10 m. Produkt został stworzony do obsługi komputerów firmy Apple (MacBook). Model ładuje się podłączony do komputera złączem USB.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką mysz laserową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Uważa się, że komputerowe myszy laserowe są bardziej czułe w porównaniu do tych optycznych, a tym samym wyróżniają się większą precyzją działania. Jednak znalezienie odpowiedniego sprzętu może sprawiać problem. Przygotowaliśmy więc poradnik zakupowy. Po zapoznaniu się z nim będziesz już wiedzieć, jaką mysz laserową wybrać. Sprawdź, jakie cechy odgrywają najważniejszą rolę podczas poszukiwań właściwego produktu.

 

 

Komunikacja z komputerem

Pod względem sposobu komunikacji z komputerem wyróżnia się myszy przewodowe i bezprzewodowe. Pierwsze wymienione wymagają podłączenia poprzez kabel i są wybierane głównie przez osoby, którym zależy na zminimalizowaniu opóźnień w reakcji sprzętu. Jednak czasami zdarza się, że przewód przy myszce ogranicza swobodę ruchów, dlatego nie jest to dobry model do obsługi innych urządzeń, takich jak np. telewizor z podłączonym do niego TV boxem. Zaletą produktów przewodowych jest to, że w wyniku połączenia z komputerem przez kabel nie są tak narażone na zakłócenia pracy. Na tego typu sprzęt często decydują się gracze, którzy chcą uniknąć opóźnionych reakcji podczas dynamicznych rozgrywek.

Myszy bezprzewodowe zapewniają większy komfort użytkowania i cieszą się dużą popularnością m.in. wśród pracowników biurowych. Mimo że nie przeszkadza nam kabel, to musimy pamiętać o regularnym ładowaniu akumulatora zasilającego sprzęt lub wymianie baterii (choć przeważnie nie trzeba tego robić zbyt często). Podczas używania myszy bezprzewodowej mogą pojawić się zakłócenia w transmisji. Nie jest to znacząca wada przy pracy z programami biurowymi, ale w czasie gry może przeszkadzać. Bezprzewodowe sprzęty wykorzystują 3 różne technologie łączności z komputerem: sygnał radiowy (o częstotliwości 2,4 GHz, konieczne jest podłączenie nadajnika), moduł Bluetooth lub Wi-Fi.

 

Zasilanie

Jeżeli zdecydujemy się na zakup bezprzewodowego sprzętu, koniecznie trzeba sprawdzić sposób jego zasilania. Mogą to być zwykłe baterie (AA bądź AAA) lub przystosowane do wielokrotnego ładowania akumulatory. Decydując się na pierwsze rozwiązanie, musimy liczyć się z tym, że regularna wymiana rozładowanych baterii po pewnym czasie zacznie być irytująca. Poza tym często mówi się, że taka opcja jest mało ekonomiczna. Akumulatory w razie potrzeby wystarczy wyjąć i podłączyć do ładowarki. Są także myszy z ogniwami zamontowanymi na stałe. Ich ładowanie polega na podłączeniu do stacji dokującej, ale w tym czasie nie można obsługiwać komputera.

 

Zasięg

Każdy bezprzewodowy sprzęt komputerowy ma określony zasięg. Może to być 5 m, a czasami znacznie więcej, do ok. 10 m. To daje nam informację o tym, na jaką odległość możemy odejść od komputera razem z myszką, aby móc go swobodnie obsługiwać.

 

Kształt

Nie zapominajmy, że najlepsza mysz laserowa musi mieć odpowiedni kształt, aby dobrze leżała w dłoni. Źle wyprofilowany sprzęt nie zapewnia komfortowej obsługi, co przy codziennym korzystaniu z komputera szybko zacznie nam przeszkadzać. Na szczególną uwagę pod tym względem zasługują modele mobilne, które można składać lub dowolnie wyginać. Polecamy je w szczególności osobom, które często podróżują i używają laptopa w samochodzie lub publicznych środkach transportu. Kiedy taka myszka nie jest potrzebna, wystarczy rozłożyć ją na płasko i schować.

 

Czułość sensora

Czułość sensora, inaczej rozdzielczość, wpływa na precyzyjność myszki. Nie jest to najważniejsza kwestia, jeżeli ma to być sprzęt podłączony do domowego komputera, którego używamy głównie do przeglądania stron internetowych. Jednak czułość to jeden z ważniejszych parametrów sprzętu dla gracza. Za minimum uznaje się 1000 DPI, a im większa rozdzielczość, tym lepiej. Co ciekawe, część dostępnych na rynku modeli daje możliwość samodzielnej regulacji czułości w określonym zakresie.

 

Waga

Na wygodę używania myszki istotny wpływ może mieć jej waga. Niektóre modele, w szczególności gamingowe, mają w komplecie kilka ciężarków ważących do 30 g. Z ich pomocą w razie konieczności można dociążyć sprzęt, aby poprawić jego wyważenie.

 

Kółko przewijania i przyciski

Kółko przewijania to element, który daje możliwość wygodnego przeglądania stron internetowych czy dokumentów. Jest ono równie ważne, co prawy i lewy przycisk. Nowoczesne myszki komputerowe są wyposażone w dodatkowe guziki, które można samodzielnie zaprogramować. To daje nam możliwość przypisania poszczególnym przyciskom funkcji, które są najbardziej potrzebne, np. dostęp do multimediów.

 

 

Kompatybilność z komputerem

Nie każda myszka jest kompatybilna ze wszystkimi systemami operacyjnymi. Co prawda możemy bez trudu znaleźć sprzęt, który można podłączyć do dowolnego komputera (niezależnie od oprogramowania), ale są i takie przystosowane tylko do używania z urządzeniami konkretnego producenta, przykładowo z systemami Mac OS.

 

Design

Z uwagi na to, że myszka komputerowa jest narażona na intensywną eksploatację, musi mieć solidną obudowę. Zwykle wykonuje się ją z dobrych gatunkowo tworzyw sztucznych. Najważniejsze jest to, żeby sprzęt wykazywał odporność na ścieranie i inne uszkodzenia mechaniczne. Dla wielu osób to, jaka mysz laserowa jest najlepsza, zależy od kolorystyki. Na szczęście pod względem designu produkty są na tyle zróżnicowane, że na pewno znajdziemy model w swoim ulubionym kolorze. Poza tym niektóre myszki są wyposażone w efektowne podświetlenie, co dodaje im nowoczesności.

 

Myszy laserowe w dobrych cenach

Czynniki, które mają wpływ na cenę myszy komputerowej, to przede wszystkim: marka, sposób komunikacji z komputerem oraz czułość. Najtańsze modele kosztują ok. 100 zł, te wyposażone w więcej funkcji są droższe. Za sprzęt oferowany przez renomowanego producenta zapłacimy od 200 do 500 zł.

 

 

Najlepsze myszy laserowe w 2019 roku

 

Sprawdź, jakie modele zawiera nasz ranking myszy laserowych. Wybraliśmy produkty, które podobają się graczom, a także pracownikom biurowym.

 

Nasze zalecenia

 

Logitech MX Master 2S

 

Warto zapoznać się z modelem Logitech MX Master 2S, który cechuje się dużą precyzją. Mysz laserowa jest bezprzewodowa, łączy się z komputerem przez Bluetooth i jest zasilana akumulatorowo. Na obudowie umieszczono wskaźnik naładowania, więc wiadomo, kiedy akumulator należy naładować.

Sprzęt ma 7 przycisków, które umożliwiają wykonanie różnych działań na stronach internetowych, w programach oraz podczas gry. Klawisze są tak rozmieszczone na myszce, że można je intuicyjnie klikać i bez problemu dosięgnąć palcami.  Maksymalna rozdzielczość urządzenia wynosi 4000 DPI, co jest bardzo przydatne do obsługi przez profesjonalnych grafików, a także w niektórych grach.

Myszka jest dość lekka, waży jedynie 0,3 kg, więc łatwo się nią operuje. Model dobrze dopasowuje się do ręki, dlatego nie męczy się ona nawet podczas wielu godzin pracy. Konsumenci doceniają to, że sprzęt jest wyposażony w podkładkę żelową pod nadgarstek, która sprawia, że praca jest bardzo wygodna, a ręka odpoczywa.

Mysz Logitech MX Master 2S jest bezprzewodowa. Jej czułość to 4000 DPI. Sprzęt ma wymiary: 4,84 cm x 8,57 cm x 12,6 cm.

Zalety
Duży zasięg:

Zasięg modelu to 10 m, co oznacza, że pozwala na swobodną obsługę komputera nawet z dużej odległości.

Regulacja czułości:

Cechą wyróżniającą mysz jest to, że daje nam możliwość samodzielnej regulacji czułości w zakresie od 200 DPI do 4000 DPI.

Wytrzymały akumulator:

Sprzęt jest zasilany akumulatorowo. Wbudowana bateria zapewnia do 70 dni działania (po całkowitym naładowaniu).

Kompatybilność z większością komputerów:

Mysz możemy podłączyć niemal do każdego komputera. Wszystko ze względu na to, że jest ona kompatybilna z urządzeniami z systemem operacyjnym Windows (7, 8 i 10), a także Mac OS.

Efektowny design:

To model, który nowocześnie się prezentuje. Jest on dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: grafitowej, białej oraz granatowej.

Wady
Brakuje schowka na odbiornik USB:

Na obudowie sprzętu nie ma schowka, do którego można schować odbiornik USB. Musimy więc uważać, żeby go nie zgubić.

 

 

 

 

Apple Magic Mouse 2 

 

Apple Magic Mouse 2 została stworzona do podłączenia do komputerów marki Apple, czyli MacBook. Model bardzo płynnie jeździ po biurku i się nie zacina. Urządzenie jest płaskie, dlatego trzeba się przyzwyczaić do jego obsługi, ale większości użytkowników taki kształt odpowiada. Do korzystania ze sprzętu nie jest potrzebna podkładka, ponieważ laser jest bardzo czuły.

Myszka jest bezprzewodowa i można ją podłączyć do komputera poprzez Bluetooth – działa w odległości do 10 m od niego. Sprzęt obsługuje gesty, więc po przesunięciu palcem pionowo lub poziomo w odpowiednim miejscu myszki, obraz na ekranie się przesuwa.

Produkt jest lekki (0,2 kg), co zwiększa wygodę użytkowania. Dużą zaletą sprzętu, docenianą przez graczy, jest długi czas pracy baterii, akcesorium nie trzeba często ładować. Użytkownicy uważają, że myszka wygląda bardzo elegancko i świetnie się prezentuje na biurku.

Apple Magic Mouse 2 to model bezprzewodowy wyposażony w łączność Bluetooth. Produkt ma wymiary: 2,16 cm x 5,71 cm x 11,35 cm.

Zalety
Nie wymaga instalacji sterowników:

Od razu po podłączeniu myszki do komputera możemy zacząć jej używać. Nie ma potrzeby instalowania określonych sterowników, aby sprzęt właściwie działał.

Elegancki design:

Model jest dostępny w białym kolorze, w górnej części obudowy znajduje się niewielkie logo producenta. To mysz o prostym, ale jednocześnie eleganckim designie.

Dobrze leży w dłoni:

Sprzęt został wyprofilowany tak, aby dobrze leżał w dłoni. Nie powinniśmy narzekać, że jest on mało komfortowy w użytkowaniu.

Powierzchnia Multi-Touch:

To myszka z powierzchnią Multi-Touch, nie ma kółka do przewijania. Aby przejrzeć stronę internetową czy dokument, wystarczy przesunąć palcem w górę lub dół.

Wady
Za mało precyzyjna:

Niektórzy użytkownicy uważają, że nie jest to zbyt precyzyjna myszka. Jeśli miałaby ona większą rozdzielczość, wówczas reagowałaby szybciej na ruchy dłonią.

 

 

 

 

Genesis GX85 8200 DPI MMO

 

Genesis GX85 8200 DPI MMO cechuje wyjątkowy design, który spodoba się każdemu. Myszka ma obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego w dwóch różnych kolorach: czerwonym i czarnym. Podświetlenie laserowe można ustawić w dowolnym kolorze. Sprzęt jest przeznaczony dla profesjonalnych graczy, ponieważ umożliwia precyzyjną pracę i gwarantuje łatwość obsługi. Model idealnie sprawdza się do gier tzw. MMO (Massive Multiplayer Online).

Urządzenie ma rozdzielczość maksymalną 8200 DPI. Gdy lekko przesuwamy myszkę, na ekranie pokonuje ona duży dystans. Istnieje możliwość regulacji czułości na 6 różnych poziomach.

Na myszce znajduje się 13 przycisków definiowanych, które ułatwiają kontrolę obsługiwanego programu. Produkt podłącza się do komputera za pomocą kabla, więc można mieć pewność, że połączenie między sprzętem a komputerem nie zatnie się w kluczowym momencie gry. Zawodowi gracze doceniają urządzenie laserowe za możliwość ustawienia wyważenia, ponieważ ułatwia to dostosowanie myszki do swojego stylu gry i ręki.

Sprzęt Genesis GX85 8200 DPI MMO ma wymiary: 4 cm x 7,8 cm x 13,9 cm. Myszka jest przewodowa, ma 2 m kabel USB. Jej rozdzielczość mieści się w zakresie od 250 DPI do 8200 DPI.

Zalety
Trwałość:

Z uwagi na trwałość, model jest polecany w szczególności graczom. Myszka została wykonana z wytrzymałych materiałów, dlatego nie jest podatna na ścieranie czy inne uszkodzenia mechaniczne. Wyposażono ją w przełączniki zapewniające bezawaryjne działanie do 10 milionów kliknięć.

Programowalne przyciski:

Sprzęt ma 13 programowalnych przycisków. Możemy sami przypisać im konkretne funkcje, co na pewno zwiększy komfort i tempo gry.

Wbudowana pamięć:

Gracze bez wątpienia docenią to, że model ma wbudowaną pamięć. Można w niej zapisać oraz przechowywać ustawienia myszki przypisane do określonych gier.

Wady
Nie dla leworęcznych:

Sprzęt jest wyprofilowany w taki sposób, że nadaje się jedynie dla osób praworęcznych. Osoby leworęczne muszą więc poszukać myszki przystosowanej do ich potrzeb.

 

 

 

 

Microsoft Arc ELG00006 

 

Model Microsoft Arc ELG00006 prezentuje się wyjątkowo, ponieważ jest wąski i płaski. Myszkę można lekko wyginać, co pozwala na dopasowanie kształtu urządzenia do dłoni. Rozprostowanie i zginanie sprzętu służy także do jego włączania i wyłączania. Model jest kompatybilny z komputerami z systemem Windows 10. Urządzenie jest odpowiednie do użytku w podróży oraz w biurze.

Rozdzielczość myszki wynosi 1000 DPI. W produkcie zastosowano dotykową rolkę dającą możliwość przewijania w pionie i poziomie. Urządzenie ma wbudowane 2 przyciski i łączy się z komputerem przy użyciu technologii Bluetooth działającej z odległości do 10 m. Model jest bardzo lekki, waży jedynie 0,082 kg.

Zastanawiasz się, jakie są opinie o myszach laserowych producenta Microsoft? Konsumenci doceniają urządzenia firmy za dużą mobilność, ponieważ nie niszczą się podczas przenoszenia. Sprzęt Arc ELG00006 polecają w szczególności osoby, które wymagają precyzji i dużej czułości myszki.

Model Microsoft Arc ELG00006 jest bezprzewodowy. Jego wymiary to: 13,1 cm x 5,5 cm x 1,4 cm. Czułość sprzętu wynosi 1000 DPI.

Zalety
Możliwość używania w podróży:

Myszkę można bez przeszkód używać w podróży, a także wygodnie przechowywać. To model mobilny, a więc możemy go lekko wyginać oraz składać.

Dotykowa rolka do przewijania:

Zamiast kółka do przewijania, sprzęt został wyposażony w dotykową rolkę. Przeprowadzony test myszy laserowych pozwolił nam się przekonać, że to nowoczesne, a przede wszystkim wygodne rozwiązanie. Ułatwia to przeglądanie stron internetowych.

Elegancki wygląd:

To świetna propozycja dla osób, które dużą wagę przywiązują do wyglądu sprzętu komputerowego. Myszka ma matowo-błyszczącą obudowę w czarnym kolorze i efektownie się prezentuje.

Wady
Głośne klikanie:

Część osób uważa, że naciskaniu przycisków towarzyszy zbyt duży hałas. Głośne klikanie może przeszkadzać innym domownikom, gdy postanowimy popracować przed komputerem późnym wieczorem.

Nie dla graczy:

Biorąc pod uwagę czułość, nie jest to model spełniający wszystkie oczekiwania graczy. Podczas rozgrywki może się okazać, że sprzęt jest za mało precyzyjny.

 

 

 

 

Dell WM326

 

Myszka laserowa Dell WM326 zyskała wiele pozytywnych komentarzy konsumentów, więc może się spodobać także Tobie. Użytkownicy uważają, że wygodnym rozwiązaniem jest umieszczenie odbiornika USB pod pokrywą, co chroni go przed zgubieniem, kiedy nie jest używany. Ta dobra i tania mysz laserowa odciąża nadgarstek i nie męczy ręki, gdyż jest dobrze wyprofilowana. Sprzęt można łatwo i szybko podłączyć do komputera bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

Produkt jest zasilany baterią AA, która działa nawet do 18 miesięcy bez konieczności wymiany. Model jest bezprzewodowy, a łączy się go z komputerem poprzez odbiornik bezprzewodowy USB. Sprzęt może być używany przez osoby zarówno prawo-, jak i leworęczne.

Na obudowie myszy znajduje się 7 przycisków, ułatwiających obsługę programów. Produkt ma wbudowane pokrętło umożliwiające szybkie przewijanie stron. Rozdzielczość modelu wynosi 1600 DPI, więc jest on odpowiedni do codziennego użytkowania i pracy biurowej na komputerze.

Dell WM326 to dobra mysz laserowa do 200 zł. Sprzęt jest bezprzewodowy, jego czułość to 1600 DPI. Model ma wymiary: 6,1 cm x 3,6 cm x 10,2 cm.

Zalety
Praktyczna:

To praktyczna myszka, gdyż można podłączyć ją do wielu różnych urządzeń. Wynika to z tego, że jest ona kompatybilna z większością systemów operacyjnych Windows (7, 8, 8.1 i 10), a także Android, Linux oraz Chrome OS.

Schowek na odbiornik USB:

W przypadku, gdy nie zamierzamy używać sprzętu, możemy schować odbiornik USB do zintegrowanego z obudową schowka. To minimalizuje ryzyko, że przypadkowo go zgubimy (bez niego ponowne połączenie myszki z komputerem nie byłoby możliwe).

Wady
Źle rozmieszczone dodatkowe przyciski:

Model został wyposażony w 7 dodatkowych programowalnych przycisków, jednak nie są one w odpowiednio wygodny sposób rozmieszczone.

Brak regulacji czułości:

Niektórym posiadaczom produktu brakuje możliwości regulacji czułości. Wtedy można byłoby lepiej dopasować sposób działania myszki do swoich potrzeb.

 

 

 

 

Która mysz jest lepsza – laserowa czy optyczna?

 

Myszy komputerowe wciąż są jednymi z najczęściej kupowanych akcesoriów komputerowych, a jednocześnie podczas ich wyboru często ignorujemy wiele parametrów. Tymczasem wiedza na temat tego, jaka mysz laserowa i optyczna jest polecana, jest tym, co pomoże wybrać nam sprzęt w taki sposób, by maksymalnie ułatwić nam pracę lub intensywną grę.

 

 

Zasady działania myszek laserowych i optycznych

Jeśli zależy Ci na sprzęcie trwałym i łatwym w pielęgnacji, zapewne spodoba Ci się mysz optyczna. Urządzenie wykorzystuje diody, oświetlające powierzchnię pod myszką. Wspomniane diody LED wysyłają sygnał, który odbity od podłoża, jest rejestrowany przez specjalną kamerkę. Właśnie w ten sposób określane jest położenie myszy, a informacja wysyłana jest do komputera. Myszy optyczne nie mają elementów mechanicznych, więc są wytrzymałe. Jednak są one mniej precyzyjne niż myszy laserowe, ale z drugiej strony można nimi pracować na każdej powierzchni, nie tylko gładkim blacie biurka.

Nowszą opcją są myszy laserowe. Wykorzystują one diody laserowe, więc są one znacznie bardziej precyzyjne w porównaniu z modelami optycznymi. Płynność ruchu również jest w przypadku modeli laserowych znacznie większa, co doceniają gracze oraz osoby pracujące nad grafiką komputerową.

 

Wybór myszy ze względu na parametry techniczne

W zależności od tego, jak dokładnego sprzętu potrzebujemy, powinniśmy w pierwszej kolejności zwracać uwagę na rozdzielczość DPI. Myszy optyczne często mają około 1000 DPI, a laserowe nawet kilkanaście razy więcej. Dla osób, którym zależy na płynności obsługi oraz dużej dokładności – z pewnością myszy laserowe będą znacznie lepszą opcją.

Ważnym parametrem jest również częstotliwość raportowania – w tym przypadku im większa, tym lepiej. Tutaj podobnie jak w poprzednim przypadku, myszy laserowe są lepsze od optycznych, ponieważ znacznie częściej w ciągu sekundy komunikują się z komputerem.

Warto również zwrócić uwagę na budowę myszy – laserowe modele są lepiej wyprofilowane, ich kształt nieco odciąża nadgarstek, nawet podczas długotrwałej pracy.

 

 

Ceny myszek laserowych i optycznych

Zwykle myszy optyczne są nieco tańsze od laserowych. Jeśli więc poszukujemy sprzętu, który ma nam pomóc w codziennym korzystaniu z komputera – np. w przeglądaniu stron internetowych, wystarczy nam w zupełności mysz optyczna, której cena często wynosi nie więcej niż 20 zł.

Bardziej profesjonalne myszy laserowe, kosztują około 40 zł do nawet 300 zł. Warto jednak zainwestować w tego typu sprzęt, jeśli planujemy używać go do profesjonalnych czynności, takich jak tworzenie grafik.

 

Podsumowanie

W zależności od tego, co robisz na co dzień i do czego będzie Ci potrzebna mysz, zdecyduj się na model, który będzie maksymalnie dopasowany do Twoich oczekiwań i potrzeb. Trudno ostatecznie rozstrzygnąć, która z myszy jest lepsza – laserowa czy optyczna, jednak dla osób, które cenią sobie korzystanie z najnowocześniejszych gadżetów technologicznych, z pewnością najbardziej odpowiednia będzie mysz laserowa. Są również tradycjonaliści, którzy do wszelkich nowinek podchodzą dość sceptycznie – im w zupełności wystarczy mysz optyczna, która pozwala na swobodne korzystanie z komputera na co dzień.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status