Myszy komputerowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Stworzyliśmy dla Państwa ranking myszy komputerowych wybierając modele najlepsze z kilku przedziałów cenowych. Wśród wybranych najlepszych myszy komputerowych wybraliśmy dwa modele, które zdecydowanie cieszą się największym powodzeniem odbiorców. Pierwszym modelem uzyskującym bardzo wysokie noty użytkowników komputerów jest Razer Deathadder Rz01-00840100-R3G1. Jest to urządzenie przewodowe, podłączane do komputera za pomocą przyłącza USB. Mysz ta ma sensor optyczny 4G i rozdzielczość 6400 DPI i można ją samodzielnie skalibrować do posiadanej podkładki. Na bokach myszka ma umieszczone gumowe wstawki, dzięki którym dobrze trzyma się ją w dłoni. Ciekawe, zielone podświetlenie pięciu przycisków i rolki daje interesujące efekty na biurku komputerowym. Producent poleca tę mysz nie tylko użytkownikom biurowym, ale też graczom gier FPS. Drugi polecany model, o którym pisaliśmy na wstępie to Logitech G502 Proteus Spectrum. Jest to również model przewodowy polecany dla graczy, z dużą ilością przycisków, oraz fantastycznym podświetleniem. Przed wyborem modelu dla siebie, koniecznie zapoznaj się z parametrami tego urządzenia.

 

 

Jaką mysz komputerową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Mała i niepozorna mysz komputerowa, a tyle sprawia kłopotów z wyborem odpowiedniego modelu. Nic dziwnego. Współczesna mysz to właściwie centrum dowodzenia komputera. Jak kupimy niewłaściwe urządzenie, to nie tylko będziemy niezadowoleni, ale też praca czy zabawa będzie przebiegała z zakłóceniami. Zatem dziś temat: jaką mysz komputerową wybrać. Wskażemy w nim rodzaje i najważniejsze cechy myszy i co czyni, że mysz spełnia nasze oczekiwania lub nie.

Najlepsza mysz komputerowa – parametry: Laserowa czy optyczna?

Z racji tej, że obecnie na rynku liczą się wyłącznie myszy laserowe i optyczne, skupimy się na ich opisie. Sensor optyczny daje tę przewagę nad laserowym, że działa na praktycznie każdej powierzchni, która nie jest błyszcząca. Zwłaszcza myszy z górnej półki nie wykazują w tym zakresie zakłóceń. Natomiast modele laserowe, choć sensor w nich jest dużo dokładniejszy i mysz może się charakteryzować wyższą rozdzielczością, nie pracują na powierzchniach szklanych i przezroczystych.  Również tu myszy z dokładniejszymi parametrami będą miały wyższą cenę.

Od jakiegoś czasu na rynku są również stworzone przez Microsoft myszy z diodami świecącymi na niebiesko. Są to myszy wykorzystujące technologię BlueTrack i wykorzystują one niebieską diodę oraz soczewkę szerokokątną. Jej zastosowanie jest podobne do myszy laserowej.

 

Rozdzielczość

Jest to parametr, który określa, z jaką precyzją ruch myszy odzwierciedla ruch dłoni przesuwającej mysz. Rozdzielczość wyrażamy w jednostkach DPI i im więcej tych jednostek mysz posiada tym płynniejszy jej ruch na ekranie. Dla pracy biurowej wysokie DPI nie ma tak dużego znaczenia, jak dla graczy komputerowych lub dla grafików komputerowych, gdzie wskazana jest precyzja. Do obsługi komputera biurowego zupełnie wystarczy 1600 DPI. Gdy mamy zamiar zakupić mysz bardziej precyzyjną, na przykład dla gracza to w grę wchodzą urządzenia o DPI 7000 do 10000.

 

Czas reakcji

Ten parametr określa, jak szybko mysz zareaguje na informację o ruchu sensora. To też jest parametr, który warunkuje płynny ruch kursora i sprawne poruszanie się po ekranie komputera. Czas reakcji w myszach biurowych nie ma tak wielkiego znaczenia, jak w przypadku myszy dla graczy, gdzie nie powinien być większy niż 2 ms.

 

Kształt myszy

Wbrew pozorom to bardzo ważny parametr i wiele osób właśnie w pierwszym rzędzie wybiera kształt myszy, która dobrze im leży w dłoni, a dopiero w dalszej kolejności są rozpatrywane inne jej parametry. Przyjęło się, że wygodnymi myszami są te o kształcie symetrycznym i te modele mogą być przystosowane zarówno dla osób prawo, jak i leworęcznych. Wiele jednak osób, nie tylko graczy komputerowych, wybiera różnego typu myszy profilowane. Takie urządzenia również są dostępne w wersji dla osób leworęcznych. Ważne jest, aby dłoń luźno spoczywała na urządzeniu, a przyciski myszy znajdowały się pod palcami, które tymi przyciskami zarządzają.

 

Jaka jest najlepsza mysz komputerowa – komunikacja

Tu przede wszystkim należy rozważyć, w jaki sposób mysz będzie się komunikować z komputerem. Jeśli mysz jest kupowana do komputera stacjonarnego nic nie stoi na przeszkodzie, aby była to mysz przewodowa. Przewód przyłączeniowy, przy komputerze używanym w jednym miejscu nie jest uciążliwy, a możemy kupić za mniejsze pieniądze mysz o wyższych parametrach.

Gdy chcemy kupić mysz bezprzewodową mamy do wyboru taką, której odbiornik jest wkładany do portu USB, czyli poprzez połączenie radiowe, lub mysz komunikującą się z komputerem za pomocą Bluetooth, Wi-Fi. Pierwsze rozwiązanie zajmuje nam na stałe jeden z portów USB. Jeśli masz ich wiele, albo używasz je rzadko, nie ma problemu. Natomiast, jeśli nie możesz sobie pozwolić na stałe zajęcie tego portu, masz jeszcze do wyboru rozwiązanie Bluetooth i Wi-Fi. Mysz komunikująca się za pomocą Bluetooth ma nieco gorsze osiągi w zakresie rozdzielczości i czasu reakcji, więc nie jest ulubioną myszą graczy. Tu mamy nieco skromniejszą ofertę, ale wciąż jest w czym wybierać. Myszy Wi-Fi funkcjonują na rynku już ładnych parę lat, ale nadal jest to rynek niszowy. Zasięg takiej myszy to około 10 metrów.

Myszy dla gracza

To właściwie osobna kategoria myszy. Nie tylko musi ona mieć określone, wysokie parametry DPI i szybki czas reakcji, ale często są to modele o innych, specjalnych parametrach. Przede wszystkim gracz trzyma mysz w dłoni przez wiele godzin, więc materiał pokrywający mysz powinien być antypoślizgowy i nie reagować z potem.  Taka mysz również posiada zwiększoną ilość przycisków, oraz specjalnie zoptymalizowaną siłę nacisku na przyciski, a także większą wytrzymałość, jeśli chodzi o siłę nacisku i ilość wykonanych kliknięć.

Przyciski w myszach komputerowych dla graczy są przeznaczone do programowania przez niego, bo dzięki temu zyskuje on szybki dostęp do poleceń w grze. Myszy komputerowe to również finezyjne podświetlenie. Często rodzaj, intensywność, wybór kolorów podświetlenia należy do użytkownika, bo producenci wyposażają swoje urządzenia w olbrzymie możliwości.

 

Myszy komputerowe w dobrych cenach

To, ile zapłacisz za mysz komputerową zależy oczywiście od Twojego wyboru urządzenia. Najprostsze modele, dostępne w marketach, które niejednokrotnie wystarczają do zwykłej obsługi komputera dostaniesz za kilkanaście złotych. Jednak są to model o bardzo niskiej jakości, często z niedopracowanymi funkcjami. Gdy planujesz zakup urządzenia z przyzwoitymi parametrami to musisz liczyć się z kosztem 100 – 150 złotych. Natomiast myszy dla graczy to już koszt kilkuset złotych.

 

 

Najlepsze myszy komputerowe w 2019 roku

 

Jeśli zdecydowałeś już, jaki rodzaj myszy zamierzasz kupić, to przeczytaj nasz poniższy ranking. Przedstawiamy w nim kilka myszy z różnego segmentu o różnych parametrach.

 

Nasze zalecenia

 

Razer Deathadder Rz01-00840100-R3G1

 

Razer Deathadder Rz01-00840100-R3G1 to mysz przewodowa, z 2 metrowym przewodem. Producent zastosował tu sensor optyczny 4G o dużej rozdzielczości 6400 DPI, który użytkownik może skalibrować z posiadaną podkładką pod mysz, aby sprawniej się po niej poruszała. Na uwagę zasługuje również wygląd zewnętrzny myszy.

Została ona wyposażona w zielone podświetlenie przycisków i rolki. Po obu bokach mamy tu gumowe wstawki, pozwalające na lepszy uchwyt urządzenia. Ze względu na swoje parametry, producent poleca tę mysz do komputerowych gier FPS. Użytkownik ma tu do dyspozycji 5 przycisków, a mysz jest dedykowana dla osób praworęcznych. Użytkownicy potwierdzają przydatność myszy do FPSów.

Mysz ma możliwość stworzenia profilu do konkretnej gry, który jest automatycznie uruchamiany wraz z grą. Dla graczy ważnym jest też, że mają tu możliwość przypisywania makr, a także precyzja, z jaką mysz pracuje. Użytkownicy twierdzą też, że mysz ta jest wygodna i nie posiada zbędnych udziwnień, dzięki temu wszystkie funkcje działają, jak należy.

 

 

 

 

Logitech G502 Proteus Spectrum

 

Typowo dla graczy jest dedykowana mysz Logitech G502 Proteus Spectrum. Jest to urządzenie optyczne, o regulowanej czułości od 200 do 12 000 dpi w zakresie jednego z pięciu ustawień. Czułość tę można zmieniać podczas prowadzonej rozgrywki. Ustawić mysz możesz też w zależności od powierzchni, na której mysz używasz, bo takie możliwości urządzenie posiada.

Jeśli jesteś użytkownikiem, który lubi określony ciężar myszy, aby dobrze ją czuć w rękach, to zapewne ucieszy Cię wiadomość, że wraz z urządzeniem jest dostarczanych 5 ciężarków pozwalających na precyzyjne ustawienia w tym zakresie. A dla miłośników fantazyjnego podświetlenia mamy informację, że producent wyposażył to urządzenie w 16,8 milionów kolorów do wyboru i można w tym zakresie dobrać własny styl i synchronizację z grą.

Jedenaście przycisków myszy pozwala na programowanie ich i obsługę makr, a rolka przewijania ma dwa tryby pracy. Wymiary urządzenia to długość 132 mm, szerokość 75 mm, oraz wysokość 40 mm. Opinie o tych myszach komputerowych przekazują nam, że bardzo wygodne dla użytkowników jest przełączanie czułości podczas rozgrywki, a także odporność myszy na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

 

 

A4 Tech Bloody V7M

 

Wyjątkowo długą żywotność swojego produktu podkreśla producent myszy A4 Tech Bloody V7M. Pozwala ona na wykonanie 10 milionów kliknięć. Również kabel wzmocniony specjalnym oplotem ma podwyższone parametry użytkowania, co przy dodatkowo metalowych ślizgaczach daje nam urządzenie wytrzymałe mechanicznie. Przewód myszy ma 1,8 m i podłącza się go do komputera za pomocą interfejsu USB.

Mysz jest dedykowana dla praworęcznych użytkowników i posiada sensor optyczny o ustawialnej rozdzielczości od 100 do 3200 DPI i próbkowaniu do 1000 razy na sekundę. Łącznie mysz posiada 8 przycisków, z czego 3 przyciski pozwalają na szybkie przełączenie trybu pracy lewego przycisku. Ponadto logując się na stronie producenta można zainstalować dodatkowe funkcje dostępne w oprogramowaniu Oscar, na przykład umożliwiające zapamiętanie sekwencji 16 ruchów jednym przycisku.

Urządzenie jest oceniane, jako stylowe, ze względu na przyjemne podświetlenie logo oraz rolki urządzenia. Ponadto w opiniach użytkowników znaleźliśmy opisy, że jest to dobra i tania mysz komputerowa zarówno dla graczy, jak i użytkowników biurowych.

 

 

 

 

SteelSeries Rival 100

 

Produkt SteelSeries Rival 100 to mysz optyczna o rozdzielczości 4000 DPI. Sensor myszy pozwala na odwzorowanie ruchów 1: 1, co dla gracza jest bardzo istotne podczas rozgrywki. Jest to model przewodowy, o długości przewodu 1,8 m podłączanego do komputera za pomocą złącza USB. Po obu bokach myszy umieszczono powłokę z wytrzymałego, gumowanego materiału, który pozwala na wygodny chwyt myszy nawet, gdy dłoń jest spocona. Model ten również charakteryzuje się ergonomicznym kształtem, dzięki któremu dłoń nie odczuwa zmęczenia nawet po wielogodzinnej rozgrywce.

Dla komputerowych graczy mysz ta została wyposażona w 6 programowalnych przycisków, dzięki którym może on przypisać konkretną funkcję w grze do konkretnego przycisku. Ułatwia to i przyspiesza rozgrywkę, w której czas jest istotnym elementem warunkującym wygraną lub przegraną. Czarny kolor myszy i podświetlenie zaoferowane przez producenta, czyni z niej urządzenie o stylowym i interesującym wyglądzie.

A użytkownicy zauważyli w tym modelu wygodę użytkowania ze względu na matową fakturę, która jest przyjemna w dotyku, a także ustawianą czułość myszy.

 

 

 

 

Logitech MX Master 

 

Ranking myszy komputerowych zawiera również model myszy Logitech MX Master. Jest to mysz o wymiarach 85,7 mm x 126 mm x 48,4 mm i wadze 145 g. Producent określa swój produkt, jako model o podwyższonych kształtach ergonomicznych stworzonych na podstawie wyrzeźbionego ręcznie projektu. Łączność z komputerem zabezpiecza tu technologia Bluetooth oraz odbiornik Logitech Unifying, do wyboru przez użytkownika.

Model ten pozwala na sparowanie, za pomocą technologii Easy Switch, trzech urządzeń. Sprzęt ten pracuje w rozdzielczości 1600 DPI o regulacji od 400 do 1600 DPI, co 200 punktów. Producent podaje, że dzięki czujnikowi laserowemu Darkfield mysz może pracować nawet na powierzchni szklanej. Mamy tu również inteligentne kółko przewijania, które dopasowuje się do szybkości akcji i zachowań gracza, a także dodatkową rolkę boczną do przewijania kciukiem. Ponadto mysz została wyposażona w 5 przycisków, a jej akumulator pozwala na 40 dni rozgrywki.

Dla użytkowników, którzy lubią bogate oprogramowanie, jest ono do pobrania ze strony producenta i rozszerza funkcjonalność urządzenia. Użytkownicy cenią sobie możliwość programowania przycisków myszy, a także jej precyzję i wygodę użytkowania.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...