Myszki dla graczy ranking

Ostatnio aktualizowane: 27.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Gracze gier komputerowych potrzebują do prowadzenia skutecznej gry specjalnie dobranego sprzętu dla graczy. Między innymi i myszki komputerowe są produkowane z myślą o graczach. Po przeprowadzeniu badań wśród graczy dowiedzieliśmy się, że najlepszą myszką dla graczy roku 2021 okazała się SteelSeries Rival 300. Gracze nie tylko w swych opiniach przekazują, że jest to najlepszy model do gry, ale również ten sprzęt okazał się najczęściej przez nich kupowanym. Najlepszy model myszki dla graczy charakteryzuje się przede wszystkim łatwą konfiguracją. SteelSeries Engine 3 pozwoli na konfigurację CPI, akcelerację i decelerację, ma również programowalne przyciski oraz angle snapping. Dodatkowo myszka przewyższa konkurencję dzięki ultradokładnemu sensorowi i nowym przełącznikom. Autorskie przełączniki SteelSeries mają żywotność wynoszącą ponad 30 milionów kliknięć. Przy kliknięciu następuje ultraszybka komunikacja z sensorem. Wyraźny skok kliknięcia zapewnia wysoką dokładność. Optyczny sensor w tej myszy to Pixart PMW3310. Dzięki braku akceleracji jest tu prawdziwe śledzenie 1:1 i precyzyjne ruchy bez znaczenia. Mysz jest przeznaczona zarówno dla graczy prawo jak i leworęcznych. Mysz podłączona się do komputera za pomocą złącza USB. Zasięg kabla wynosi 2 m. Rozdzielczość wynosi 50-6500 dpi. Drugim, niemal równie popularnym modelem została myszka A4Tech Bloody Commander Laser Ml16.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką myszkę dla graczy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli jesteśmy zapalonymi graczami, to dobrze wiemy jak ważne jest zaopatrzenie się w odpowiednią myszkę, która pozwoli zdobyć przewagę w naszej grze. By dobrać odpowiedni sprzęt musimy sprawdzić, które parametry są najważniejsze dla gracza w takim urządzeniu.

Gdy zastanawiamy się, jaką myszkę dla graczy wybrać, pierwsza myśl, jaka się nasuwa to DPI, czyli rozdzielczość myszki. Wskaźnik ten określa odległość, którą wskaźnik na ekranie pokona po przesunięciu myszki o 2,5 cm. Im niższy wskaźnik DPI, tym większą drogę nasza ręka musi pokonać, by przesunąć wskaźnik na monitorze. Inaczej mówiąc, myszki z wysoką rozdzielczością są bardziej czułe na ruch wykonywany ręką.

Kolejny aspekt, który powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru sprzętu to rodzaj podłączenia myszki do komputera. Koniecznie musimy też rozważyć rodzaj materiału, z którego urządzenie jest wykonane. Dobrze dobrana myszka może służyć graczowi nawet kilka lat. Warto więc zainwestować trochę czasu w przeszukaniu rynku. Zwłaszcza, że dobrej jakości myszki mogą kosztować i 500 zł.  

1-steelseries-rival

Sensor a DPI

Obecnie na rynku są dostępne myszki z sensorem optycznym i laserowym. Zazwyczaj urządzenia z sensorem optycznym są mniej dokładne i posiadają mniejszą rozdzielczość niż te z sensorem laserowym. Panuje również ogólne przekonanie, że sensory laserowe są bardziej precyzyjne i dają poczucie większej płynności ruchu. W zależności od zastosowanego sensora musimy też doprać powierzchnię, na której myszkę będziemy używać. Gdy mamy do dyspozycji myszkę optyczną to bez problemu możemy korzystać z podkładki, która jest chropowata lub gładka. Urządzenia takie jednak nie lubią powierzchni jednobarwnych czy jasnych, na których myszki laserowe świetnie sobie radzą. Ciekawą opcją jest możliwość zakupu urządzenia z zarówno optycznym, jak i laserowym sensorem. Taki sprzęt połączy wszystkie zalety tych urządzeń i pozwoli graczowi grać na każdej powierzchni. Niektóre takie modele posiadają nawet możliwość kalibracji czujnika pod daną podkładkę powodując, że praca myszki będzie nienaganna.

Podczas wyboru modelu warto zdecydować się na taki, który oferuje DPI „na wyrost”. Nasze potrzeby mogą ulec zmianie, np. możemy zakupić nowszy monitor o większej rozdzielczości, czy zaczniemy grać w bardziej wymagającą grę. W takich sytuacjach nie będziemy zmuszeni od razu zakupić również nowej myszki. Dodatkowo, użytkownicy chwalą sobie możliwość regulacji DPI. W zależności od producenta, czy modelu DPI jest regulowane skokowo, (co 50 – 100 DPI) lub według fabrycznych ustawień (producent przewidział trzy rozdzielczości, które są dostępne np. 860 DPI, 1600 DPI i 3200 DPI). Jeśli planujemy zakup myszki o małej rozdzielczości to powinniśmy się zdecydować, na urządzenie z sensorem optycznym. Natomiast, gdy chcemy zakupić sprzęt o dużej rozdzielczości zastanówmy się nad myszką z sensorem laserowym.

 

Z kablem czy bez kabla

Technologia nieustanie idzie do przodu. Bezprzewodowe myszki też są udoskonalane, a ich wady usuwane. Jednak nadal nie są one preferowane przez poważnych graczy. Dlaczego tak się dzieje, skoro technicznie nie ustępują one tym przewodowym? Pierwszym powodem, dla którego są rzadziej wybierane to paradoksalnie dlatego że są bezprzewodowe. Dla osoby, która spędza dużo czasu grając, każda przerwa może okazać się nieprzyjemna. Pomimo wskaźników poziomu baterii, które większość takich modeli posiada, wydaje się, że urządzenie zawsze „pada” w najmniej pożądanym momencie. A to, że myszka ładuje się krótko, wcale nie ratuje sytuacji. Niektóre modele posiadają wymienne akumulatory, dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może wymienić baterie po ich wyładowaniu i dalej kontynuować grę. W tym czasie wyładowany akumulator można podładować.  Poprzez zastosowanie dodatkowego elementu, myszki bezprzewodowe są zazwyczaj cięższe od przewodowych.

Natomiast brak kabla pozwala graczowi rozwinąć skrzydła. Myszka, która nie ma kabla nie będzie krępować jego ruchów, nie będzie się blokować niespodziewanie, gdy przewód zahaczy o np. monitor. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup modelu z kablem to powinniśmy zadbać, by był on elastyczny, o solidnym, materiałowym oplocie, oraz o pozłacanej wtyczce zapewniającej lepsze przewodnictwo.

Pomimo ogólnego przeświadczenia, że myszki przewodowe królują nad bezprzewodowymi, to obecnie możemy zakupić na rynku dobre myszki bezprzewodowe. Niestety, są one zazwyczaj droższe od przewodowych modeli. Ważne, by podczas podejmowania decyzji porównać parametry urządzenia, by mieć pewność, że kupuje się sprzęt odpowiedni do naszych potrzeb.

 

Materiały, z których myszka jest wykonana

Wszystkie myszki dla graczy w dobrych cenach powinny być wykonane z materiałów, które nie tylko pozwolą na długie korzystanie ze sprzętu, lecz pozwolą również na wygodne jego użytkowanie. Czym więc powinno charakteryzować się wykonanie takiego urządzenia? Wbrew tradycyjnemu myśleniu, powierzchnia, gdzie nasza dłoń leży na myszce powinna być chropowata. Taka struktura zapobiegnie ślizganiu się urządzania podczas wielogodzinnych rozgrywek. Zapobiegnie ona również nadmiernemu poceniu się naszej ręki.  Warto więc brać pod uwagę modele o matowym, chropowatym wykończeniu, z gumowymi elementami. Możemy też rozważyć myszki wykonane z tworzywa antypoślizgowego.

Również elementy wewnętrzne urządzenia powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Mówimy tutaj o przełącznikach, ślizgaczach, rolkach czy kablach przyłączeniowych. Producenci często podają w opisie żywotność tych elementów. Warto więc je porównać. Żywotność przełączników podaje się w milionach kliknięć, które te przyciski są wstanie wytrzymać, natomiast ślizgaczy – w kilometrach.   

2-a4-tech-bllty-ml16

Ergonometria

Ponieważ gracz spędza długie godziny z myszką w ręce, warto jest dobrać taki model, który będzie jak najlepiej dopasowany do jego dłoni. Osoby praworęczne mają znacznie bardziej ułatwione zadanie, gdyż modeli na rynku specjalnie dla nich zaprojektowanych jest multum. Natomiast gracze leworęczni będą musieli przeprowadzić dogłębnej poszukiwania w celu znalezienia myszki o odpowiednim kształcie. Nie tylko wybrane urządzenie powinno się dobrze trzymać w ręce, jego przyciski powinny być tak rozplanowane, byśmy nie musieli wyginać palców, czy całej dłoni by je dosięgnąć.  Podczas wyboru sprzętu musimy też wziąć pod uwagę wielkość naszej ręki, oraz ciężar myszki. Niektóre gry mogą wymagać różnej ciężkości urządzenia. W takim wypadku na pewno przyda się model z możliwością regulacji masy. Specjalne ciężarki według potrzeby możemy zakładać lub zdejmować z myszki.

Decydując się na zakup myszki powinniśmy również zastanowić się nad ilością przycisków. Przyjmuje się, że optymalna ich ilość to 5, choć ich liczba zależy głownie od rodzaju gier, w które gramy. Przyjmuje się, że gracze MMO wymagają więcej przycisków, niż osoby grające w FPS-y. Niezależnie od tego, jakie gry preferujemy na rynku znajdziemy modele z 3 przyciskami i takie z 20. Przydatna jest też możliwość ich programowania. Zwłaszcza w przypadku myszek z dużą ilością klawiszy. Oczywiście, w każdej grze programujemy je indywidualnie.  

 

Jaka jest najlepsza myszka dla graczy?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wiele zależy od rodzaju gier, w które jej użytkownik będzie grał oraz od sprzętu, jaki używa. Nie bez znaczenia są również aspekty fizyczne użytkownika, czyli wielkość dłoni oraz to czy jest prawo czy leworęczny. Warto jednak przy wyborze myszki zastanowić się nad swoimi potrzebami, by dobrać model z odpowiednimi parametrami. Gdy się dobrze zastanowimy przed zakupem, nabyta myszka może nam posłużyć kilka dobrych lat.

 

 

Najlepsze myszki dla graczy w 2021 roku

 

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ranking myszek dla graczy, który pomoże wszystkim pasjonatom gier komputerowych w wyborze najlepszego modelu.

 

Nasze zalecenia

 

SteelSeries Rival 300

 

1.SteelSeries RivalJeśli szukasz optycznej, przewodowej myszki do grania, to dobrym wyborem będzie urządzenie proponowane przez firmę SteelSeries.  Dwumetrowy zasięg pozwala na sprawną obsługę niezależnie od położenia peceta lub laptopa, zatem nie musisz martwić się o wygodę użytkowania.

Z uwagi na rozdzielczość o wysokości 6500 dpi będzie doskonała dla posiadaczy małych i średnich monitorów. Wiele opcji podświetlenia myszy to element estetyczny, który na tle innych modeli wyróżnia SteelSeries RIVAL.

Opinie użytkowników podkreślają ergonomiczność akcesorium oraz jego właściwe wyważenie, co przekłada się na lepsze wyniki w grach. Konstrukcja i wielkość urządzenia ułatwiają pracę osobom o dużych oraz długich dłoniach – mogą oni swobodnie położyć na myszy całą rękę. Według graczy to także jedna z najlepszych myszy do CS, ponieważ posiada bardzo dobry czujnik.

Mała waga tego elektronicznego urządzenia pozwala na szybkie ruchy ręką oraz bardzo dużą mobilność. Cena stawia ten produkt na średniej-wyższej półce, i z pewnością będzie odpowiednia i akceptowalna dla średnio zaawansowanych graczy.

Aby praca przy komputerze była bardziej wydajna, należy zaopatrzyć się w dobrą myszkę. Jest ona niezbędna dla zapalonych graczy, którzy spędzają dużo czasu przed komputerem chcąc pokonać swoich przeciwników. Przydaje się też w wykonywaniu prac biurowych, nie da się bowiem zaprzeczyć, że touchpad czy zwykła myszka za 5 zł nie ułatwi nam pracy z pewnymi programami. Najlepsza myszka dla graczy w 2021 roku to model Steel Series Rival, który zyskał wiele pozytywnych opinii, również na forach internetowych dla graczy.

Zalety
Sensor optyczny:

Model ten posiada innowacyjny sensor optyczny Pixart PMW3310. Zapewnia on precyzję i dokładność w śledzeniu ruchu myszki, bez znaczenia, jak szybko nią poruszasz podczas gry. Należy zaznaczyć, że rozdzielczość CPI (dotyczy myszek optycznych) można ustawić w zakresie od 50 do 6500.

Precyzyjne ustawienie:

Dzięki zaawansowanym opcjom możesz spersonalizować swoje ustawienia. Za sprawą aplikacji SteelSeries 3, bez problemu można dostosować rozdzielczość CPI, programowalne przyciski, szybkość odświeżania, przyciąganie kątowe, przyspieszenie i zwalnianie.

Podświetlenie:

Myszka posiada aż 2 samodzielne strefy podświetlenia. Co ciekawe, kolor, na jaki mysz będzie się świecić, można wybrać samodzielnie spośród 16.8 miliona barw RGB. Kolorystyka może zostać ustawiona w każdej strefie, dla każdego trybu gry czy aplikacji. Do dyspozycji użytkownika są 4 poziomy jasności i trzy efekty podświetlania.

Ergonomiczne przyciski:

Produkt posiada przyciski, które zostały zaprojektowane i umieszczone tak, aby były najbardziej ergonomiczne. Zatem kliknięcia są naturalne, szybkie i co ważniejsze znalezienie przycisków nie odrywa gracza od rozrywki.

Przełączniki SteelSeries:

Urządzenie posiada innowacyjny przełącznik SteelSeries. Cechuje się on minimalnym czasem reakcji i długą żywotnością, która wynosi ponad 30 milionów kliknięć. Co więcej, dźwięk kliknięcia jest bardzo subtelny.

Wady
Ślizganie:

Myszkę najlepiej używać wraz z podkładką, gdyż w innym przypadku komfort użytkowania może być zmniejszony.

 

 

 

 

A4Tech Bloody Commander Laser Ml16

 

2. A4 Tech Bllty ML16Nowy model proponowany przez firmę A4 Tech będzie odpowiedni dla wszystkich profesjonalnych graczy oraz osób intensywnie pracujących przy komputerze – z uwagi na bardzo wysoką rozdzielczość (8200 dpi) oraz możliwość jej regulacji. Ta funkcja pozwoli też na dostosowanie myszy do monitorów różnej wielkości.

Bardzo duża liczba przycisków sprawia, że produkt jest idealny dla zapalonych pasjonatów gier strategicznych oraz tak zwanych „strzelanek”. Jeśli zatem chodzi o myszki gamingowe, jest to dobra propozycja. Urządzenie zostało wyposażone w solidne, metalowe ślizgacze, co zwiększa jego trwałość.

Użytkownik ma do dyspozycji aż 17  przycisków, które może zaprogramować w dowolny sposób, dzięki czemu łatwo dostosuje możliwości urządzenia do własnych potrzeb. Tak wysokie parametry, wielość funkcji oraz uniwersalność (myszka dobrze sprawdza się w różnych rodzajach rozrywki) przemawiają za często słyszanym stwierdzeniem, że to najlepsza myszka do gier.

Z kolei mała klawiatura numeryczna, zainstalowana po prawej stronie urządzenia, pozwala w wielu wypadkach na uniknięcie korzystania z tradycyjnej klawiatury komputera stacjonarnego lub laptopa.

Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest tania myszka dla graczy – A4 Tech Bllty ML16. Jest to niezwykle ciekawe urządzenie o nowoczesnym designie.

Zalety
Ciche działanie:

Klawisze wykonane są z tworzywa sztucznego i pracują bardzo cicho. Wielu graczom zdążyło się niejednokrotnie grać w nocy i obudzić domowników odgłosami klikania myszki. W przypadku tego produktu nie będzie stanowiło to problemu.

Funkcjonalność:

Dzięki wbudowanym w myszy przyciskom, granie jest dużo łatwiejsze. Jest ona odpowiednia dla profesjonalnych graczy  różnych gier typu MMO.

Klawiatura numeryczna:

Na prawym przycisku znajduje się klawiatura numeryczna, która ułatwia użytkowanie.

Gwarancja:

Produkt opatrzony jest 24 miesięczną gwarancją.

Cena:

Mimo swojej dużej funkcjonalności, jest to myszka dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie.

Wady
Design:

Klawiatura numeryczna jest ułatwieniem dla graczy oraz osób pracujących w Excelu, ale niestety jednocześnie sprawia, że model ten nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie. Poza tym sama obudowa myszki według wielu konsumentów nie jest najciekawsza.

 

 

 

 

Logitech MX Master

 

3.Logitech MX MasterLaserowy model o nazwie MX Master, przygotowany przez popularną firmę Logitech, posiada kilka wyraźnych zalet. Po pierwsze – jest to urządzenie bezprzewodowe, wyposażone w sprawny system Bluetooth, co pozwala na nieograniczoną mobilność gracza. Komunikacja myszy z komputerem oraz innymi urządzeniami przebiega bezproblemowo, dlatego użytkownik z pewnością nie zatęskni za produktem z kablem.

Po drugie, mysz można podłączyć również radiowo, zatem kupujący nie jest skazany tylko na jedną opcję działania. Zasięg 10 metrów to o wiele więcej niż to, na co mogą pozwolić sobie użytkownicy tradycyjnych modeli. Rozdzielczość o wysokości 1600 dpi jest wystarczająca, aby osiągnąć zadowalające wyniki w grach.

Łatwo można spotkać się też z dobrymi opiniami na temat czasu ładowania urządzenia przez port USB – jest on bardzo krótki, a to spora zaleta dla wszystkich osób, które chcą szybko zacząć rozrywkę lub pracę.

Dodatkowym plusem produktu jest wyposażenie w dobrze znaną rolkę, która umożliwia szybkie oraz płynne przewijanie treści na stronach internetowych i w dokumentach.

Kolejnym produktem jest bezprzewodowa myszka dla graczy firmy Logitech MX Master. Jest to produkt niezwykle estetyczny.

Zalety
Zasięg:

Zasięg myszy to aż 10 metrów, co zdecydowanie poprawia komfort pracy.

Podłączenie:

Dużym atutem jest fakt, że mysz może być podłączona do urządzenie na dwa sposoby: radiowo lub przez Bluetooth.

Akumulator:

Jest to mysz bezprzewodowa, zatem co jakiś czas trzeba naładować jej akumulator. Trzeba podkreślić, że jest on niezwykle wytrzymały i po całkowitym naładowaniu myszki, działa ona długo i wydajnie.

Kształt:

Na myszy znajduje się aż 5 dodatkowych przycisków, które zdecydowanie ułatwią pracę graczom. Co więcej, jest ona specjalnie wyprofilowana i dostosowana do prawej dłoni. Mysz posiada wiele przydatnych funkcji, które można samemu regulować w zależności od wykonywanego zadania. Dodatkowo posiada pomocną rolkę boczną i przycisk z boku podstawy.

Wady
Cena:

Jest to jedna z droższych propozycji w naszym zestawieniu. Należy jednak zauważyć, że jej wysoka cena wynika z wyjątkowo wysokiej jakości wykonania.

 

 

 

 

Razer DeathAdder Chroma

 

4.Razer DeathAdder ChromaCzęsto spotykamy się z pytaniem: jaką myszkę do gier polecacie? Jedną z naszych propozycji jest Razer DeathAdder Chroma. To optyczny model w pełni wart swojej ceny, nazywany iPhone’em wśród myszy, z uwagi na jej solidne wykonanie.

Użytkownik otrzymuje chociażby pozłacane złącze USB, bardzo lekki kabel oraz gumowe, antypoślizgowe boki – to elementy, które gwarantują trwałość oraz wygodę korzystania z produktu. Mysz posiada ciekawy system podświetlania oraz bogaty zasób efektów optycznych, dzięki czemu szybko stanie się bardzo osobistym akcesorium dla gracza.

Niewiarygodna wręcz rozdzielczość 10 000 dpi sprawia, że ruch myszy jest szybki i płynny, bez względu na przekątną monitora – urządzenie będzie doskonale współpracowało nawet z największymi wyświetlaczami. Producentowi udało uzyskać się zarazem prosty design, jak i ergonomiczny kształt – to zaleta, którą doceniają polscy gracze.

Co więcej, kontrola nad urządzeniem jest naprawdę wysoka, z uwagi na bardzo mały poślizg materiału, z którego zostało wykonane. Brak dodatkowych, często niepotrzebnych przycisków, również jest bardzo ceniony przez kupujących – dzięki temu mogą się skupić na efektywnej grze.

Jednym z ostatnich produktów w naszym zestawieniu jest myszka Razer DeathAdder Chroma. Jest to produkt, który zadowoli zarówno profesjonalnych graczy, jak również zwykłych użytkowników lubiących estetyczne dodatki.

Zalety
Czułość:

Myszka jest niezwykle czuła na kliknięcia i dotyk. Dzięki temu jej użytkowanie jest dużo prostsze.

Wygoda:

Jest to niezwykle wygodna w użytkowaniu myszka.  Zarówno ślizg, kształt, przyjemna w dotyku faktura i waga są bez zarzutów i gwarantują profesjonalną pracę.

Podświetlenie:

Mysz posiada możliwość osobistej personalizacji elementów podświetlenia. Do wyboru użytkownika jest paleta barw 16.8 miliona kolorów.

Wady
Cena:

Choć nie jest to najdroższa myszka w naszym zestawieniu, to jej zakup wymaga znacznych nakładów finansowych (ok 350 zł). Należy jednak pamiętać, że cena myszki wynika z jej funkcjonalności.

Przewód:

Kabel myszki ogranicza nasze ruchy i sprawia, że urządzenie jest mniej mobilne.

 

 

 

Tracer PERT II

 

5.Tracer PERT IIJeśli chodzi o tanie myszki dla graczy, to jedną z wyróżniających się na polskim rynku propozycji jest TRACER PERT II. 2000 dpi to rozdzielczość, która pozwala swobodnie grać na naprawdę wysokim poziomie w przypadku większości monitorów.

Uwagę zwraca również wykonanie z eleganckiego materiału, przypominającego szczotkowane aluminium – to podnosi automatycznie klasę tego sprzętu. Do dyspozycji gracz ma aż pięć przycisków, w tym ten najbardziej przydatny w strzelankach – „fire”.

Wielu zadowolonych użytkowników twierdzi, że urządzenia o podobnych parametrach są często nawet dwa razy droższe – warto zatem poważnie zastanowić się nad zakupem. Produkt jest nie tylko tani, ale również posiada ciekawy design i pulsacyjne podświetlenie – będzie to zaletą dla osób poszukujących dodatkowych, estetycznych doznań podczas gry.

Mysz jest odpowiednio ciężka, aby zapewnić stabilność ruchu ręki oraz wystarczająco wygodna, aby pozwolić na szybkie i zdecydowane manewry, których wymagają gry szybkościowe. Ergonomiczny kształt sprawia, że urządzenie w łatwy i naturalny sposób dopasowuje się do dłoni, bez względu na jej rozmiar.

Ostatnim produktem w naszym zestawieniu jest dobra myszka dla graczy do 150 zł. Jednak mimo swojej niskiej ceny, jest to wyjątkowo wydajny produkt.

Zalety
Design:

Dużym atutem tego modelu jest jego design. Na tle innych modeli wyróżnia się wierzchnią warstwą przypominającą szczotkowane aluminium.

Funkcjonalność:

Mysz ma 5 dodatkowych przycisków, które sprawią, że korzystanie z niej stanie się przyjemniejsze.  Są to m.in. przycisk zmiany rozdzielczości za pomocą jednego kliknięcia.

Cena:

Jest to najtańsza myszka w naszym zestawieniu.

Wady
Pulsacyjne podświetlenie:

Brak możliwości regulowania lub wyłączenie opcji pulsacyjnego podświetlenie. Jest to stała funkcja, wbudowana i kontrolowana przez mikroprocesory w myszce. To wpływa na komfort użytkowania sprzętu.

Przewód:

Obecnie większość producentów oferuje zaawansowane modele bezprzewodowe. Kabel niestety ogranicza nasze ruchy.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaką myszkę dla graczy Razer wybrać?

 

Chcesz mieć lepsze wyniki w grach? Potrzebuje do tego dobrej myszki stworzonej z myślą o graczach. Choć mogłoby się wydawać, że zakup takiego sprzętu jest dość prosty, rzeczywistość jest nieco inna. Bowiem, na rynku znajduje się wiele produktów o wątpliwej jakości. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę. Co więcej, pokażemy Ci jakie cechy powinny mieć najlepsze myszki dla graczy Razer, aby ich działanie pomogło Ci wygrywać.

Amerykańska marka Razer znana jest na całym świecie z produkcji wysokiej jakości akcesoriów komputerowych. W swojej ofercie firma posiada myszki, klawiatury, słuchawki i głośniki. Wszystkie sprzęty powstały z użyciem najnowszych technologii, co gwarantuje im szybką i niezawodną pracę. Równocześnie innowacyjne rozwiązania pozwoliły na skonstruowanie sprzętów, które zdecydowanie zwiększają tempo pisania i klikania.

Decydując się na zakup profesjonalnej myszki dla graczy, należy zwrócić uwagę na jej kształt. Warto zainwestować w model o ergonomicznym kształcie, który zagwarantuje użytkownikowi wygodny i pewny chwyt. Ma to pozytywny wpływ na tempo klikania i ruch wskaźnika, co w przypadku gier zręcznościowych ma duże znaczenie. Najlepsza myszka dla graczy Razer w 2021 roku bardzo dokładnie odwzorowuje ruch dłoni, co gwarantuje precyzję. Wielu profesjonalistów decyduje się na zakup sprzętów, które posiadają wbudowane przyciski.

Aby zagwarantować sobie nieskrępowane ruchy warto zainwestować w model bezprzewodowy, którego zasięg jest nie mniejszy niż 5 m. Na pewno okaże się to przydatne, gdy na drodze między myszą, a odbiornikiem znajdzie się przeszkoda. Produkty takiego typu są w stanie zapewnić swobodny ruch na odległość 35 cm w każdą stronę.

Dla profesjonalnych graczy, bardzo ważna jest czułość sprzętu. Dobrej jakości myszki nie powinny mieć czułości mniejszej niż 1800 DPI w przypadku zwykłych modeli. Jeśli jednak interesuje Cię zakup sprzętu laserowego, wartość ta powinna wynosić 6000 DPI. Wynika to z faktu, że im czułość jest większa, tym większa precyzja użytkowania.

 

Myszki dla graczy Razer – Ranking

 

Razer Deathadder Rz01-00840100-R3G1

 

Wielu profesjonalnych graczy zakupiło dla siebie model Deathadder Rz01-00840100-R3G1 marki Razer, gdyż jest to bardzo nowoczesna i czuła myszka. Zaletą tego sprzętu jest to, że dobrze leży w dłoni, co pozwala na swobodne ruchy. Wykonywane manewry są pewne, zatem mysz nadaje się do gier sprawnościowych. Co więcej, prezentowany produkt posiada zielone podświetlenie, które zwiększa jego prezencję.

Atutem urządzenia jest duża czułość, czyli reakcja zachowania myszy na ruch ręką, która wynosi aż 6400 DPI. Gwarantuje to precyzje grania. Zasięg pracy tego przewodowego modelu wynosi 2 m.

Mysz posiada dwa standardowe przyciski oraz wciskane kółko. Dodatkowo nad miejscem na kciuk znalazły się dwa specjalne guziki, które zostały specjalnie wyprofilowane. Ich zaletą jest to, że każdy gracz może je samodzielnie zaprogramować, według swoich potrzeb.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wielu graczy doceniło elegancki wygląd oraz dużą czułość produktu. Co więcej, najnowsza technologia gwarantuje samodzielne pobieranie sterowników i zapisywanie indywidualnych ustawień użytkownika.

 

Razer Mamba Tournament Edition

 

Jeśli jesteś profesjonalnym graczem i poszukujesz możliwie najlepszego sprzętu do grania, polecamy Ci zakup myszki Mamba Tournament Edition marki Razer. Ze względu na ergonomiczny kształt, model ten dobrze leży w dłoni, co gwarantuje wykonywanie pewnych ruchów. Dobrze wyprofilowana obudowa gwarantuje zmniejszenie obciążenia na palcach w czasie klikania.

Dużym atutem tego produktu jest bardzo duże przyspieszenie, 5G. Gwarantuje to szybkie i precyzyjne reagowanie. Z tego udogodnienia na pewno ucieszą się osoby grające w gry sprawnościowe, gdzie liczy się refleks, bowiem czas reakcji to 1 ms. Czułość myszki wynosi 16000 DPI, czyli zaraz po wykonaniu gestu ręką wskaźnik na monitorze przesuwa się.

Prezentowany sprzęt charakteryzuje się podświetlonym logo marki Razer, scrollem oraz bocznymi panelami. Użytkownik może sam indywidualnie skonfigurować każdą z podświetlonych stref. Do dyspozycji gracza są takie efekty, jak fala, spektrum kolorów i każdorazowa reakcja na kliknięcie. Łączna ilość przycisków wynosi 9. Wymiary modelu to: długość – 12,8 cm, szerokość – 7 cm, wysokość – 4,25 cm.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Wielu graczy doceniło ciekawy design oraz duże przyspieszenie i wrażliwość. Sprawia to, że myszka może być używana przez profesjonalistów na zawodowych turniejach.

 

Razer Ouroboros

 

Model Ouroboros to bardzo elegancka i wrażliwa na kliknięcia myszka dla graczy Razer w dobrej cenie. Wielu profesjonalistów decyduje się na jej zakup, gdyż każdy użytkownik może samodzielnie regulować tylne części modelu. Również panele boczne mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb gracza. Ergonomiczna budowa sprawia, że dłoń przylega blisko do sprzętu, co redukuje zmęczenie podczas wielogodzinnego grania.

Dużą zaletą prezentowanego produktu jest wysokiej jakości sensor laserowy o czułości 8200 DPI, co gwarantuje natychmiastową reakcję. Z kolei przyspieszenie wynosi 4G. Takie parametry gwarantują większą celność w grach zręcznościowych.

Model ten zasilany jest za pomocą baterii. Nie musisz się jednak obawiać, że zmniejszy to wydajność. Reakcja po naciśnięciu przycisku na myszce następuje po 1 ms. Jeśli jednak w czasie długiej rozgrywki produkt się rozładuje, możesz go podłączyć za pośrednictwem kabla USB. W pełni naładowany akumulator NiMH pozwala na 12 godzin nieustannej gry.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło elegancki design i dobre parametry myszki.

 

 

Uwielbiasz grać w CS GO i poszukujesz myszki komputerowej, która zapewni Ci precyzję? Jeśli tak, przeczytaj przygotowany przez nas ranking. Aby go opracować zapoznaliśmy się z prezentowanymi w Internecie opiniami konsumentów na temat danych modeli. Po dokładnej analizie komentarzy uznaliśmy, że SteelSeries Rival 300 CS:GO Fade Edition to jeden z najlepszych produktów dostępnych w sklepach. Prezentowane urządzenie uznawane jest za jedno z najbardziej precyzyjnych, co ma duże znaczenie w przypadku osób uwielbiających gry zręcznościowe. Zaletą sprzętu jest także jego kształt – produkt dobrze dopasowuje się do kształtu dłoni, co wpływa na komfort i dokładność ruchów. Do produkcji modelu wykorzystano materiały odporne na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo delikatne dla skóry. Kabel zasilający jest odpowiedni długi, więc nic nie krępuje naszych ruchów. Chcesz poznać więcej ciekawych sprzętów? Przejdź do naszego rankingu. Znajdziesz tam dokładny opis myszki komputerowej Razer Deathadder Essential, która uplasowała się na drugim miejscu w zestawieniu.

 

Jaką mysz dla gracza CS GO wybrać?

 

Aby uczestniczyć w turniejach CS GO trzeba być wyposażonym w odpowiednią mysz dla gracza. Postaramy się w tym poradniku podpowiedzieć, jakie są najlepsze myszy dla gracza CS GO. Co zrobić, aby mysz była możliwie najlepszego gatunku, aby pomagała w rozgrywce?

Najpierw musimy dokona wyboru pomiędzy myszą laserową i optyczną. Częsta opinia, że myszy optyczne są mniej precyzyjne w grach, nie do końca przekazują całą prawdę. Myszy optyczne z niższej półki, rzeczywiście mogą przynieść rozczarowanie, jednak takie, które mają 3500 DPI rozdzielczości z powodzeniem zdają egzamin u najbardziej wymagających graczy. Zwykle też myszy optyczne są tańsze niż modele laserowe o tych samych parametrach. Aczkolwiek mysz laserowa jednak oferuje większą czułość i większą precyzję.

Kolejnym dylematem jest wybór pomiędzy modelem przewodowym i bezprzewodowym. Zapewne łatwiej znajdziemy przewodową mysz dla gracza CS GO w dobrej cenie. Jednak wielu graczom przewód krępuje ruchy, choć mają one nienaganną precyzję, brak opóźnień i brak problemów z wyładowanym akumulatorem. Myszki bezprzewodowe natomiast to swoboda użytkowania bez plączącego się kabla, ale często ich czas reakcji jest nieco dłuższy niż ich przewodowych odpowiedników. A takie, które swoimi parametrami nie ustępują myszom przewodowym mogą kosztować nawet 500 złotych.

Niebagatelną sprawą jest również wybór materiałów, z jakich jest mysz wykonana. Mysz gracza ulega zniszczeniu znacznie szybciej niż każdego innego użytkownika, dlatego mysz dla gracza powinna być wykonana z materiału matowego, lekko gumowanego, który nie sprzyja poceniu się dłoni. Dobrze jest, jeśli ma elementy metalowe, w tych miejscach, gdzie wpływa to na wytrzymałość urządzenia. Atrakcyjnym też jest dla gracza oświetlenie, które wpływa na walory estetyczne i przyjemność z korzystania z myszy.

Również pod uwagę trzeba wziąć indywidualne preferencje dotyczące kształtu myszy. Są gracze, którzy preferują niewielkie myszki z podstawowymi przyciskami, inni większe konstrukcje najeżone dodatkami i gadżetami. Dużo też zależy od sposobu trzymania myszy w dłoni, zatem przed wyborem warto dokładnie obejrzeć myszkę i sprawdzić jej wymiary.

Celem każdego gracza jest najlepsza mysz dla gracza CS GO w 2021 roku. Poniżej przedstawiamy trzy czołowe model, może jeden z nich będzie dla Ciebie najlepszym.

 

Myszy dla gracza CS GO – Ranking

 

SteelSeries Rival 300 CS:GO Fade Edition

 

Mysz SteelSeries Rival 300 CS:GO Fade Edition charakteryzuje się wyjątkowym wyglądem nawiązującym do elitarnych skinów z serii Gradient. Chyba żaden gracz obok takiej myszy nie może przejść obojętnie. Mysz została wyposażona w sensor optyczny o rozdzielczości 6500 DPI i czasie reakcji 1 ms.

Mamy tu również sześć programowalnych przycisków, a także funkcję GameSense, która w czasie rzeczywistym pokazuje na myszy (za pomocą doboru podświetlenia) postępy w grze. Przyciski mają wytrzymałość 30 milionów kliknięć, więc powinny nie zawieść najbardziej dynamicznego gracza.

Aplikacja SteelSeries 3 umożliwia użytkownikowi czynić własne ustawienia, można dostosować CPI, programowalne przyciski, szybkość odświeżania, przyciąganie kątowe, przyspieszenie i zwalnianie itp. Wszystkie przyciski są zaprojektowane w wygodny dla gracza, ergonomiczny sposób.

Również wykończenie boczne jest wykonane z wytrzymałego materiału, który jest odporny na działanie potu, a powierzchnia odporna na ścieranie. Waga tego modelu wynosi 128 g. a jego wymiary to 45 x 70 x 133 mm. Według graczy jest to model o bardzo poręcznym chwycie z szybkim sensorem i czasem reakcji.

SteelSeries Rival 300 CS:GO Fade Edition to optyczna mysz dla gracza podłączana do komputera za pomocą kabla USB. Zasięg urządzenia to 2 m.

Zalety
Precyzja:

Wiele publikowanych w Internecie recenzji prezentowanej myszy komputerowej potwierdza, że urządzenie jest precyzyjne. W związku z tym z pewnością spełni oczekiwania miłośnika gier komputerowych.

Kształt:

Zdaniem konsumentów kształt produktu został starannie opracowany, aby zapewnić użytkownikowi możliwie największy komfort w trakcie pracy.

Jakość:

Użyte do produkcji materiały są trwałe, dzięki czemu wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu mysz przez długi czas wygląda, jak nowa.

Podświetlenie:

Użytkownik ma możliwość skorzystania z opcji podświetlenia urządzenia. Funkcja ta czyni produkt bardziej funkcjonalnym i atrakcyjnym pod względem wizualnym.

Kabel:

Jak twierdzą konsumenci, kabel służący do podłączenia myszki do komputera jest solidnie wykonany. Dodatkowo jest odpowiedni długi, więc nic nie krępuje naszych ruchów.

Wady
Przycisk:

Część osób uważa, że przycisk do przewijania generuje stosunkowo głośny dźwięk, co dla niektórych osób może być mało komfortowe. Niemniej jednak są to pojedyncze opinie.

 

Razer Deathadder Rz01-00840100-R3G1

 

Seria produktów Razera linii 2013, do której należy mysz Razer Deathadder Rz01-00840100-R3G1 charakteryzuje się wyróżniającym się podświetleniem o ekskluzywnym charakterze. Mysz ta ma sensor optyczny 4G o rozdzielczości 6400 DPI. Z obu boków są tu zamocowane gumowe wstawki, które wpływają na lepszy i pewniejszy chwyt urządzenia.

W modelu tym znajdziemy dwa standardowe przyciski i wciskane kółko, natomiast nad miejscem, gdzie znajduje się kciuk są dwa dodatkowe guziki o wyprofilowanym kształcie. Są to przyciski do indywidualnego zaprogramowania przez użytkownika.

Mysz jest przystosowana dla praworęcznych użytkowników i do komputera jest podłączana przewodowo za pomocą portu USB. Graczom szczególnie podoba się w tym modelu oprogramowanie, które pozwala na dowolną konfigurację trzech profili. Mysz najlepiej działa w połączeniu z podkładką Goliathus, która stawia obsługę na nowym, wyższym poziomie.

Ponadto użytkownicy chwalą jakość wykonania myszy, oraz jej precyzje ruchów, a także bardzo atrakcyjny design, który podkreśla ekskluzywność produktu.

Mysz dla gracza CS GO Razer Deathadder Essential ma czarny kolor. Produkt został wyposażony w 5 przycisków. Urządzenie przeznaczone jest dla osób praworęcznych.

Zalety
Materiał:

Użyty do produkcji myszki komputerowej materiał jest odporny na zarysowania. Dodatkowo tworzywo nie powoduje nadmiernej potliwości dłoni, co mogłoby wpłynąć na precyzję ruchów gracza i znacznie obniżyć komfort użytkowania.

Oprogramowanie:

Najnowsze oprogramowanie firmy Razer automatycznie pobiera dostępne sterowniki, a także zapisuje preferowane ustawienia danego gracza. W związku z tym urządzenie jest uznawane za łatwe w obsłudze.

Kształt:

Zdaniem konsumentów prezentowana mysz komputerowa jest dobrze wyprofilowana, dzięki czemu łatwo dopasowuje się do kształtu dłoni. W związku z tym uznawana jest za wygodną.

Design:

Choć design sprzętu nie odgrywa kluczowej roli, wiele osób w swoich recenzjach zaznacza, że wygląd Razer Deathadder Essential jest atrakcyjny. Cecha ta z pewnością zachęca do sięgnięcia po produkt.

Wady
Boczne przyciski:

Pewna grupa osób uważa, że ustawienie bocznych przycisków nie zostało dobrze przemyślane. Zdarza się, że użytkownik przypadkowo naciska nieodpowiedni guzik.

 

Corsair Harpoon RGB

 

W Internecie można znaleźć dużo pozytywnych komentarzy na temat myszy komputerowej Corsair Harpoon RGB. W związku z tym nie mogło zabraknąć tego urządzenia w naszym zestawieniu. Produkt z pewnością spodoba się wielu użytkownikom. Konsument ma możliwość ustawienia koloru podświetlenia urządzenia według własnych preferencji.

Prezentowaną mysz optyczną wyposażono w 6 przycisków. Zasięg pracy urządzenia wynosi 1,8 m. Sprzęt podłączany jest do komputera za pomocą kabla USB. Przewód jest solidnie wykonany, co stanowi skuteczne zabezpieczenie przed zbyt szybkim uszkodzeniem kabla. Konfiguracja myszy jest prosta. Aby zacząć używać produktu, wystarczy podpiąć go do złącza USB. Sprzęt nie wymaga instalacji żadnych sterowników, co jest sporym ułatwieniem.

Tym, co zachęca do zakupu myszy komputerowej Corsair Harpoon RGB jest niewątpliwe jej przystępna cena. Jako zalety konsumenci podają także solidne wykonanie i precyzję. Na uwagę zasługuje też dobrze wyprofilowany kształt i prosty design.

Corsair Harpoon RGB to dobra mysz dla gracza CS GO do 100 zł. Produkt podłącza się do komputera za pomocą kabla USB. Waga produktu to 85 g.

Zalety
Przewód:

Z uwagi na to, że przewód zasilający został odpowiednio wzmocniony przy końcach nie ma obaw o to, że element ten uszkodzi się zbyt szybko i konieczny okaże się zakup nowej myszki komputerowej.

Wygoda:

Sprzęt ma dobrze wyprofilowany kształt, co umożliwia precyzyjne prowadzenie myszy po ekranie. Co więcej, produkt gwarantuje komfort w trakcie użytkowania - nasza dłoń nie męczy się zbyt szybko.

Logo:

Użytkownik może wybrać, na jaki kolor ma się podświetlać logo. Zdaniem konsumentów jest to ciekawa opcja umożliwiająca personalizację urządzenia.  

Wady
Scrollowanie:

Część użytkowników uważa, że rolka do przewijania czasami zacina się w trakcie pracy. Nie zdarza się to jednak zbyt często.

 

Genius GX Gila 31010162101

 

Najbardziej zaawansowana mysz w ofercie firmy GENIUS to Genius GX Gila 31010162101. Jest to laserowa mysz przewodowa o czułości 8200 DPI, i można ją płynnie ustawić od 200 do maksymalnej 8200 DPI. Gracz ma możliwość ustawienia tu 72 różnych makr, które można przechowywać w wewnętrznej, która ma pojemność 32KB.

Takie rozwiązanie przyspiesza użycie makr (uruchomienie trawa 1 ms) ośmiokrotnie w stosunku do tych używanych z komputera. Mysz jest również wyposażona w 6 ciężarków o wadze 4,5 g każdy, więc gracz może dostosować masę myszy do swoich indywidualnych potrzeb.

Producent podaje, że żywotność przycisków jest obliczona na 8 milionów kliknięć. A programowalnych przycisków jest tu 12. Dodatkowo producent umożliwił regulację podświetlenia myszy i użytkownik w tym zakresie ma do wyboru 16 milionów kolorów. Do komputera mysz podłączamy za pomocą ekranowanego kabla o długości 1,8 m, zakończonego pozłacaną końcówką podłączaną do portu USB.

Gracze potwierdzają bardzo dobre rozmieszczenie przycisków programowalnych, a także możliwość szybkiego użycia makr w czasie gry. Dużym udogodnieniem myszy jest to, że jest ona przystosowana również dla użytkowników leworęcznych.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status