Myszki bezprzewodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 14.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Wiele osób decyduje się na zakup myszki bezprzewodowej. W związku z tym postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się dostępnym na rynku modelom i sprawdzić, które sprzęty cieszą się największym uznaniem konsumentów. Efektem naszych działań jest ranking myszek bezprzewodowych. Znajdziesz w nim urządzenia wykonane z solidnych materiałów i łatwe w konfiguracji. Logitech M185 to myszka bezprzewodowa, która znalazła się na pierwszym miejscu w zestawieniu. Produkt wyróżnia przemyślana budowa. Model jest dobrze wyprofilowany, dlatego dopasowuje się do kształtu dłoni i gwarantuje komfort w trakcie pracy na komputerze. Opinie Internautów wskazują, że sprzęt nie zacina się w trakcie pracy, a przyciski są czułe na dotyk. Urządzenie jest energooszczędne, więc nie musimy się obawiać, że baterie wyczerpią się zbyt szybko. Kolejną propozycją jest myszka bezprzewodowa Razer Mamba 16000. Jest to model stworzony z myślą o graczach. Jeśli baterie w sprzęcie wyczerpią się, możemy podłączyć zasilacz i nadal korzystać z produktu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką myszkę bezprzewodową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wydawałoby się, że zakup myszy komputerowej to bardzo prosta rzecz. Ale czy na pewno? Zwykle wybieramy pomiędzy przewodową lub bezprzewodową, pozostałymi kryteriami są kształt, wielkość i cena. Tymczasem myszy, tak jak i inne akcesoria komputerowe są zaopatrzone w różne funkcje, które mogą się okazać przydatne użytkownikowi. Więc, jaką myszkę bezprzewodową wybrać? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym poradniku.

Mysz optyczna czy laserowa?

Obie technologie oparte są na wykorzystaniu wiązki światła, która odbijając się informuje komputer o położeniu myszki. Jednakże technologia laserowa, jest bardziej precyzyjna we wskazaniach.  Jest to szczególnie istotne dla graczy. Myszki laserowe również mają wysoki wskaźnik przesuwania myszy DPI (wyższy niż mysz optyczna). Chodzi tu o prędkość przesuwania myszy i liczbę pikseli, o jaką mysz się przesunie. DPI przy zdecydowanej większości myszy dostępnych na rynku ma wartość dużo powyżej 1000, co jest wystarczające dla zwykłego użytkownika komputera.

Zaletą myszy optycznej jednak jest to, że są to modele tańsze, nawet przy zbliżonych parametrach gamingowych myszy laserowych i optycznych, te drugie są tańsze.

Myszy laserowe również przewyższają optyczne, jeśli się bierze pod uwagę powierzchnię, na której taki model może pracować. Urządzenia laserowe działają prawidłowo na wszystkich powierzchniach za wyjątkiem szkła lub innych przezroczystych taflach. Choć nawet są już modele, które zostały przystosowane do pracy na powierzchniach szklanych o grubościach powyżej 4 mm. Laser to urządzenie precyzyjne i potrafi odbić wiązkę światła nawet od mikroskopijnych niedoskonałości szkła.

Niestety myszy optyczne najlepiej pracują na specjalnych podkładkach pod mysz, bo często nawet powierzchnia biurka nie jest odpowiednia do odbicia wiązki światła. Choć i tu są wyjątki. Istnieją myszy wykorzystujące szeroką wiązkę niebieskiego światła i dzięki niej mysz taka może pracować na każdej powierzchni za wyjątkiem szklanej.

 

Kształt

Parametr chyba ważny dla każdego. Można je podzielić na symetryczne i profilowane. W zasadzie myszki profilowane lepiej się sprawdzają przy długiej pracy z komputerem, bo dłoń na niej spoczywa w bardziej naturalnej pozycji, a co za tym idzie, nie nadwyręża nadgarstka i dłoń się nie męczy. Ale jest to jednak sprawa dość indywidualna. Do myszy ergonomicznej, dalsza część stanowiska pracy również musi być przystosowana ergonomicznie, inaczej nie ma sensu stosowania takiej myszy. Gdy podczas Twojej pracy wystarczą Ci niewielkie ruchy myszy, bo całą obsługę „załatwiasz” niewielkimi ruchami palców, a nadgarstek leży nieruchomo wsparty na blacie, wystarczy Ci mysz o niewielkich gabarytach.

Gdy Twoja praca z komputerem to codzienność, dobrze jest się zdecydować na zakup myszy z większą ilością przycisków. Ktoś, kto nigdy takiej myszy nie używał nawet nie umie ocenić zalet chociażby dwóch dodatkowych przycisków przypisanych do funkcji „dalej” i „wstecz”. Stanowią one olbrzymie udogodnienie w pracy.

Gdy zaś poszukujemy myszy dla graczy to przycisków w urządzeniu przybywa. Przyciski takie można definiować do konkretnych poleceń w grze. Są również dostępne myszy wyposażone w panel dotykowy, który jest dla graczy bardzo kuszącą propozycją.

Zastosowanie

Zupełnie innymi potrzebami legitymuje się użytkownik domowy, gracz komputerowy, albo zawodowy grafik czy projektant. Ci ostatni będą szukać urządzeń, które coraz mniej mają wspólnego z myszą komputerową. Projektanci wykorzystują manipulatory 3D czy trackballe oparte na technologii haptycznej.

Ale, gdy nie dotyczy Ciebie ten segment potrzeb, to najlepiej zastanowić się nad swoimi potrzebami. To, jaka jest najlepsza myszka bezprzewodowa dla Twoich potrzeb może się okazać w sklepie, gdy się po prostu przymierzysz do konkretnego modelu. Myszki dla graczy zwykle są wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów, bo założenie jest, że intensywność ich użycia jest ponadprzeciętna. Może, więc warto wybrać taki model ze względu na trwalszą konstrukcję?

Na ogół uniwersalne myszy bezprzewodowe mają rozdzielczość wynoszącą 1600 DPI. Jest to wartość, która pozwala na wygodną pracę biurową. Dla graczy jednak przydałaby się wartość DPI, co najmniej 2000, i czas reakcji nie dłuższy niż 2 ms. Dla graczy też dużo większe ma znaczenie wyprofilowanie myszy.

Nie ma też specjalnej różnicy w DPI pomiędzy myszami laserowymi i optycznymi. Obecnie, optyczne myszy dla graczy mogą mieć rozdzielczość 3200 DPI, co plasuje je na tym samym poziomie, co urządzenia laserowe.

 

Komunikacja

Myszki bezprzewodowe w dobrych cenach z komputerem łączą się na kilka sposobów. Najbardziej popularne są fale radiowe, wówczas odbiornik umieszczamy w porcie USB komputera. Dostępne są również modele łączące się z komputerem za pomocą technologii Bluetooth, lub za pomocą WiFi. Łącze radiowe zapewnią najbardziej stabilne i bezawaryjne połączenie, ale jeden port USB mamy stale zajęty.

Technologia Bluetooth jest mało stabilna, dodatkowo myszy te czerpią więcej energii od takich na fale radiowe. Myszy komunikujące się z komputerem za pomocą WiFi, choć technologia ta jest stale ulepszana, jeszcze nie pracują ze wszystkimi systemami operacyjnymi, a dodatkowo cena ich jest wysoka.  Wygląda zatem, że na

 

 

Najlepsze myszki bezprzewodowe w 2021 roku

 

Chociaż nie jest to niezbędne urządzenie do obsługi komputera, myszka okazuje się być bardzo przydatna, zarówno dla osób używających sprzętu stacjonarnego, jak i laptopów. Dobra myszka nie musi być bezprzewodowa, ale na pewno jest to wygodne rozwiązanie. Ważne jest to, aby była wydajna, energooszczędna i miała świetną łączność z komputerem. Takie właśnie modele zawiera nasz ranking myszek bezprzewodowych. Sprawdź go i kup idealny sprzęt.

 

Nasze zalecenia

 

Logitech M185

 

1-logitech-m185Prosta, wygodna i niezawodna mysz bezprzewodowa Logitech M185 to nasza pierwsza pozycja w zestawieniu. Dzięki niej zapomnisz o wszelkich zakłóceniach i opóźnieniach w przesyle Twoich kliknięć. Jednocześnie nie będziesz martwił się o ciągłą wymianę baterii, gdyż jej żywotność wynosi 12 miesięcy.

Producent oferuje klientom aż 3-letnią gwarancję, która jest dodatkowym zapewnieniem o bezawaryjności sprzętu i jego wysokiej jakości wykonania. Ta najlepsza mysz bezprzewodowa, dostępna na polskim rynku, ma trzy, podświetlane przyciski, które ułatwiają nam pracę na komputerze. Jednocześnie sprawiają, że produkt wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem na tle licznej konkurencji.

Niezwykle mocna, odporna na uszkodzenia obudowa została doceniona przez najbardziej wymagających konsumentów. Ponieważ zasięg myszki wynosi aż 10 metrów, możesz swobodnie korzystać z komputera nawet siedząc na kanapie. Ogromną zaletą produktu jest jego ergonomiczny kształt, dzięki któremu nawet osoba o dużej dłoni czuje komfort w czasie grania, czy pracy na komputerze. Poza tym model ten dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie.

Logitech M185 to mysz bezprzewodowa dostępna w kolorze szarym, niebieskim i czerwonym. Produkt jest zasilany bateriami. Zasięg pracy urządzenia wynosi 10 m.

Zalety
Łatwa konfiguracja:

Prezentowany model jest łatwy w konfiguracji. Aby rozpocząć użytkowanie sprzętu wystarczy podłączyć niewielki odbiornik do portu USB w swoim laptopie lub komputerze. Czynność ta zajmuje dosłownie kilka sekund.

Budowa:

Wiele osób podkreśla, że myszka dobrze układa się w dłoni. Ma odpowiednio wyprofilowany kształt, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania.

Jakość:

Produkt został zrobiony z dobrych gatunkowo tworzyw. Są one nie tylko odporne na uszkodzenia, ale także przyjemne dla skóry. W rezultacie nie musimy się martwić o uczucie dyskomfortu w trakcie użytkowanie sprzętu.

Nie zacina się:

W komentarzach konsumenci zaznaczają, że model nie zacina się w trakcie pracy i nie gubi zasięgu.

Baterie:

Dobrze opracowany system oszczędzania energii sprawia, że baterie nie wyczerpują się zbyt szybko. Istnieje możliwość włączenia trybu uśpienia, który zwiększa żywotność akumulatorów.

Wady
Klapka od baterii:

Część osób twierdzi, że klapka od baterii powinna być solidniej wykonana.

 

 

 

 

Razer Mamba 16000

 

2-razer-mamba-16000Razer Mamba 16000 to zaawansowana, gamingowa mysz, która wyróżnia się niezwykłą jakością wykonania i świetną wydajnością. Jest to najdroższa propozycja w naszym zestawieniu, ale trzeba pamiętać, że opinie o myszkach Razer są niezwykle pochlebne. Ponadto, model ten zyskał uznanie wielu graczy. Sprzęt powstał przy wsparciu fanów gier komputerowych.

Ultra-precyzyjny sensor o czułości aż 16 000 DPI, umożliwia komfortową grę w rozdzielczości 4K i wyższej. Dużym atutem urządzenia, który został doceniony przez użytkowników jest konfigurator Chroma pozwalający na skonfigurowanie podświetlenia w 16,8 milionach kolorów. Kolejne, nowoczesne rozwiązanie to technologia Synapse zapewniająca najwyższą precyzję.

Razer Mamba jest również wyposażona w technologię Adjustable Click Force, umożliwiającą ustawienie oporu lewego i prawego przycisku myszy. Dzięki temu, że urządzenie ma aż 9 przycisków stanowi idealną propozycję dla graczy. Technologia bezprzewodowego łączenia Bluetooth zapewni nam wygodę i możliwość zmiany pozycji bez konieczności przesuwania komputera. Poza tym model ten wyróżnia się nowoczesnym designem w pięknej czerni.

Bezprzewodowa mysz Razer Mamba 16000 jest przeznaczona dla graczy. Waga modelu jest równa 125 g, a zasięg pracy urządzenia wynosi 10 m. Produkt ma czarny kolor.

Zalety
Razer Synapse 2.0:

Myszka ma oprogramowanie Razer Synapse 2.0 - automatycznie pobiera ono najnowsze sterowniki i umożliwia zapisanie preferowanych przez użytkownika ustawień urządzenia.

Wykonanie:

Produkt został wykonany z dobrej jakości tworzyw. Gumowa warstwa pokrywająca miejsce na kciuk jest miękka w dotyku i gwarantuje pewny chwyt, co przekłada się na wysoki komfort użytkowania.

Funkcjonalność:

Sprzęt jest funkcjonalny, ponieważ można z niego korzystać bezprzewodowo, a w razie rozładowania podłączyć kabel USB. W efekcie nie trzeba przerywać gry i czekać aż model się naładuje.

Podświetlenie:

Mysz oferuje efektowne podświetlenie w różnych kolorach - możesz je wybrać zależnie od preferencji. Konsumenci uważają, że opcja ta jest ciekawa i pozwala nadać urządzeniu niepowtarzalny charakter.

Wady
Czyszczenie:

Konsumenci zauważyli, że produkt stosunkowo szybko się brudzi, a jego dokładne czyszczenie bywa czasochłonne. W zagłębieniach gromadzi się trudny do usunięcia osad.

 

 

 

 

Apple Magic Mouse 2

 

5-apple-magic-mouse-2Biała mysz Apple Magic Mouse 2 z akumulatorem to nasza ostatnia propozycja, która działa przez długie godziny. W końcu możesz zapomnieć o jednorazowych bateriach. Jest to lekka propozycja, która jednocześnie nie traci na trwałości i solidności. Będzie Ci służyć przez długie lata.

Świetna obudowa sprawia, ze model ten reaguje na wszystkie nasze gesty. Poza tym bardzo dobrze leży w dłoni. Jest idealna do laptopa oraz PC. Zoptymalizowana, dolna powierzchnia myszki sprawia, że przesuwa się ona po powierzchni bardzo płynnie i z minimalnym oporem.

Jednym palcem, bez problemu przejrzymy strony internetowe, czy otworzymy pliki. Jest to inteligentna mysz, która rozróżni Twoje gesty, wie nawet, kiedy tylko trzymasz na niej dłoń. W zestawie znajdziemy przewód ze złącza Lightning na USB.

Urządzenie jest kompatybilne z komputerami Mac, obsługującymi Bluetooth i wyposażonymi w system OS X 10.11 lub nowszy. Produkt ten jest często wybierany przez użytkowników innych sprzętów firmy Apple. Cieszy się dużym uznaniem i jest wysoce ceniony za trwałą konstrukcję oraz świetną pracę.

Apple Magic Mouse 2 to bezprzewodowa mysz komputerowa w kolorze białym. Produkt waży 99 g. Urządzenie zostało wyposażone w 2 przyciski, a zasięg jego pracy jest równy 10 m.

Zalety
Design:

Prezentowaną mysz komputerową wyróżnia atrakcyjny design. Wielu konsumentów zwraca uwagę na to, że model prezentuje się nowocześnie i świetnie komponuje się z urządzeniami Apple.

Budowa:

Mysz jest odpowiednio wyprofilowana, dzięki czemu łatwo dostosowuje się do kształtu dłoni. Dodatkowo model płynnie przesuwa się po powierzchni, co znacznie zwiększa wygodę użytkowania.

Łatwa konfiguracja:

Opinie użytkowników wskazują, że sprzęt jest łatwy w konfiguracji. Zaraz po jego rozpakowaniu możemy przystąpić do użytkowania, ponieważ urządzenie automatycznie łączy się z komputerem.  

Wady
Ładowanie:

Część osób twierdzi, że umiejscowienie portu służącego do ładowania urządzenia nie zostało dobrze przemyślane. Co więcej, przewód zasilający stosunkowo szybko się niszczy.

 

 

 

 

Microsoft Designer Bluetooth

 

3-microsoft-designer-bluetoothMysz Microsoft Designer Bluetooth 7N5-00003 to nowoczesna propozycja wykorzystująca najnowszą technologię Bluetooth Smart. Dzięki niej szybciej połączymy się komputerem, czy tabletem bez żadnych przewodów, czy też nadajników USB. Wszystko przebiegnie sprawniej i od razu będziemy mogli korzystać z myszki, która ułatwi nam pracę.

Klasyczna, czarna obudowa, wyróżnia się niezwykłą nowoczesnością i została doceniona przez wielu użytkowników tego sprzętu. Zasięg myszki to 10 metrów, co pozwoli nam na korzystanie z niej nawet z drugiego końca pokoju. Model ten ma trzy, wygodne przyciski, ułatwiające obsługę.

Warto też wspomnieć, że opinie o myszkach bezprzewodowych Microsoft są bardzo pozytywne. Producent ten dąży do tego, aby oferować swoim klientom najwyższej jakości produkt. Myszka stanowi nie tylko ciekawą propozycję dla osób pracujących przy komputerze przez wiele godzin, jest do również świetny model do gier.

Ponadto stanowi wydajny sprzęt do 100 zł, który wyróżnia się klasycznym, opływowym kształtem, zapewniającym komfort w czasie wielogodzinnej pracy.

Microsoft Designer Bluetooth to dobra myszka bezprzewodowa do 100 zł. Waga urządzenia jest równa 80 g. Produkt zasilany jest 2 bateriami AAA.

Zalety
Dla prawo i leworęcznych:

Myszka będzie odpowiednia zarówno dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych. W efekcie może z niej korzystać każdy.

Baterie:

Producent zapewnia, że baterie starczają nawet do 6 miesięcy. Co więcej, urządzenie informuje o niskim poziomie energii akumulatorów. Nie musisz się obawiać, że sprzęt przestanie działać, a Ty nie będziesz miał nowych baterii na wymianę.

Dopasowanie:

Z uwagi na odpowiednio przemyślaną konstrukcję produkt idealnie dopasowuje się do dłoni i gwarantuje precyzję.

Wady
Zacina się:

Pewna grupa konsumentów zaznacza, że mysz czasami się zacina, co bywa irytujące. Zdarza się też, że urządzenie traci zasięg.

Przycisk:

W opiniach części użytkowników pojawia się informacja, że lewy przycisk niekiedy nie reaguje na dotyk.

 

 

 

 

HP X3000

 

4-hp-x3000Nasz ranking nie byłby pełny bez propozycji od znanego producenta sprzętów komputerowych – HP. Mysz bezprzewodowa HP X3000 to świetna, nowoczesna i elegancka propozycja do 100 zł, która pasuje do każdego sprzętu multimedialnego. Urządzenie zostało zaprojektowane zgodnie ze standardami stosowanymi przez firmę HP. Dzięki temu ma smukłą, nowoczesną konstrukcję.

Bezprzewodowa mysz 2,4 GHz zapewnia swobodę pracy. Za sprawą bardzo dobrej technologii dystrybucji energii bateria zużywa mniej energii i działa przez 12 miesięcy, bez konieczności jej wymiany. Stanowi to bardzo dobry wynik w porównaniu do innych propozycji dostępnych na polskim rynku.

Specjalne kółko i trzy wygodne przyciski ułatwią nam poruszanie się po Internecie i dokumentach. Częstym problemem w przypadku myszek optycznych jest opór w działaniu na pewnych powierzchniach. Jak zauważają użytkownicy tego modelu, możemy zapomnieć o tym odwiecznym problemie.

Wynika to z faktu, że czujnik optyczny działa na większości powierzchni. Ta dobra i tania myszka bezprzewodowa waży zaledwie 80 g, a piękny, czarny kolor i nowoczesny design, sprawiają, że pasuje do wszystkich laptopów i PC.

Mysz bezprzewodowa HP X3000 ma połyskujące wykończenie w kolorze czarnym. Urządzenie waży 80 g. Produkt jest zasilany bateriami.

Zalety
Czujnik:

Zastosowany w modelu czujnik optyczny działa na większości powierzchni. Nie będziesz musiał inwestować w podkładkę pod mysz, aby rozpocząć użytkowanie produktu. Ponadto element ten jest czuły, dzięki czemu mysz nie zacina się w trakcie pracy.

Kształt:

Idealnie dopasowany do dłoni kształt urządzenia gwarantuje komfort użytkowania.

Wady
Zarysowania:

Na powierzchni modelu stosunkowo szybko pojawiają się zarysowania. Konsumenci twierdzą, że nie wygląda to zbyt dobrze.

Kółko:

W komentarzach użytkowników pojawia się informacja, że kółko niekiedy zacina się podczas przewijania strony. W rezultacie przeglądanie stron internetowych może być utrudnione.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status